Skocz do zawartości
xxx_ATI

Nowy Komp(nie Cały)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Oto mój problem. W domu mam 1 kompa na spółke z siostrą ale ona nies jest taka jak wszystkie dziewczyny i dużo czasu spędza przy kompie. Niestety...sad.gif . Jakiś czas temu zacząłem zbierać na nowego kompa bo ona spędza coraz więcej czasu przy kompie a rodzice są po jej stronie sad.gif. Przy zbieraniu wyszedłem z założenia że będę zbierał ok rok

i za rok kupie se wypasionego kompa (bo przez rok bym uzbierał na naprawdę wypaśnego). Niestety siostra pokrzyżowała moje szyki ...:/ Desperacko postanowiłem wydać to co mam czyli ok 600-800zl. W nowym kompie musiał bym kupić: mobo, proca, bude, zasiłke i monitor bo resztę mam bo zmieniałem a starych nie sprzedałem tylko zostawiłem (na szcęście tongue.gif) Bardzo zależy mi na drugim kompie, ale co ja kupie za 800 zl?? raczej nie będzie to za dobre...:/ Ale ja potrzebuje drugiego kompa!! Nie moge kupic goszego bo siostra gra tez w gry i komp gorszy od tego jakiego mam teraz nie wchodzi w gre !(mam P41.8,R9550 ale on poszedł by do mnie a ona GF4, 512ram do mnie do niej 256 reszta nie ważna). Czy ejst możliwe żebym kupił za te no już załużmy 800zł w miare dobrego kompa?? mój plan jest taki żeby kupic se teraz jakiegos a za rok go sprzedac, dołożyć kase i kupić wypasionego. Prosz o jakieś sensowne propozycje nowych: proca, mobo, zasiłki, budy i monitora ale on moze by taka używana 15' aby tylko był i działał. Prosze o normalne ceny nie jakieś z pc projekt czy innych bo nie miałem z nimi doczynienia i boję sie że kasa mi przepadnie a nie stac mnie na wyrzucanie aksy w błoto... Jedym słowem POMOCY!!

User is online!Profile CardPM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze moja propozycja nie bedzie jakos bardzo zwaizana z cenami komponentow, ale coz...

Proponuje abys dogadal sie z siostra, ew powaznie, porozmiawial z rodzicami, ze jak jest jeden komputer i dwoje uzytownikow to sprawe nalezy sensownie rozwiazac i sie jakos uczciwie dzielic. Imo kupowanie za 800,- czegokolwiek na szybko jest wlasnie wyrzocaniem kasy w bloto. Radze zbierac dalej, byc wytrwalym i kupic ta cudowna maszynke za pare miesiecy. Oczywiscie na upartego kupisz za to cos na s754(sempron i tanie mobo) oraz monitor i mysle, ze jakas bude modecoma, ale ja bym sie powstrzymal i poczekal.

 

Ofkorz podam tez najtansze zestawienie cenowe:

- Gigabyte K8U (ULI1689) za 210,-

- AMD Sempron 2600 BOX /754/ za 290,-

- Obudowa modecom feel za 175,-

- na monitor crt 15" zostaje 125,-

 

Jedyne watpliwosci mialbym do 300W zasilki z tej budy, zawsze mozesz zasilke modecoma 350W kupic i jakas bude od zlomiarzy na gieldzie.

 

Chociaz najlepiej bedzie jak znajdziesz siostrze chlopaka, to sie zajmie czyms kreatywnym - bedzie mu ciasteczka piekla and so on... ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś miałem taki problem, siora zajmowała kompa (siedziała na GG i gadała sobie bezsensownie). Strasznie mnie to denerwowało, ponieważ wieczorami jak nie było co robić, to komputer był zajęty. Siora odemnie starsza, ale rodzice zawsze są po jej stronie. Problem został rozwiązany , gdy udało mi się wpoić im, że laptop to jest świetna rzecz ;)

 

W końcu rodzice kupili jej laptopa, i moje problemy zostały rozwiązane. Komputer jest ciagle wolny. Nieraz starszy gra w strategie, ale to mi nie przeszkadza.

 

Jak ci się uda to pogadaj z rodzicami nad kolejnym kompem, chociaż pewnie będzie dużo miejsca to zajmować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale laptop to za droga impreza. Chociaż może i bym namówił rodziców na laptopa ale

wybrałem dobudowe dodatkowego pokoju (dla mnie) i stały net. Te rzeczy niestety obciążają ich budżet i na drugiego kompa dać nie chcą :( a tym bardziej drogiego laptopa :/. A jak by dołożyli 200 zl to co sądzicie o takiej konfig:

Abit NF7-S (v.2.0) - 314zl

Sempron 2400+ BOX - 281zl

Buda - 100zl

zasiłka ok. 200

monitor '15 crt -100zl

 

Co wy na to ?? :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale laptop to za droga impreza. Chociaż może i bym namówił rodziców na laptopa ale 

wybrałem dobudowe dodatkowego pokoju (dla mnie) i stały net. Te rzeczy niestety obciążają ich budżet i  na drugiego kompa dać nie chcą :( a tym bardziej drogiego laptopa :/. A jak by dołożyli 200 zl to co sądzicie o takiej konfig:

1514499[/snapback]

chyba crt nie kupisz za 100 zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

geez socket 754 tyle samo co A bedzie kosztowalo a przyszlosciowe bedzie

1516220[/snapback]

Szczerze wątpie. Oczywisie, jeżeli weźmiesz najtansza płyte i semprona to może i się zmiescisz w cenie, ale bez przesady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

mój plan jest taki żeby kupic se teraz jakiegos a za rok go sprzedac, dołożyć kase i kupić wypasionego.

1510324[/snapback]

Niestety nie ma tak dobrze. Za rok to sobie za te części najwyżej kalkulator dobry kupisz :cry:

Niestety zostaje ci tylko to co powiedział Pooh. Musisz dogadać się z siostrą. Zróbcie podział. Np. dziś ty masz pierwszeństwo w korzystaniu z kompa a ona jutro i tak na zmianę. W ten sposób każdy wie kiedy ma "swój dzień", a pilne sprawy typu odebranie poczty możecie robić w przerwach nawet w "nie swoje" dni za zgodą drugiej strony.

W ten sposób musisz przecierpieć jeszcze jakiś czas, a w tym czasie zbieraj na swój komputer. To jedyna rozsądna droga. Są wakacje (nie wiem ile masz lat) może uda ci się np. roznosić ulotki i wten sposób dorobić.

Pozdro :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...