Skocz do zawartości
konio68

Mój Lcd 5,7" 320x240 Ocencie Sami..........

Rekomendowane odpowiedzi

Bazuje on na Wyświetlaczu Hosidena 320x240 wersja Negative.

Do LCd musiałem oczywiście dorobić kontroler i przetwornice z 12V z kompa na -23V i stabilizacje na +5V.Oczywiście w kompie jest +5 ale kłopot w tym że oba te napięcia powinny pojawjać się równocześnie.

Pod LCD podpinamy tylko LPT i 4pin molexa do zasilania.

koszt budowy to 36 wyświetlacz i około 90pln reszta.

Fotki:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

ocencie sami.............

Edytowane przez konio68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co o tym sadze to juz wiesz :) ale napisze na forum.

mega zajebisty wypas. :D

a dzieki uprzejmosci konio68 i udostepnieniu schematow plytek i wielu porad niedlugo bede szczesliwym posiadaczem identycznego (prawie) wyswietlacza B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moge udostępnić schemat , projekty płytek , oraz opis jak podłonczyć każdy praktycznie 320x240 Sanyo , Hosiden czy innyą monochromatyczną matryce LCD pod LPT i zasilić to z napięc występujących w kompie. .

Jak przygotuje stosowną dokumentacje ,aby każdy kto troche potrafi lutować mógł sobie z tym poradzić to umieszcze na swoim ftp , ale jak będzie duże zainteresowanie to może admin umieści to na serwie tweaka.mam dużo roboty , ale myśle że w tydzień to wszystko pozbieram do kupy i umieszcze w jednym pliku , razem z szacowanym kosztorysem ........pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super pomysł z tymi informacjami/schematami! Może kiedyś skorzystam... ;-)

Niestety ostatnio coraz mniej osób jakąkolwiek wiedzę na forum.purepc.pl, jeden wielki offtopic się robi... :?

 

A co do projektu i wykonania: wyszło bardzo estetycznie! Naprawdę gratuluję roboty!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnei to świetna robota i pelen respect ;) jak zrobisz solucje co i jak zrobic to chyba sie za to zabiore :] ,bardzo mi sie podoba.

 

p.s.

szukam takich przycisków jak masz w budzie (powerek i resecik) moze chciałbyś sprzedac :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eleganckie :) i co więcej gadać ile płaciłeś za lcd??

 

btw. ludzie jest pełno schematów na zagranicznych stronach :)

1512779[/snapback]

LCD wyrwałem z allegro za 36 pln.

Co do płytek zamieszczam fotki abyście mogli zobaczyć co trzeba wykonać aby tego LCD odpalić .

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Oczywiście kontroler steruje mniejszymi LCD też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ostatnio coraz mniej osób jakąkolwiek wiedzę na forum.purepc.pl

1510124[/snapback]

o co chodzi??? :P

 

Również dołączam się do przedmówców, czekam na tutka :D

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=55350689 :D:D

Edytowane przez NeuroPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde SMD :/

uklad wyglada na prosty najtrudniej plytke narysowac

1513180[/snapback]

Spoko płytki nie musisz rysować , mam gotowy project , udostępnie w wielkości 1:1 w pliku worda - drukujesz laserówką na specjalnym papierze , mozna go kupić na allegro np 10 zł 50sz A4 , potem poprostu przyprasowywujesz żelaskiem do laminatu i toner przykleja się do płytki , namaczasz w wodzie aby papier rozmukł , usuwasz papier a toner zostaje na laminacie , wytrawiasz i po sprawie.

Zrobiłem specjalnie w wersji jednostronnej aby nie było kłopotu z centrowaniem.

Myśle że w ciągu tygodnia opisze to w miare czytelnie i udostępnie.

Co do kosztów to ok 90 pln + cena LCD.

Teraz chcem uruchomić jeszcze 128x480 ale nie moge dorwać invertera EL który zasili folie o powierzchni 8cmx23cm.

fotka tego LCD

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz chcem uruchomić jeszcze 128x480 ale nie moge dorwać invertera EL który zasili folie o powierzchni 8cmx23cm.

fotka tego LCD

To zbuduj... nie powesz chyba, że nie potrafisz...

 

Nie wiem dalczego ale te płytki nie wyglądają mi na na domowej roboty, a znanm sie na tym bo sam dużo robię właśnie metorą papieru kredowego i żadko wychodzą tak prefekcyjne.

 

Nie obraź się, ale te cyferki w lewym dolnym rogu płytki wyglądają podejrzanie na domowej konstrukcji!

 

Po drugie coś mi podpadają te układy nie powiesz mi chyba, że poszedłeś tak do sklepu i poprosiłeś takie scalaki, pewnie sam "Texas Instruments" "SONY" i "Philips" razem wzięci nie wiedzą co to za cuda, które powstały gdzieś w Japonii...

 

Dość teorii spiskowych :lol:

 

Jak możesz to podaj dokładnie na jakich to układach zbudowałeś i gdzie je kupiłeś.

Edytowane przez gaspaccio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zbuduj...  nie powesz chyba, że nie potrafisz...

 

Nie wiem dalczego ale te płytki nie wyglądają mi na na domowej roboty, a znanm sie na tym bo sam dużo robię właśnie metorą papieru kredowego i żadko wychodzą tak prefekcyjne.

 

Nie obraź się, ale te cyferki w lewym dolnym rogu płytki wyglądają podejrzanie na domowej konstrukcji!

 

Po drugie coś mi podpadają te układy nie powiesz mi chyba, że poszedłeś tak do sklepu i poprosiłeś takie scalaki, pewnie sam "Texas Instruments" "SONY" i "Philips" razem wzięci nie wiedzą co to za cuda, które powstały gdzieś w Japonii...

 

Dość teorii spiskowych  :lol:

 

Jak możesz to podaj dokładnie na jakich to układach zbudowałeś i gdzie je kupiłeś.

1513261[/snapback]

Jak nie wiesz to nie gadaj....Tak się składa że ja siedze w elektronice już od 25 lat.

co do płytek to są one domowej roboty , mi wychodzą zawsze Ok

po trzecie te scalaki to:

pierwszy S1D firmy EPSON jest to kontroler matrycy o max 640x480 monochromatycznych , w sklepie nie kupisz , ale kupisz w necie w firmie proton i tylko tam tyle że trzeba 2 kupić bo minimalne zamówienie to 100pln a scalak jest po 52 brutto.co do drugiego to nic innego jak pamięć 256k .

Jakbyś trohce poczytał to byś wiedział że SED133xx to jeden z najbardziej popularnych kontrolerów LCD.

dlatego jak nie masz pojęcia to prosze nie pisz takich głupot.

Co do budowy inwertera pewnie że można ale za dużo roboty z tym i zachodu prościej kupić a mi się aż tak nie pali - nie mam poprostu tyle czasu aby cały czas coś dłubać bo żona mnie z domu wygoni a w robocie mam urwanie tyłka.

Co do cyferek to poprostu wstawiłem tekst

 

masz niedowiarku.

Dołączona grafika

Edytowane przez konio68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gaspaccio :arrow: Na kolana i błagaj o wybaczenie :twisted:

konio68 :arrow: Nie przejmuj się :) Po prostu czasami zdarzają się tacy co coś kupują i twierdzą że zrobili, stąd ludziska podejrzliwi. Śliczna robota chętnie bym przystosował takie cóś do swojej zabawki ale niestety musiała by być w pełni sprzętowa - odpowiednie grafiki wgrane do pamięci itp ... trochę roboty ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna robota :D

Jak ci się na diodach tak równomiernie podświetlić udało ??

Prezentuje się po prostu .....  brak mi słów.

Świetna robota GJ :)

1515387[/snapback]

Zrobiłem to tak:

Do podświetlenia użyłem 16 led onhio o podwyższonej jaskrawości i z jednej klasy jasności.Leddy te mają 5mm średnicy na 3 są jajowate.

wykożystałem listwe od scalaków smd o wysokości 3mm jako dpodstawe i w niej je odsadziłem.Ledy są jedna obok drugiej rowniutko ustawione i zalane epoksydem.

Powstało takie świecące korytko.Wymontowałem świetlówke i w jego miejsce zamontowałem dopasowaną idealnie listwe.dało to efekt jak na zdjęciu.

Zrobie w robocie takie jeszcze jedno albo trzy nieb , czerwone , zielone i wtedy dam fotki , bo tego szkoda mi rozbierać już aby fotki walnąc.

jedyna wada takiego rozwiązania to to że trzeba osobno to zasilić z sieci bo przy podlonczeniu pod zasiłke z sieci troche miga , ale ja dałem dod zasilacz 12 V i jest ok.

Instrukcje już jak podłonczyć lcd już pisze po niedzieli będzie gotowa. ..pozdrawiam.

Edytowane przez konio68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...