Skocz do zawartości
konio68

Mój Lcd 5,7" 320x240 Ocencie Sami..........

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 2 pytania.

 

1. czy oba modele

HLM8619

HLM8218

sa zasilane takim samym napieciem to znacy czy nie trzeba robi zadnych zmian w schemacie od konio68 ? (tak na wszelki wypadek lepiej sie spytac)

 

2. co to RX i gdzie sie podzialo C2 na schemacie ? (RX'a nei ma w liscie czesci a C2 nie jest zaznaczone - moze jest obok C3)

 

Sorki za moze glupie pytania ale jestem poczatkujacy w te klocki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest ktos kto podjalby sie zmontowania kontrolera i zasilacza do tekiej matrycy jaka ma konio68 ? Mam wszystkie niezbedne czesci, ale kumpel ktory mial to skladac wybyl po $$ do anglii...

Mam 5 matryc, nie mam jak ich przetestowac :/ (leza u mnie juz pol roku)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odswieze troche temat.. nie wiedzialem gdzie to dac wiec dam tutaj ;)

 

czy mozna podpiac matryce od laptopa pod komputer? chodzi o matryce jakas 15 ... ;) i zeby normalnie to dzialalo jak lcd.. jesli mozna to jak?

 

dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odswieze troche temat.. nie wiedzialem gdzie to dac wiec dam tutaj ;)

 

czy mozna podpiac matryce od laptopa pod komputer? chodzi o matryce jakas 15 ... ;) i zeby normalnie to dzialalo jak lcd.. jesli mozna to jak?

 

dzieki.

 

Mozna .... ale musisz zbudowac konwerter który obsłuży z jednej strony LCD w formie LVDS (bo 15 takowe wejście mają w 99% a z drugiej odbierze i przetworzy sygnał VGA z kompa....inaczej sie nie da....w temacie o LCD kilka postów niżej jest post w którym jest link do jednego projektu to rozwiązującego (a przynajmniej tak mi się wydaje z tego co pamiętam) zresztą to mój post :D poszukaj....jak czujesz się na siłach możesz sobie takie coś spróbowac wytworzyć :D

 

Pozdro!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm. mam matrycke 14.3 ze staaaaaareeeeego hp omnibook 5500ct ... ma on jakies dziwne podlaczenie na matryce i na zasilanie.. kurcze. poszukam postu, a w razie czego jak nie bede w stanie zrobic czegos takiego to ile kosztowalo by takie cos ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktos skad mozna zamowic w rozsadnej cenie gotowy kontroler z ukladem SED1335. Chcialem zamowic z http://controllers-lcds.shopeio.com/invent...sub=Controllers. Cena byla bardzo atrakcyjna 20$ ale juz nie ma go w sprzedazy. A sam to raczej go nie zloze, bo nie mam lutownicy na gorace powietrze, zeby przylutowac SED-a. A poza tym samo wytrawienie plytki z takimi cienkimi sciezkami jest dla mnie niewykonalne :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktos skad mozna zamowic w rozsadnej cenie gotowy kontroler z ukladem SED1335. Chcialem zamowic z http://controllers-lcds.shopeio.com/invent...sub=Controllers. Cena byla bardzo atrakcyjna 20$ ale juz nie ma go w sprzedazy. A sam to raczej go nie zloze, bo nie mam lutownicy na gorace powietrze, zeby przylutowac SED-a. A poza tym samo wytrawienie plytki z takimi cienkimi sciezkami jest dla mnie niewykonalne :cry:

płytki mogłbym zrobić w zakładzie

ale musiałbym mieć kilku chętnych zeby to sie opłacało

gdyby chętnych na plytki bylo około 10

to myśle ze za komplet wyszlo by okolo 30-50zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sam to raczej go nie zloze, bo nie mam lutownicy na gorace powietrze, zeby przylutowac SED-a.

Ja też nie...a jednak mi się udaje :lol2: wystarczy stacja lutownicza z regulacją temp. i zmiennymi grotami (mam taką za 60 zł i daje rade) dodatkowo najcieńsza cyna i do dzieła :D

 

A poza tym samo wytrawienie plytki z takimi cienkimi sciezkami jest dla mnie niewykonalne icon_cry.gif

Tu się kłania metoda termotransferu i DIY wytrawiarka za mniej niż 100 zł :D

Ja bazowałem na TEJ. Trzeba jedynie zamienić Plexi na szkło i sprawdza się w 100%.

 

Można jeszcze wyposażyć się w pisaki do płytek. I mamy PRO fabryczke za niecałe 200zł :rolleyes: chyba że jesteś totalnych leniuchem, wtedy nawet taki sprzęcik nie pomoże :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musi to byc wyswietlacz monochromatyczny, o rozdzielczosci nie wiekszej niz 640x256. Ja chce uzyc SP14Q0002-A1 (320x240) albo Seiko G648D25B000 (640x200). Mysle, ze raczej wykorzystam ten drugi, bo jest wiekszy. Nadaje sie do tego bardzo duzo wyswietlaczy, trzeba tylko odpowiednio polaczyc wyswietlacz z kontrolerem, dlatego wazne jest aby znac wyprowadzenia wyswietlacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postaram się wykopać tą dokumentacje , może mi się uda to umieszcze , dawno się nie bawiłem tym wyświetlaczem.....a fotki już wcieło , poszukam może jeszcze gdzieś mam....panowie poszukajcie żrudełka na LT1617.....bo nie mogę znaleść do przetwornicy..

http://www.linear.com/pc/productDetail.do?...042,C1035,P1718

takiego..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wreszcie się biore za montaż układu

 

Kiedyś się pytałem odnośnie LCD Hosiden HLm8218.

 

1. W projekcie Konia zlącze J2 (podłaczenie taśmy pod LCD) jest 14 pinowe

natomiast HLM8218 ma 12 pinów (taki mam) . Domyślam się , ze trzeba zgodnie ze specyfikacją dokonać kilku zmian . Jeśli tak czy masz dostepną specyfikację do tego LCD.

 

2. Co to za kondensator kondesator C5. Chyba przypadkowo został pominięty przez autora :) i nie wiem co tam wstawić. Jest umieszczony przy ukladzie 3 pinowym zaopatrzonym w radiator (LM7805 ) . prawdopodobnie taki największy kondesator .

 

To chyba wszystko :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś jeszcze tę dokumentację jak wykonać tego LCD'ka, przeczytałem calutki temat, i jest kilka linków ale wszystkie juz wygasły... Jak ktoś ma to niech wrzuci np. na wyslijto.pl i zamieści link.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...