Skocz do zawartości
Gordon

Ulubiony redaktor Z CD-Action

Rekomendowane odpowiedzi

...ostatnio kupilem CDA dla Psi-ops ;) ... nie przepadam ogolnie za czasopismem, ale ogolnie w Polsce jest to chyba najlepsze czasopismo o grach (wziąć pod uwagę ze wszystkie są lipne : / ) ... no, ale czasem zdarza sie jakis fajny klasyk, albo czasem nawet premiera jakiejs ciekawej gierki .... Kupie tylko wtedy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm CD-A kupuje jak jest jakas gra warta ceny (ostatni numer co mam to z Bloodrayne i S.W.A.T 3)

A wracajac do tematu hmm to pwiedzmy Mr. Jedi bo pisze dla Kawaii ;-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co macie do CDA :>

Bo teksty typu:

jest infatylne

dla dzieci

stracilo klimat

kosztuje 20zł

jakos do mnie nie przemawiaja.

Podajcie jakies konkrety, tpu ta recenzja jest beeeee, bo cośtam.

Śmiesza mnie te głupie slogany.

CDA to i tak najlepsze czasopismo na polskim rynku.

Wielu ludzi przestalo kochac CDA po tym jak zostali zjechani w AR - i tak ma byc, za głupote trzeba karac. Jeszcze nie widzialem zeby zbluzgali normalny powazny list :|

Kupuje je od kilku ladnych lat, kazdy numer, bynajmniej nie dla gierek na cover cd ktore osobiscie mi nie odpowiadaja.

 

Czemu gnoicie cda i kolege w temacie ktory mowi o czyms innym??

Nie potraficie czytac ze zrozumieniem??? A tak czesto oskarzacie o to poczatkujacych userow...

co za ludzie...

 

A wracajac do tematu:

Eld & gem.ini

Ich txt syca :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Puta CDA.

Ta gazecina nigdy nie była na poziomie i tak wlasciwie to ona rozpoczęła dzieło zniszczenia na polskim rynku prasy o grach. Darmowe płytki i słabiutkie teksty zaczęły dominować, bo ludzie zaczęli kupować tylko dla CD, przez co upadły takie wydawnictwa jak SS czy później Reset, gdzie oprócz recenzji gierek (i to prawdziwych recenzji, a nie przeglądu obrazkowego) było jeszcze dużo świetnych tekstów na inne tematy.

Ja się na SS wychowałem, kupowałem wszystkie numery od 26, mam też kilka wcześniejszych - zupełnie inna klasa. Nie ma już takich gazet :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej zaś strony obecnie CDA odstawia poziomem inne pisma w naszym kraju na 3 długości...

 

ELD - za podobne podejście do życia, i za recki gier które zawsze mi leżą...

 

MacAbra - 2WŚ - moje klimaty...

 

 

PS...też mi szkoda Reseta...:|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No sorry ale jakby SS i Reset byly takie super - to by nie upadly prawda ? Zeby produkt byl kupowany, nie musi byc masowy. Widzialem jeden numer SS kiedys i odnioslem jedno wrazenie: tandeta, recenzje przeczytalem ale byly strasznie nudne. Moze to jednaj dlatego upadlo SS ? Albo po postu, zle zarzadzanie i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żałosny jesteś. Poziom CDA jest dramatycznie niski, jak zawsze był.

I nie masz absolutnie racji, teraz liczy się tylko masówka, dlatego ciągle mnożą się jakieś Playe, Clicki, Komputer Światy itd.

Secret'a tworzyli jeszcze ludzie z TS, to była zupełnie inna jakość. Recenzje w pełni profesjonalne (że choćby wspomnę Bergera, historyka wojskowości z wykształcenia, który był i jest jednym z najlepszych recenzentów strategii w Polsce). Przedstawiali właściwości gry z innych punktów widzenia, a skoro o Bergerze to taki przykład. Pamiętam recenzję AoE 2 - ocena w CDA 10/10, supermegazajebista. Ocena w SS - 8/10, dobra gierka, ale... I tu Berger właśnie pisał o zbyt dużej sile jednostek strzelających, wspominał o koronnym znaczeniu piechoty w tamtym okresie, z łucznikami tylko jako jednostkami wsparcia. Niby niewiele a robi różnicę. Zresztą to tylko jeden z setek przykładów jakie można by tam znaleźć (już sobie przypominam zachwyty nad FIFĄ 2004, największym gniotem wydanym przez EA od początku serii).

 

Powiedzieć ci dlaczego SS i Rst upady? Bo nie były wydawane za niemiecką kase, która pozwala wszystkim obecnym teraz na naszym rynku szmatławcom na dumping kosztowy, dorzucanie X płytek, plakatów i kolejnych stron wypełnionych beznadziejną papką. Jak SS chciał niemrawo konkurować swoim SS CD, to zapełniał go materiałem wyjątkowym, albo exclusive, albo trudno dostępnym na necie itd. Zawsze chcieli trzymać najwyższą jakość, ale się nie udało. A potem Pegazz roz[ciach!]lił redakcję praktycznie i SS upadł praktycznie z dnia na dzień (już był projekt okładki nru 96, spis zawartości etc. i nagle [gluteus maximus]).

Edytowane przez mikaelus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domik napisali ogolnie na temat recenzji... żadnych porzadnych przykładów...

Ja osobiscie kupuje to pismo dla tekstu oraz zajebistyc bonusow. Odkad mam neta mam demka i nie tylko... dlatego nie zalezy mi na pełnych.

Oczywiscie są dziecka co kupuja CDA bo pisze ze jest 6CD czy 2DVD, ale to mała czesc z rzeszy kupujacych :P

Smiech mnie bierze gdy slysze te ohy i ahy nad upadłymi SS i RESET do tego jeszcze Gambler o ile mnie pamiec nie myli... Ludzie gdyby to byly spoko pisma to by istnialy, a jest tak jak jest ]:->

Narazie an upadek CDA sie nie zanosi, jezeli jednak tak sie stanie (broń Panie Boże odezłego), bedzie to oznaczalo znizenie sie do poziomu wyzej wymienionych gazet.

 

Co do redaktorów to jeszcze znienawidzony, a przez niektorych kochany Smuggler :D

 

 

ps.

mikaelus, a w CDA nie ma exclusivuf?? Sa i to bardzo dobre!

Co de recenzji. Troszke przegiales. Kazdy ocenia gre wg swojego uznania. Gdybym ja ocenial AoE2 dałbym 9, poniewaz nie wymagam od tej akurat gry... idealnego odwzorwania pola bitwy. To nie jest Blitzkierg czy cos w tym rodzaju... do kazdej gry trzeba podejsc inaczej, nie wszystko jest superrelna strategia :P

 

Gdy oceniasz jakosc recenzji patrz na styl i zawartosc, a nie na ocene, ktora dla kazdego moze byc inna... dla redaktora CDA rowniez!

Edytowane przez xpektor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezuu ludzie wy chyba nie rozumiecie dlaczego cd action jest na topie...

mikaelus wytłumaczył ale widze że nie do wszystkich to do ciera...

 

dla tych którzy nie rozumieją proponuje poszukać wytłumaczenia słowa "kultura masowa". po krótce powiem że są to jedynie szmatławce ze względu na to że są adresowane do większej ilości osobników przez co treści zawarte w tego typu gazetkach są poprostu mierne. Dobrym przykładem jest tutaj także dziennik Fakt który przyciąga kolorowymi napisamy i wszelaką ilością zdjęć. I gdyby wywalić z faktu wszystkie zdjęcia i nagłówki to nie wiem czy pozostały by z dwie strony czystego tekstu.

 

To samo stosuje sie w telewizji. Kiedyś nauczyciel mi powiedział że w takich telewizjach jak Polsat czy TVN pracują całe sztaby ludzi którzy segregują wszelkie treści aby brońboże stacja nie wyemitowała słów mało zrozumiałych dla przeciętnych ludzi, bo poprostu jeżeli człowiek nie zrozumie to naturalnie przełączy. Dlatego poziom telewizji stoji na tak niskim poziomie.

 

O takich przykładach można by pisać kilometrowe poematy no lecz samemu trzeba to zrozumieć.

 

Jestem ciekaw czy gdyby cda nie miało żadnych zdjęć, super layout'u to czy ktoś by to czytał ? Odpowiedź jest prosta. Kultura masowa mająca na celu jedynie przyciągnięcie konsumenta a treść to już inna bajeczka.

 

ps. sorki za błędy ale sie śpieszyłem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo ze kultura masowa jest wszedzie...

Ale czy czytalbys czarnobiale pismo na papierze tealetowym, bez zdjec, nagłowków. Chocby mialby byc to neewsweek czy cos takiego. Oczywiscie znalazlby sie ktos kto by to kupowal np. Ty Gucio, jendakowoż w obecnych czasach takie cos nie ma racji bytu. Czy Reset i SS byly bez zdjec? Czy nie lepiej pokazac cos na jednym skrinie, niz opisac 10linijkami tekstu?? A to ze sa zdjecia itd nie rownowazy sie z automatycznym brakiem tresci.

Obecnie jest tak duza konkurencja we wszystkich branzach ze czyms trzeba przyciagnac uwage, a pozniej czytelnikowi cos przekazac.

 

Osobiscie Faktu nietrawie, ale nie widze sensu porownywania go do CDA...

 

Reklama dzwignia handlu, jest umiesznana tam gdzie moze cos promowac, pomoc w sprzedazy. Widocznie CDA jest takim miejscem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domik napisali ogolnie na temat recenzji... żadnych porzadnych przykładów...

1513259[/snapback]

Chcesz konkret? Masz konkret:

Napisanie w recenzji i wypunktowanie w minusach, że piłka w PES4 w rzucie wolnym leci byle gdzie i że to jest loteria, a to świadczy o niechlujstwie, nieobczajeniu gry do końca i w ogóle o amatorskim podejściu do tego tytułu.

 

A smuggler jest tani. Niech zbije cały list i na niego odpowie też całym komentarzem, a nie, rozbija go na wyrazy pierwsze i komentuje każdy osobno. Tak odpowiadać imbecyl potrafi nawet. I co z tego, że powaznych listów nie wyśmiewają? W ogole ich nawet nie komentują. Widać ze rozmowy innej od wyszydzania tam sie nie uświadczy.

 

PSX Extreme Rox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co chcecie od CDA, ja tam sobie czasem poczytam coś w niej - brat przynosi od kolegi [;

najlepsza jest kaszanka zone [; a reszty... reszty prawie wcale nie czytam, fakt, że testy hardware u nich równie dobrze mogliby umieścic w dziale kaszanka zone, ale to gazetka traktująca o grach więc wybaczam B)

 

Chcesz konkret? Masz konkret:

Napisanie w recenzji i wypunktowanie w minusach, że piłka w PES4 w rzucie wolnym leci byle gdzie i że to jest loteria, a to świadczy o niechlujstwie, nieobczajeniu gry do końca i w ogóle o amatorskim podejściu do tego tytułu.

1513340[/snapback]

a tu się z kolegą zgodzę, zwłasza dlatego, że jestem fanem tej serii <_< Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo ze kultura masowa jest wszedzie...

Ale czy czytalbys czarnobiale pismo na papierze tealetowym, bez zdjec, nagłowków. Chocby mialby byc to neewsweek czy cos takiego. Oczywiscie znalazlby sie ktos kto by to kupowal np. Ty Gucio, jendakowoż w obecnych czasach takie cos nie ma racji bytu. Czy Reset i SS byly bez zdjec? Czy nie lepiej pokazac cos na jednym skrinie, niz opisac 10linijkami tekstu?? A to ze sa zdjecia itd nie rownowazy sie z automatycznym brakiem tresci.

SS przez 8 lat miał praktycznie niezmienioną oprawę (poza okazjonalnym face-liftingiem) i nie musiał nic zmieniać. Miał genialną zawartość, w każdym numerze czytałem prawie wszystkie teksty, a do dziś czasem sobie przeglądam, bo mam w domu prawie wszystkie numery jak i 4 Kompendia Wiedzy. Ekipa, która go tworzyła była bodaj najlepszą w historii polskich (i podkreślam - polskich, bo to co jest teraz wydawane jest przez wielkie niemieckie wydawnictwa, przy minimalnych kosztach i zatrudnianiu w redakcji kolesi, którzy tylko zbiorą informacje i sklecą parę słów, żeby nie żądali zbyt wiele kasy) gazet o grach. Ludzie z TS, Gamblera i też parę nowych twarzy stworzyło i współtworzyło Secret Service.

SS tworzył specyficzny klimat, w recenzjach zawsze było sporo "dodatkowych" informacji, takich jak podałem wyżej. Jego upadek był przesądzony od momentu gdy to nie teksty, a dodatki zaczęły się liczyć.

Zresztą o sile oddziaływania na ludzi takich gazet jak SS, TS, Reset czy Gambler niech świadczą powstałe serwisy ludzi, którzy na tych gazetach się wychowali i olewają rynek papierowych szmatławców (http://www.ss-ng.com/ppk.php- jeszcze pamiętam jak SS-NG zaczynał jako Sikretia, na darmowym serwerze, z podpiętą domenką prv.pl).

 

Obecnie jest tak duza konkurencja we wszystkich branzach ze czyms trzeba przyciagnac uwage, a pozniej czytelnikowi cos przekazac.

 

Osobiscie Faktu nietrawie, ale nie widze sensu porownywania go do CDA...

 

Reklama dzwignia handlu, jest umiesznana tam gdzie moze cos promowac, pomoc w sprzedazy. Widocznie CDA jest takim miejscem...

1513302[/snapback]

Dlatego przyciąga się papką. Widać to po intelektualnym ubożeniu społeczeństw. Wyborcza już teraz co tydzień chyba dodaje jakąś książkę do swoich wydań, a ludzie polują, żeby dostać coś taniej i nie interesuje ich gazeta tak naprawdę.

A porównanie CDA do Faktu jest bardzo trafne. Przed jego wejściem krajowy rynek tabloidów praktycznie był zdominowany przez SE i jedynie lokalnie pojawiały się jakieś "sensacyjne" gazetki.

Efekt jest taki, że teraz obie gazety prześcigają się w zmyślaniu historyjek, zabawy w konkursiki, bajerowaniu ludzi specjalnymi dodatkami i obniżce cen (chyba jedyny pozytyw, ale to tylko na krótką metę, bo cięcie kosztów oznacza odchodzenie co lepszych ludzi, a nawet w takich "gazetach" tacy się znajdą).

 

Prawda jest taka, że profesjonalizm w pismach komputerowych się skończył, a największa destrukcja dokonała się w gazetkach o grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taaaa..jasne..Zydzi, masoni i niemiecki kapital psuja polska cudowna ziemie i CDA....jasneeeeeee :mur: :mur: :mur:

 

SS upadl przez CDA..buehehehehe..dobre...tez czytalem SS..ale ten PRAWDZIWY!!! a nie NSS..o cos sie poklucili koledzy redaktorzy i bum..SS juz nie bylo wlasciwie od tego momentu..poza tym plytki w SS...czy Wy zartujecie?? nie dosc ze pismo kosztowalo 7-8zeta to za plytki DODATKOWO chcieli 20 zeta??? ktos tam w redakcji byl naprawde niespelna rozumu..w TAMTYCH czasach 20 zeta to byla kupa forsy!! tak jakby teraz kazali placic 50 zeta za marne 2CD..to tez sie NAPEWNO przyczynilo do upadku..

bo pomyslcie..jesli CDA dalo rade wydawac pismo z 2CD za 15 zeta to SS by nie moglo????? NIE WIERZE!!!! tylko taka jest pazernosc Polakow niestety..wtedy byl okres ze CD bylo nowoscia i CDA to wykorzystalo i BARDZO DOBRZE!! moze nawet i pierwsze numery po takiej cenie nie przynosily prawie wogole zyskow...ale czy to zle?? (no wg. was tak bo to juz granie nie fair wobec cudownego reseta, gamblera itp) nie!! dobrze..przynajmniej ktos mial glowe na karku i myslal!

 

co do reklam i komercji w CDA..ja nie wiem i Wy do Europy?? ludzie!!1 no trudno taka prawda!! komercja w postaci sporej ilosci reklam jest i bedzie..a przejrzyjcie pisma swoich Mamusiek...i co?? tam jest jeszcze gorzej..na KAZDEJ stronie reklama..no ale takie zycie..mam propozycje..ZAŁÓŻCIE najlepiej sami pisma!!! bez reklam, bez obrazkow tylko czysty NIEKOMERCYJNY tekst..najlepiej czarno-bialy...zycze powodzenia :lol: nie wiem moze jakies zboczuchy z Was ale 99% ludzi lubi obrazki, kolory itp...

 

co do poziomu CDA..proponuje ponownie..NAPISZCIE SAMI taka recenzje aby chcialo sie czytac!! a nie tutaj upodlacie redaktorow jacy to oni beznadziejni..NIE POPADAJMY w paranoje!!! jakas SELEKCJA napewno byla i to nie jest tak ze Zenek spod sklepu zalapal sie do CDA aby pisac o grach

 

Hardware -> tu rzeczywiscie..wioska..no ale nikt nie jest idealny nie (choc mam wrazenie ze paru tu wypowiadajacych sie forumowiczow ma o sobie takie wlasnie zdanie :mellow: )

 

opisy gier w CDA zawyzane w stos. do SS -> ktos tu juz napisal...mnie TEZ WALI ze jakis tam czolg w C&C mial inne gasienice czy lucznicy mieli inny ksztalt lukow w Settlersach...przeciez gramy aby OPOCZAC, sie rozerwac, zabawic!!! a nie wypatrywac na sile ze ktos ma krzywo zalozone buty a wlosy powinny byc proste a nie krecone :?

 

NIC SIE NIE DZIEJE BEZ przyczyny!!!niektorzy to maja naprawde bujna wyobraznie i doszukuja sie UFO, Zydow i innych rzeczy w kazdej nie pasujacej im sprawie..zupelnie jak tatus rydzyk...widocznie SS, gambler itp. NIE UMIAŁY przyciagnac do siebie klientow..tak patrzac powinnismy grac w gry tekstowe na kompie!! no bo przeciez nowe gry maja za ladna grafike, za ladny dzwiek, no i tak KOMERCHA!!! jakies targi E3, reklamy w tv itp...po co to komu

 

no ale i tak sie nie da niektorych przekonac NAPEWNO (eg. mikaelus)..no bo przeciez SA DOROSLI!!! i nawet nie wypada aby czytali CDA..przeciez to dla dzieci...bubububub :lol: :lol:

 

btw. moze niektorzy zostana zaszczyceni w nastepnym CDA i znajda sie w "Schwytane w sieci"???? a teraz mi wpadlo do glowy..moze SPECJALNIE udaja idiotow aby sie tam dostac??? oooooo...to jest mysl!!!

 

pozdro :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodam jeszcze swoje 3 grosze ;)

najzabawniejsze jest to gadanie o SS i innych starszych gazetach - w CDA ten temat był nieraz wałkowany - przeważnie w AR, gdzie smug lub jedi dokładnie takimi samymi argumentami bronili swojego ''czasopisma'' - że gdyby SS było takie wspaniałe to by sie utrzymało - krótko mowiąc chcieli pokazac ze oni są debest i przegonili konkurencje

 

No sorry ale jakby SS i Reset byly takie super - to by nie upadly prawda ?

 

normalnie jakbym czytał AR :lol: :blink:

nawet nie wiesz kiedy Ci to do mózgu weszło:lol: ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodam jeszcze swoje 3 grosze ;)

najzabawniejsze jest to gadanie o SS i innych starszych gazetach - w CDA ten temat był nieraz wałkowany - przeważnie w AR, gdzie smug lub jedi dokładnie takimi samymi argumentami bronili swojego ''czasopisma'' - że gdyby SS było takie wspaniałe to by sie utrzymało - krótko mowiąc chcieli pokazac ze oni są debest i przegonili konkurencje

normalnie jakbym czytał AR :lol: :blink:

nawet nie wiesz kiedy Ci to do mózgu weszło:lol: ;)

1513462[/snapback]

normalnie jakbym slyszal NIE MYSLACEGO logicznie czlowieka (chyba ze masz 13 lat i nie znasz chociaz PODSTAW EKONOMII - wtedy wybaczam)..nawet nie wiesz kiedy Ci to do mozgu weszlo :mur: :mur:

 

a tak jeszcze jedno.."normalnie jakbym czytał AR"..to ty potrafisz tak sie upodlic ze jednak czytasz to nedzne CDA?? wspolczuje :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że SS to był polski kapitał nie mogący się równać z niemiecką machiną w stylu Axel Springer i innych. Prosta sprawa. Model zachodni prędzej czy później i tak by wszedł.

A SS miał się doskonale po rozpadzie - poziomu nie stracił, bo większość redaktorów została, a twory Martineza w stylu reanimacji TS szybko padły.

Chciałbym przypomnieć, że SS jako pierwsze zaczęło oferować CD - od 97 roku bodaj, gdy net prawie nie istniał, a płyty były droższe niż DVD teraz. Materiał był obfity i najwyższej jakości, a za poświęcony czas trzeba było ludziom zapłacić, bo możliwości technicznych nie było takich jak teraz (wiadomo, że jak jest łatwiej to koszty lecą w dół).

To mniej więcej tak jak z polskimi wędlinami po wejściu do EU, gdzie można dodawać do mięsa 3 razy więcej fosforanów trzymających wodę - efekt = ceny niższe, jakość dużo gorsza. Podobnie ma się sprawa z hipermarketami i innymi.

Studiuję ekonomię i doskonale to rozumiem, ale niestety tak jak mogą istnieć ekskluzywne sklepy z dobrą żywnością tak niestety brak miejsca na wydawnictwa niszowe, o dobrej jakości tekstach. Większość redaktorów przeniosła się do świata wirtualnego, gdzie koszty wydawnicze nie istnieją, więc można dorzucić trochę do jakości (na GOLu pracuje parę os. m.in. z SS).

Ale my nie rozmawiamy tu o realiach rynkowych tylko o tym, że CDA nie może się równać z SS, TS czy Resetem - taka prawda. Poziom tekstów jest żenujący, ale niestety masa przeciętniaków żąda raczej kolejnych fullwersji, darmowych płytek i 300stron (jakby to ilość się liczyła :roll:), dlatego nieco ambitniejsze gazetki nie mają prawa się utrzymać.

Jeśli powołujesz się tu na "podstawy ekonomii" kolego 'lukk' to na pewno wiesz co to jest dumping cenowy.

 

Gdyby nie przeczytał parę razy CDA, to by się nie mógł wypowiadać w temacie :] Tak samo ja, tyle, że mnie zdarzało się kupować to jedynie dla płytek - nie miałem neta (albo modem w końcu), a czasem były ciekawe demka. Tyle, że sama gazeta kończyła po 10minutach w koszu.

Edytowane przez mikaelus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gratuluje odpowiedzi na poziomie , tak trzymać ! (sorry to było do Lukk'a - posta za poźno wysłałem ;) )

ojej chyba nic mnie nie usprawiedliwia bo nie mam 13 lat :blink:

wiem o co Ci chodziło z tymi podstawami ekonomi, ale nierozumiem twojej napaści - tak strasznie Cie to denerwuje że komuś sie nie podoba CDA ?

CDA od dawna nie czytam - pamietam poprostu ich typowe teksty sherlocku,

''to ty potrafisz tak sie upodlic ze jednak czytasz to nedzne CDA??'' -

i znowu to samo - takimi tekstami rzucali w swoich prześmiewczych listach w AR

nie mam ochoty dalej dyskutować o CDA bo widze że sie moze niezły flame i offtop zrobic (juz sie zrobil)

Edytowane przez pain.exe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że SS to był polski kapitał nie mogący się równać z niemiecką machiną w stylu Axel Springer i innych. Prosta sprawa. Model zachodni prędzej czy później i tak by wszedł.

 

Chciałbym przypomnieć, że SS jako pierwsze zaczęło oferować CD - od 97 roku bodaj, gdy net prawie nie istniał, a płyty były droższe niż DVD teraz. Materiał był obfity i najwyższej jakości, a za poświęcony czas trzeba było ludziom zapłacić, bo możliwości technicznych nie było takich jak teraz (wiadomo, że jak jest łatwiej to koszty lecą w dół).

1513501[/snapback]

co do pierwszego..heh..czy Ty myslisz ze wielkie firmy naja tak latwo..podam Ci przyklad co do Axela..w zeszlym roku zaczal wydawac komiksy..wszsytko super cacy, ladny papier niby niska cena...ale swoim postepowaniem (olewaniem klienta itp. itd.) i niemadra polityka (za duzy naklad, za male zroznicowanie) przegral walke z POLSKIMI wydawnictwami komiksow...juz praktycznie nie zyje..i co?? nadal twierdzisz ze wielkie firmy maja tak super??

A pozatym..CDA bylo niemieckie?? chyba sie zle czujesz..jako pierwotnie bylo POLSKIE!! a ze potem (po ok. 4-5 latach) Bauer wykupil to wiesz..nie miej w kazym badz razie prestensji bo SS juz wtedy NIE BYLO praktycznie!!

 

co do drugiego to znow sie CHYBA mylisz..o ile pamietam to CDA zaczelo wychodzic juz w 1996 roku razem z PLYTA!!! wiec CDA bylo jednak pierwsze a nie SS..material obfity i najwyzszej jakosci??? heh..ta..jasne...300 MB na patche, solucje i inne duperele i 5 dem (opzonionych nota bene)...za poswiecony czas?? zaplacic?? widocznie ludzie roznie sie cenia..bo jesli CDA dalo rade za 15 zeta to SS mogloby tez spokojnie mniej wiecej tyle (no oki..niech by kosztowalo 20 zeta pismo+niezwykle plytki CD)

 

@pain.exe...kurcze chlopie czy ty widzisz tylko to ze ktos kogos do czegos namawia?? vide ze taki moj tekst jak w AR...w takim razie powiedz mi madralo jak moge inaczej "bronic"(za duze slowo ale niech bedzie) CDA??mam to ubrac w inne slowa czy co?? wtedy Ci przypasi??

 

kurcze no sami wazniacy na tym forum..nawet nie umieja sie posmiac w "szczegolny sposob"...napewno zostaliscie SAMI wysmiani na lamach AR i dlatego teraz tacy z Was "pyskacze na CDA"

 

i wiesz co? moja wypowiedz jest bardziej na poziomie niz glupie:

gazeta dla dzieci

szmatlawiec

itp.

 

btw 2

@ Solid Snake "Na CHOOJ za przeproszeniem upadabnianie dwóch stron do rozkładówki playboya? Przecież to wpip miejsca sie marnuje :E Czyżby nie mieli czym zapełnić miejsca?"..

 

hmmmm...poyslmy..ABY BYLO CIEKAWIEJ?? bardziej nietypowo?? inaczej?? no tak ale u was to juz sie = komercha..tiaaaa

Edytowane przez lukk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź nie mów, że gazeta bo Cię jeszcze zjedzą.

 

Kompendium SS też mam. Powiem szczerze. Czytam to CDA i czesto od deski do deski. Mam wrażenie ze w SS robili to z pasją a tutaj z łachą. Coraz mniej tekstu, coraz wiecej obrazków. Na CHOOJ za przeproszeniem upadabnianie dwóch stron do rozkładówki playboya? Przecież to wpip miejsca sie marnuje :E Czyżby nie mieli czym zapełnić miejsca?

 

PSX Extreme ma o połowe mniej stron, kosztuje 7.99 a nie ukrywajmy, że mają o wiele wiele wiecej gier do recenzji niż CDA bo nie dość ze teraz gier na PC wychodzi średnio mniej lub równo na jedną konsole, to w PSX E pisza o 3 konsolach i jeszcze o kolejnych 3 konsolach przenośnych 0_o. I co? Jak był opis Prince of Persia 3, to zajeło im to miejsca na stronie o polu 8 cm2, gdzie w CDA poświecili 2 CAŁE STRONY, których i tak pole jest wieksze niż tych z PSXex, ale oczywiscie postać Ksiecia musiała być na pół strony. Sztuczne wypełnianie miejsca, aby gazeta nie wygladała jak katalog z reklamami. Niska wartość merytoryczna. Taka prawda. PSX E nie marnuje miejsca i czesto musza materiał wycinać i wybierać ten lepszy, bo wykorzystują każdy skrawek strony. CDA sztucznie dopełniają miejsca.

 

PSX Ex przypomina mi chociaż trochę SS. Myśle, że panowie z SS powinni zacząc brać przykład z PSX Ex, czyli wydać teraz gazete o grach w cenie 7-8 zł bez CD, bez zajmowania miejsca jakimiś dupnymi obrazkami jednej postaci na pół strony, jakimis durnymi koncikami gdzie komiksy są tak smieszne ze w ogole ich nie czytam itp itd, tylko skupić sie na grach. Wtedy zrobili błąd, bo chcieli 8zł za gazete, a to było kilka lat temu. Teraz 8 zł jest mniej warte (inflacja itp itd) wiec mysle ze by znaleźli konkretne grono odbiorców i pokazali jak sie recki pisze.

Edytowane przez .:Solid_Snake:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakis dziany jestes bo ja bym inaczej uzyl papieru zamist do kosza wurzucac... ;P

pain.exe widac ze jednak czytujesz CDA... a na taki argument chyba by kazdy wpadl...

Co za ludzie.

mikaelus to czemu nie zrobia reaktywacji Twojego kochanego i cudownie pieknego SS czy TS ?? hmmm... bo nikt by tego nie czytal:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w tej gazecie każdy redaktor musiał napisać coś o sobie. O dziwo, każdy okazał się wybitnym inteligentem i erudytą, bo powiedział, że calkowicie wyobraża sobie życie bez komputera, w ogóle ta maszyna nie jest im potrzebna, a za najwyższe dobro i największą wartość cenią książkę.

 

Boki zrywać, śmiech na sali :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja czytam od 97 roku :) I kupuje co meisiąc, i mam zamiar nadal to robić. A ze starych gazet to kiedyś czytywałem jeszcze Gamblera i jak ktoś miał to SS albo Reset:)

 

Co do treści CDA. Recenzjie są OK, mi się podobają te obrazki (to jest gazeta, i ma ładnie i przyjemnie wygladać, a nie odrzucać) Fakt, że troche gorzej jest z testami sprzętu, ale przecież nie ma tam, aż takiej tragedi, jak co niektórzy tu sugerują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta, jak 2 numerki temu w gejwolkerze napisali jak to im farcrajPL czasem lekko przycinał na fxie 5200 w 1024 i full to juz zupełnie podziękowałem ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pamiętam jeszcze ŚG bajtka i itd Cda kiedyś miało moim zdaniem wyższy poziom. Ale mieli wtedy konkurencje konurencja padła to po co się wysilać ? A pozatym teraz większość gazet jest niemiecka sprzętowe to chyba wszystkie komputer świat to też przedruk niemiecki. Ogulnie już nie kupuje gazet komputerowych bo ? są wturne w tematach i ich giga testy i itd. Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała uwaga na boku, obrazująca "jasność" umysłu niektórych dyskutantów:

 

@lukk- dlaczego twierdzisz, że w cda "jakas SELEKCJA napewno byla" dotycząca autorów recenzji gier, a równocześnie o autorach recenzji sprzętu piszesz: " tu rzeczywiscie..wioska..no ale nikt nie jest idealny"? Wiesz co to konsekwencja? Pewnie, zaraz tu wyskoczysz, że cda to czasopismo o grach (racja, naturalnie) ale jeśli mają zamiar chwytać się za hardware (i to w sporych, stronicowo, ilościach!) to dlaczego wzieli pierwszego lepszego koleżkę (tak sądzę patrząc po poziomie ich testów)?!

 

I dodatkowo, argument (który argumentem nie jest)- standard u lukk'a czyli "NAPISZCIE SAMI taka recenzje". Człowieku, wielki :lol: Jako czytelnik mam prawo pisać, że coś jest do bani tylko dlatego, że mnie się to nie podoba. Nie muszę od razu być zawodowym bokserem, by napisać, że Gołota jest cieniasem padając w czasie poniżej 60sec, right?

 

PS. Dla mnie też Top Secret, Secret Service, Gambler, polska edycja PC Gamer'a (a to przez świetnie tłumaczone angielskie teksty- uwielbiam humor wyspiarzy) i Reset to pisma, których mi najzwyczajniej BRAK. Tęsknię za tym stosikiem, który leżał obok łóżka co miesiąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo tamci ludzie[reset, SS, TS,gambler] kochali to co robili...

 

cóż łezka sie kręci w oku gdy wpomne sobie czas spędzony przy lekturze tych czasopism,ale to juz temat na zupełnie inną bajke.... po prostu wszystko co dobre sie konczy, i tak samo było z cda .. wystarczy porównac numerki zprzed 4-5latek do dzisiejszych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...