Skocz do zawartości
konio68

Mój Lcd 5,7" 320x240 Ocencie Sami..........

Rekomendowane odpowiedzi

Konio68 - koszt invertera mowisz ze jest 20 zeta, a jak wyglada jego dostepnosc, kupuje sie klamoty i lutowanie czy gotowiec, bo jesli samorobka jak reszta to czy dysponujesz jakims schemacikiem na ta okazje ??

1518106[/snapback]

kupujesz nowy zmontowany , albo na allegro używke.Ostanio gostek po 10pln sprzedawał .Jeszcze 1 jest http://www.allegro.pl/show_item.php?item=55645454 Edytowane przez konio68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto sposób podłonczenia matrycy SP14Q002 do kontrolera

Taśma jest 14pin czyli można użyć standartowego ZIF14 jako J2

 

J3.............................J2...........................funkcja

 

1...................................1............................D0

2...................................2............................D1

3...................................3............................D2

4...................................4............................D3

6...................................9............................CP

7...................................8............................LOAD

9...................................5............................DISP_OFF

10.................................6............................FRAME

12................................10...........................VDD ( +5V )

13................................13...........................VO ( CONTRAST )

14................................12...........................VEE ( -22V )

15................................11...........................VSS ( MASA )

....................................14 do masy............. GND

.................................... 7 nie podłonczone NC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LCD wyrwałem z allegro za 36 pln.

Co do płytek zamieszczam fotki abyście mogli zobaczyć co trzeba wykonać aby tego LCD odpalić .

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Oczywiście kontroler steruje mniejszymi LCD też.

1512860[/snapback]

:arrow: IMAGE :arrow: Moderatorzy musialem zacytowac zdjecia, poniewaz autor by nie wiedzial o co chodzi :lol:

 

konio68 Nie powiesz mi, ze sam zrobiles ten uklad :blink: ? Jezeli zrobiles i naprawde znasz sie, jestes dla mnie idolem w sprawie elektroniki :D Nie znam sie na tym ani troche, wiem tylko, ze jest - i + w gniazdku, no i moze pare jeszcze drobiazgow znam :wink: Ale taka robota wyglada na profesjonalna... A te schematy i sam pomysl :o WOW! Jestem pod wrazeniem. Juz duzo ludzi tutaj na forum robilo LCD, ale takiego nie widzialem, zeby pokazywal tak jak winamp "Skoki basow i sopranow" :arrow: nie zmam sie takze nie wiem jak to okreslic :P

 

Pozdro i RESPECT! :wink:

Edytowane przez M@Ly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M@Ly - to bardzo prosty układ.

Teraz myśle nad układem który:

a.będzie sterował i monitorował 8 wentyli , monitorował i alarmował 8 temp.

b.Sterował pompą WC , tzn mierzył przepływ i temp cieczy i odpowiednio tym sterował.

Wszystko Wyświetlane na kolorowym 5,7" , a sterowane za pomocą matrycy dotykowej.jako microcontrolery myśle oprzeć się na Atmelu .Temat dośc skomplikowany więc myśle że w ok 0,6 roku będe miał układ , druga sprawa to musze poszukać dobrego programisty do napisania do tego softu + testy , myśle że może w za 8 -10 miesięcy pochwale sie układem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

idolem :).. to widać wśrdód elektroników 60% to idole :D

 

jeśli chodzi o ATMELE... to tak sie składa że zabieram sie za nie tego lata :)... (zabieranie się podparte jest już takimi zdolno ściami jak '51 na 3 różnych zestawach laboratoryjnych, HC05, HC11 - motoroli, no ze juz o PC asm nie wspomnę... )

więc jeśli będę miał czas to podziele/wymienię się kodami źródłowymi etc. Sam planowałem zbudowanie sterownika wiatraków w oparciu o mikrosterownik.

 

powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie prościej kupić LCD graficzny z wyjściem na RS232? Odpada wtedy kontroler i mozna samemu napisać program dość łatwo.

1521412[/snapback]

pewnie że można ale koszt dużo wyższy , matryc używanych bez kontrolera 320x240 jest dość dużo w używanych w cenach od 30-100pln.To odnośnie tego pod LPT co współpracuje z LCD studio.

Natomiast kolor kupie też matryce bez kontrolera bo i tak trzeba mase elektroniki zrobić więc zaden problem, po drugie układ ma być samodzielny aby nie zabierał zasobów kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i co wazne... działał niezależnie od tego co powie winda :)

1521601[/snapback]

Dokładnie , układ sterujący pompą wc czy wentylem na procku nie może być uzależniony od Microsoftu :) tak samo jak i od zasilacza komputera.

Jak zrobic już coś takiego to musi być niezawodne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegos czasu nosze sie z zamiarem zlozenia czegos takiego.

A tu dzisiaj trafilem na takie swietne wykonanie ze postanowilem dopasc takie lcd. No i przy okazji potrenuje troche elektronike stosowana :D

 

---------------------------

UPDATE:

---------------------------

Wiecie moze jaka bylaby najlepsza lutownica do montowania tego kontrolera ? Chodzi mi o jakim powinna byc woltarzu (grotowa oczywiscie...).

Ew. przyklad z allegro bylby milewidziany.

Edytowane przez Torwald

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A MOŻNA PODŁĄCZYĆ KOLOROWY WYŚLETLACZ  TAKL ZEBY POKAZYWAŁ TE WSZYSTKLI INFO  TAK JAK U CIEBIE  LUB TAKI JAK SPRZEDJĄ NA ALLEGRO  DO CAR AUDIO  OCZYWIŚCIE NIE BEDZIE TAKIEGO EFEKTU ALE SIE TYLKO PYTAM

1538728[/snapback]

Do kolowego jest inny kontroler , no i LPT jest za wolne , następnie problem z gotowym softem , trzeba pisać samamu .Za duże koszta i problemy ,nie opłaca się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A MOŻNA PODŁĄCZYĆ KOLOROWY WYŚLETLACZ  TAKL ZEBY POKAZYWAŁ TE WSZYSTKLI INFO  TAK JAK U CIEBIE  LUB TAKI JAK SPRZEDJĄ NA ALLEGRO  DO CAR AUDIO  OCZYWIŚCIE NIE BEDZIE TAKIEGO EFEKTU ALE SIE TYLKO PYTAM

1538728[/snapback]

Mozna podlaczyc takie od car audio albo takie odd telewizorow samochodowych i to duzo latwiej. Maja one zwykle wejscie s-video albo chinch i sa zasilane na 12V (albo maja odpowiedni konwerter). Problemem moga byc tylko koszty, ktore sa zwykle wieksze niz jesli sam robisz takiego lcd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapytaj tego usera

1543208[/snapback]

No niestety miaB ale nie testowane na 20 które mi i kumplowi przyslal tylko 3 byly ok.I juz nie ma ....A twój sprawdzaBes juz ? sorki za pisownie ale cos mi sie czcionki poj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...