Skocz do zawartości
konio68

Mój Lcd 5,7" 320x240 Ocencie Sami..........

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w totalnym szoku jak to zobaczyłem :blink: A możel zaczoł byś sie produkcją takich paneli bo chetnie bym sobie zakupił bo przy moich zdolnościach to bym to rok robił:(

Edytowane przez gonzo911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w totalnym szoku jak to zobaczyłem :blink:  A możel zaczoł byś sie produkcją takich paneli bo chetnie bym sobie zakupił bo przy moich zdolnościach to bym to rok robił:(

1515443[/snapback]

jak chcesz tu masz podobne, na oko tez calkiem niezle wyszlo http://allegro.pl/show_item.php?item=55671974

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyświetlacz wystawił kolega jest to dokładnie takie samo rozwiązanie .

po niedzieli pojawi się jeszcze jedna sztuka.Pozdrawiam.......

1515552[/snapback]

no wlasnie tak mi sie wydawal dosc podobny, ale malymi szczegolami sie jednak roznia, wiec nie chcialem ryzykowac stwierdzenia ze ten sam wytworca, ale widze ze koledzy robia mala akcje promocyjna na forum i cyk zaraz na allegro :D hehe, nie nie zartuje :D , ale swoja droga wykonanie tego samemu chyba mnie przerosnie, choc moze instrukcja pomoze na tyle ze sie uda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie tak mi sie wydawal dosc podobny, ale malymi szczegolami sie jednak roznia, wiec nie chcialem ryzykowac stwierdzenia ze ten sam wytworca, ale widze ze koledzy robia mala akcje promocyjna na forum i cyk zaraz na allegro  :D hehe, nie nie zartuje  :D , ale swoja droga wykonanie tego samemu chyba mnie przerosnie, choc moze instrukcja pomoze na tyle ze sie uda  :)

1515587[/snapback]

Żadna akcja ja zapodam dla każdego kto będzie chciał jak samemu zbudować taki LCd - pełną dokumentacje - może nawet dziś wieczorkiem się pojawi.

A liku z allegro ja nie zapodałem.Jak ktoś nie będzie w stanie samemu wykonać zawsze moze udać się na allegro , może czasem jakiś się pojawi.

Oczywiście zawsze udziele porad podczas wykonywania tego LCD jak i odpowiem czy dany moduł nadaje sie do tego kontrolera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadna akcja ja zapodam dla każdego kto będzie chciał jak samemu zbudować taki LCd - pełną dokumentacje - może nawet dziś wieczorkiem się pojawi.

A liku z allegro ja nie zapodałem.Jak ktoś nie będzie w stanie samemu wykonać zawsze moze udać się na allegro , może czasem jakiś się pojawi.

Oczywiście zawsze udziele porad podczas wykonywania tego LCD jak i odpowiem czy dany moduł nadaje sie do tego kontrolera.

1515611[/snapback]

ej no, przeciez mowilem ze zartuje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

konio68 --> Mam do ciebie takie pytanko.

Czy taki wyswietlacz bedzie dzialal z plytą glowną ktora nieposiada

lączxa LPT ale posiada takie gniazdo z przejsciowki USB--->LPT

Drukarka mi tak dziala wiec mysle sobie ze niepowinno byc

wiekszego klopotu, ale w sumie zawsze lepiej zapytac niz pozniej

walic sie po glowie i zastanawiac co tu zrobić aby dzialalo. Czy

moglbys odpowiedziec czy to ma prawo dzialać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 6 takich samych wyświetlaczy jak na aukcji , tyle że niepodłączone  :blink:

Bo nie umiem  :cry:  :cry:  :cry:

1516291[/snapback]

Bo własnie aby je uruchomić potrzeba kontrolera który zaprezentowałem i

odpali się je bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten program obsługujący wygląda mi znajomo. Znasz może osobę o nicku piotr_go ? On zbudował sterownik kolorowego LCD o podobnej przekątnej lub większej. Sterownika ten oparł na układ CPLD Xilinxa i FTDI ponieważ jest sterowany przez USB. I do tego jeszcze zaprojektował sterownik matrycy dotykowej na AVR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten program obsługujący wygląda mi znajomo. Znasz może osobę o nicku piotr_go ? On zbudował sterownik kolorowego LCD o podobnej przekątnej lub większej. Sterownika ten oparł na układ CPLD Xilinxa i FTDI ponieważ jest sterowany przez USB. I do tego jeszcze zaprojektował sterownik matrycy dotykowej na AVR.

1516547[/snapback]

program obsługujący to nic innego jak LCDstudio , dostepne za free z netu

Grafika to nic innego jak zrobiona grafika w paint w rozmiarze 320x240 pixeli.

grafike wstawiamy za pomocą lcdstudio jako tło a potem poprostu w wolne miejsca wciskamy dane odpowiednio je kształtując w odpowiednie miejsca.

Co do kolorowej matrycy to trzeba zastosować inny kontroler z rodziny np s1d tyle że do obsługi trzeba by samemu program napisać no i koszta większe samego kontrolera.LPT jest za wolne aby to obsłużyć dlatego trzeba by sterować tym przez USB.Oczywiście możnaby zrobić oddzielny sterownik na microprocesorze i sterować za pomocą tego lcd poprzez matryce użądzeniami ,ale to już wyższa szkoła jazdy i dużo zachodu.

Dlatego zrobiłem kontroler dla matrycy monochromatycznej aby każdy kto troche lutuje mógł go sobie wykonać.koszt takiego kontrolera jest stosunkowo niski a efekt imponujący.Oprucz tego gotowe oprogramowanie można ściągnąć z netu i nie trzeba mieć pojecia o programowaniu.czyste lutowanie podłanczanie i zabawa.

Edytowane przez konio68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cashasty to jak masz 6 sztuk to moze sie podzielisz z kolegami z forum  :lol: , co Ty na to ?? B)

1516367[/snapback]

podaj jego dokładna nazwe i model albo link do noty , to Ci powiem jak go podłonczyć pod kontroler.bo myśle że mowa o Hitashi SPXX a on ma inaczej wyprowadzenia na taśmie. Edytowane przez konio68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konio68 a mam jeszcze jedno pytanko z serii dociekliwych, przy tym egzemplarzu wyswietlacza, z aukcji Twojego znajmogo, oprocz ukladu ze sterownikiem i ukladu zasilajacego jest trzeci element, co to takiego jest?? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konio68 a mam jeszcze jedno pytanko z serii dociekliwych, przy tym egzemplarzu wyswietlacza, z aukcji Twojego znajmogo, oprocz ukladu ze sterownikiem i ukladu zasilajacego jest trzeci element, co to takiego jest?? :blink:

1516806[/snapback]

To jest inverter do podświetlania , który słuzy do zasilania lampy CCFL która go podświetla , daje on nap rozruchowe ok 1000V,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest inverter do podświetlania , który słuzy do zasilania lampy CCFL która go podświetla , daje on nap rozruchowe ok 1000V,

1516825[/snapback]

heh fajnie, to zapytam inaczej na ile to jest niezbedne przy tym sprzecie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh fajnie, to zapytam inaczej na ile to jest niezbedne przy tym sprzecie??

1516834[/snapback]

Jest niezbędne.Te matryce mają do poświetlenia matrycy świetlówke i aby ją zasilić potrzebny jest inverter.Bez podświetlenia nic nie zobaczysz praktycznie a tym bardziej w wersji negative.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna uwaga co do opisu. Z tego co czytam dokumentację S1D to obsługuje on wyświetlacze maksymalnie 640x256 a nie jak napisałeś 640x480.

 

Poza tym w pliczku Rozmiesz_el_zas.doc zamiast obrazka wyświetla mi się czerwony krzyzyk (stary problem worda).

 

A poza tym nie mam więcej uwag :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna uwaga co do opisu. Z tego co czytam dokumentację S1D to obsługuje on wyświetlacze maksymalnie 640x256 a nie jak napisałeś 640x480.

 

Poza tym w pliczku Rozmiesz_el_zas.doc zamiast obrazka wyświetla mi się czerwony krzyzyk (stary problem worda).

 

A poza tym nie mam więcej uwag :D

1517479[/snapback]

Po kolei:

Masz racje 640x256 ,heh napisałem z przyzwyczajenia.dokonam korekty:)

Po robocie wstawie te rysunki do pliku w jpg.

co do zassania , jakby co to prawy myszy i ściągnij - poleci

napisze też jak pod J3 połonczyć J2 aby pasowało do Hit SP14Q002. i zapodam w tym wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajebiście, muszę kupić taki LCD

1518035[/snapback]

Pamiętaj tylko przy zakupie aby było potwierdzenie ze sprawny , dziś właśnie otrzymałem taki co miał 6 lini walniętych , mam nadzieje że gostek mi wymieni.

po drugie nie kupuj niczego jak nie dostaniesz do niego opisu wyprowadzeń.

A jak jesteś zamożny to taki nowy z wbudowanym kontrolerem S1D można nabyć za 450 pln + inverter 20, trzeba tylko podlutować do lpt i pomiędzy 3 wyjścia podłonczyć potencjometr do kontrastu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...