Skocz do zawartości
Rivam

Test Programów Antyspyware W Kś

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czy ktoś z Was czytał test programów antyspyware w Komputer Świecie? W nr 13/2005 (chyba najnowszym) jest taki właśnie test.

 

Dziwią mnie tylko trochę wyniki tego testu, choć może nie powinny. Otóż wygrał go program Spy Sweeper 3.5, a tak popularne programy jak SpyBot - Search & Destroy 1.3 zajęły 7 miejsce czy Ad-aware SE Personal 1.05 (9 miejsce / 11 programów).

 

Trochę dziwi mnie ta niska pozycja Ad-aware i SpyBot'a... Czy ktoś może się do tego ustosunkować? Naprawdę ten Spy Sweeper jest taki dobry? Używał ktoś tego, jakieś doświadczenia? Czy tak popularne i rekomendowane przez Użytkowników (również tego Forum) Ad- awae i SpyBot'a są takie słabe?

 

A może wystarczy po prostu olać ten test z KŚ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój ranking to :

1. CounterSpy

2. SpySweeper

3. Ad-Aware Pro

Reszty nawet nie wymienię , bo szkoda dla nich czasu . Sam używam CounterSpy i uzupełniam go Ad-Aware . Na wypadek , gdyby ktoś zachwalał program MS , to powiem , że go testowałem na gołym systemie ( zanim jeszcze włączyłem internet ) i nie usunął szpiega Alexa , należącego zresztą do MS . Dopiero SpySweeper , go ciachnął . SpySweeper , jest dość dobrym wyborem , ale czasem drażniły mnie jego komunikaty i czasem blokował mi cały ruch sieciowy .

Pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja uzywam duetu: Kerio Personal Firewall 2.1.5 + Norton Antivirus 2005, gdzie Real AutoProtect (jakos tak to sie nazywa - w kazdym badz razie skanowanie plikow w czasie rzeczywistym) jest wylaczone, za to Internet Worm Protection jest wlaczone i skanowanie poczty przy/wychodzacej.

 

nie mam zadnego badziewia odkad pamietam......no i oczywiscie Firefox + Thunderbird

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adaware jest industry standardem - problem z tym, ze to kiepski program. rozwoj i innowacyjnosc zniknela gdzies dwa lata temu

 

spybot jest tylko troszke lepszy

 

ms antispyware naprawde sprawdza sie w praniu. jako jedyny sposord znanych mi programow postawil kompa mojego kolegi na nogi, bez koniecznosci formata.

adaware twierdzil, ze komp jest czysty.. to naprawde SLABY program.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tam program M$ spokojnie wystarcza i złego zdania nie mogę powiedzieć o nim.

1514503[/snapback]

Odniesieniem do tego co napisałem wcześniej o programie M$ , niech będzie ten wymowny artykuł : http://www.pcworld.pl/news/80233.html

Program ten nie usuwa owego szpiega firmy M$ . Pomija go tak , jakby go wogóle nie było w IE . Aby się o tym przekonać wystarczy użyć SpySweepera , lub CounterSpy .

Pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo widze zwiazek jednego z drugim

 

co jest MS kazdy wie, ale co jest ms antispyware chyba nie bardzo - oceniasz program na podstawie tego co ta firma robi z innym programem. bardzo zyciowe podejscie.

 

chyba, ze z twojej wypowiedzi wynika cos jeszcze, tylko starannie to zamaskowales

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wypadek , gdyby ktoś zachwalał program MS , to powiem , że go testowałem na gołym systemie ( zanim jeszcze włączyłem internet ) i nie usunął szpiega Alexa , należącego zresztą do MS .

Wiesz w ogóle czym jest Alexa?

Jezeli tego sam nie włączysz to tak jakby tego w ogóle nie było!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę nazwać programu antyspyware programem skutecznym skoro pomija szpiega w systemie . Cytat z artykułu :

" Microsoft nie zamierza udostępniać uaktualnienia, które uniemożliwi wykorzystanie pewnej cechy Internet Explorera do wykradania danych od internautów. "

Napisano cecha IE . Microsoft nie udostępni do niego łaty , bo szpieguje internautów . MS Antyspyware , tego szpiega nie usuwa . Wystarczy użyć IE , aby Alexa nazbierała danych na twój temat i podesłała do Microsoftu . Dane takie mogą być różne , zainteresowania , odwiedzane strony , a może i inne , których nie chciałbyś udostępniać , a później nawet użyte przeciw tobie . Jeśli ktoś tego nie rozumie , lub udaje że nie rozumie , to wyłącznie jego sprawa . Nadal poważna ilość użytkowników korzysta właśnie z IE . Nie każdy jest tak cwany , aby jak to napisał @sgj , nie włączyć szpiega Alexa . MS Antyspyware , to jak na razie shit , dopóki nie będzie w stanie usunąć większości ogólnie znanych śmieci . Gorąco współczuję jego użytkownikom , bo szpiega Alexa , może wykorzystać również inny producent jakiegokolwiek oprogramowania . Niedawno opisywyano ten produkt w związku ze sprawą jaką to wytoczyła firma , (niestety nie pamiętam nazwy) firmie MS , za to że program MS Atyspyware podmienił im stronę główną i nie pozwolił jej włączyć . Była to oficjalna strona tej firmy . Tak jak i wśród antywirusów tak i tu nie ma 100% programu , ale po co korzystać z czegoś co wiadomo , że przepuszcza . Jak dla mnie odpada , dopóki go nie poprawią . Na rynku są znacznie skuteczniejsze programy np. CounterSpy i nie należą do firmy Microsoft . Jak zwykle pozostawiam wybór użytkownikowi !!! Nikomu i niczego nie narzucam !!!

Pozdrawiam .

Edytowane przez BIGOLSEN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz uzyłem M$ Anty-syfa... usunął Flash geta i kazee razem z rzeczami ktore przez te progsy sciągnołem (np. win xp sp 2 pl)... Wiecej go NIE ZAINSTALUJE!

1517240[/snapback]

ja po skanie M$ Anty-syfa pożegnałem się z azureusem, musiałem wgrywać od nowa wina :( bo azureus nie chciał nic ssać :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zwrócić uwagę na taki drobny szczegół. MS Antyspyware beta.

A do Alexa, mi to nie robi róznicy, z IE korzysta coraz mniej osób, zeby to włączyć trzeba, aż specjalnie grzebać w opcjach. Do tego w XP SP2 MS sam to usunał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

finalna wersja pewnie bedzie na poczatku przyszlego roku, a my zwykli uzytkownicy powinnismy sie cieszyc, ze tak dlugo jest wersja beta. to oznacza, ze produkt finalny bedzie lepszy. no nie?

 

mnie osobiscie MS Antispyware przypadl do gustu, ale mam problemy z jego uruchomieniem :| zawiesza sie przy inicjalizacji :| bah :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przedwczoraj wyszla kolejna wersja ms antysyfa

 

alexa.. coz.. ta firma [ktorej nie lubie] skads przeciez musi brac statystyki stron, oferowane potem na swoich stronach, np.: http://www.alexa.com/data/details/?url=tweak.pl

 

alexa jest domyslnie WLACZONA!, wylaczenie jej jest klopotem - tutaj sie zgadzam, ze ms antysyf powinien ja znajdowac

 

jednak skreslanie programu tylko z tego powodu.. jest glupota. bo to jest bardzo solidny wykrywacz robactwa, oraz BARDZO skuteczny stawiacz systemu na nogi

 

jak jest z SP2 nie wiem, wiem, ze wywalalem ja za kazdym razem recznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki masz system i jakiego IE, ale w normalnym IE i normalnym windows Alexa nie jest włączona jeżeli nie włączysz sobie w opcjach przycisku 'Pokrewne' i do tego z niego nie skorzystasz.

 

 

W skrócie>Cała Alexa w IE to tylko ten przycisk.

Więcej> Nawet nie przycisk, a wpis w pliku \windows\web\related.htm(ten plik jest wywołany po kliknieciu w przycisk) który dopiero wywołuje Alexe w lewym okienku IE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alexa , czy nie Alexa , nie zmienia to faktu , że dobry Antyspyware powinien usuwać wszystko co szkodliwe . Wracając do M$ Antyspyware Beta , ( dodałem napis beta , bo brakowało ) - kilka tygodni temu PC World wykonywał test programów antyszpiegowskich . Mieli dostęp do M$ Antyspyware Beta , ale go nie testowali z innymi , bo jest betą programu . Wówczas wygrał CounterSpy . Wybił wszystkie do nogi w skuteczności , mimo iż też nie jest skuteczny na 100% . Następny w skuteczności był SpySweeper skuteczność na poziomie 60-70% , reszta to już naprawdę dolna półka . Ad-Aware jest faktycznie kiepski , ale jest szybki i potrafi to czego inne nie potrafią . Dlatego z niego korzystam jako uzupełnienie CounterSpy , no i jest po polsku co jest tez jego zaletą . Przypuszczam , że testowali również M$ Antyspyware Beta , ale nie był na tyle dobry , aby podać jego wyniki .

Pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat wyniki podali. byly zaskakujaco dobre :)

 

Produkt o nazwie MS AntiSpyware nie wszedł do testów, ponieważ nie ma jeszcze finalnej wersji. Jednak po uruchomieniu go w systemie zadziwił nas swoimi osiągami. Był w stanie wykryć 91 procent programów spyware/adware, w tym 96 procent szkodliwych procesów w pamięci, 100 procent dodatków do przeglądarki, 67 procent modyfikacji stron oraz 95 procent modyfikacji w rejestrze systemowym. Skanowanie zajęło mu zaledwie 3 minuty. Dodatkowo sprawdzanie systemu w czasie rzeczywistym (dostępne tylko w płatnych programach) jest już na wyposażeniu.

reszta wynikow tutaj: http://www.idg.pl/news/79076_2.html

 

zauwazylem, ze pojawiasz sie we wszystkich mozliwych dyskusjach i wciskasz ludziom bajki o MS antispyware. glownie negatywne bajki. co cie tak ugryzlo?

nie lubisz MS [wszedzie dosc lamersko wstawiasz M$] - ja tez nie lubie tej firmy, ale nie przeszkadza mi to docenic produktu jaki kupili wraz z cala firma GIANT i wydali na rynek.to dobry produkt, wg. niektorych plotek ma TEN SAM silnik co tak zachwalany przez ciebie counterspy

 

ps. moj blad z ta alexa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja nie wiem co z tym MS ludzie maja - imho win xp to calkiem zajebisty systemik jesli jest sie na tyle olsnionym i potrafi sie go uzywac. MS Antispyware imho tez bedzie jednym z markowych produktow tego typu.

 

proste.

 

PS: co do mojej opinii o win xp, prosze nie odpowiadac bo to temat rzeka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...