Skocz do zawartości
Gość [RONIN]

Sb Live Czy Karta Na Mobo?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość [RONIN]

Mam dylemat <_<

Co będzie lepsze? Czy karta dziękowa zintegrowana (6.1) na mojej mobo (w podpisie) czy starszawy Sound Blaser Live! Player 1024 (5.1)? Prosze o konkretne za i przeciw :lol:

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasne że Live (tydzień temu małem ten sam problem) tylko Live lubi robic problemy i na niektórych płytach może nie działać. Miałem Gigabyte i nie chodziła ale zmieniłem na Asus i wszystko jest OK

 

Polecam stery YouP-PAX-VIv2.2, lepsza jakość dźwięku (podobno) i wszystko chodzi (0 problemów z dźwiękiem w GTA SA itd.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

A o tego Live'a na pewno 5.1 da rade podpiac? co to za model?:>

1508043[/snapback]

Model CT4830. Według wielu informacji z sieci wynika że to 5.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie myślałem :) Pod ten model nie podepniesz chyba 5.1 miałem taki sam. Można pod to podpiąć zestaw Surround czy jakoś tak jedynie albo 4.1, albo stereo. W mixerze nie ustawisz za Chiny ludowe 5.1 więc przemyśl ten zakup. Podzielam jednocześnie zdanie Grobel'a kup live ale inną wersje. Najlepiej 5.1 sb0100 (wszystko oprócz 0220).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesiadłem się niedawno ze zintegrowanej na leciwego SB live value 4.1 i nie żałuję.

- mniejsze zużycie procesora

- brak trzasków w grach, testowałem przeróżne sterowniki i najbardziej udane są YouP PAX VI 2.2, dobrze współpracują z soflem od Audigy ZS.

- ogólnie lepsza jakość dźwięku

- dla kogoś, kto nie wykorzysta 5.1, wystarczy zwykły SB Live 1024, czy Value, koszt używanej to 30zł.

 

Potwierdzam też, że trzeba czasami pokombinować, aby nie było konfliktów, przykładowo u mnie na 2. slocie od dołu dźwięk zarywał, przełożyłem do 3. i minęło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Tak właśnie myślałem :) Pod ten model nie podepniesz chyba 5.1 miałem taki sam. Można pod to podpiąć zestaw Surround czy jakoś tak jedynie albo 4.1, albo stereo. W mixerze nie ustawisz za Chiny ludowe 5.1 więc przemyśl ten zakup. Podzielam jednocześnie zdanie Grobel'a kup live ale inną wersje. Najlepiej 5.1 sb0100 (wszystko oprócz 0220).

1508224[/snapback]

Chodzi o to że ja tą karte mam i nie wiem czy sprzedawać czy wrzucić do kompa :lol:

Nie jest muzykiem a praca karty muzycznej w moim PC oganicza się do słuchania muzy, oglądania filmów i gier. Chyba jednak sobie daruje tego SB i go opyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że ja tą karte mam i nie wiem czy sprzedawać czy wrzucić do kompa  :lol:

Nie jest muzykiem a praca karty muzycznej w moim PC oganicza się do słuchania muzy, oglądania filmów i gier. Chyba jednak sobie daruje tego SB i go opyle.

1508281[/snapback]

skoro Twoja karta muzyczna służy TYLKO do takich rzeczy to wstawiaj SB :>

chyba każdy tutaj korzysta tylko z tych 3 rzeczy... [; po prostu różnica jest moim zdaniem gigantyczna, wolałem sb128pci niż realteka zintegrowanego.. no ale zrobisz jak chcesz :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że ja tą karte mam i nie wiem czy sprzedawać czy wrzucić do kompa  :lol:

Nie jest muzykiem a praca karty muzycznej w moim PC oganicza się do słuchania muzy, oglądania filmów i gier. Chyba jednak sobie daruje tego SB i go opyle.

1508281[/snapback]

IMHO to nie ma sensu sprzedawać tej karty bo za takie grosze to szkoda nawet aukcje stawiać, a Live zawsze będzie lepszy od karty zintegrowanej. Używaj go dalej, aż padnie B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że ja tą karte mam i nie wiem czy sprzedawać czy wrzucić do kompa  :lol:

Nie jest muzykiem a praca karty muzycznej w moim PC oganicza się do słuchania muzy, oglądania filmów i gier. Chyba jednak sobie daruje tego SB i go opyle.

1508281[/snapback]

 

Ja bym na twoim miejscu zostawił Live/ integry to syf (wyjatek SS), jeżeli masz wybór zawsze wybieraj oddzielne karty muzyczne, dzięki czemu unikniesz takich kwiatków jak słyszalne ruch myszą w głośnikach/ co zdarza się nader często

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na twoim miejscu zostawił Live/ integry to syf (wyjatek SS), jeżeli masz wybór zawsze wybieraj oddzielne karty muzyczne, dzięki czemu unikniesz takich kwiatków jak słyszalne ruch myszą w głośnikach/ co zdarza się nader często

1510809[/snapback]

SS to też syf porównując do jakiegokolwiek live'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mów tego głośno bo cie wszyscy posiadacze abitów zaje...

A tak na serio to zgadzam się, tylko nie chce nowej polemiki bo było tego oj było/ w każdym badź razie SS na analogu to zwykłe AC97  :mur:  :mur:  :mur:

1510871[/snapback]

hehe, dokładnie....

ale niedawno był taki temacik w dziale amd z pytankiem SS czy sb1024 ...

nie chce mi sie szukac, ale pamiętam ze wszyscy głosowali na 1024 a abitowców wybrechtali :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie myślałem :) Pod ten model nie podepniesz chyba 5.1 miałem taki sam. Można pod to podpiąć zestaw Surround czy jakoś tak jedynie albo 4.1, albo stereo. W mixerze nie ustawisz za Chiny ludowe 5.1 więc przemyśl ten zakup. Podzielam jednocześnie zdanie Grobel'a kup live ale inną wersje. Najlepiej 5.1 sb0100 (wszystko oprócz 0220).

1508224[/snapback]

Co do ustawiania trybu 5.1 to "inteligentne" płyty pod AMD ,stwarzają z tym problemy.Mam model sb0100 , który na różnych płytach intela był wykrywany jako 5.1, natomiast na platformie AMD taka konfiguracja nie jest możliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość freddy9

no to świetnie. Jakieś parę miesiecy temu w necie wszyscy sie podniecali SS, i nawet były kilku stronicowe artykuły udowadaniające wyższosc SS nad audigy. Że audigy jest oparte na tych samych przetwornikach co AC97 i wogole obciaza procesor o ok. 10% wiecej niż SS.

 

Własnie dlatego kupiłem nowe mobo na SS, a audigy poszło do innego komputera.

 

Teraz wszyscy piszą zupełnie na odwrót. SS to szajs i nawet nie ma co porównywać z livem :sad:

 

Różnice w dzwieku slychac, ale nie jestem w stanie okreslic co jest lepsze a co gorsze.

 

Jako głośniki mam drewniane kolumny, na przód i na tył. Wzmacniacze ze starych radii. Może jak bede miał jakieś lepsze wzmacniacze to będzie sens powracać do audigy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W życiu nie słyszałem żaby A2 była oparta na tych samych przetwornikach co AC97/ pokaż gdzie piszą takie bzdury

Niektórzy myśla że karta muzyczna to to samo co grafa tyle że do dzwięku, że wystarczy dobry proc (SPU :D ) i mamy ekstra dźwięk, szczególnie posiadacze Abitów, a tu lipa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie potrafisz czytać ze zrozumieniem

1517134[/snapback]

Karajan audio na DFI Ultra-D to nie jest przypadkiem realtek alc850 na dolaczanej płytce?

Edytowane przez Smetny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

malem ss na abicie, mam teraz realteka na k8 gigabytea i mam live 5.1 i nic nie brzmialo lepiej niz ss.... i to nie jest prawda ze to zwykle ac97 bo mialo swoj przetwornik dzwieku i chocby dzieki temu nie zuzywalo procka - a zuzywaja go zarowno integry, jak rowniez przestarzale zlacze PCI - a live brzmi jak by ktos z koszy na smieci robil perkusje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...