Skocz do zawartości
mbart78

Polaczenie 2 Lanów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

otoz mam dylemat poniewaz nie jestem dobry jesli chodzi o radiowki tak wiec chcialbym sie zapytac jak to rozwiazac.

Ja i sasiad mamy swoje sieci ktore sa na neo. Chcielibysmy je polaczyc i tu zostaje jedynie droga radiowa. Mam wiec pytanie jak to rozwiazac i jaki sprzet zastosowac by to chodzilo w miare dobrze (np gra w Call of Duty po sieci)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy jeszcze jaki chcecie miec transfer przy wapach 1950 to chyba max 11Mbit/s z tego co pamietam. Przy 100% widocznosci mozna sie pokusic nawet o 54Mbit/s. Zalezy do czego wam ta siec potrzebna... Oczywiscie tryb bridge jak morion wspomnial, jezeli oczywiscie cala siec jest na kabelkach i switchach/hubach i nie ma dostepow bezprzewodowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

wlasnie myslalem o 54 Mbit/s.

i zrobilem taka konfiguracje:

2 x D-Link DI-524 - obsluguje 802.11b/g

1x Yagi 17dBi

1 x Panel 8dBi

tylko zastanawiam sie nad antenami a konkretnie nad ta pierwsza czy oby nie jest za mocna i nie bedzie mi sciagac jakis smieci. Bo zapomnialem dodac ze odleglos pomiedzy antenami wynosilaby jakies 30 do 40m przy 100% widocznosci.

czy moze wystarczylyby 2 panelowki 8dBi.

 

 

 

co sadzicie o tym?

 

pozdrawiam

Edytowane przez mbart78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość artur.c

hmmm powiem tak wap-4000v2, (te dlinki sie nie nadaja, maja tylko tryb ap) ja mam polaczone je w trybie bridge, do tego panel z allegro odleglosc okolo 100m (jak nie wiecej), po drugiej stronie mini antena o zysku 3dBi i transfer dochodzacy do 4000kB/s!!

 

yagi sa zupelnie zbedne na takiej odleglosci, uwierz mi dobry panel (biquad) wystarczy! ja polecam od tego czlowieka "khayn" nie jestem specjalista, ale wykonane sa solidnie, a osiagi mowia same za siebie, zwlaszcza ze panel jest tylko jeden, na prosbe robi ze skrzydelkami, co jeszcze poprawia parametry!

Edytowane przez artur.c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy na 30-40m na 100% widocznosci to i zwykla antenka 2dBi wystarczy :), bierz 2 panelowe i latwiejszy montaz i mniej kasy wydasz i nie bedziesz miec "tuby" jak w przypadku Yagi na dachu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...