Skocz do zawartości
boczi

Całkowity Format Dysku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chcę zrobić format dysku, który jest podzielony na dwie partycje. Nie chcę później instalować na nowo systemu. Ma on być zupełnie czysty. W takim razie jak najlepiej to zrobić? Tak samo, przez płytkę Windows XP czy może przez wiersz poleceń (wpisując kolejno komendy? Jakie dokładnie)?

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakladajac ze masz podstawowy dysk z systemem i podlaczony dodatkowo ten ktory chcesz sformatowac, sprawdz jakie litery oznaczenia przydzielil system tym 2 partycja do sformatowania. nastepnie polecenie uruchom w menu start windowsa wpisujesz cmd i wyskoczy ci wiersz polecen. wpisujesz: format x: /q , posfromatowaniu pierwszej nastepnie: format y: /q

odpowiednio pod x i y podstawiasz litery partycji

jesli chcesz zeby dyski byly szybko sformatowane to zostawiasz te "/q" jesli dokladnie wpisujesz komende bez tego "/q".

jak chcesz zeby byly tylko czyste to w windowsie poprostu we wlasciwosciach partycji.

 

Zakladajac ze nie masz drugiego dysku i chcesz sformatowac ten na ktorym masz system, to chyba najszybciej korzystajac z plytki XP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

Dokładnie chcę zrobić tak.

Mam jeden dysk, ale podzielony na dwie partycje. I chcę obie partycje skasować. Czyli najpierw sformatować D, a potem systemową C przez CMD w wierszu poleceń?

 

Z góry dziękuję za szybką odpowiedź, którą potrzebuję, ponieważ wybieram się właśnie do tego znajomego.

Dziękuję.

Edytowane przez boczi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...