Skocz do zawartości
Kwiecień

Car Audio i wszystko zwiazane z muzyką w aucie

Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze posiadam takie radio http://allegro.pl/item104417750_radioodtwa...i_concert_.html i glosniki rowniez fabrczne ''nokia'' i grają bardzo czysto mozna walnąc mocny bass wszystko gra ok ale brakuje mi jednak CD wiec jakbym kupił adapter wkladaną kasete z wyjsciem na discmana albo mp3 gralo by to nadal nie dzialalo by to ? z opini kolegow sprawdza sie niby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

Ja proponuje już sie "poświęcić" i kupić coś z mp3 cd od razu. A głośniki mogą być jak Ci pasuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i inaczej grac nie bedzie ...wkoncu to stereo

chcesz miec przestrzenny dzwiek to sobie kup DSP :wink:

jest tylko male 'ale', mianowicie dlaczego niektore plyty tloczone graja na wszystkich glosnikach z efekt przestrzennym a inne nie? Wszystkie tloczone mam oczywiscie legalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Phonocar to dosyć dobra firma. Zagra to przyzwoicie jak dokupiłbyś do nich te tweetery co koleś proponuje, ale to wtedy Cię wyniesie 189 zł + jeszcze jakieś zwrotnice... Przy takiej kwocie już lepiej kupić http://www.allegro.pl/item103517356_hertz_...ka_gratis_.html.

 

A do + - 100 zł kupiłbym:

 

http://www.allegro.pl/item105508141_phonoc...ek_kultowe.html

http://www.allegro.pl/item104131757_pyle_p...bridgeport.html

http://www.allegro.pl/item103545444_blaupu...niska_cena.html

http://www.allegro.pl/item105699872_lanzar...obra_cena_.html te są bardzo fajne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

No oki, ale mi nie chodzi o głośne granie (baaardzo), ale o ładne granie, noi czasem troche głośniej ale nie na full i żeby waliło basem. No to które z tych co podałeś? Cena ok.100zł bez zadnych dodatkowych kosztów (procz przesylka). Podłączyć i ma grać :D A te co piszesz że są bardzo fajne to jak grają ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w tym rzecz, że te co podałem ładnie zagrakją, bo te głośniki mają dodatkowy głośniczek do sporanów, a nie jak w tych Phonocarach co podałeś, że jest sam midbass...

 

Jalepiej zagra zestaw odseparowany, czyli taki co ma niezależne głośniki nisko-średniotonowe i gwizdki - soprany. Tak jest w przypadku tych Hertzów i tych używanych Phonocarów co podałem wcześniej.

Edytowane przez PartyBOY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Wiecie moze, gdzie dostac coś takiego?

 

Dołączona grafika

Są to piny do kostki ISO do podłączenia do radia... Mam po prostu "pustą" kostę, a chciałbym podłączyć tam kable. Są takie cuda na allegro, ale po 50 sztuk za 35zł + przesyłka, a mi potrzeba tylko 4 sztuki.

Nikt nie wie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bazyl

poczukuje radia cd/mp do 320zl moze cos polecicie. i do tego jakies glosniki w dzwi do nissana syreny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

Ja tam polecam Pioneera... mam bez mp3 i gra elegancko na 2*tonsil jakiś samochodowy. Co dopiero pod mp3 jakiś droższy model :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Pionera DEH4700MPB i chciałem wymienić głośniki z przodu na coś porządnego. Zamierzam kupić jakiś zestaw midabasy+tweetery+zwrotnice. W przyszłości może dołącze jakiś wzmacniasz ale tuby-skrzynki basowej napewno nie będzie.

 

Jedyny mój problem to które głośniki kupić. Do wydania mam ok.300zl , nie jestem jakimś audiofilem i więcej nie mam zamiaru wydawać . Teraz myślę o tym Hertz ESK130 lub tym tańszym Hertz DSK130 .

Brać tańszy, czy droższy? Nie znam się na parametrach głośników. Może coś poradzicie, które lepiej brać.

 

Może jakiś inne modele zaproponujecie...

Edytowane przez MARTiiii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Pionera DEH4700MPB i chciałem wymienić głośniki z przodu na coś porządnego. Zamierzam kupić jakiś zestaw midabasy+tweetery+zwrotnice. W przyszłości może dołącze jakiś wzmacniasz ale tuby-skrzynki basowej napewno nie będzie.

 

Jedyny mój problem to które głośniki kupić. Do wydania mam ok.300zl , nie jestem jakimś audiofilem i więcej nie mam zamiaru wydawać . Teraz myślę o tym Hertz ESK130 lub tym tańszym Hertz DSK130 .

Brać tańszy, czy droższy? Nie znam się na parametrach głośników. Może coś poradzicie, które lepiej brać.

 

Może jakiś inne modele zaproponujecie...

 

jesli beda graly pod radiem to DSK styka

 

ale jak planujesz rozbudowe o piecyk to ESK lub jeszcze lepiej CK6 od powerbass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas na mnie.

W niedługim czasie będę zmieniał radio z kasetowego Blauka na coś z napędem optycznym. Radio będzie się musiało na początek zadowolić fabryczną instalacją z Fiata punto II, za parę miesięcy wymiana kabli i głośników. Bagażnik ma być wolny od wzmacniaczy i sub-basu ;)

Pułap- 600 złociszy, może mieć mp3 (ale nie musi), za to musi czytać płytki RW i (!) pasować kolorystycznie. Kto nie wie jak wygląda wnętrze fiacika :lol: :

Dołączona grafikaDeska rozdzielcza jest podświetlona na czerwono-pomarańczowo (taki dziwny kolor).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie - ja tak sobie czytam własnie wywody wasze na temat car audio... i tak czytam i czytam i czytam i ceny powyzej 1kzł mnie przerazaja. Patrze - a przy kompie stoja głosiniki 5.1. 5 głośnikow i subwoofer. Napędzane prądem stałym 12V z zasilacza. Wejscia, wyjscia, wszystko luks maryna. I teraz zakładamy ze jesten normalnym człowiekiem który lubi posłuchac muzy w dobrej jakosci, ale nie fanem caraudio itp. A gdybym tak wmontował te głośniki do samochodu...? Mialbym niezla jakos muzyki i niewielkie koszty jak na caraudio... Powiedzcie tylko - czy to ma sens?

Tak, wiem ze mnie teraz zbrachacie, ale tak sie zastanwiam wlasnie nad zmiana tania systemu audio w moim samochodzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez taki zestaw 5.1 to 5x tani sredniotonowiec + "subwoofer" ok. 12-15cm + wzmak moze w polocie z 30W RMS. Mozesz kupic 4 sredniaki (przód + tyl) podpiąc je do radia, suba przez wzmak "First" za 59zł i bedziesz miał to samo :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm... hm hm hm. propozycja do przemyslenia, ale dobrze ze mi o tym mówisz - jak na razie jestem zielony w audio w samochodzie i się odpiero uczę.

Dwa pytania jeszcze mam - głośniki średniaki - co przez to rozumiesz? jakies marki? przykłady? Rozumiem ze ci chodzi o głośniki średniotonowe. I czy subwoofer mozna montować tylko i wyłacznie w bagażniku? Bo miałem piękną wizję - dwa pasywne suby pod siedzeniami kierowcy i pasażera... :)

Edytowane przez igomako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee... A zmiescisz pod siedzeniem glosnik? Na suba to około 20litrów + grubość scianek itp, w zyciu tam go tego nie wpakujesz! A glosnik "sredniak" to sredniotonowy, ale zdecydowanie lepiej kupic wysokotonowy + srednio-niskotonowca + 1 subwoofer oczywiscie aktywny! A przyklady glosnikow - to zalezy w jakiej kwocie.

 

Ale np. http://allegro.pl/item109057744_system_her...tis_.html#photo

 

Mam te glosniki i z samym radiem grają ładnie, jak dla mnie subwoofer przy spokojnym słuchaniu jest zbedny ;)

Edytowane przez Ghazi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm... hm hm hm. propozycja do przemyslenia, ale dobrze ze mi o tym mówisz - jak na razie jestem zielony w audio w samochodzie i się odpiero uczę.

Dwa pytania jeszcze mam - głośniki średniaki - co przez to rozumiesz? jakies marki? przykłady? Rozumiem ze ci chodzi o głośniki średniotonowe. I czy subwoofer mozna montować tylko i wyłacznie w bagażniku? Bo miałem piękną wizję - dwa pasywne suby pod siedzeniami kierowcy i pasażera... :)

Suby montuj tam gdzie Ci wygodnie, jeżeli tylko się zmieszczą. Dźwięki o niskich częstotliwościach mają taką własność, że trudno zlokalizować ich źródło.

Właściwie (możecie się śmiać) polecałbym montaż pod fotelami. Zdarzyło mi się jechać parę razy autem z wooferem w bagażniku... siedziałem w nim z przodu, siedziałem z tyłu. Siedzenia z tyłu zdecydowanie nie polecam. Niby niewielka odległość między tylną kanapą a fotelami z przodu, a o ile z przodu można było prowadzić normalną rozmowę, to z tyłu trzeba było mówic (delikatnie powiedziane) dużo głośniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupilem na Allegro Radioodtwarzacz MP3 Resonance CD 173 za 240zl. Nie mailem duzo kasy, a radyjko fajnie wygalda(full winda i chowany panel :) ) wszystkie potrzebne opcje tez niby sa. Na internecie ni moge znalesc zadnych dodatkowych informacji,ani spostrzezen uzytkownikow.

 

Mial ktos stycznosc z tym radiem, jakies opinie?

CD 173

 

Bardzo prosze o wasze zdanie.

 

P.S: Jak bym mial kase wziabym Clariona :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chcę kupić jakieś radio z mp3 i 2 szuki głośników. Radio najprawdopodobniej będzie to Firstline( mam okazję) lub jakieś JVC.

Teraz najważniejsze.

Słyszałem takie opinie i czytałem na necie, żi głośniki muszą miać 2 razy większą moc niż radio, aby później nie charczały i oddały całe swoje pasmo przenoszenia.

O co dokładnie chodzi z tą mocą? Czy musi to być podwójna moc RMS czy PMPO?

 

Proszę o odpowiedz bo muszę zrobić coś żeby grało w moim pierwszym samochodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radio najprawdopodobniej będzie to Firstline

sory ale chyba jaja robisz :lol:

Czy musi to być podwójna moc RMS czy PMPO?

RMS.... chyba masz trochu małe pojecie o car-audio...

głosniki tez firsta sobie kup albo boszmany czy inne cdi wynalazki :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SlavOK, zachowaj takie komentarze dla siebie! Nie każdego stać na car-audio droższe od samochodu, lub po prostu nie każdy ma ochotę pakować tyle kasy w coś co ma tylko grać za uszami, a przede wszystkim nie wszyscy muszą być audiofilami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@narcyz, jak nie mam kasy to kupuje coś tańszego używanego ale coś co sobą reprezentuje (czyt. nie spierdzieli się po 2 tyg. użytkowania i nie będzie przeskakiwało na każdej z dziur) a ręczę, że taki first będzie się tak zachowywał... przecież można kupić radio dobrej klasy za małą kasę które będzie grało 1000 razy lepiej od tych firstów, po drugie nie trzeba być audiofilem by wiedzieć, że moc pmpo która przeważnie jest w granicach kilu tyś. watt bierze się z kosmosu…

Może kolega powie nam czego oczekuje od sprzętu i ile chce przeznaczyć na to... gotówki to coś doradzimy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slavOK dobrze prawi - ostatnio kupilem blaupunkta cd davos rdm-196 za 150zl + glosniki jbl 963 za 100zl czyli razem 250zl - niewiele wiecej niz kosztuje ten badziewny first.... fakt uzywki ale jakos dzwieku wszystko wynagradza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...