Skocz do zawartości
Darks

Liceum Czy Technikum ?

Rekomendowane odpowiedzi

no i o to mi chodzi ja sie elektroniką interesuje tak sobie skusiła mnie specjalność (Technikum Elektroniczne: Systemy i sieci komputerowe) no i cóż jak dla mnie za dużo teori za mało praktyki wiadomo, że jak sam coś zrobisz to zostanie w głowie, a tak tylko zakuć, zdąc i zapomnieć, więc tak naprawde zeby coś umieć trzeba się w domu większości nauczyć

1515678[/snapback]

racja ale też w szkole ktoś kto ma doświadczenie cię uczy, tam uczą podstaw, do której klasy chodzisz ??

 

 

 

 

 

 

 

 

to w klasie w technikum może być aż tyle dziewczyn ??/ hmmm no to już tylko los zadecyduje czy będą chicks czy nie :P

1516739[/snapback]

a czy on powiedział że to tech. elektroniczne ??

Edytowane przez TOMAHAWK_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że wiele osób zastanawia się nad szkołą którą wybierze! Dzisiaj wyniki, złożyłem podania do 2 szkół, ale nie mam pojęcia, którą powinienem wybrać!!! :-( Trzeba się z tym przespać!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy czy masz zamiar się w szkole uczyć czy chcesz przejechać całą szkołe średnią na ściągach. Jeżeli to drugie to w liceum będzie ci o wiele łatwiej...

 

Ale dzisiaj to już i tak nie ma sensu :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w technikum zrobili jedną klasę i by musiało 9 osób przedemną się wycofać żeby mnie przyjęli, dlatego złożyłem świadectwo w LO. W Śremie to chyba najlepsza szkoła. (do klas biologicznych trzeba mieć ponad 150 pkt)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jeśli planujesz studia - idź do LO. Jeśli nie, to na pewno Technikum... jeśli idziesz na studia, to po technikum też możn, ale szkoda roku. Takie jest moje zdanie i w moim mieście w Liceach jest wyższy poziom niż Technikach (oczywiście nie wszystkie Licea reprezentują wyższy poziom :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakoś do tego doszedłem... tej fizyki to są tylko śladowe ilości :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Edytowane przez j-uze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanko - czy na studiach na kierunkach informatycznych bedzie fizyka?  :unsure:

1524527[/snapback]

Ja miałem fizyke przez 2 semestry. Poleciało przez nią jakieś 30 osób na 100.

 

Osobiście chodziłem do LO i tego nie żałuje. Po technikum jest na pewno lepiej ale udaje mi się nadrabiać wszystkie zaległości. Głównie dzięki temu że programuje już 5 lat i teraz mogłem się więcej przyłożyć do elektroniki i z cyfrową jest już dobrze a z analogową będzie niedługo lepiej :wink:

 

Podsumowanie:

- Dzięki temu że poszedłem do LO zaoszczędziłem jeden rok.

- Z zaliczaniem przedmiotów nie mam problemów, sesje zamknąłem 2 tygodnie temu.

- Jestem na 2 roku na Informatyce Stosowanej na studiach dziennych w państwowej uczelni.

Edytowane przez Megabyte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tam to na pewno nie pojde :D mysle nad politechnika poznanska - tam jest tylko 1 semestr i na dodatek bez egzaminu,

zreszta zobacz sam http://www.fcm.put.poznan.pl/platon/studia...kierunek/IN/DZI

a tam u ciebie te 30 osob co polecialo to bylo glownie lo czy technikum?

Edytowane przez j-uze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi powiedzieć bo nie wiem dokładnie ile było po technikum ale raczej to po równo.

 

No mój kierunek jest dość dziwny. Dziwny bo szeroki

- począwszy od matematyki: analiza matematyczna, algebra liniowa, statystyka przez dość rozległą fizyke, aż się zastanawiałem po co nam tyle fizyki

-elektrotechnika, elektronika, mikroprocesory i układy cyfrowe, sterowniki PLC itp

-programowanie, jak narazie C, C++ później Java, php, ada i inne. Do tego dochodzi że nauczenie się całego C++ przypada na 1 semestr. (Dla nieznających się w temacie żeby nauczyć się dobrze C++ trzeba w nim programować 6 lat)

-automatyka

-grafika komputerowa

- jeszcze inne, o których można poczytać tutaj: http://www.pwsztar.edu.pl/tarnow_view_mig/...ourses.php?id=5, należy patrzyć tylko na te przy których jest IS

 

Kończe już OT:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony technikum, to rok dłużej, a z drugiej ma się lepsze przygotowanie z elektroniki - ale dobrych techników jest mało - znacznie mniej niż dobrych liceów...

 

Skończyć studia nie jest tak trudno - spodziewałem się czegoś gorszego, także nastawiać się na skończenie nauki po technikum, to złe podejście - poza tym jaka praca wtedy - naprawa telewizorów? Na poważniejsze stanowiska jest na tyle konkurencji, że wymagają albo studiów, albo praktyki, albo układów :mellow:

 

Za liceum przemawia fakt, że trwa rok dłużej - wbrew pozorom to całkiem sporo - a elektroniki, to jak ktoś jest dobry (a jak idzie na powiedzmy informatykę, to powinien być) da się nauczyć.

 

Ja w dalszym ciągu wybrałbym liceum, zwałaszcza, że nie lubię elektroniki - a na studiach miałem raptem 4, czy 5 przedmiotów elektrycznych, z tym że pod czyste kable i liczenie układów, to tylko jeden podchodził.

 

W mojej grupie na studiach są dwie osoby po technikum - ogólnie reprezentują to samo co ludzie po liceach, poza tym, że elektronika szła im lepiej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Archeologia jednak jest fajna :P Właśnie staje przed wyborem szkoły i dalszego życie lub dalesz edukacji (jak kto woli :P ). I teraz sedno sprawy, wszyscy mi mówią żebym poszedł do liceum profilowanego (coś z kompami i te rzeczy ;]), a mi coś mówi że powinienem iść do technikum. Co Wy wybraliście/wybieracie??

Edytowane przez Grzechu_1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

liceum profilowane? przecież tam znajduje się 80% osób, które nie dostały się do ogólniaka.

lepiej rozważ LO o jakimś profilu (zapewne mat-inf) lub technikum elektroniczne. czyli przeczytaj od pierwszej strony temat bo dokładnie o tym była dyskusja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja poszedłem do liceum profilowanego, i teraz ten rok sobie zawałiłem, bo zdałem sobie sprawe że po tym liceum g*** bede miał. od nowego roku zaczynam w technikum 4letnim na profilu technik-informatyk.

 

do liceum idą raczej ludzie, którzy są zdecydowani na pisanie matury i na studia, a po technikum możesz już zacząć szukać pracy. ja bym ci radził technikum :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kwestii liceum czy technikum:

Grzechu_1990 nie idź do technikum... Rok straty nic poza tym. Jak ktoś myśli, że po technikum od razu będzie miał dobrze płatną robótkę, to grubo się myli.

Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że dla mnie dodatkowy rok w technikum był mordęgą, nie mogłem sobie darować olania liceum...

 

ja poszedłem do liceum profilowanego, i teraz ten rok sobie zawałiłem, bo zdałem sobie sprawe że po tym liceum g*** bede miał. od nowego roku zaczynam w technikum 4letnim na profilu technik-informatyk.

do liceum idą raczej ludzie, którzy są zdecydowani na pisanie matury i na studia, a po technikum możesz już zacząć szukać pracy. ja bym ci radził technikum :)

:lol: Jaaasne... I co??? Myślisz, że po technikum zrobią z Ciebie "szpeca"? Nie będziesz miał żadnych szans na rynku pracy. Byle studencina informatyki z pierwszego roku, w oczach pracodawcy będzie dziesięć razy bardziej wartościowy od absolwenta technikum informatycznego. Jak myślisz, że takie technikum zastąpi Ci studia to grubo się mylisz... Mój brachol był w takim technikum i nauczyli go html'a, to tyle z "programowania :lol: ", poza tym wie jeszcze co to aders IP. To wszystko czego go nauczyli. Głupio postąpiłeś rezygnując z liceum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Przeczytałem temat i ilu użytkowników tyle odpowiedzi, za technikum przemawiają dyplomy i te inne rzeczy (chyba wiecie o co mi chodzi), ale na minus można zaliczyć imo tylko rok dłużej. Po LO nie widze dla siebie przyszłości, a nie wiem jak jest z LP. Zawodówka odpada bo to nie dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w LO profiloanym jest ten bol ze masz mniej np maty kosztem praktyki :|

Sam skladam papiery LO=Human LO porfilowane= zarzadanie informacja

moze sie to wydawac dziwne ale lubie to i to

 

PS:U was tez tak jest ze rocznik 1990 jest o polowe mniej liczny niz 1989 ?

u nas w TV lokalnej szkoly sie reklamuja i mowia jaka ta druga szkola jest nie dobra

 

 

Wracajac do technikum to w moim miescie jest ZSE-E zespol szkol elektryczno elektrycznych i powiem wam ze szkola ma poziom i warunki 5 sal informatycznych w klasach nie ma takiego czegos jak TABLICA!! l sprzet ogolnie miodzio ... :) i przyjmuja od sredniej 2.6 w tamtym roku przyjmowali a w tym pewnie od 2.4 do technikow :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol: Jaaasne... I co??? Myślisz, że po technikum zrobią z Ciebie "szpeca"? Nie będziesz miał żadnych szans na rynku pracy. Byle studencina informatyki z pierwszego roku, w oczach pracodawcy będzie dziesięć razy bardziej wartościowy od absolwenta technikum informatycznego. Jak myślisz, że takie technikum zastąpi Ci studia to grubo się mylisz... Mój brachol był w takim technikum i nauczyli go html'a, to tyle z "programowania :lol: ", poza tym wie jeszcze co to aders IP. To wszystko czego go nauczyli. Głupio postąpiłeś rezygnując z liceum...

hmm to coś kiepsko ucza w tym technikum ;) ja jestem w I klasie mat-inf-ang i juz htmla tluczemy.

 

A ja mam troche inne pytanie wykraczajace ponad ten temat. Jakie przedmioty najczcesciej biora na studiach pod uwagę?? matma wiadomo i co jeszcze??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja doradzil bym technikum. Sam chodze do technikum inforamtycznego i jest fajnie mialem juz linuxa a teraz doglebnie poznajemy windowsa w 2 klasie bedzie programistyka;/ . Pamietaj po technikum masz juz zawod i tytul technika a ze jeden rok dluzej mi to nie przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja jestem tym szczęśliwym/nieszczęśliwym rocznikiem 1990 :).

 

Skoro jestem na tym forum, to wiadomo: informatyka.

I pytanie tytułowe/tematowe: technikum czy liceum? Ogólnie na studia chciałbym się dostać :). No i zawsze było to postrzeganie technikum jako szkoły "dla gorszych"... Wszyscy doradzają liceum, tu gdzie mieszkam, czyli w Pile(woj. wlkp) są "w miarę" licea i "dobre" technika. Wybór jest ciężki, ale co doradzilibyście komuś, kto wie, co chce robić, ma zamiar się uczyć, ale obecnie ma średnią 3,5 :)? Bo rozumiem, że przez średnią zaliczam się do "gorszych" <_<. Przeczytałem cały temat i wychodzi na to, że nie ma jednoznacznej odpowiedzi, co utrudnia jeszcze bardziej sprawę :/. Czy warto wg. was stracić ten rok, tylko po to, żeby mieć "plecy" w postaci zawodu w razie nie udania się czegoś po liceum? Czy może jednak lepiej mieć trochę spokoju i uczyć się pokornie w liceum?

Edytowane przez Cebix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Soker

W Technikum spodziewać możesz się praktyk czy też innych jajcarskich zajęć, na których sam własnymi rękoma coś stworzysz :lol:

 

A rok dłuzej to pikuś ;)

 

Na początku Technikum wydaje się być głupie bo myślisz sobie:

 

Nie dość ze będe siedział rok dłużej w szkole w porównaniu do swojego rocznika to jeszcze oni w liceum siedza sobie na jezyku polskim i cos tam robia a ja zapi%$# na praktach lub innych przedmiotach technicznych :)

 

Ale sa plusy:

 

- zawód

- dodatkowe kursy (SEP, w mojej szkole to również akademia cisco 1semestr 450zł więc nie dużo)

i wiele wiele innych..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...