Skocz do zawartości
mr__y

Drukarka, Nietypowy(?) Problem

Rekomendowane odpowiedzi

Zacznę od krótkiego opisu sytuacji. Mam drukarkę, którą udostępniam w sieci. Potrzebny mi soft, który podzieli przychodzące zadania drukowania na mniejszcze części. Tzn. jeżeli przyjdzie zadanie do wydrukowania kilkuset stron, to podzieli to na kilka(naście) mniejszych i będzie je drukował w odstępach czasu.

 

Spędziłem kilka dni i łącznie kilkanaście godzin na googlach, przejrzałęm mnóstwo FAQów, manuali itd. i jak na razie marne efekty. Generalnie mam 2 pomysły:

1) CUPS. Na ircu powiedzieli mi, że *być może* da się coś takiego zrobić w CUPS. Przejrzałem dość dokładnie doc'sy, sporo googlałem. Nie udało mi się znaleźć informacji jak zrobić coś takiego za pomocą CUPS. Jeżeli ktoś wie, lub ma jakiś pomysł to bardzo chętnie o tym poczytam.

2)Wszystkie przychodzące zadania do wydrukowania są drukowane do pliku PostScriptowego. Potem taki plik można dość łatwo podzielić na części (np. za pomocą psselect czy coś). I w tym momencie mam zbiór plików post-scriptowych i wydrukowanie tego nie powinno stanowić problemu (cron+skrypt w bashu). Tak wyobrażam sobie ten mechanizm, ale, prawdę mówiąc, nie mam pojęcia jak to zrobić :) Wszelkie sugestie mile widziane.

 

(Platforma nie ma znaczenia, nie musi być pod *nixem. Jeżeli ktoś ma pomysł jak to zrealizować choćby i na windowsach to również chętnie poczytam.)

 

Być może istnieje jakieś gotowe rozwiązanie/program/skrypt, miałbym wtedy mniej roboty. Z góry dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...