Skocz do zawartości
slither

Ocz 600w Vs Topower P6 600w

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam taką mala prosbe. Chcialbym sie Was doradzic ktory z tych zasilaczy bedzie lepszy. OCZ ponoc posaiada podwojna linie 12V....ale sek w tym ze ja nie wiem co ona wogole daje lub co za roznica ze linia podwojna lub pojedyncza. Wyczytalem tyle ze OCZ ma +12V1@20A, +12V2@18A a Topower na pojedynczej lini 12V@35A. A chyba im wiecej amper tym lepiej...no chyba ze ta podwojna sie sumuje jak nie ma SLI :| Ja przymierzam sie do zakupu zasilacza gdyz za niedlugo kupuje plytke pod NF3 Ultra. Grafika to GF6800GT AGP. Nie posaidam zadnego SLI i nie zamierzam narazie.

 

Prosze o Wasze opinie i rady.

 

Z gory dzieki.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OCZ ponoc posaiada podwojna linie 12V....ale sek w tym ze ja nie wiem co ona wogole daje lub co za roznica ze linia podwojna lub pojedyncza.

Podwójna linia jest wymogiem norm bezpieczeństwa, niczym innym.

Nie porazi cie prąd jak tam będziesz pchał łapki.

Chociaż konia 35 A na 12v to pewnie i tak by zabiło :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta OCeZetka to chyba w tej chwili najlepsza zasilka jaka moze byc ... gosc z XS robi w tym momencie na niej rekordy z dwoma GF7800  B) tylko z tego co widzialem nigdzie nie dostepna u nas...

1508970[/snapback]

no niewatpliwie OCZtka to piekna maszynka,ale np. w tym tesciku Enermax 600W wypada lepiej http://www.bigbruin.com/reviews05/oczpower...ndex.php?file=4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta OCeZetka to chyba w tej chwili najlepsza zasilka jaka moze byc ... gosc z XS robi w tym momencie na niej rekordy z dwoma GF7800  B) tylko z tego co widzialem nigdzie nie dostepna u nas...

1508970[/snapback]

...wlasnie chce wzkozystac sytuacje...bo siedze teraz u rodzicow w usa i tak sie zastanawiam ktorego zakupic B) ... przy okazji jeszcze proca jakiegos A64 bym zapodal.... a plyta NF3 to juz w naszym ojczystym kraju :wink:

 

 

Podwójna linia jest wymogiem norm bezpieczeństwa, niczym innym.

Nie porazi cie prąd jak tam będziesz pchał łapki.

Chociaż konia 35 A na 12v to pewnie i tak by zabiło 

1508970[/snapback]

czyli mam rozumiec ze ta podwojna linia nie jest wcale gorsza od tej pojedynczej 12V@35A, tylko bezpieczenstwo....hmmm

 

 

no niewatpliwie OCZtka to piekna maszynka,ale np. w tym tesciku Enermax 600W wypada lepiej 1508970[/snapback]

..w tym tescie wykozystali tego OCZ ale bez Aktywnego PFC.... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..w tym tescie wykozystali tego OCZ ale bez Aktywnego PFC.... :?

1509123[/snapback]

no i ??

 

w USA chyba 90% zasilaczy nie posiada PFC ,badz ma je pasywne

 

pierwsze serie Enermaxow byly oznaczane symbolami G czyli Global ,ktore byly sprzedawane tylko na terenie USA ,oraz seria W - World,dla starego kontynentu i tylko ta wersja miala aktywne PFC

 

troszke dziwi wiec ze niby ten super hiper OCZ "wysiadl" przy zasilaczu ,ktory juz od dluzszego czasu jest dostepny (fakt ze to nadal cholernie droga zabaweczka)

 

zreszta IMHO 600W to juz przesada i spokojnie mozna tym chyba dwa kompy napedzac

 

 

 

 

BENITO,jak juz to seria P6 + regulowane linie

Edytowane przez TripleX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i ??

 

w USA chyba 90% zasilaczy nie posiada PFC ,badz ma je pasywne

 

BENITO,jak juz to seria P6 + regulowane linie

1509601[/snapback]

no w sumie to nic takiego powaznego ...ale w innym tescie a dokladnie w tym to napiecia trzyma idealnie.... Na http://www.3dgameman.com/ tez wypadl wysmienicie na podkreconym P4.

 

Zresztą...chcialem sie doradzic w wyborze..nie bronie zadnego. Z tego co wyczytalem w necie wiem ze OCZ to produkcja Topowera...tylko ze jeden ma podwojna linie a drugi nie... i tylko o to mi chodzi...czy to az tak rewelacyjnie dobra funkcja i czy az tak przydatna/potrzebna..

 

Pozdrawiam

Edytowane przez slither

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mnie pamięć nie myli OCZ jest robiony przez Topowera. Więc ten OCZ bedzie odpowiednikiem Topowerów P7, których jeszcze nie ma w sprzedaży u nas.

1509419[/snapback]

a kiedy sie pojawia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

600W P6 jest glosne, moze lepiej nowe modele Topowera 450 i 520W P6 3 linie 12V po 20A sumaryczne obciazenie 32 i 34A.

Sa wersje z odpinanymi kablami i klasyczne bez ceny od okolo 430 do 600zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...poprzegladalem te nowe zasilki Topowera...sa na www.angela.pl .........ale recenzji zadnej nie moge znalezc w sieci :|

 

no i teraz jestem w kropce :|...troszke sie zamieszalem z tymi zasilkami..... ktory teraz wybrac :blink:..za duzy wybor..hehe :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej brac tagana 480w U01 czy aerocoola aeropower 550w?? tagan jest drozszy o 100zl. bedzie ciagnac venice dfi nf4 i x800xl z tych wazniejszych rzeczy :wink:

1511862[/snapback]

Wiesz, ja akurat mam Tagana i ciągnie bez bólu to co planujesz kupic i to ostro kręcone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze pociagnie i duzo wiecej to ja wiem ale nie wiem czy warto dokladac do niego ok 100zl. tagan to cisza i moc a aerocool tez jest podobno nie zly i tanszy i ma oploty na kable. a w glosnosci nie wiele odstaje podobno od tagana :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez sie zastanawiam nad kupnem zasilki. Moja uwaga jest skierowana ku topowerom ale jedno mnie strasznie denerwuje w tych zasilkach otoz kiczowate molexy(bez klipsow) i brak oplotow na wszystkich kablach. W zasilkach za ta cene to jest poprostu załosne. I jest o tyle dziwne, ze aerocool ktory podobno jest robiony przez topowera nie ma juz tych brakow.

W zwiazku z tym ma pytanie czy ta firma wkoncu wypusci jakas nowa rewizje z wyzej wymienionymi bajerami??

W necie znalazlem aerocool 450W za 249zł i 550W za 349zł bralbym jeden z tych zasilaczy ale czy tez mają ten minus co 350W(tylko 2 wiazki przewodow). BENITO ty pewnie wiesz wiec oswiec mnie i jak sie one maja do topwera p6 420W??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:wink:

Tez sie zastanawiam nad kupnem zasilki. Moja uwaga jest skierowana ku topowerom ale jedno mnie strasznie denerwuje w tych zasilkach otoz kiczowate molexy(bez klipsow) i brak oplotow na wszystkich kablach. W zasilkach za ta cene to jest poprostu załosne. I jest o tyle dziwne, ze aerocool ktory podobno jest robiony przez topowera nie ma juz tych brakow.

W zwiazku z tym ma pytanie czy ta firma wkoncu wypusci jakas nowa rewizje z wyzej wymienionymi bajerami??

W necie znalazlem aerocool 450W za 249zł i  550W za 349zł bralbym jeden z tych zasilaczy ale czy tez mają ten minus co 350W(tylko 2 wiazki przewodow). BENITO ty pewnie wiesz wiec oswiec mnie i  jak sie one maja do topwera p6 420W??

1520199[/snapback]

Nie wiem kto naopowiadał Ci, że Aerocoola robi Topower, ale nie jest to prawda. Zasilacze dla Aerocool robi Andyson. Sam zasilacz, nawet w wesji 550W przegrywa z P6 na całej linii ;)

 

Topower nie potrzebuje oplotów na przewodach bo ma je skręcone i zabezpieczone co poprawia przepływ powietrza w obudowie (oplot zajmuje więcej przestrzeni niż ciasno skręcona wiązka kabli).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...