Skocz do zawartości
Gribojedow

Kłopoty Z Acerem 5021wlmi

Rekomendowane odpowiedzi

owszem sciagnalem ale wrzucilem do reget'a i dalem timeout bardzo duzy i sciagnelo wszystko ladnie...

btw wszystko ladnie sie z tej stronki poinstalowalo tylko eManager daje bluescreena :/ ale co tam.... za to chodzi jak burza :)

 

btw.

jak chcecie moge gdzies wrzucic najnowsze stery catalyst 5.6 zmodowane przeze mnie dla wszystkich mobility (nie trzeba instalowac nic recznie tylko setup.exe) a to dzieki pomocy programisty NGO i becie moddera ktora mi udostepnil :)

zapewniam ze chodza bo mam je zainstalowane u siebie

Edytowane przez LuHash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

owszem sciagnalem ale wrzucilem do reget'a i dalem timeout bardzo duzy i sciagnelo wszystko ladnie...

btw wszystko ladnie sie z tej stronki poinstalowalo tylko eManager daje bluescreena :/ ale co tam.... za to chodzi jak burza :)

 

btw.

jak chcecie moge gdzies wrzucic najnowsze stery catalyst 5.6 zmodowane przeze mnie dla wszystkich mobility (nie trzeba instalowac nic recznie tylko setup.exe) a to dzieki pomocy programisty NGO i becie moddera ktora mi udostepnil :)

zapewniam ze chodza bo mam je zainstalowane u siebie

1523411[/snapback]

A nie masz moze zmodyfikowanych najnowszych omeg pod x700 mobile ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tych nie mam ale mozesz sobie sam zrobic z uzyciem starszej wersji mobility modder:

1524519[/snapback]

Probowalem podany przez ciebie sposob niestety nie dziala nie chca sie instalowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Probowalem podany przez ciebie sposob niestety nie dziala nie chca sie instalowac

1524540[/snapback]

hm...

no ja sie tym progsem akurat nie bawilem wiec mozliwe ze nie spelnia swego zadania...

a probowales recznie instalowac driver po zmodowaniu? czy jest wtedy na liscie mobility x700 bo byc moze ta wersja daje tylko mozliwosc instalacji recznej...

ew. sproboj oryginalnych mobility 32bitowych:

http://www2.ati.com/drivers/mobile/5-6-mob...c_enu_23690.exe

 

update!

 

dzieki uprzejmosci kolegi TomQL'a moge zapodac wam najnowsze drivy pod x64:

http://seba.net.pl/~luhash/

Edytowane przez LuHash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z modelem 5024WMLi tzn nie z samym laptopem ale z systemem. Podzieliłem dysk na partycje, bo te które były orginalnie zrobione to jakieś nieporozumienie. Następnie włożyłem Recovery CD dysk 1 i uruchomił sie instalator. Robiłem wszystka tak jak trzeba. Po przegraniu plików na dysk instalator poprosił znów o dysk 1. Włożyłęm go, laptop się zrestartował i zaczęło sie kopiowanie plików tyle, że zatrzymało się na 40% i dalej nie chce ruszyć. Jeśli ktoś spotkał się z tym problemem to prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItaj.

 

Mam identyczny problem w Acerze TM 4102WLMi.

Jedyne co pomogło to poszedłem do sklepu gdzie kupiłem sprzęt, powiedziałem co się dzieje, wypalili mi windowsa XP HE SP2 i juz.

Wszytsko instalowałem jak na stacjonarce. STerowniki do laptopa masz własnie na tym 1 CD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi. Problem w tym, że trzeba być bardzo cierpliwym człowiekiem. Spróbowałem jeszcze raz zainstalować sysytem i znowu stało się to samo, kopiowanie zatrzymało się na 40%. Myślałem, że już nic nie pomoże, a jednak. Zostawiłem laptopa na jakieś 10 minut i odziwo płyta ruszyła dalej i wszystko zainstalowało się jak należy. Luki spróbuj to samo u siebie, może też Ci się uda zainstalować system z płyt dołączonych do laptopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam zamiar kupić Aspire 5012, czy warto pakowac sie w ten intereres? Ten model to szczyt ze względu na moje możliwości finansowe, a może coś innego w cenie nie przekraczającej tego 5012 czyli 4100zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pierwszy raz na forum jako zarejestrowany uzytkownik Jestem szczesliwym uzytkownik Acera Aspire 5021 WLMi wersja .55. Mieszkam w Edynburgu (Szkacja) wiec tak sie zlozylo ze zamowilem lapa tutaj na www.acernotebooks.co.uk Ciekawe warunki szybka realizacja. Narazie mam laptopa druga noc a juz zchodze na zla droge. :-) Wlasnie kradne sasiadowi bity przez radiowa siecowke :-) Pobawie sie lapem troche i podziele sie spostrzezeniami. do usluszenia Bart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak jest z glosnoscia tego modelu? jak czesto wlacza sie wentylator i jak dlugo i glosno/cicho pracuje?

i ogolnie jak jest z glosnoscia Acerow z Turionami?

 

przymierzam sie do kupna notebooka i mam na oku Aspire 5002WLMi.

tyle, ze BARDZO zalezy mi na cichej pracy.

 

czy ktos z Was uzywa Linuxa na acerze z turionem? mam zamiar na tym 5002WLMi zainstalowac SuSE.

 

a jak trzaski na karcie dzwiekowej? jakies postepy?

Edytowane przez Luc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozecie mi powiedziec w sumie jak to jest mozliwe ze koleszka nie ma zadnych zabezpieczen? To wina jego routera podejrzewam. Jak najlepiej zabezpieczyc polaczenie internetowe pod wzgledem niezidentyfikowanych wspolurzytkownikow??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki. Mam na laptopie zainstalowane dwa systemy. Standardowego windowsa xp home oraz windowsa x64. Problem w tym, że po instalacji drugiego windowsa przyciski od włączania i wyłączania wifi oraz te koło power'a chodzą mi tylko pod windowsem x64. Pod windowsem xp home nie ma żadnej reakcji. Spotkał się ktoś z tym problemem? Może wiecie jak to rozwiązać, nie chce mi się przełączać co chwile sytemu aby włączyć lub wyłączyć wifi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jestem posiadaczem Acer-a Aspire 5024 i rowniez mialem problem z trzaskami podczas sluchania muzyki. Zla jakosc dzwieku ujawniala sie tylko podczas sluchania plyt audio, natomiast gdy gralem, odtwarzalem mp3 lub filmy, to wszystko bylo w porzadku. W pozbyciu sie trzaskow pomoglo zainstalowanie starszych sterownikow do karty dzwiekowej AC'97, ktore sciagnac mozna stad:

http://ftp.sweclockers.com/index.php?actio...er=name&srt=yes

Ja zainstalowalem wersje 3.58.

Podaje jeszcze link w jez. angielskim do recenzji Acera Aspire 5024, z ktorego dowiedzialem sie jak pozbyc sie kiepskiego dzwieku:

http://forum.notebookreview.com/showthread...07&page=1&pp=10

Ze strony Acer-a jest tez do sciagniecia BIOS w wersjii 1.11.

 

Mam jeszcze pytanko. Czy do mobilnego X700 mozna instalowac zwykle catalyst-y, ktore sa do sciagniecia ze strony ATI, czy tez trzeba wyszukac specjalne do mobilnych procesorow?

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanko. Czy do mobilnego X700 mozna instalowac zwykle catalyst-y, ktore sa do sciagniecia ze strony ATI, czy tez trzeba wyszukac specjalne do mobilnych procesorow?

 

Pozdrawiam :)

1564776[/snapback]

Sa specjalne do mobilnych https://support.ati.com/ics/support/KBList.asp?folderID=536

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety podany link nie otwiera sie poprawnie (sesja juz wygasla). Na stronie Ati sa dostepne catalyst-y do notebookow, ale tylko do okreslonych modeli, wsrod ktorych nie ma Aspire. Podczas proby zainstalowania tych sterownikow instalator przerywa dzialanie, informujac, ze nie moze dalej kontynuowac na tym systemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Mam pytanie do 5021. Jak u Was jest z glosnoscia. W sumie to on jest bardzo cichy. Sa jakies sposoby na podwyzszenie glosnosci w tym laptopie?

Drugie pytanie to jaka szybkosc procesora macie we Wlasciowosciach Mojego komputera.(WINXP 32Bit)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podwyzszenie glosnosci ? sprobuj podniesc glosnosc wave bo czasami samo audio nie daje pozadanego rezultatu - spotkalem sie z tym w paru filmach ze po dnoszac master volume nic sie nie dzialo a ponoslem wave volume i film nagle mial dziwek ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze strony Acer-a jest tez do sciagniecia BIOS  w wersjii 1.11.

1564776[/snapback]

mam win xp x64 i niestety nie moge sflashowac a dyskietki z dosem tez nie posiadam (jak i zreszta stacji fdd pod usb)

flashowales juz? jakies zmiany w biosie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie flashowalem, bo nie moge poprawnie sciagnac pliku, a ze na razie nie zalezy mi na nowym biosie, to dalem sobie chwilowo spokoj.

A tak przy okazji - jakiej wielkosci jest ten plik? Pytam, bo mi sie sciaga 545KB i nie moge go rozpakowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam win xp x64 i niestety nie moge sflashowac a dyskietki z dosem tez nie posiadam (jak i zreszta stacji fdd pod usb)

Tutaj podaję link skąd bez problemu pociągniesz wersję flasciach!ącą pod Winzgrozą...

 

flashowales juz? jakies zmiany w biosie?

Obsługa DDR na 166 MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już pisałem, mam na laptopie zainstalowane dwa systemy. Standardowego windowsa xp home oraz windowsa x64. Problem w tym, że po instalacji drugiego windowsa przyciski od włączania i wyłączania wifi oraz te koło power'a chodzą mi tylko pod windowsem x64. Pod windowsem xp home nie ma żadnej reakcji. Spotkał się ktoś z tym problemem? Może wiecie jak to rozwiązać, nie chce mi się przełączać co chwile sytemu aby włączyć lub wyłączyć wifi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuję niedługo zakup tego lapka. Mam kilka pytań do Szanownych posiadaczy tego cacka…

1. Jaka realna długość pracy na bateriach z/bez wlan na standardowych ustawieniach?

2. Czy może ktoś bawił się RightMark CPU Clock Utility (RMClock), czyli w zmianę mnożników i napięć, jak i również tworzeniem własnych profili wydajności dla x700 w ati tray tools by jak najdłużej cieszyć się pracą na bateriach? Jak wiele czasu się zyskuje? Jak wtedy z głośnością? Bo mi bardzo zależy by w czasie zwykłej pracy była cisza…

3. Może jakieś sugestie… na co zwracać uwagę, nio i w sumie gdzie kupić? Bo najbliżej mam do Lublina, a tu ceny nie zachęcają… sam myślę o kupieniu w www.softon.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...