Skocz do zawartości
wiktusser

Złamana Łopatka Freezone Qvc 100 Cu+

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Wczoraj zakupiłem sobie cudeńko jak w temacie. Zamontowałem włączam kompa i po 5 minutach.... Szlag trafił jedną łopatkę wiatraczka. Po prostu się ułamała. Byłem na gwarancji ale nie chca przyjąć (rozumiem bo jest napisane że uszkodzeń mechanicznych nie przyjmują). jak narazie skleiłem tą jedną łopatkię i śmiga ale nie wiem czy długo pochodzi. Jak myślicie ile wytrwa? Jakiś lepszy pomysł? Może ktoś ma do sprzedaży sam wentylatorek od tego coolera? Jak tak to proszę o kontakt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie....jak mogło dojść do złamania ?? Nierozumiem tego :) Aż tak dużej siły odśrodkowej nie wytwarza pęd tego wiatraczka, zeby łopatki odpadały :) o coś musiała zachaczyć, ale to by się prędzej wiatrak zatrzymał, niż stracił łopatke :) Śmieszna sytuacja....z mojego punktu widzenia... bo właścicielowi nie zazdroszcze :)

Edytowane przez BadKENNY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie musisz wymieniać, wystarczy że skleisz. U mnie na wentylatorze 120x120 który nawiewa od góry obudowy, przyklejonych jest 6 z 8 łopatek, bo każdy kto do mnie przychodzi i widzi taki wielki wiatrak odrazu wkłada palec :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wpada w wibracje widać źle przykleiłeś, wyjmij wiatrak z łożyska, odwróć go na naklejke i w takiej pozycji przyklejaj. U mnie wszystko działa, w wibracje wpadał tylko przez 2 tygodnie jak nie chciało mi się jednej łopatki przyklejać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko rozumiem, chcesz mieć wszystko na "cacy" i równiutko. Ja też tak kiedyś robiłem, pewnie jeszcze ze 2 lata temu zamiast naprawiać ten wiatrak, kupiłbym nowy. Ale teraz szczerze powiedziawszy teraz takie szczegóły mało mnie interesują i wole kase na co innego przeznaczyć. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...