Skocz do zawartości
keradek

Zasilanie.. Mały Problem :(

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.. Mam mały problem..

Od dłuzszego czasu mam mysz optyczna ktora jest podswietlana na czerwono - problem tkwi w tym ze jak wylacze kompa to mysz dalej swieci :mur:

Ostatnio zakupilem katody do pc one tez swieca po wylaczeniu...

Prosze o pomoc... Czy da sie jakos ustawic zeby po wylaczeniu pc odcinalo zasilanie do tego ?? prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...nie masz czasem aktywnej w biosie opcji, która pozwala na włączanie kompa za pomocą np. klawiatury czy myszy??? wtedy zasilanie nie jest do końca odcięte od peryferiów...

ale świecenie katod po wyłączeniu kompa ?! :blink:

Edytowane przez kedzil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co wy pierd... mowicie kazda mysz optyczna :) z ta smieszna czerwona(najczesciej) diodą nie wyłącza sie po wyłaczeniu systemu. Dopiero gdy z tyłu, wyłączysz zasilacz to myszka przestaje swiecić... a z tymi katodami to nie mam pojecia jak to podpiąłeś... przeciez na molexie po wyłaczeniu kompa nie ma napięcia. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kubajew, nie każda mysz optyczna, to jest porostu bug nie których płyt gł, że nie odcinają napięcia do usb, po wyłączeniu systemu................. Moja płyta nie posiada tego błędu ...........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość aTaSerwis

Czyżby...?

1508380[/snapback]

... no właśnie ...

Czy któryś z was przeczytał instrukcję do swojej płyty głównej?

:lol:

 

 

A z katodami to nie wiem co jest grane, inwertery są zasilane z +12V i nie mają prawa działac po wyłączeniu zasilacza w tryb stand-by. No powiedzmy że niektóre zasilacze Mega_coś_tam mają wtedy na tej linii szczątkowe napięcie ~4V ... chociaż to możliwe! katoda po zaświeceniu dużo prądu nie potrzebuje (tylko w momencie zapalania pobiera sporo), czyli jeśli inwerterowi wystarczy takie napięcie zasilania to może świecić ... nie wiem, zgaduję ... nie bawiłem się tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec nie mam MEGA_COS_TAM :) :P Zasilacz mam Modecom'a 350W zas plyte ABIT'a NF7-SL :P... nie wiem co z tym zorbic bardzo mnie to wkurza :( na starym kompie (Epox-8KHAL+) dizało się to samo... W sklepie gdzie kupilem kompa kolo powiedial tylko "to dziwne" ... no co ty ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz miernik, wylacz kompa i sprawdz napiecia w molexach.

 

Co do myszki, to znajomy ma mycz optyczna z creativa na usb i tez mu swieci po wylaczeniu kompa. Plyta glowna to jakis soltek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też świeci ,to normalne w Abitach. Nic na to nie poradzisz, chyba że całkowicie odłączysz prąd od kompa.

1509431[/snapback]

ehh to nieprawda jest na to sposób....zworki są koło ps/2(jedna) druga niżej....oblukaj co na nich pisze i przestaw którąś w odpowiednią pozycję....wtedy po wyłączeniu kompa zniknie zasilanie myszy/klawiatury/może i usb też...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę stwierdzić po dwóch płytach głównych i dwóch róznych myszkach optycznych ,że po wyłączeniu kompa świecą. I na epoxie 8rda3i, i na ecs'ie k7vza 3.0, myszki logitecha i mediatecha... hehehhehe bug płyty głównej to dobre. Zaden błąd, po prostu na płycie głównej jest dalej napięcie. Może każdy z was sprawdzić za pomocą miernika 20 pinowy wtyk...i to się wcale nie musi dziać na usb :) jak napisał Domik, na ps2 to samo :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...