Skocz do zawartości
konio68

Mój Lcd 5,7" 320x240 Ocencie Sami..........

Rekomendowane odpowiedzi

No to wszystko wyjasnia....z dwustronnymi płytkami jest nieco większy kłopot chociaz wszystko da się zrobic....ja tylko boleje że nie ma podstawek pod te układy (cos takiego jak np PLCC podstawki...szkoda). Wpadłem tez na pewnien inny pomysł....tzn związany...aby wykonac dwa takie kontrolery i podpiąc wyświetlacz 640x400...którego konstrukcja przypomina dwa spięte razem wyświetlacze(osobne linie danych na dolną i górna połowe)w ten sposób miałbym jakby dwa wyswietlacze jeden nad drugim...i można by działać na nich niezaleznie :D (tylko dwa LPT potrzebne ;P)...zobaczymy....zaczynam się tez zastanawiac nafd podpięciem kolorowego LCD pod VAFC w kartach np S3 Virge....(FutureConector czy jakos tak :D) w kazdym razie się zobaczy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoże jeszcze nie miałem klisz zrobionych , przerabiam układ przetwornicy i może zmienie obudowe S1D na B , wywale złącze zif , zostawie tylko 16 pinowe , wszystkie stabilizatory itd będą w wersji SMD.

Przy dobrych wiatrach , za 2 do 3 tyg będe miał pierwsze laminaty gotowe.

Więc myśle że za około miesiąc będe miał gotowe kontrolery , cena zależy po ile dorwe częsci , ale na pewno nie przekroczy 200 pln.

Najgorsze jest to że muszę zainwestować w częsci laminaty ok 1500 pln.

W tym samym czasie powstanie stronka , o kontrolerze , programach do obsługi , z forum pomocy itd , przez stronke będzie mozna zamawiać gotowe kontrolery itd , będzie możliwośc wystawienia faktury , jak i roczna gwarancja na kontroler.

Edytowane przez konio68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no genialny pomysł :D Powystawiaj się jeszcze co jakis czas na allegro i zarobek murowany :D Tylko dobrze by było żebys poza gotowymi zestawami sprzedawał tez półgotowe zestawy lub np same płytki (za odpowiednia opłatą oczywiscie :D ;) ) Może z tego wyjśc i dobey interes i dobra pomoc dla wszystkich chętnych :D POWODZENIA :D kto wie może i ja skożystam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do cen i dostępności to fakt.Szukałem dostawcy bardzo długoo....Jedyna firma która mi nie wciskała min 50 szt to był proton , a cena niższa na F00B , przypuszczam jest taka bo trafili taką oferte i jest mniej popularny .F00B ma też mniejszy rozstaw nóżek , więc jak ktoś nie ma wprawy w lutowaniu SMD to już wogule sobie nie poradzi.Boje się tylko że jak przejde na F00B to się skończy tania partia i nic to nie da.

Musze pomyśleć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładna rzecz :D widze że dorzuciłes regulacje na lini 5-12V...przydatne w przypadku rówznych zasilań dla inwertera :D

 

U mnie zapadła decyzja...próbuje zrobic podlaczenie matrycy na VFC przez stara karte graficzna....mozliwe jest podpiecie sie pod DAC i z tamtad brać dokładnie wygnały sterujace kolorem....(baza S3Virge/Trio64 lub Voodoo2 :D) w przypadku voodoo DAC ma 16 wyprowadzeń cyfrowych które mozna bezpsrednio wykozystac w kolorowych matrycach...takie które posiadaja wejscia od P0 do P15 i PCLK ....synchronizacja przez VFC ....narazie zrobie prostszy schemat...16kolorów, potem moze 256 jak mi sie uda jakimś cudem :D o wynikach nie omieszkam poinformowac :D ale to mysle ze mi ten tydzień zajmnie...lapka dostane w okolicach wtorku...karty graficzne zbieram od znajomych :D jutro może dostane jakies bedzie ciekawa kombinacja :D (te matryce maja wyprowadzenia po 4 bity na kolor i są zasilane bezposrednio z +5V nie potrzebuja napiecia odwrotnego...co ułatwia konstrukcje...spowodowane jest to tym ze maja wbudowany układ sterujący :D Sharp LQ9D02C, LQ9D0xx cała seria...kwestia znalezienia pinoutów i lapków w którym sa :D (LQ9D02C jest w Copaqach starych 486 natomiast LQ9D023 jest w Toshibie T1950CT która to kupiłem :D za 26zł ;P ) no nic zobaczymy, a o efektach poinformuje....

 

Można mieć nadzieje że Proton nie podniesie cen F00B ale jak wiadomo wszystko może się zdazyć ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę miał na sprzedaż laminaty kontrolera z przetwornicą pod S1D13305F00B.

Laminaty będą dwustronne , metalizowane - w pełni profesjonalne wykoname przez zakład.

Wszyscy zainteresowani niech piszą o szczegóły na Priva.

będą dostępne za ok miesiąc.Laminaty będe zamawiał za ok 3 tyg cena zależy od ilości.

Płytka będzie do układu który przedstawiłem powyżej - obydwa układy będą na 1 pcb.

Laminaty będą dostępne tylko jednorazowo - przy moim pierwszym zamówieniu.

zgłoszenia zbieram do 15.03.2006.

Edytowane przez konio68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do cen i dostępności to fakt.Szukałem dostawcy bardzo długoo....Jedyna firma która mi nie wciskała min 50 szt to był proton , a cena niższa na F00B , przypuszczam jest taka bo trafili taką oferte i jest mniej popularny .F00B ma też mniejszy rozstaw nóżek , więc jak ktoś nie ma wprawy w lutowaniu SMD to już wogule sobie nie poradzi.Boje się tylko że jak przejde na F00B to się skończy tania partia i nic to nie da.

Musze pomyśleć.

Jakby dołożyć do tego ekran LCD - taki z możliwością montarzu w obudowie w slotach 5.25" (taki jaki zaprezentowałeś w tym temacie), potem to dobrze rozreklamować - może Allegro + dogadać się z paroma sklepami, żeby to sprzedawały to możnaby niezły interes zrobić.

 

Tylko przed zainwestowaniem trzeba by zrobić wstępne badanie rynku, żeby się nie wkopać, bo w Polsce to rożnie bywa i często dobry pomysł się nie przyjmuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to na większą skale to chyba nie chwyci... dlaczego ? myślę że ludzie wolą sobie kupić np takiego gotowca - PANELE/REGULATORY

natomiast jakby Konio zrobił /gotowy LCD/ - tylko do podłączenia i za kaskę około 100 zł by się opłacało . Faktem jest, że Jego urządzonko jest genialnie piękne :] ale musiało by to się jakos łatwo dać zamontować . bez wiercenia obudowy itd.. bo wtedy dużo ludzi nie kupi chyba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te sklepowe to jest zwykły lcd co pokazuje prędkości itd i nic więcej.

Tego 320x240 konfigurujemy sami LCDstudio itd.

Kontroler jest uniwersalny i pasuje do lcd max. 640x256.

Co do sprzedaży to żaden kłopot sprzedaje się rewelka , problem w tym że dorwać używany LCd jest strasznie trudno ( sprawny w dobrym stanie i za rozsądną kwote ).

Te płytki są do kontrolera takiego LCD jak przedstawiłem za początku posta.

Dużo osób pytało o same kontrolery , bo mają LCd.

Co do samych kontrolerów to mam w kolejce chyba z 15 osób.

A pisze o płytkach bo tylko raz moge opchnąć kilkanaście niezmontowanych , potem to już tylko gotowe kontrolery.

 

ale to na większą skale to chyba nie chwyci... dlaczego ? myślę że ludzie wolą sobie kupić np takiego gotowca - PANELE/REGULATORY

natomiast jakby Konio zrobił /gotowy LCD/ - tylko do podłączenia i za kaskę około 100 zł by się opłacało . Faktem jest, że Jego urządzonko jest genialnie piękne :] ale musiało by to się jakos łatwo dać zamontować . bez wiercenia obudowy itd.. bo wtedy dużo ludzi nie kupi chyba...

hehe, 100 to kosztują czesci i laminat .:) Do tego dolicz sobie LCD - nowy ok 350 - 600 zależy jakiej firmy , uzywany 50-150.Do tego robocizna.

Na niemieckiej stronie mozna kupić:

Uruchomiony kontroler ( bez wejsć , wyjść - sam scalak i pamieć ) - 45 euro

przetwornice - 8 euro

Do tego doliczyć koszta przesyłki.

poza tym potrzeba jeszcze dorobić regulacje kontrastu , zasilanie na podswietlanie , zasilanie układu wejscie LPT i wyjscia.Więc koszt robi się około 250 pln i trzeba sie troche na elektronice znać aby to do kupy połonczyć :D

W przypadku mojego wpinamy tylko:

LPT i zasilanie 4pin z kompa , a zdrugiej mamy 16 wyjść na LCD które podłanczamy i wciskamy wtyczke do zasilania inwertera.

Na płytce mamy regulacje kontrastu i jasnosci.

Edytowane przez konio68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spójżcie co znalazłem :

 

Linka...

 

Kontrolery (nie pełne bez dodatków) za $20 zprzesyłka 36;P jednym słowem nie opłaca się....ale są możliwości na znalezienie czegoś takiego....tak czy siak wolał bym (gdyby mnie było stac) konstrukcje kolegi Konio :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O właśnie to jest golas do tego trzeba dołożyć złacza lpt i układ zasilacza z przetwornicą , układ regulacji jasnosci , kontrastu i zasilacz do invertera , ale i tak taniej niz w niemczech w niemczech 47 euro za takiego golasa.

Mój będzie full i ma takie podłonczenia i regulacje:

Dołączona grafika

Edytowane przez konio68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem juz ze mam zamiar kombinowac z podpięciem matrycy pod VFC w karcie graficznej....no i dzisiaj w końcu dostałem lapka z Allegro :D, wyciagnołem z niego matrycke i wpiołem pod grafike za która dałem 6zł :D a oto rezultat....srednio na jeza ale może byc :D : (duuuze zdięcia :/)

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

no to teraz zobaczymy co dalej :D w myslach mam obudowe z giętej plexy tak żeby było widać całość pod spodem :D zasialnie z wnętrza kompa podłaczenie kablem 15 pin wtyczki takie jak sa od joisticka :D no cuz się zobaczy co z tego będzie....(jak zawsze ;p) a na wieszchu może Samurize? :D WILL SEE....

Edytowane przez Jackuzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem juz ze mam zamiar kombinowac z podpięciem matrycy pod VFC w karcie graficznej....no i dzisiaj w końcu dostałem lapka za którego dałem całe 38zł z przesyłką :D, wyciagnołem z niego matrycke i wpiołem pod grafike za która dałem 6zł :D a oto rezultat....srednio na jeza ale może byc :D : (duuuze zdięcia :/)

 

no to teraz zobaczymy co dalej :D w myslach mam obudowe z giętej plexy tak żeby było widać całość pod spodem :D zasialnie z wnętrza kompa podłaczenie kablem 15 pin wtyczki takie jak sa od joisticka :D no cuz się zobaczy co z tego będzie....(jak zawsze ;p) a na wieszchu może Samurize? :D WILL SEE....

Cena niezła - ale opisz więcej jak do grafiki podłączyłeś, bo widzę, że to gdzieś z boku jest wpięte?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matryca jest podpięta z boku bo jest podłączona do VESA Feature Connector....takie 26 pinów na starszych kartach graficznych (nawet Geforce 2 miał piny pod to złącze :D).....podłączyłem mniej więcej według przepisu na tej stronie :

 

Uwaga strona po duńsku :D

 

na szczescie moje i wszystkichznalazłem tez forum gdzi ejest tłumaczenie tego na angielski :D :

 

Tłumaczenie i inne gadki na temat :D

 

na początek podpiołem tak jak jest tam w schemacie opisane ale póżnij stwierdziłem że co maja się piny marnowac :D i podpiołem w spośób inny jednak nie było to zadowalające po róznych kombinacjach zostałem na podpięciu:

 

VESA LCD

PD0 R0

PD1 G0

PD2 B0

PD3 n/c

PD4 R1

PD5 G1

PD6 B1

PD7 R2+G2+B2 (luminancja?)

(oczywiscie Vsinc, Hsinc, +5V to tez musiszpodłączyc :D u mnie nie trzeba było Enable podpinac w ogóle, działa i bez tego :D)

 

tak wydaje mi się jest najlepiej :D

 

Na tamtych stronach jest i pinout VFC i podstawowe podłączenie (4 bity) ale dobrze jest spiąc 3 ostatnie razem wtedy obraz staje sie dużo jasniejszy i wyraźny :D

 

O pinout matrycy trzeba się samemu zatroszczyć ja mam matrycje Sharp LQ9D023 :D i pinouty na przejsciówce jaka byłą w lapku zgadzają się z pinoutami LQ9D011 której datasheet mozna znaleśc na sieci bez większego problemu... Jezeli jednak chcesz podpinac jakąs 13,3 cala z Della matryce to odrazu zapomnij...matryca musi mieć swój kontroler a taki znajdziesz tylko z starszych matrycach...najlepsze sąmatryce z lapków 486 do pentium :D....moja ma 8,4 cala i jest Active Matrux TFT :D bardzo ładny sprzecik :D pochodzi z Toshiby T1950CT :D w compaqach równiesz sa podobne matryce modele 4/40 np równiez mozna znaleść je :D

 

Jak macie jakieś jeszcze pytankato prosze :D

 

jak ktoś chcejeszcze strona z opisami pinoutów róznych matrycek:D :

 

Opisy LCD (Pinouty)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jackuzy aby tak to podpiac nalezy miec jeszzce jakis dodatkowy kontroler, czy wustarcza sama matryca? Pozatym jaka glebie koloru mozna osiagnac, i czy kolory sa takie jak powinny byc, czy sa jakies przebarwienia tak jak na Twoich fotkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do podpięcia potrzebujesz matryce z własnym kontrolerem (starsze sharpy serii LQ9Dxxx posiadają takie kontorlery...zresztą nie tylko..gdzieś miałem cała liste prawdopodobnych mozliwych do podpięcia ale nie sprawdzanych....wiem że będzie działać LQ9D023, LQ9D02C, LQ9D01C,LQ9D011) i znać do niej pinout...do tego starsza karta graficzna z wyjściem VFC pinout tego złącza jest w linku w poscie wyżej...no i potem posklecać kabelek podłączyc zasialnie do inwertera i matrycy i jazda :D.......

 

Kolorki sa niestety rozjechane...ale da się żyć :D....jest ich około 16 do moze 256 ale napewno nie wygląda to tak jak prawidłowe 256 kolorów wygląda :D....(wiem ze na matrycach wyciagniętych z compaqów wyglada to o wiele lepiej..ale to tez sharp tylko ze LQ9D02C:D <go figure?>.... w tej chwili uzywam tego razem z Samurize i mi wyświetla parametry kompa, tzn wiadomo co ;) temperaturki, obroty, załadowanie proca, transwery, napięcia, zajętośc dysków + czas z data i "analogowy zegarek" :D bardzo przyjemna rzecz :D

 

dzisiaj się dowiedziałem czegos na temat ekranowania.....chciałem zrobic kabel do podpięcia tego kawałek dalej...myslałem 2m kupiłem 1,5 jest 75cm....ale to nadal nieco za duzo :D musze popracować nad ekranowaniem sygnału....chociaż jak sie postarac to nie jest źle :D

 

 

____________________________27.02

 

Matryca jest zaekranowana...tzn na tyle matrcy jest aluminiowa blaszka zakrywająca prawie całośc przewodów...wewnątrz kompa przewody ekranuje taka sama blaszka tylko ze zawinięta dookoła taśmy (15 zył przypominam :D) i efekt jest bardzo dobry :D całośc jest połączona przewodem między obudową Matrycy a obudową komputera (Pamiętajcie o podpięciu budy do masy ...ja zapomniałem i się okazało dopiero jak to sieje ;P) całośc w obiegu zamkniętym bardzo ładnie działa :D i spełnia swoją funkcje w 100%

 

:D....przewodu juz wydłużać nie będę bo 1 nie chce mi sie a 2 musiałbym sklecić dwa kawałki po 16 zył....czyli nie chce mi się :P "

 

:D teraz kolejna częśc :D czyli obudowa...będzie pleksa 6mm na ekran podpierana przez 2mm blache aluminiową połaczona z podstawką z10mmm plexy :D mam nadzieje że mi to jakoś ładnie wyjdzie :D...

 

 

teraz uzywalnośc :D stałe wyswietlanie parametrów dzięki Samurize + jak w tej chwili np mam okno gg na tym LCD i sobie pisze na forum i widze co do mnie piszą na gege :D Przydatna w sumie rzecz :D

Edytowane przez Jackuzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli co jak kupie taką matryco do czasem z matrycą może być kontroler ?? prosz o odp.

To znaczy że w tych typach matryc sa wbudowane kontrolery takie dziękiktórym możesz podpiąc się pod VFC na grafice...moze wkrótce spróbuje z jakąs matryca 800x600 ale nie wiem czy to zadziała..wazne by miała osobne wyprowadzenia RGB i jakies znosne zasilanie (+5V lub +3.3V) :D wszystko....tylko że dużo takich matryc niema i trzeba poszukac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mam pytanie mam też grafike s3 i ma ona wyjście fc ale gdy ją wkładam do kompa z moim radeonem 9250 to komp sie odpala ale mam czarne tło i piszczy cały czas co jest nie tak ?? i czy można prosić jakieś przykładowe matryce co mają wbudowany ten kontroler??

Edytowane przez cinek204

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-Cinek204- Ustawiłeś w Biosie która pierwszajest karta? PCI czy AGP...zapewne masz ustawione PCI...zanim właczysz podłącz pod nią monitor (pod s3)to nie powinna piszczeć...zreszta nawet gdy będzie piszczeć komp powinien sie włączyc i tak (obraz natwoim monitorze pojawi sie dopiero gdy zastartuje winda)...no chyba że karta jest walnięta ( u mnie pisnie 4 razy i sie włacza :P) Co do matryc to kilka postów wyzej juz napisałem to o co prosisz...przeczytaj proszę ^

 

 

-BLACK SEBATH- Zapomnij pod LPT...możesz próbowac kupic i jak rozwiązesz rozłożenie wyjśc podpiąc pod normalne Video...takpodejzewam bo wkońcu to z DVD.... wtedy podepniesz to do kompa pod wyjscie na TV :D ale moze sie tez nie dac tak zrobić.....któż to wie :D próbuj napewno nie zaszkodzi...

Edytowane przez Jackuzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie z serii glupich

 

kumpel ma matryce, kontroler (od konio68) i probowalismy uruchomic to ustrojstwo ;)

LCDStudio ma tam w sobie taka opcje 'konfiguruj matryce' badz cos w ten desen ostatni krok polega na wyswietleniuj jakiegos tekstu powitalnego na matrycy - problem polega na tym ze nic sie nie wyswietla ;/

No i zachowanie samej matrycy jest jakies podejrzane - przy podlaczeniu pod zasilanie raz miga (widac jak zasuwa odswiezanie) raz pol matrycy wyswietla punkty a druga nie a czasami sie nic nie dzieje

 

Any ideas?

Matryca to HOSIDEN HLM8218 v. negative

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po podłonczeniu pod zasilanie , bez podpiętego LPT powinien migać.

Port LPT trzeba ustawić w LCD studio.

Jak wszystko będzie ustawione ok , to moze jest contrast za mocno ustawiony i dlatego nic nie widać tylko czarny ekran.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlaśnie ja tez mam ten model Hosiden HLM8218. Czy jest jakaś rożnica miedzy nim a modelem HLM8619 ? I jeszcze jedno pytanko po straszna bieda z takimi LCDkami ja kupilem ostatnia sztuke wie ktos, gdzie mozna kupic jeszcze jakies (inna rozdzielczosc , firma)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jeff'u - na pierwszy rzut matyrce roznia sie kolorem (obie sa monochromatyczne) ale HLM8218 jest niebiesko-bialy a HLM8619 czarno-bialy

Po 22 wrzuce photy obydwu matryc zeby bylo jasne o co mi chodzi

_________

dodano:

 

Dołączona grafika

 

HLM8619 - ten wyzej

HLM8218 - ten nizej

Edytowane przez kanathea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...