Skocz do zawartości
Kwiecień

Car Audio i wszystko zwiazane z muzyką w aucie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Padł mi jakiś czas temu subwoofer w W211. Dowiadywałem się że w serwisie zamówienie nowego to koszt ... 1600zł ( nie mogą zamówić samego bassa, tylko trzy głośniki wmontowane w półkę ). W każdym sklepie car audio mówią mi że nie możliwe jest dokupienie samego bassu innej firmy bo nie będzie działać. Dlaczego?

 

Druga sprawa, jeden facet polecił mi że za 350zł założy mi zestaw 4 głośników (wysoko i nisko tonowe ) w drzwiach które przewyższą jakością moje obecne głośniki. Pakować się w takie coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Padł mi jakiś czas temu subwoofer w W211. Dowiadywałem się że w serwisie zamówienie nowego to koszt ... 1600zł ( nie mogą zamówić samego bassa, tylko trzy głośniki wmontowane w półkę ). W każdym sklepie car audio mówią mi że nie możliwe jest dokupienie samego bassu innej firmy bo nie będzie działać. Dlaczego?

 

Druga sprawa, jeden facet polecił mi że za 350zł założy mi zestaw 4 głośników (wysoko i nisko tonowe ) w drzwiach które przewyższą jakością moje obecne głośniki. Pakować się w takie coś?

A nie szukałeś gdzieś na allegro tej półki z głośnikami? Popisz po ludziach, którzy mają do sprzedania W211 na części albo poszukaj na szrotach - może uda Ci się coś znaleźć :wink:

 

A ten zestaw głośników to jakiej firmy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, nie chce mi się łazić po szrotach. Litości ;]

 

Allegro milczy w tej sprawie. Ciężko nawet się dowiedzieć jakiej marki i jaki wymiar mają te standardowe głośniki

No wiesz jak nie chce Ci się latać to ciężko Ci będzie znaleźć... :P Ale te głośniki to miałyby być jako zestaw odseparowany na przód czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje nowych głośników do auta. Chodzi mi tu o przednie drzwi, bo tyl stwierdziłem że olewam. Jako, że mam Renault Megane to poszukałem na necie jaki rozmiar byłby potrzebny i wszędzie pisze że 130mm, poszedłem zmierzyć i okazuje sie że mam otwory pod 165mm. I teraz jakie głośniki kupić, tak za +/- 200zł, głównie słucham rocka i metalu jeśli to ma jakieś znaczenie :) Co do zasilania to standart, mam Pioneer DEH-2000MPB jeszcze po poprzednim właścicielu. Czy będzie potrzeba dokupić do tego jakis wzmacniacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu postanowiłem się zabrać za audio w swoim samochodzie bo przymierzam się już chyba ponad rok ;) Wybór padł na radyjko Kenwood KDC-W3044, a głośniki to przód Helix DB 6.1, a tył Helix DB 4.1. Nie zdecydowałem się zestaw odseparowany z dwóch powodów: zestaw ma być tani i łatwy w montażu, a z zamontowaniem tweeterów mogę mieć problem bo nie mam pomysłu gdzie bym mógł je upchnąć w swoim samochodzie. Dodatkowo do zestawu biorę dystanse z MDF'u i maty bitumiczne co by trochę wygłuszyć drzwi. Na zakupy "idę" w poniedziałek mam nadzieje, że zagra to chociaż trochę lepiej niż seryjne badziewie. Jeśli ktoś ma uwagi do sprzętu który wybrałem to proszę jak najszybciej napisać co bym kasy nie wtopił ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Współ-osiowe nie zadowolą Cię w pełni... Niestety przez to rozwiązanie cierpi całe pasmo...

Niskie nie brzmi za ciekawie... góra w ogóle nam lubi uciekać...

 

Ja bym jednak przód wybrał 62.1 i szukał miejsca na gwizdki...

 

Opieram to na własnym odsłuchu zestawów osobnych i współosiowych (o podobnej/tej samej jakośći odtwarzania dźwięku).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie czy umieszczenie głośnika wysokotonowego na drzwiach obok niskotonowego w odległości ok 15cm będzie lepszym rozwiązaniem niż głośniki współosiowe?

 

P.S Jeszcze pytanko jaką średnice mają te tweetery? Jak się uda to wcisnę je w słupek ale jest dość wąski więc może być problem, a jak nie to pozostaje zestaw 6.1...

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wie ktoś gdzie można odblokować radio, tzn. samochód mam sprowadzony z niemiec podczas rozłączenia akumulatora i ponownym podłączeniu radio woła ENTER CODE. Radio nie jest seryjne.

Jaki koszt wynosiłby tej usługi tak mniej więcej (radio nie najnowsze i nie wiem czy jest sens się bawić) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, poszukiwane radyjko...

Będzie używane w Skodzie Fabii z fabrycznymi głośnikami z przodu + jakieś za około 100zł z tyłu (nie pamiętam nazwy). Z tego powodu, nie będzie musiało grać głośno.

Kwota, która jest do wydania - 400-500zł (choć lepiej bliżej 400).

Wymagania:

- usb - niezbędne - bez problemu powinno czytać mp3 z 8GB pendriva - mile widziana byłaby też możliwość przeglądania folderów na tym pendrivie - tzn. chodzi o możliwość odtwarzania konkretnego folderu - żeby ich nie 'ignorowało'. Usb koniecznie na przednim panelu.

- odczyt kart sd - bardzo mile widziany

- cd - w sumie raczej mało będzie używane, ale powinno być ;)

 

Ogólnie będzie słuchane myślę że po 50% radio i mp3, a więc tuner też powinien się sprawdzać.

W temacie samochodowego audio jestem zielony - pomóżcie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

USB z tyłu + SD reader:

http://allegro.pl/item653308111_blaupunkt_...ck_edition.html

 

Blaupunkt ponoć zawsze znakomicie się sprawdzał w odbiorze stacji radiowych;

 

USB z przodu bez SD readera:

Clarion DB288RUSB

 

Aczkolwiek nie wiem jak wygląda sprawa z innymi radiami, w Clarionie max obsługuje ~570 (578 chyba dokładnie) plików na nośnik;

Aczkolwiek odtwarza konkretny folder bez problemu, funkcja random działa ale tylko po skończeniu utworu (tzn. utwór skończył się - losowa ścieżka, klepnięcie next na radiu powoduje odpalenie następnego w kolejności utworu);

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serwal4.

W w/w Fabii było dotychczas właśnie radio Blaupunkta (San Remo CD/MP3, niestety bez usb, i dlatego też jest zmieniany).

A ten Clarion wydaje się być całkiem w porządku. Trochę poszukałem na jego temat i według danych producenta obsługuje do 65tyś. plików z USB. link :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A bardzo dziękuje za link... tzn. Mam Clariona DB288RUSB dlatego o nim wspomniałem ;).

Widocznie w manualu jest coś nie tak...

 

Aczkolwiek przy 570 utworach na usb sticku brakuje mi już miejsca powoli... więc tam.

Jak narazie sprawdza się Clarion bdb... nie wiem jak tuner radiowy bo z niego nie korzystam. leci w kółko tylko USB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nowe to każde bardziej znanej marki, czyli podstawowe modele JVC naprzykład czy Sony, Clarion:

 

http://allegro.pl/item656272540_sony_cdx_g...ck_edition.html

 

http://allegro.pl/item656009451_jvc_kd_r30...cji_kielce.html

 

http://allegro.pl/item662538015_clarion_db..._gwarancja.html

 

Ew przejść się do lokalnego MM itp... a nuż mają siakieś Sony/JVC/LG itd w sensownej cenie (nie musi to być przeca najnowsza kolekcja 2009);

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to przepraszam, że wysoce "chamsko" oceniłem określenie "niedrogiego" w Twoim przypadku.

 

Ze slotem na memorkę, zaczynamy (nowe) od kwoty ~379zł:

http://allegro.pl/item653308111_blaupunkt_...ck_edition.html

 

Aczkolwiek moim zdaniem lepiej zaopatrzyć się przy takiej kwocie w:

http://allegro.pl/item664205148_clarion_db...ower_4_50w.html

 

+

http://allegro.pl/item660643930_czytnik_ka..._2_usb_2_0.html

 

Clarion oferuje lepsze wyposażenie względem Blaupunkta, Alpine w tej cenie nie ma SD/USB, reszta nie wyróżnia się niczym (no może lepszym wyglądem co dla niektórych);

A podany czytnik kart pamięci USB używam sam osobiście i jak narazie nie sprawia żadnych problemów... nie ścina, nie muli karta w nim, wsio gra itd; Jak padnie po paru miesiącach to biorąc pod uwagę jego cenę...

 

W przypadku Blaupunkta jak i Clariona nie będzie problemu z podpięciem wzmacniacza (dla suba/głośników).

Z tym że Clarion ma dwie pary złącz RCA (służących do podpięcia wzmaka);

A więc uda nam się nim dać sygnał dla, np. skrzyni + zestawu przedniego.

Blaupunkt ma tylko jedną parę więc zostaje tylko, np. skrzynia (są różnego rodzaju magiczne przejściówki... ale ja nie jestem ich zwolennikiem);

 

Ja właśnie wybrałem Clariona bo oferował w swej cenie najwięcej spośród 'firmowej' konkurencji.

Narazie sprawdza się wyśmienicie, nie mam z nim żadnych problemów.

A wygląd? Właśnie o to mi chodziło... pół-matowy lakier, proste podświetlenie... trochę archaiczny design.

 

Osobną kwestią są radia bez CD... tylko USB/SD... Aczkolwiek moim zdaniem jednak napęd cd w radiu to przydatna sprawa (ja, np. mam trochę muzyki wyższej jakości (nie mp3) więc zawsze to ciut lepiej mieć FLAC'a nagranego kiepskim pc dvd-rw na siakiś cd niż kompresja flaca do mp3 i z readera); No i kosztują (nowe) ~500zł i wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

 

Jakie Car Audio polecicie do Fiata Bravo - kwota to ok. 1500 zł na wszystko! Po przeczytaniu sporo poradników, artykułów i for w internecie doszedłem do wniosku, że zestaw będzie się składał z:

 

*Radioodtwarzacza

*Zestawu odseparowanego na przód

*Subwoofera

*Wzmacniacza

*Wygłuszenia

 

Jakie komponenty możecie polecić? :) Co sądzicie o zestawie złożonym z takich rzeczy? Myślę, że taki właśnie zestaw spokojnie wystarczy, żeby napędzić dobrze muzykę w moim Bravolocie :D

 

Z góry dzięki za rady i opinie!

Pozdrawiam, Maciek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc:

Radio:

http://allegro.pl/item656980252_alpine_cde...hi_fi_w_wa.html

 

a jeżeli potrzebne USB to:

 

http://allegro.pl/item664205148_clarion_db...ower_4_50w.html ~350zł

 

Zestaw przód:

http://www.powe.com.pl/product_info.php/cP...products_id/122 Powerbass S-6C 299zł - w tym sklepie za 1zł można zamówić dystanse MDF, którę będą potrzebne do montażu 165mm głośników, w zestawie z tymi głośnikami więc za 300zł + wysyłka masz wsio

 

Wzmacniacz: ~350zł

http://allegro.pl/item658472498_blaupunkt_...iacz_gw24m.html

 

To nam daje ~1000zł:

Okablowanie:

http://allegro.pl/item661305634_dietz_2308...wzmacniacz.html + drugi kabel RCA (sygnałowy)

http://allegro.pl/item664361875_sinuslive_...ive_system.html ~100zł z wysyłką

 

Materiały na wygłuszenie to ~100zł (jeżeli zrobimy to sami/z pomocą kogoś kto to zrobił);

 

Skrzynia:

Warto powalczyć o:

http://allegro.pl/item661563292_intertechn..._subwoofer.html

 

a tak to:

http://allegro.pl/item661154394_jl_audio_s...an_b_dobry.html Warte uwagi... głośnik nie potrzebuje dużej mocy więc nie będzie cierpiał na lenistwo

 

Ale przekroczenie budżetu murowane... zresztą po doliczeniu ew kosztów dodatkowych (złączki, kable głośnikowe, ew montaż w salonie CA.... 1500zł przekroczone jak nic).

Więc może warto narazie odpuścić sobie skrzynię zrobić porządnie resztę... da to lepszy efekt niż poprzycinać koszta...

 

Wzmacniacz ew używany siakiś Alpine ew Sony... ale to dokładne modele musiałbyś wypytywać na forach o CA;

 

Oba radia podane przezemnie są bdb, Clarion kusi USB, odstrasza wyglądem. Alpine wygląda lepiej, trochę więcej opcji... znośniejszy wygląd.

Zestaw przedni gra sympatycznie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U-Dimension El-Comp6 ~350zł - też są świetnymi głośnikami (sam je posiadam)... PB są nakierowane bardziej na muzykę rozrywkową (filozofia grania)... tzn mocniejszy 'kick' (w tej cenie)... ElCompy za to sprawdzą się bardziej w muzyce typu rock/jazz itd... (w tej cenie... przypominam - ja wiem, że przy takim entry-level konstrukcjach nie ma co wybrzydzać);

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisalem posta w dziale motoryzacja ale tutaj mysle, ze wiecej odpowiedzi uzyskam :)

 

Zamierzam wymienic radyjko i teraz pytanie do was, czy poczuje znacza roznice w dzwieku ?

W danym momencie posiadam radio made in biedronka Imago :). Oraz glosniki Focal 165A1 na przod oraz Ground Zero 6x9" na tyl. Gra to dosc fajnie, ale z przodu mam slaby cos bas. Kable tez sa lekko posniedziale do glosnikow na przod.

 

Wnosze sie z wymiana na Alpine CDE-101R oraz nowe kable do Focali.

 

Moze ktos juz taki upgrade robil z klasy radia made in stonka na duzo lepsze przy dobrych glosnikach ? Poczuje roznice w dzwieku przy tym radyjku ? Radjo ma jakies 18W w rms na kanal wiec i tak nie wykorzystam tych 60W co Focale oferuja. Czy moze zakupic wzmacniacz zamiast radia ?

 

Prosilbym o opinie o wymianie radia na alpinke :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radio zapewne się przyda nowe... diametralnie dźwięku od nowa nie poznasz ale winno być lepiej.

Kable zmiana na sensowne 2.5mm2 dla mid-bassów i zwrotek, 1.5mm2 dla tweetków....

 

Mid-bassy zmontowane na dystansach? Drzwi wytłumione?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radio zapewne się przyda nowe... diametralnie dźwięku od nowa nie poznasz ale winno być lepiej.

Kable zmiana na sensowne 2.5mm2 dla mid-bassów i zwrotek, 1.5mm2 dla tweetków....

 

Mid-bassy zmontowane na dystansach? Drzwi wytłumione?

 

Mid-bassy to rozumiem te z zestawu Focala w drzwiach ? Jesli tak to bez dystansow no i drzwi nie wytlumione, wrecz ta folia co byla w srodku podarta jest lekko wiec za to zabiore sie przy najblizszej okazji. Dynamat jest swietny ale pieronsko drogie te "plasterki" są. Z tego co widze na allegro sa tez takie maty za pare zł, ale watpie zeby to cos dobrego bylo. Dystanse sa potrzebne ?

 

Dodam tez ze siedzac na tylnej kanapie bas jest naprwde niezly od tych Ground Zero w tylnej pulce. Z przodu jak siedze i przechyle glowe nad kierownice to slysze ladny basik z glosnikow w drzwiach, ale jak juz sie opieram o fotel nie slysze ich juz :/ Tak ma byc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykłe maty APP twarde (5zł/sztuka/Allegro) na start będą ok, jest jeszcze Standardplast (STP) trochę tańszy od Dynamatów;

W kwestii niskich tonów sporo poprawią.

 

Montaż na MDF'ie pozwala pośrednio przymocować głośniki (tak te w drzwiach) do drzwi... standardowo mocujemy je do tapicerki/blachy/ori koszyczków... co przekłada się na wpadanie w drganie tych elementów, nieprzyjemny przydźwięki... dudnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bede musial poszukac jakichs fajnych mat. U mnie miedzy blacha drzwi jest podarta folia i pozniej juz tylko tapicerka. Drzwi tymi matami uszczelniamy zakrywajac wszelkie otwory ?

 

Zrobilem male obeznanie i jakie maty byscie polecili do wygluszenia drzwi ? Dynamaty za drogie ;/

Edytowane przez Kinslayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...