Skocz do zawartości
Gość scar

Grand Theft Auto 4

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Harry Lloyd

Skończyłem dziś fabułę, 1.5 h mi brakło a miał bym Liberty City Minute. Do 18 godzin gry raczej się nie spieszyłem i wykonywałem zadania poboczne, myślałem że tego achievementa sobie zrobię kiedyś na kompie, ale jak się okazało że są rozdzielone to się zabrałem za same misje, jeździłem taksówkami jak tylko się dało a i tak się nie wyrobiłem.

 

Mimo to i tak za jakiś czas grę przejdę jeszczę raz podejmując przeciwne decyzje po drodze. Na razie sobie dokończę 100%.

 

Tu może być spoiler, jak ktoś nie grał (w co wątpię w przypadku wersji konsolowej) to niech nie czyta.

 

Ogólnie fabuła wypada marnie porównując do San Andreas. To był dla mnie fabularny ideał. Tutaj mamy wyraźny klimat GTA III, czyli taki bardziej mafijny. Ma to swój urok, pasuje do miasta, ale ogólnie mnie aż tak nie wciągło. Misje są marnie zróżnicowane, większość polega tylko na ściganiu i wybijaniu przeciwników. Bardzo marnie wypadają też postacie. O ile na początku pojawiają ciekawe osobowości jak Roman, LJ (i Badman) i Brucie, to potem większość postaci wygląda i zachowuje się podobnie, mało kto się wyróżnia (Florian był ciekawą odmianą).

Najbardziej niestety rozczarował mnie koniec. Cel głównego wątku osiągamy na dobrą sprawę w czwartej misji od końca. Potem wybrałem revenge, więc zemściłem się na gościu który mnie zrobił w jucha w czasach obecnych i to by było jeszcze spoko, gdyby nie idiotyczny pomysł z kolejną zemstą na kolesiu który nam zabija laskę której prakrycznie nie znamy. No ale nic, za czwartym podejściem przeszedłem finalną misję i czekałem na jakąś super cutscenkę podsumowującą grę, a tu lipa. Przez chwilkę wymienili parę słów z czego nic na dobrą sprawę nie wynikło. Potem pół godziny creditsów, świetny balans.

Następnym razem wybiorę deal, może będzie lepiej.

 

GTA IV jest grą bardzo udaną, ale ogólnie wg mnie jest krokiem w tył, przynajmniej pod względem fabuły. Będą dwa (prawdopodobnie) dodatki, ale raczej będą one dla mnie tylko przeczekaniem na kolejną część, która być może dorówna San Andreas, najlepszej grze świata, choć może być ciężko. Mam tylko nadzieję że będzie ona dopiero na konsole następnej generacji.

 

 

Jeszcze jedna rzecz co do grafiki - bardzo nie podoba mi się stosowanie filtrów. W San Andreas były zachody/wschody słońca (dla mnie wyglądały rewelacyjnie), mgła i inne efekty podczas deszczu itp. Może nie było to wysokiej jakości, ale przynajmniej był to normalny rendering. Nawet w III i VC nie było źle. Post-processing to coś czego nie cierpię, a jest co coraz bardziej popularne w grach, ale i w filmach (Indiana Jones 4 totalna tragedia, najbrzydszy film wszechczasów).

Ten element jest wyraźnie do poprawy (niedługo zobaczę jak to wygląda w Midnight Club, ale patrząc po filmikach nie zauważyłem). Trzeba by im wysłać jakąś książkę o HDR.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starting February 17th, 2009 worldwide at 3:00 AM Eastern Standard Time, simply go to Xbox LIVE Marketplace with your connected Xbox 360 console and purchase the Grand Theft Auto IV: The Lost and Damned download for 1600 Microsoft Points ($19.99).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The Lost and Damned już jest na XBLM :)

Waży 1.78GB i kosztuje 1600MSP, czyli ok. 70zł. Jak ktoś kupił punkty kilka miesięcy temu (przed kryzysem) to niecałe 50zł wychodzi ;]

Za kilkanaście godzin grania? IMHO warto ;)

Link do Marketplace UK

Link do Marketplace US

 

 

edit:

Podobno jest blokada regionalna :mur: Potwierdzi ktoś?

Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

A czym się objawia blokada regionalna? Bo ja widzę dodatek na marketplace i mogę nacisnąć Confirm Download, tyle że nie mam punktów.

Na stronie też mogę kupić.

 

Jak ktoś zagra to niech napisze czy jest jakaś różnica w grafice, w sensie blura i depth of field, czy wygląda dokładnie tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym się objawia blokada regionalna? Bo ja widzę dodatek na marketplace i mogę nacisnąć Confirm Download, tyle że nie mam punktów.

Na stronie też mogę kupić.

Tym:

Sorry

This offer is not valid in your region, or it has expired.

Spróbuj ściągnąć np. demko Crackdowna to zobaczysz co to ta blokada :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta, dodatek ma blokadę regionalną. Cóż, trzeba czekać na ewentualną edycję pudełkową...

Współczuję tym, którzy kupili punkty ms specjalnie dla tej gry (chodzi mi o ich rosnącą cenę).

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Harry Lloyd: tak

 

Ta, dodatek ma blokadę regionalną. Cóż, trzeba czekać na ewentualną edycję pudełkową...

Współczuję tym, którzy kupili punkty ms specjalnie dla tej gry (chodzi mi o ich rosnącą cenę).

a VPN? ;] dla chcącego... ;) Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Znalazłem jakąś instrukcję specjalną do tego, tylko nie wiem czy dobrze rozumiem. Wnioskuję że muszę posiadać dwie karty sieciowe w kompie (zakładając tylko możliwość połączeń kablowych), do jednej podłączam neta, a do drugiej Xboksa, i Xbox łączy się poprzez komputer, który to oszukuje jakie ma IP?

 

Jak już to od razu zapytam - nie da się czegoś tego typu zrobić z poziomu/z pomocą routera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już to od razu zapytam - nie da się czegoś tego typu zrobić z poziomu/z pomocą routera?

Da się. AFAIK router musi obsługiwać PPTP, ale jak to wszystko skonfigurować to ci nie powiem :P

Nie lepiej puścić to przez PC? Wystarczy raz połączyć się przez ten VPN, kupisz dodatek, a potem już możesz grać ze swojego IP :)

 

 

Coś czuję, że znowu zacznie się jechanie po MS za tę blokadę ;)

http://majornelson.com/archive/2009/02/17/...and-damned.aspx - w komentarzach

http://forums.xbox.com/25834140/ShowPost.aspx

http://forums.xbox.com/25833323/ShowPost.aspx

itd ;)

Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a VPN? ;] dla chcącego... ;)

Nie jestem aż tak chcący. Bez przesady, żebym musiał kombinować, by oddać im moje $. Liczę na wersję pudełkową, żeby móc po przejściu odsprzedać (i dzięki temu zmniejszyć ich przychody, hehe).

 

 

Edit.

Blokada ściągnięta.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobno mozna w gta IV grac za free przez gold

 

w zwiazku z tym sa moze chetni by porobic kilka aczikow online? A moze nawet wszystkie machnac?

 

obiecalem sobie ze nie tkne L&D przed zrobieniem tysiaka w IV ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobno mozna w gta IV grac za free przez gold

 

w zwiazku z tym sa moze chetni by porobic kilka aczikow online? A moze nawet wszystkie machnac?

 

obiecalem sobie ze nie tkne L&D przed zrobieniem tysiaka w IV ;]

Obawiam się że tutaj wspólne robienie aczików nie wypali, przynajmniej nie tak łatwo jak np w GoW2 bo wszystkie wymagają aby były zaliczane w ranked match ;)

 

EDIT:

 

Pierwsze wrażenia z TLAD'a

Od strony technicznej kosmetyczne zmiany w HUD względem podstawki tj lekko zmieniony radar i jego kolorystyka, Johny ma inna komórkę niż Nico (Johnego fajniejsza), zmienione kolory w menu gry i zmienili czcionkę kategorii "Map/Brief/Stats/Controls/Audio/Display/Game" na taka jakby podrapana/zniszczoną, coś ala stare napisy na murze.

Jeśli chodzi o sam gameplay to po 10min grania można zauważyć ze będzie jeszcze bardziej wulgarnie niż w podstawce :D

Wracam do gry...

Edytowane przez g00dMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie odmienne pytanko. Wie ktos gdzie mozna znalesc auto Comet? Mialem jedno, stalo pod garazem, ale zaczalem jezdzic i po krotkiej animacji najzwyczaniej w swiecie go wciaglo :( Zjezdzilem cale miasto, nawet infernusem zeby sie pokazaly jakies inne sportowe auta ale niestety. W ostatecznosci wpisalbym kod, ale nie wiem czy na PS3 sie cos nie zablokuje? Trofea itp....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

A jak jazda na motorach? Na filmikach gameplay wydaje się znacznie lepsza, jak w rzeczywistości to wygląda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aczik aufidersein petrovic jest maks z [gluteus maximus]. Nie wiem jak go mozna zdobyc. Trzeba chyba cale zycie spedzic na lajfie by w koncu miec mozliwosc hostowania meczu rankingowego, wybrac wyscic ktorego sie jeszcze nie wygralo no i przedewszystkim sie modlic ze sie go uda wygrac, modlic sie ze nawet jak bedziesz pierwszy jechal, to na pierwszym zakrecie nie wpadnie w Ciebie 10-12 aut ktore na pelnej kurfie jada tuz za toba

 

no masakra jakas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to moze masz cos zrypane z ustawieniami lajfa? Ja co drugi wyścig hostuje i sobie ustawiam trasę...

to moze teraz tak jest, bo jak gram za free w ramach darmowego gta online przez ten tydzien.

 

moze hostuje jeden mecz na 20

 

w porywach...

 

 

ale pocieszyles mnie, bo rozumiem ze jak minie darmowy żer dla skner (jak np. ja ;p) to gdy kupie złociszka, to wszystko wróci do normy i bede mógl sobie na lajcie wybierac co chce grac i co chce wygrywac :)

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...