Skocz do zawartości
Rezker

Slacware 10.0 I Problem Z Odświeźaniem:(

Rekomendowane odpowiedzi

witam!

Właśnie zmieniłem distro z mandrake`a na slacware 10.0 i napotkałem problemy już na samym początku,a mianowicie nie moge zmienić odświeźania na 85 hz;(Wiem,źe trzeba wyedytowć pli /etc/x11/xorg.conf,ale jak to zrobić?Przecieź chyba nie pod kde?

Prosze o wyrozumiałośc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech. Byle jakim edytorem tekstowym, może być pod kde. Potem restartujesz x'y i po kłopocie.

1506285[/snapback]

Ok.Wyedytowalem i nic,ale do rzeczy:chce osiągnąć 85 hz przy 1024x768,

Parametry monitora to:

-horizontal sync 30-70 hz,

-vertical sync 50-120 hz,

 

w pliku xconf.org dokoknalem zmian i wyglada on teraz nastepujaco(w monitor section):

 

HorizSync 30.0 - 70.0

 

# HorizSync 30-64 # multisync

# HorizSync 31.5, 35.2 # multiple fixed sync frequencies

# HorizSync 15-25, 30-50 # multiple ranges of sync frequencies

 

# VertRefresh is in Hz unless units are specified.

# VertRefresh may be a comma separated list of discrete values, or a

# comma separated list of ranges of values.

# NOTE: THE VALUES HERE ARE EXAMPLES ONLY. REFER TO YOUR MONITOR'S

# USER MANUAL FOR THE CORRECT NUMBERS.

 

VertRefresh 50-120

 

EndSection

To co jest na niebiesko wyedytowałem.Nie zmieniałem natomiast 3 wartości poniżej horizonsync-czy tutaj tez mam coś edytować?

W ustwieniach rzeczywiście pojawiło sie 85 hz,ake tylko pojawiło się,bo dalej jest 60 :mur: :mur: :mur:

P.s:pytałem,czy to moźna robić pod kde bo ktoś mi nagadał,źe pod kde nie można,bo to nic nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy tej wartosci kde nie wstaje :mur:

p.s:co zrobic teraz?tzn.jak wyedytowac ten plik w trybie tekstowym?bo wpisanie polecenia # xf86config nic nie daje,a konkretnie wyglada to tak:

(rootlocalhost....)i tu wpisuje # xf86config i zatwierdzam enterem i nic startuje tylko jest:(rootlocalhost....)

Edytowane przez Rezker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba w Slacku 10 jest juz xorg, wiec:

 

xorgcfg - graficznie

xorgconfig - tekstowo

 

Mozna pobawic sie tez "xvidtune". Zreszta widze ze masz ati, wiec sciagasz stery z ati.com instalujesz a pozniej fglrxconfig.

 

PS. Co masz wpisane xorg.conf w sekcji "Graphics device section" jako driver ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy tej wartosci kde nie wstaje :mur:

p.s:co zrobic teraz?tzn.jak wyedytowac ten plik w trybie tekstowym?bo wpisanie polecenia # xf86config nic nie daje,a konkretnie wyglada to tak:

(rootlocalhost....)i tu wpisuje # xf86config i zatwierdzam enterem i nic startuje tylko jest:(rootlocalhost....)

1506556[/snapback]

W slacku już do dawna nie ma xfree86, sam piszesz o xorg.conf, więc logiczne jest użycie

#xorgconfig
:) Co do odświeżania pionowego i poziomego - to część charakterystyki monitora, przekłada się ona na zdolność wyświetlania różnych rozdzielczości przy określonych poziomach odświeżania. Jeśli nie jesteś pewny tych wartości, to zajrzyj do instrukcji monitora (lub na stronę producenta i zapisz na kartce).

 

Poza tym ważne jest, abyś zainstalował odpowiedni sterownik (jeśli nie używasz opensource'owych z xorga) - bez niego, przy niektórych rozdzielczościach mogą być kłopoty z ustawieniem ergonomicznego ustawienia odświeżania (ale tylko MOGĄ być, nie muszą!).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W slacku już do dawna nie ma xfree86, sam piszesz o xorg.conf, więc logiczne jest użycie

#xorgconfig
:) Co do odświeżania pionowego i poziomego - to część charakterystyki monitora, przekłada się ona na zdolność wyświetlania różnych rozdzielczości przy określonych poziomach odświeżania. Jeśli nie jesteś pewny tych wartości, to zajrzyj do instrukcji monitora (lub na stronę producenta i zapisz na kartce).

 

Poza tym ważne jest, abyś zainstalował odpowiedni sterownik (jeśli nie używasz opensource'owych z xorga) - bez niego, przy niektórych rozdzielczościach mogą być kłopoty z ustawieniem ergonomicznego ustawienia odświeżania (ale tylko MOGĄ być, nie muszą!).

1506646[/snapback]

pomylilem sie chodzilo mi oczywiscie o xorgconfig.Co do specyfikacji monitora-wartości,które podaje są dobre-i co z tego...:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"vertical sync 50-120 hz"

 

ustaw na na

-vertical sync 85-100 hz,

 

jesli max twojego monitora to 85Hz przy 1024

to walnij -vertical sync 85-85

 

i o ile monitor uciagnie i X sterownik prawidlowo skonfigurownay

to nie ma wyjscia musi odpalic na 85 Hz.

ale dla pewnosci ustaw to wszysyko to w xorgconfig czasem przez przypadek

cos skasujesz w edytorze lub o czym zapomnisz i klopot gotowy.

 

 

pozatym w "xorgconfig" podaj jako sterownik radeon generic czy cos podobnego

pozatym co to znaczy kde nie wstaje ?

czarny ekran wylaczaza sie monitor ?

w sume dziwne a Xy sie uruchamiaja ???

nie wywala jakis bledow przy odpalaniu ??

Edytowane przez pawel1207

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"vertical sync 50-120 hz"

 

ustaw na  na

-vertical sync 85-100 hz,

 

jesli  max twojego monitora to 85Hz przy 1024

to walnij -vertical sync 85-85

 

i o ile monitor uciagnie i X sterownik prawidlowo skonfigurownay

to nie ma wyjscia musi odpalic na 85 Hz.

ale dla pewnosci ustaw to wszysyko  to w xorgconfig czasem przez przypadek

cos skasujesz w edytorze lub o czym zapomnisz i klopot gotowy.

 

 

pozatym w "xorgconfig" podaj jako sterownik  radeon generic czy cos podobnego

pozatym co to znaczy kde nie wstaje ?

czarny ekran wylaczaza sie monitor ?

w sume dziwne a Xy sie uruchamiaja  ???

nie wywala jakis bledow przy odpalaniu ??

1506794[/snapback]

Dokładnie wygląda to tak,że kiedy wyedtowałem plik xorg.conf i podałem tam wartość wskazaną przez Sina(100-1200horizontal) dzieje się coś takiego:

root@darkstar`#startx-po wpisaniu przechodzi do uruchamiania KDE i po chwili wraca do trybu tekstowego i wywala coś takiego"

....

(EE) VESA:NO matching modes

(EE)Screen(s) found butnone have a usable configuration

Fatall sever error:

no screen found

Please consult the X.org Foundation support....

Please also check the log file at "/var/log/Xorg.0.log" for additional information.

XIO:fatall I o error 104(connection reset by peer)on Xserver ":0.0"after request (0 known processed) with 0 events remaninig.

 

Więc Kde nie wstaje i próbowałem wyedytować ten plik w trybie tekstowym,ale tu dziwna sprawa,bo w ogóle nie odpala sie xorgconfig,a dokladniej nic sie nie dzieje:

root@darkstar`#i tu woisuje #xorgconfig-i zamiast odpalenia czekolwiek jest tylko-root@darkstar`#

co u diabła???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"(EE) VESA:NO matching modes"

 

Wnioskuje ze nie obsluguje tego oswierzania (min 100 narzucone). Sprobuj z nizszymi... ja mam dane 50-70 i leci mi 70 Hz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"(EE) VESA:NO matching modes"

 

Wnioskuje ze nie obsluguje tego oswierzania (min 100 narzucone). Sprobuj z nizszymi... ja mam dane 50-70 i leci mi 70 Hz...

1506928[/snapback]

To może,jao dolną granice wpisać 85 hz?Tylko jak to zrobic skoro nie moge odpalic xorgconfig w trybie tekstowym?Nie specjalnie mi sie chce stawiac slacka od nowa

Zresztą,jakby sie komuś chciało zajrzeć to TUTAJ jest dokładna specyfikacja

Edytowane przez Rezker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś:

xorgconfig -textmode

lub

xorgcfg -textmode

??

 

Można też bez tego - edytujesz plik /etc/X11/xorg.conf i po sprawie ;)

Edytowane przez Sid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zmienić driver na radeon lub na driver ze strony ATI (obsługa akceleracji 3D). Sterownika vesa używa się w momencie, kiedy nie ma dedykowanego dla danej karty, bądź są jakieś poważne problemy.

Edytowane przez bigfan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś:

xorgconfig -textmode

lub

xorgcfg -textmode

??

 

Można też bez tego - edytujesz plik /etc/X11/xorg.conf i po sprawie ;)

1506993[/snapback]

Dzieiki!Odpalilem xorgconfig w trybie tekstowym wyedytowalem i Kde powstalo z odswiezaniem 85 hz.Teraz jescze pozostalo mi powalczyc ze zmiana jezyka i scrolem w myszce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieiki!Odpalilem xorgconfig w trybie tekstowym wyedytowalem i Kde powstalo z odswiezaniem 85 hz.Teraz jescze pozostalo mi powalczyc ze zmiana jezyka i scrolem w myszce.

1507030[/snapback]

Język być może będziesz musiał dossać z neta, a co do scroola to:

-Emulate 3d buttons (w xorgconfig) dać na NIE

-wyedytować /etc/X11/xorg.conf: odnaleźć Sekcję "Input Device" Mouse i zmienić tam gdzie zaznaczyłem poniżej:

Section "InputDevice"        Identifier  "Mouse0"        Driver      "mouse"        Option      "Protocol" "ImPS/2" # TUTAJ;)         Option      "ZaXISMapping" "4 5" #TUTAJ;)        Option      "Device" "/dev/psaux"EndSection
I tyle ;) Edytowane przez Sid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...