Skocz do zawartości
Darks

Liceum Czy Technikum ?

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli dla informatyka lepiej w technikum, ponieważ będzie miał zajęcia ze sprzętem, itp., a w liceum to bardziej teoria i inne przedmioty "żeby być elastycznym", dobrze rozumiem :)? I czy to jest mit, czy fakt, że ciężej się dostać na studia po technikum niż po liceum? Czy po prostu na zdawanie na studia bardziej przydaje się ta wiedza z liceum czy technikum?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam o tyle dobrze ze moja szkola wspolpracuje z PG i z tego co wiem to wiekszosc osob z mojej szkoly dostaje sie na PG wiec jestem zadowolony tym faktem. Idz do technikum bo nie wieadomo jak to bedzie z liceum, czy dostaniesz sie na studa a tak to bedizesz mial przynajmiej zawod.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Soker

Czyli dla informatyka lepiej w technikum, ponieważ będzie miał zajęcia ze sprzętem, itp., a w liceum to bardziej teoria i inne przedmioty "żeby być elastycznym", dobrze rozumiem :)? I czy to jest mit, czy fakt, że ciężej się dostać na studia po technikum niż po liceum? Czy po prostu na zdawanie na studia bardziej przydaje się ta wiedza z liceum czy technikum?

Po Technikum trudniej jest się dostać na kierunki humanistyczne ale to raczej normalne bo polskich w tygodniu tylko 3...

 

btw. Najbardziej dobija w technikum Biologia - na co to komu? skoro po gimnazjum/podstawówce mamy już jakąs tam wiedze która nam w zupełności wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to trochę lipa, bo z biologii to nie jestem pilny uczeń :(. A jakie są plusy dla liceum? Bo wszyscy tutaj zachwalają technika i ciężko wyrwać jak to jest z liceum. Nie mówię, że źle mówicie, ale chciałbym też poznać jakieś konkretne plusy z liceum, no chyba że dostanie się na przedmioty humanistyczne to jedyny z nich ;).

Edytowane przez Cebix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sa takie plusy:

-raczej napiszesz lepiej mature w %%%%%

-stego co slyszalem jak chcesz na infe np programowanie to musisz miec mate w 1ednym palcu a ogolniak raczej to zapewnia:)

-rok krucej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jeśli planujesz studia - idź do LO. Jeśli nie, to na pewno Technikum... jeśli idziesz na studia, to po technikum też możn, ale szkoda roku. Takie jest moje zdanie i w moim mieście w Liceach jest wyższy poziom niż Technikach (oczywiście nie wszystkie Licea reprezentują wyższy poziom :) )

 

tylko, że po technikum masz jakies rozeznanie w temacie, przykladowo uczysz sie w LO, musisz isc na studia bo wyjscia nie ma, wybrales sobie elektronika bo myslisz przyszlosciowy zawod i wogole moze byc fajnie, tylko tak naprawde to g**** wiesz o zawodzie i mozesz sobie potem pluć w brode co ja zrobilem, przeciez ja sie wogole do tego nie nadaje a po technikum juz masz jakas tam wiedze i mozesz podjac decyzje,nawet jak nie pojdziesz na studia a przeciez roznie bywa masz zawod z ktorym nie zginiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko, że po technikum masz jakies rozeznanie w temacie, przykladowo uczysz sie w LO, musisz isc na studia bo wyjscia nie ma, wybrales sobie elektronika bo myslisz przyszlosciowy zawod i wogole moze byc fajnie, tylko tak naprawde to g**** wiesz o zawodzie i mozesz sobie potem pluć w brode co ja zrobilem, przeciez ja sie wogole do tego nie nadaje a po technikum juz masz jakas tam wiedze i mozesz podjac decyzje,nawet jak nie pojdziesz na studia a przeciez roznie bywa masz zawod z ktorym nie zginiesz

Tak zgadzam się w 100% ale warto wiedzieć że

 

Jeżeli nie interesujesz się sam elektorniką to nie będzie z ciebie dobry elektronik

Na rynku jest nadmiar elektroników niestety, kiedy ja poszedłem do technikum, praktycznie w kazdym był kiedunek elektronika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadzam się w 100% ale warto wiedzieć że

 

Jeżeli nie interesujesz się sam elektorniką to nie będzie z ciebie dobry elektronik

Na rynku jest nadmiar elektroników niestety, kiedy ja poszedłem do technikum, praktycznie w kazdym był kiedunek elektronika

oczywiscie, masz racje dlatego kazdy powinien odpowiedziec sobie sam gdzie chce isc, zainteresowania, hobby powinno ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> gore nad tym co wydaje sie przyszlosciowe i dochodowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzę do LO i mam czasami kontakt z osobami z technikum elektrycznego (mamy wspolną sale gimnastyczną). Boze, co to za ludzie, to szok. Jak "rozmawiaja" to uszy więdną ("byłem k... z moją dupą w W-Z wczoraj, he-he, ale się k... naj...liśmy he-he"), matury tam nie daje z 30% osob... (u mnie w LO tylko jeden delikwent w ciągu 2 lat sie znalazł)

Edytowane przez Ghazi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzę do LO i mam czasami kontakt z osobami z technikum elektrycznego (mamy wspolną sale gimnastyczną). Boze, co to za ludzie, to szok. Jak "rozmawiaja" to uszy więdną ("byłem k... z moją dupą w W-Z wczoraj, he-he, ale się k... naj...liśmy he-he"), matury tam nie daje z 30% osob... (u mnie w LO tylko jeden delikwent w ciągu 2 lat sie znalazł)

przypomina mi się ten filmik co krąży po necie z elektrykiem co go zaczepili dziennikarze tv "młodzież" na deptaku w jakims miescie a ten pracował jako żywa reklama

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam niektóre posty to :lol2:

 

Taaaa... po technikum dostaniecie odrazu robote super informatyka w super firmie piszącej programy dla banków. Powiem krótko : POWODZENIA ! Technikum jest dobre na swój sposób, ale napewno nie bedzie wam gwarantować pracy po jego skończeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po technikum się super pracy nie znajdzie... Jest tak wielka konkurencja na rynku pracy, że szok. Bez studiów nie ma co marzyć o porządnej robocie, każdy będzie wolał mieć pracownika po studiach(może g***o umieć, ale ma papier) niż po technikum(który posiada dużą wiedze ale nie ma papierka)...

 

Technikum ma zalety jaki i wady, LO tak samo...

 

Ja się wybieram na studia(ciekawe czy się dostane <_< ) więc wybrałem LO...

Wszystko zależy od tego jaką sobie przyszłość planujemy...

 

Grzechu_1990 nikt Ci nie odpowie do jakiej szkoły idź, bo to twój wybór... Najważniejsze żebyś był zadowolony z dokonanego wyboru. Decyzje musisz podjąć sam, bo od tego może zależeć w dużej mierze twoja przyszłość... Przemyśl wszystkie "za i przeciw" i wybierz coś dla siebie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W chwili obecnej gdybym jeszcze raz miał dokonać wyboru to poszedłbym raz jeszcze do technikum, bardziej przyłożył się do nauki, szczególnie pod względem praktycznym (a to najbardziej kuleje w polskich szkołach), do tego w lepszym stopniu opanować język i wyjechac na zachód, dużo lepsza perspektywa niż podjąc zatrudnienie w 'Polsce po studiach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Grzechu_1990 nikt Ci nie odpowie do jakiej szkoły idź, bo to twój wybór... Najważniejsze żebyś był zadowolony z dokonanego wyboru. Decyzje musisz podjąć sam, bo od tego może zależeć w dużej mierze twoja przyszłość... Przemyśl wszystkie "za i przeciw" i wybierz coś dla siebie...

Jak narazie według mnie wszystko przemawia za technikum. No może prawie wszystko ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak sie nie dostane do LO na profil humanistyczny to ide na LO profilowane zarzadzanie informacja i polibuda we wrocku i FLY ABROAD a jak LO to moze prawo tylko ogromna konkurencja i sie boje ale juz po studiach (prawniczych) mmmmmm ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w LO Profilowanym

byłem w technikum

aktualnie chodze do znów do LO :lol:

 

I najlepiej było w technikum ;) w żadnym LO nie ma takiego klimatu jak w tech. :D Przy okazji załpie się jakiegoś sklia w czymś ;)

Chcociaż musze przyznać, że moje obecne LO też jest niezłe - ale to dla tego, że zaoczne dla dorosłych :lol: też ma swój niezły klimat. Z niego najwiećej wyniosę - ale to ze względu na moje inne podejście do nauki niż poprzednich szkołach :)

Edytowane przez Dejot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm. Rok temu stałem przed podobnym wyborem. Wybrałem liceum o profilu mat-inf. I powiem tyle że nie żałuję. Co takie liceum w moim przypadku oferuje(nastawiając się na informatykę):

-rozszerzona matma 3 lata

-w 1. klasie technologia informacyjna

-w 2. i 3. klasie informatyka

 

Mam kolege co chodzi do technikum informatycznego. Och kilka razy się nasłuchałem jak to tam u nich jest bosko. "Mam (kilkanaście) informatyk na tydzień", "Czego wy się tam uczycie, bo my będziemy się uczyć programować w C++ ha ha ha".

 

Wiesz zależy. IMHO jak człowiek się stara to i tak sobie poradzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EsiuWWW ale zobacz pojde do technikum zum beispiel a na maturze mi sie przypomni ze medycyna byla by good :D wiec lepjej teraz bylo by sie pozastanawiac

 

 

 

BTW:mi juz sie sni test po gim !!! ;0 snilo mi sie ze przychodze kulturka do szkoly a tu stoi vice dyrektor i mowi zapraszam do sali piszemy test a ja nie mam czarnego dlugopisa a ni flamastra a na dodatek nic sie nie uczylem!!!!

obudzilem sie taki przestraszony :( a jeszcze miesiac do testu :( moje noce to beda same testy ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre technikum da więcej niż liceum, ale prawda jest taka, że jak ktoś jest dobry i zamierza iść na studia, to nie będzie miał problemów z nadrobieniem.

 

Jeżeli ktoś chce iść w kierunku sprzętowym - to znaczy budowanie układów itp. - to technikum daje lepsze przygotowanie do elektroniki - ale uwaga - jak ktoś lubi składać kompy, podkręcać itp, to wcale się nie przekłada na zamiłowanie do elektroniki...

 

Za liceum przemawia jeden mimo wszystko ważny fakt - rok mniej - dla jednych to nic, ale większość dała by wiele, żeby skończyć studia jak najszybciej i być w miarę wolnym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja poszedlem do technikow i nie narzekam chociaz dojezdzam i wstaje o 5,20 zeby na pociag sie pokulac, to szkoly bym nie zmienil i plusem w moim przypadku jest to ze 20 km odemnie jest fabryka "Male" odlewnia tlokow, blokow silnika itp. na rynek zachodni w czasie gdy skoncze szkole to beda zatrudniac 500 mechatronikow do nowej hali produkcyjnej a ze jestem 1 rokiem mechatroniki w Wielkopolsce to o robote sie nie boje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propo klimatu moja szkola jest szkola mundurowa i wszyscy zasowaja w marynarkach z emblematem szkoly :D Klimacik super i jeszcze szkola jest cala z czerwonej cegly. Eh ale jeden minus tego jest to ze dojezdzam 35km do szkoly ale i tak jest warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość krzysiekp89

Ja popylam rowerkiem 5 km do szkoly :D

Chodze do LO profil mat - geo - ang i na razie jest spoko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak sie nie dostane do LO na profil humanistyczny to ide na LO profilowane zarzadzanie informacja i polibuda we wrocku i FLY ABROAD a jak LO to moze prawo tylko ogromna konkurencja i sie boje ale juz po studiach (prawniczych) mmmmmm ^^

LO - liceum ogólnokształcące (choć odkąd zniknął profil ogólny to ciężko go takowyn nazwać)

LP - liceum profilowane

 

nie ma czegoś takiego jak LO profilowane :)

 

u mnie w mieście jest jeden (pomijając osobne licea) Zespół Szkół (LO +LP) i na 9 klas jest jedna z LP. do tego połowa osób kształtowanie środowiska, połowa zarządzanie informacją. radziłbym jednak albo LO, albo technikum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Soker

Jest jeszcze jeden duży, ale to bardzo duży duży minus Technikum. Proponowane kierunki to zazwyczaj kierunki stricte dla facetów i trudno tam szukać kobiet :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...