Skocz do zawartości
Gość Consensus86

No Case = Lower Temps? More Noise?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Consensus86

Nie wiedziałem, gdzie to umieścić, myślę, że można zaliczyć to do modyfikacji :)

 

Chodzi mianowicie o to, że zakupiłem nowy procesor, na dniach płytę zakupię i przymierzam się do nowej obudowy marki Chieftec, lecz nie mam w tej chwili pieniędzy na ową obudowę, a starej bym się pozbył. Czy ktoś próbował, lub w obecnej chwili pracuje bez obudowy? Zastanawia mnie czy temperatury nie będą niższe niż gdybym miał obudowę (starej nie mam wentylowanej, do nowej dopiero bym dokupił jakiś wentyl). Druga kwestia to kwestia hałasu, z logicznego punktu widzenia jeśli coś nie będzie zamkniętę to będę to wyraźniej słyszał czyż nie?

 

Jakieś opinie/doświadczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie przez pol roku wygladalo to tak:

Dołączona grafika

spostrzezenia:

slychac dokladnie wszystkie dzwieki komputera.

po kilku dniach wszystko robi sie matowe od kurzu. po tygodniu radiator zaczyna sie zapychac i temperatury rosna.

dysk strasznie sie grzeje.

 

jezeli masz wolna obudowe to wkladaj kompa do niej. oszczedzisz sobie pozniej roboty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez tak kombinowałem, ale doszedłem do wniosku że najlepiej jest zdjąć klapy boczne i nie potrzeba żadnych dodatkowych wentylatorów. Jest ciszej i chłodniej; już kilka lat jadę przy otwartej obudowie i wbrew pozorom nawet odkurzać nie trzeba ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Consensus86

Czyli mam rozumieć, że raczej nikt nie poleca takiego rozwiązania? W obecnej chwili mam jedną ścianę obudowy odkręconą - nigdy jej nie zakręcam. Pisząc, że słychać wszystkie odgłosy komputera masz na myśli coś konkretnego? B) Coś czego nie słychać jak komponenty są w obudowie? Ja mam obudowę na wysokości głowy w odległości pół metra od siebie więc chyba większość odgłosów słyszę.

 

Dzięki za fotki. Macie może jeszcze jakieś? :) Gdyż sam się zastanawiam jak bym miał rozłożyć komponenty gdybym się na takie rozwiązanie zdecydował.

 

Jakiekolwiek zalety takiego rozwiązania? Czy tylko jedynie same wady? :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Kurzy się.

2. Jeśli masz na biurku to musisz uważać żeby sobie nie wylać browaru na komp.

3. Słychać bardziej pracę dysków.

4. Mała mobilność.

 

Jak dla mnie jest to wyłącznie rozwiązanie przejściowe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem zalet to nie ma zadnych.

ja mam kompa wlaczonego 24/7 i denerwowaly mnie do tego ledy na mobo.

dzwieki kompa - jak masz kompa w budzie to slychac tylko lekki szum. jak lezy na wierzchu to slychac poszczegolne dyski, naped strasznie slychac, o tym badziewiu na graficznej juz nie wspominajac.

a mobilnosc jest koszmarem. zeby przeniesc kompa to musisz wszystko zdemontowac.

 

@ WaWrzOL:

no to juz zupelnie nie wiem o co chodzi :?

Edytowane przez wafer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Consensus86

OK to w takim razie sobie chyba daruję...

 

A co do tej "wstęgi" to też nie mogę się jej dopatrzeć na tej fotce :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komp ze zdjetym bokiem jest glosniejszy od zamknietego o rozwiazaniu bezobudowowym juz nie mowiac. i to chyba logiczne byc powinno. fizyki chyba kazdy sie uczyl i o tlumieniu fal wie... prawda?? pomijam oczywiscie skrajne przypadki skrajnie rozklekotanych bud, ktore rezonansuja jak cholera. ale na to przeciez tez mozna zaradzic.

 

najlepiej jest zamknac bude i dac 2x 120mm @5V :D jest chlodek'n cisza ;)

 

a na teraz wstaw do starej budy i otworz bok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Consensus86

No mam tak zrobione obecnie, tylko nie wiem jak zrobie po "apgrejdzie" :lol: sprzętu. Mam po prostu pewną awersję do mojej starej budy. Kiedy będę zaczynał użytkować nowy CPU i MB to chciałbym aby wylądowały w jakiejś dobrej obudowie. W tej starej urwał mi się kabelek PC-Speakera (to akurat pół biedy), doprowadziłem do zwarcia ostatnio i straciłem (czyt. stopiłem) kabelek od resetu.

 

Po prostu to nie pasuje wkładać sprzęt pachnący wręcz dosłownie nowością do starej na wpół sprawnej obudowy ehhh Chyba jednak nie będę miał wyboru...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no skoro obudowa jest juz okaleczona to pierwszy krok w strone moda ;) zrob cos z nia. niech stanie sie godna nowego sprzetu. takie budy sa najlepsze :)

Edytowane przez Pooh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do kompa bez obudowy albo trzymania go otwartego to u mnie jak trzymałem otwarty bok to pomimo tego że jest często pokój odkurzany itd. co pare tyg. trzeba było czyścić, zwłaszcza zasilacz i zalman nawiewały tego kurzu... ja proponuje z boku budy mniej wiecej na wysokosci cpu, nb i gpu dać te 2x120mm@5V co mówi pooh z filtrami przeciwpyłowymi i będziesz miał git. jak komuś zależy na wydajności i ciszy a nie na wyglądzie to to jest super rozwiazanie moim zdaniem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no oczywiście to standart. ale naprawde bardzo dobrze działa to na gpu, cpu i całe mobo dodatkowo to moje rozwiazanie. wiem że są to 4 120-tki ale dobre wentyle puszczone na 5V są niesłyszalne ;) gdybym robił następnego kompa na AC to właśnie tak zaprojektowałbym przepływ powietrza w obudowie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to wygląda tak:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

1510434[/snapback]

podobaja mi sie te kolorki ale myslalem ze pekne ze smiechu jak zobaczylem te wentyle na twardzielach....... :lol:

 

przeciez te wentylatory nie dosc ze chodza glosniej to i malo wydajnie, powietrze odrazu odbija sie od twardziela, nie ma ktoredy swobodnie przeplywac...

 

Consensus86

 

polskiego nie znasz? chodiz o tytul topicu...

 

co do budy nie zakladaj poprostu bokow i juz....

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Consensus86

No tego raczej mało kto nie zrozumie a napisałem tak ponieważ lubię angielski, nawet bardziej od polskiego. Przecież wam postów po ang nie piszę :lol: tylko temat w którym znaczenie wyrazów zna raczej każdy kto miał styczność z komputerem B)

 

A co do modingu to nigdy się nie bawiłem w coś takiego. Wiem, wiem zawsze musi być ten pierwszy raz ale jakoś tak nie wydaje mi się abym potrafił coś pożytecznego z tym zrobić :wink:

Edytowane przez Consensus86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tego raczej mało kto nie zrozumie a napisałem tak ponieważ lubię angielski, nawet bardziej od polskiego. Przecież wam postów po ang nie piszę :lol: tylko temat w którym znaczenie wyrazów zna raczej każdy kto miał styczność z komputerem B)

 

1511872[/snapback]

nie chodzi o ang bo z tym raczej wiekzych problemow nie mam tylko o uzywanie jeszce tego PL ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobaja mi sie te kolorki ale myslalem ze pekne ze smiechu jak zobaczylem te wentyle na twardzielach....... :lol:

 

przeciez te wentylatory nie dosc ze chodza glosniej to i malo wydajnie, powietrze odrazu odbija sie od twardziela, nie ma ktoredy swobodnie przeplywac...

 

Consensus86

 

polskiego nie znasz? chodiz o tytul topicu...

 

co do budy nie zakladaj poprostu bokow i juz....

1511813[/snapback]

Nie widać tego ale wentyle są na nóżkach więc powietrze ma jak przelatywać ;)

Co do głośności są to najcichsze dostępne coolermastery puszczone na 5V. Więc ich nie usłyszysz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widać tego ale wentyle są na nóżkach więc powietrze ma jak przelatywać ;)

Co do głośności są to najcichsze dostępne coolermastery puszczone na 5V. Więc ich nie usłyszysz :)

1512823[/snapback]

efektywniejsze byloby przykrecenie do nich radiatorow (na boki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...