Skocz do zawartości
booczeek

9800 Medion Problem

Rekomendowane odpowiedzi

To chyba masz zle informacje.

Medion wycofal wszystkie swoje katy ze zwgledu na bardzo duza ilosc zwrotow.

Karty robione sa z podzespolow niskiej jakosci i jakiekolwiek krecenie zwieksza szanse uwalenia karty o wiele bardziej niz w przypadku markowych kart.

Swojego czasu pisalem w topicu o 9800pro, ze jest to tylko kwestja czasu kiedy zaczna sie masowe zgony kart msi. Sam nawet skuszony niska cena chcialem kupic ta karte, ale dzisiaj ciesze sie, ze jednak tego nie zrobilem. Cena to nie wszystko, liczy sie tez gwara.

1512565[/snapback]

 

Mam od pewnego czasu Medionka i jest spox. Nie krece karty bo na standardowym chlodzeniu troche sie boje. Karta nie sprawia problemow. Wszystkie gry jak narazie chodza pieknie.

A co zwrotow kart to chodzilo o to ze karta byla opisywana jako 9800PRO a nie jest to 9800PRO bo ma nizsze taktowanie i dlatego duza czesc wycofali z rynku bo ludzie zaczeli sie pieklic ze to nie jest 9800PRO. Potem wypuszczono 9800XXL(chyba tak) ktory ma taktowanie 9800PRO.

A co do padow Medionkow to czesto spowodowane byly zbyt duzym podkrecaniem karty a ta karta nie byla pomyslana o podkrecaniu o czym swiadczy pobor pradu. Nie potrzeba podpinac dodatkowego zasilania wiec na kompach z slabszym zasilaczem Medionek pojdzie a Szafirek niekoniecznie.

Kupilem karte bo nie chcialem dokladac 100zl. i kupowac pelnego 9800PRO bo nie zalezy mi az tak bardzo na wydajnosci. Narazie jestem bardzo zadowolony z karty. Mam nadzieje ze bdzie tak dalej(odpukac w niemalowane :P).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

Mam od pewnego czasu Medionka i jest spox. Nie krece karty bo na standardowym chlodzeniu troche sie boje. Karta nie sprawia problemow. Wszystkie gry jak narazie chodza pieknie.

A co zwrotow kart to chodzilo o to ze karta byla opisywana jako 9800PRO a nie jest to 9800PRO bo ma nizsze taktowanie i dlatego duza czesc wycofali z rynku bo ludzie zaczeli sie pieklic ze to nie jest 9800PRO. Potem wypuszczono 9800XXL(chyba tak) ktory ma taktowanie 9800PRO.

A co do padow Medionkow to czesto spowodowane byly zbyt duzym podkrecaniem karty a ta karta nie byla pomyslana o podkrecaniu o czym swiadczy pobor pradu. Nie potrzeba podpinac dodatkowego zasilania wiec na kompach z slabszym zasilaczem Medionek pojdzie a Szafirek niekoniecznie.

Kupilem karte bo nie chcialem dokladac 100zl. i kupowac pelnego 9800PRO bo nie zalezy mi az tak bardzo na wydajnosci. Narazie jestem bardzo zadowolony z karty. Mam nadzieje ze bdzie tak dalej(odpukac w niemalowane icon_razz.gif).

Ma dlatego nizsze taktowanie zeby nie robic konkrurencji produktom MSI :mur:

Karty padaja na silencerze rev. 3 :mur: wiadomo, ze podkrecenie ma tez z tym zwiazek bo przeciez karta sie szybciej zuzywa!

To jest normalny radzio 9800 PRO !! :mur: przeciez medion sobie nazwal XL tak jak np. asus nazywa swoje karty V9999 itd :mur: straszne glupoty piszesz, ze jakies wycofania wez...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyluzuj bo zylka peknie, za malo chyba :mur: napisales.

Bronisz zaciekle karty, ktora posiadasz. Oby ci dobrze i dlugo sluzyla.

Jednak te masowe pady powinny dac ci do myslenia.

Karta ma chyba 3 miesiace waznosci, potem sie przeterminowuje. ;]

Jesli byla by to normalna 9800pro to by miala takie taktowania. Karta jest specjalnie odtaktowana, aby podzespoly mialy mniejsze obcizenie. Karty msi padaja zwykle po o/c, na def. chyba sie nikomu jeszcze nie przytrafilo.

Msi sie do tych kart nie przyznaje a to juz kolejny gwozdz do trumny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

lol

1. Dlatego ma nizsze takty zeby nie robic konkurencji produktom MSI.

2. Nie bronie karty tylko fakty stwierdzam.

3. Padaja karty na silencerze rev. 3 (nikomu nie padla kto tego gowna nie mial)

4. Ja mam 12 m-cy gwarancij.

5. To jest normalna 9800 PRO tylko medion sobie nazwal XL (ja ja katuje w atitoolu i mi nie pada nic :-/).

6. Nie rozumiem tego, ze sie nie przyznaje :-/ przeciez karta jest zrobiona przez firme Medion na podzespolach bazowych MSi :-/ :-/.

7. W ogole nie wiem... nie masz tej karty pewnie nawet styku z nią nie miales, a mowisz, ze padaka, ze to...przeciezto jest normalny radeon 9800PRO, pisalem, ze wiadomo, ze to nie szafir, ale na takie mowienie bzdur to mnie serio krew zalewa... Problem rozwiazany, a wy dalej drazycie ten temat, tak sie wlasnie robi balagan .

Edytowane przez Bart17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma dlatego nizsze taktowanie zeby nie robic konkrurencji produktom MSI :mur:

Karty padaja na silencerze rev. 3 :mur: wiadomo, ze podkrecenie ma tez z tym zwiazek bo przeciez karta sie szybciej zuzywa!

To jest normalny radzio 9800 PRO !! :mur: przeciez medion sobie nazwal XL tak jak np. asus nazywa swoje karty V9999 itd :mur: straszne glupoty piszesz, ze jakies wycofania wez...

1513279[/snapback]

Dla twojej wiedzy(pewnie ogromnej jak widac z sposobu wypowiedzi) Medion wtycosfal czesc kart ze sprzedazy tylko dlatego ze karty nie mialy taktowania 9800PRO. Sama MSI sie do tego zaangazowala bo byla dosc duza nagonka na MSI ze te karty nie maja taktowania 9800PRO dlatego zaraz potem wypuszczono Medionka 9800XXL. No ale ktos taki jak Ty powinien o tym slyszec no ale widze ze twoja ogromna wiedza jest juz tak rozlegla ze przegapiles tak malo istotna rzecz. A to nie jest normalny R9800PRO bo jest na calkiem innym PCB. Do tego czy R9800SE tez nazwiesz 9800PRO bo jest na tm samm GPU tylko z zablokowanymi potokami, ktore notabene mozna odblokowac?

Wyluzuj troche bo dlugo nie pociagniesz. Za duzo kawy. Mamy lato i moze za duzo na sloncu przebywasz? A jesli o czyms nie slyszales to nie znaczy ze to nie mialo miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

pcb jest zielone jak inne produkty msi niczym innym sie nie rozni :-/ nie slyszalem zeby karte zostaly wycofane ze sprzedazy z powodu taktowan :) Masz moze jakis dowod na to, ze tak bylo czy tylko Ci sie to tak obilo o uszy ? Mnie karte wykrywa jako pro na pcb pisze medion 9800 XL tylko dlatego, ze medion sobie nazwal XL podobnie jak asus nazywa swoje karty np. V9999 czy jakos tak jak to jest takie trudne przez Ciebie do zrozumienia to juz nie moja wina.

BTW: Nie sposob przebywac na sloncu jak jest na polu +30 st.

Edytowane przez Bart17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linku ci do tego nie dam bo nie zbieram ich. Bylo to dosc glosne jakis czas temu. Sytuacja miala miejsce w Niemczech(wiadomo dlaczego tam) i duza czesc kart wycofano zastepujac ja R9800XXL a te co wycofano pewnie trafily do nas.

 

PS

Tez mam ta karte i jestem z niej bardzo zadowolony jak pisalem juz pare razy. Dla mnie jest to dobra karta posiadajaca dobry stosunek cena-wydajnosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem z kumpla Medionem. Po pewnym czasie pracy, wyskakiwały krzaki (karte miałem do testów, myślałem że coś skopałem, starszyi mnie niektórzy nawet ;)) A wiec tak, weź sprawdź jak Ci ona w AGP siedzi, ja musiałem troche obudowe wykrzywić, aby siedział on idealnie, ta karta jakaś uczulona na zły styk jest bez kitu (a chłodzenie też silencer;)) Przeczyść też AGP i styki, powinno pomóc. Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy się wypowiada, ale raczej nie na temat. Mój problem rozwiązałem w ten sposób, że teraz jak wychodzę z gry do windy, to mam takty 355/630 czyli trochę podniosłem default i teraz żadnych krzaków nie mam - może ktoś wie czym to jest spowodowane??

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy się wypowiada, ale raczej nie na temat. Mój problem rozwiązałem w ten sposób, że teraz jak wychodzę z gry do windy, to mam takty 355/630 czyli trochę podniosłem default i teraz żadnych krzaków nie mam - może ktoś wie czym to jest spowodowane??

 

pzdr

1516286[/snapback]

Na takich ustawieniach to Medionek śmiga bez problemu, w końcu to fakt, że niewiele podniosłeś taktowania w stosunku do fabrycznych :wink: i karta się już nie musi tak wysilać i grzać. Podejrzewam te kłopoty z podkręcaniem na tej karcie po prostu z niedovoltowaniem rdzenia i pamięci, bo nie sądzę, żeby były to już z góry jakieś odrzuty produkcyjne. U mnie, jak pisałem bez jakichkolwiek artów chodzi 389/325(650). Troche to mało jak dla mnie :? , myślałem że pójdzie wiecej, w końcu ma Zalmana VF-700 AlCu i radiatorki z zestawu, ale jednak nie i koniec. Ale z drugiej strony wydajność jest i tak wystarczająca np. grałem wczoraj w Ridicka na 1152x864 z 4xAF i chodziło tak pomiędzy 30-40 fps średnio, trochę to było za mało, ale jakość grafiki aż biła po oczkach :). Ciekawe, jakby chodził na ust XT i wyżej ? :roll:

Edytowane przez Peter_P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś sposób na mediona? Bo dostałem gratis takiego co sie grzeje jak piekło na silencerze i arty raz sa raz mniej ich (Kombinacji troche robilem )Nie zakladalem radiatorów na pamiec Moze to cos da Ale może jest inny sposób jakis bios (tylko jaki) zmiana napięc obniżenie taktowania, no nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... pojawiają się na ekranie dziewne kropeczki, kreseczki coś jakby pamięci się sypały ...

1507937[/snapback]

Ja tak mialem z moim Medion Radeon 9600TX po zainstalowaniu DirectX 9... okazalo sie ze kabel od zasilania byl niepodlaczony. Rozumiem ze twoj jest podlaczony, ale mimo wszystko stawiam na zasilacz.

 

Wbrew temu co ludzie ktorzy nie maja Medionow mowia, karty sa naprawde solidne i wytrzymuja duuuuzo wiecej niz wiekszosc innych.

 

A apropo komentarza, ze karta sie przegrzewa... u mnie to sie styki stopily a karta nie wyswietlala krzakow, wiec watpie. (No i nadal dziala!)

 

@Peter_P: moj 9600TX chodzi na rdzeniu 410Mhz bez artow i zwisow :)

 

A... a do tych co uwazaja ze mam i dlatego bronie, to nie chce was rozczarowac, ale Medion mi nie odpowiada, wiec karte zmieniam :) Dlaczego nie odpowiada? Bo nie ma DVI... :/

Edytowane przez flasht

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

Większość osób, które mówią źle o tych kartach nawet ich w rękach nie mieli oraz kszty z nimi styku powtarzają tylko to co inni mówią i tak to się kręci...

Apropos wyjścia DVI to nie ma przejściówek ? ;-)

Edytowane przez Bart17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość osób, które mówią źle o tych kartach nawet ich w rękach nie mieli oraz kszty z nimi styku powtarzają tylko to co inni mówią i tak to się kręci...

Apropos wyjścia DVI to nie ma przejściówek ? ;-)

1559670[/snapback]

No niby sa ale ja potrzebuje cyfrowa jakosc a nie samo wyjscie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol

3. Padaja karty na silencerze rev. 3 (nikomu nie padla kto tego gowna nie mial)

1513860[/snapback]

Witam co prawda to of ale chłopie trochę luzu mam tego silencera od kwietnia i wszystko jest ok :lol: dałem za niego bodajże 40zł jeżeli masz za tą cenę lepsze i cichsze chłodzenie to podziel śię wiedzą karty padają też na stockowych wiatrakach :D Edytowane przez Turkina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

No niby sa ale ja potrzebuje cyfrowa jakosc a nie samo wyjscie

Chyba różnicy nie odczujesz dużej no, ale Twoja sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Mediona i od niedawna mam problem, mianowicie w programie Ati T T,mam ustawione, że jak włączę jakąś grę wtedy wchodzą mi taktowania od XT, a jak wracam do windy, wtedy taktowania karty wracają do ustawień defaultowych. Wszystko było ok (tak ze 2 miechy) teraz jednak jak wychodze z gry i załaduja się ustawienia fabryczne pojawiają się na ekranie dziewne kropeczki, kreseczki coś jakby pamięci się sypały. Nie ma znaczenia czy pogram godzinę czy minutę, jak wyjdę z gry jest syf. Jak gram w giery zero artów i przekłamań. Co jest grane?

Sprzęt jak w podpisie.

1507937[/snapback]

a zmieniałeś może wersję ATI TT ? mój medionek chodzi podobnie, w 2d 300/300, do gier XT i cały czas używałem ATI Tool 0.0.22, spoko nawet mogłem dać 430/385, jak wrzuciłem omegi z 2.6.42 ATI TT to zaczęły sie jaja, arty przy wysokich taktowaniach itp, wróciłem do "zwykłego" toola i wszystko gra

Jeśli chodzi o samego medionka, to mam go już pół roku i jestem bardzo zadowolony :D za to siano... karta od początku kręcona na pro, póżniej zmieniłem chłodzenie (obecnie 2 m-ce silencer3+nawiew) i chodzi na XT, zasilanie podpięte od początku

a jeśli chodzi o gwarancję... to są przecież leżaki magazynowe...i tak dobrze że są te 3 miesiące.. zaschnięty silikon pod coolerem... o te karty trzeba najpierw zadbać (zmiana pastychłodzenia, zasilacz) a jeszcze długo posłużą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam co prawda to of ale chłopie trochę luzu mam tego silencera od kwietnia i wszystko jest ok :lol: dałem za niego bodajże 40zł jeżeli masz za tą cenę lepsze i cichsze chłodzenie to podziel śię wiedzą karty padają też na stockowych wiatrakach  :D

1560624[/snapback]

Prawda jest taka ze 2 silencery mi juz padly a karta sie nie spalila tylko dlatego bo to MEDION.

 

Chyba różnicy nie odczujesz dużej no, ale Twoja sprawa.

1560715[/snapback]

http://www.mva.pl/forum/viewtopic.php?t=303

 

Czy warto inwestować w wyjście DVI w LCD ?Tak. Statystycznie rzecz biorąc różnica jest wyraźna, widoczna gołym okiem podczas pracy na desktop'ie, przy wyświetlaniu czcionek, co przejawia się pojawieniem cieni na nich, przy podłączeniu analogowym.

... i to prawda ... sam widzialem ;)

Edytowane przez flasht

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Peter_P: moj 9600TX chodzi na rdzeniu 410Mhz bez artow i zwisow :)

 

1559410[/snapback]

Nie ma co porównywać Radków 9600 z rdzeniem RV350 (0,13 microna) z 9800 na rdzeniu R350 - 0,15. Wiadomo, które pojdą wyzej na tym samym chłodzeniu, i tak podziwiam radki 9800, ze idą niektóre pow. 450 :!: , a to już grzałka straszna. Mój były Gigabyte 9550 szedł bez problemu na 420 MHz a standard miał 250 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

Mój Medion czy tam MSI bo różnicy nie widać w budowie etc. bez problemu śmiga 500/800 MHz.

Edytowane przez Bart17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Medion czy tam MSI bo różnicy nie widać w budowie etc. bez problemu śmiga 500/800 MHz.

1565100[/snapback]

Niezle

A jakie chlodzenie masz? Zastanawiam sie nad zmiana i nie wiem co brac :(

Juz mial brac Zalmana AlCu ale w podobnej cene jest pentagram Cu i nie wiem co brac :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka ze 2 silencery mi juz padly a karta sie nie spalila tylko dlatego bo to MEDION.

1565100[/snapback]

Ja mam Xpertvision + silencer rev3 jak padnie to karta do piachu czy uważasz że Medion się nie spalił bo to Medion? :angry: Edytowane przez Turkina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Xpertvision + silencer rev3 jak padnie to karta do piachu czy uważasz że Medion się nie spalił bo to Medion? :angry:

1565685[/snapback]

Hm... nie wiem ;-) Jeszcze nie mialem karty na ktorej podkreconej na maxa gral bym przez pol dnia w Battlefield'a i zeby sie nie spalila (poza ta oczywiscie)... Jedyne co to co jakies pol godziny, godzine sie komp wieszal :)... az w koncu zauwazylem, ze ten smrod to wcale nie od pobliskiej elektrocieplowni :)

Edytowane przez flasht

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

Niezle

A jakie chlodzenie masz? Zastanawiam sie nad zmiana i nie wiem co brac icon_sad2.gif

Juz mial brac Zalmana AlCu ale w podobnej cene jest pentagram Cu i nie wiem co brac icon_sad2.gif

Ja mam ATi 1 rev. 2 + Revoltec BGA Ram Freezer CU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm... nie wiem ;-) Jeszcze nie mialem karty na ktorej podkreconej na maxa gral bym przez pol dnia w Battlefield'a i zeby sie nie spalila (poza ta oczywiscie)... Jedyne co to co jakies pol godziny, godzine sie komp wieszal :)... az w koncu zauwazylem, ze ten smrod to wcale nie od pobliskiej elektrocieplowni :)

1566516[/snapback]

Witam kartę podkręciłem na pro 380/640,na pamięcich radiatory i wszystko ok,może źle załozyłeś chłodzenie na kartę brak radiatorów na pamięciach jak bardzo ją kręciłeś?.Natomiast ostatnio miałem taki cyrk że po instalacji nowych Omeg miałem zawias kompa tylko restet pomagał,wróciłem do starych Omeg na catalistach 5.2 z którymi wcześniej nie miałem kłopotu i to samo :mur: w Ati Tray tools wyłączyłem overide dla pixel i vertex shadeów ustawiłem je na 2.0(mam 9800se xpertvision) i pomogło sorki za off topic ale myślałem że karta mi pada.W grach 2d np.Divine Divinity wszystko ok,natomiast w 3d kilka minut i zawias przestawiłem wartości w ustawieniach i wszystko gra :D .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kartę podkręciłem na pro 380/640,na pamięcich radiatory i wszystko ok,może źle załozyłeś chłodzenie na kartę brak radiatorów na pamięciach jak bardzo ją kręciłeś?.Natomiast ostatnio miałem taki cyrk że po instalacji nowych Omeg miałem zawias kompa tylko restet pomagał,wróciłem do starych Omeg na catalistach 5.2 z którymi wcześniej nie miałem kłopotu i to samo :mur: w Ati Tray tools wyłączyłem overide dla pixel i vertex shadeów ustawiłem je na 2.0(mam 9800se xpertvision) i pomogło sorki za off topic ale myślałem że karta mi pada.W grach 2d np.Divine Divinity wszystko ok,natomiast w 3d kilka minut i zawias przestawiłem wartości w ustawieniach i wszystko gra :D .

1566878[/snapback]

Sprostowanie: Karta nie miala chlodzenia bo silencer padl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprostowanie: Karta nie miala chlodzenia bo silencer padl.

1573108[/snapback]

Czy grałeś w Battlefield'a na podkręconej karcie bez chłodzenia :zonk:,nie dziwne że padła :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...