Skocz do zawartości
Barts_706

Granie W 1280x800 Na Notebookach

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry,

 

Zapewne niedlugo tez kupie sobie ktoregos z Acer'ow z matryca 1280x800. Nie ukrywam, ze co jakis czas lubie sobie pogiercowac, i w zwiazku z tym pytania do posiadaczy takich notebookow :

 

- Jak to jest z gra w 1024x768?

 

- Rozciaga Wam obraz (pewnie wyglada to kiepsko)? Czy musicie grac w oknie (nie w kazdej grze mozliwe)?

 

- Jest mozliwe ustawienie w sterownikach ATI zeby nie skalowal obrazu z 1024x768 do 1280x800, a zostawil czarne pasy po bokach?

 

I tak na marginesie :

 

- Czy naprawde przewaga X600 nad 9700 (oba Mobility of koz) jest zauwazalna w praktyce?

 

Dzieki za wszystkie odpowiedzi i przemyslenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja gram na 1280x800(rozciagniety, kotor, rbr, starCraft) nie przeszkadza mi to, stery pozwalaja na rozdzialke 1024x768 z paskami czarnymi po bokach, czy smuzy nie sprawdzalem,moze jutro bo dzis po egzaminie(0,7 zglos sie ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1)nie wiem jak z interpolacją w grach, bo nie jestem zagorzałym graczem, ale wczoraj zainstalowałem sobie kilka need for speedów (tych starszych i nowszych), bo doszedłem do wniosku, że jeśli już mam te 128mega od Radka X700 pod maską, to niech one tam nie śpią z nudów. Jeśli chodzi o wydajność X600 względem 9700, to ci nie powiem, bo nie robiłęm jeszcze benchmarków (poza tym mam X700). Jednak jesli chodzi o obraz, to musze przyznać, choć subiektywnie, że panorama dużo bardziej mi odpowiada od klasycznej rozdziałki w stosunku 4:3. Stosunek 16:10 szerokości pola widzenia do jego wyskości jest dużo bliższy naturalnemu postrzeganiu rzeczy. Także NFSa czujesz bardziej realistycznie (a w tej grze chodzi chyba przeciez o to, zeby się poczuć jak za kólkiem). Sądzę, że podobnie jest w przypadku gier FPP/FPS czyli Quake'ów, Doom'ów etc.

 

2)jeśli się decydujesz na Acera z panoramą WXGA, to bierz Crystal-bright, a nie standartową. Jeśli chcesz grać i potrzebujesz wydajnej karty, to polecam modele z serii Aspire 5010 i 5020. Mają Radeona X700 (jeden 64Mb, drugi 128Mb). Seria 5020 tylko częstotliwością taktowania procesora i kolorem obudowy rózni się od topowego Ferrari. Zanim się jednak zdecydujesz, poczytaj posty użytkowników, a przede wszystkim mój, w którym opisuje dwa wielkie felery mojego Aspire 5021WLMi (temat: Kłopoty z 5021WLMi) :wink: Mam nadzieje, że będziesz miał wiecej szczęścia ze swoim Acerem :D

 

Panorama jest tez świetna do oglądania filmów. Natomiast edycja tekstu albo przegladanie www jest wygodniejsze w klasycznym układzie. No chyba, że zafundujesz sobie 20calową matrycę panoramiczną o rozdzielczości 1680x1050, wtedy będziesz mógł bez problemu przegladać dwa arkusze tekstu albo strony www obok siebie i znajdziesz idealny kompromis :wink:

 

Smużenia nie zauważyłem żadnego. Matryca ma bardzo dobrą jakość, kąty widzenia i parametry odświeżania.

 

Aha, zastanów się w jakie gry będziesz grał. Wybierz kilka ulubionych i sprawdz czy obsługują rozdzielczość WXGA, to chyba najrozsądniejsze co można zrobić. Sądzę, że w zwiazku z popularyzacją formatu 16:10 coraz więcej nowopowstających gier będzie obsługiwało te rozdzielczość, także o przyszłe gry nie ma się co martwić (raczej o to czy twój laptop je pociągnie :lol: )

Edytowane przez Gribojedow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuje za odpowiedzi.

 

Ha, zastanawiam sie nad Acerem 4101WLMi z Radeonem X700 na pokladzie (widzialem m.in. na Allegro). Na serie 5000 niestety mnie nie stac, to juz ponad 5000 PLN (pun not intended). Pewnie skonczy sie na czyms z serii 1800 - z powodow finansowych.

 

Jakby ktos chcial jeszcze cos dodac, to smialo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja używam 1280x800 - niektóre gry pozwalają wymusić taką rozdzielczość - ale niektóre nie - gram wtedy na lekko 'rozciagnietym' ekranie - ale matryca w moim notebooku (emachines z podpisu) ma jakieś fajne sprzętowe algorytmy - wyglada to trochę jakbym włączył antyaliasing :D

Solid_Snake

nie mam porównania do zwykłej 15" martrycy ale mogę podać wymiary : 333 mm szerokość i 209 wysokość (392 mm przekątnej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprościej- wys. panoramy 15,4 ~ wys. kineskopowego 15 ;-)

A co do różnic obrazu- najlepiej zrobić screena z gry w 1024x768 w stacjonarnym i zmienić rozdzielczość obrazka na 1280x800.

Korzystam z fullscreena- czasami koło nie jest ideanlym kołem i trochę dziwnie się np. robi beczkę samolotem, ale poza tym szybko można się przyzwyczaić i nie ma problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...