Skocz do zawartości
domel.fm

Router (chyba Na Linuxie)

Rekomendowane odpowiedzi

Wiec zaczne tak :D

A tak serio to potrzebuje jakiejs stronki gdzie jest opisane krok po kroku co i jak zeby zrobic routerek na linuksie:D.

A i jesio jedno bede potrzebowalcos co limituje locze a nie ze jakis nawiedzony uzytkownik sieci typu moja siostra włoczy emule i po necie.

 

Teraz dziele neo w domku na 3 kompy(routrtek asmaxs a 800 chyba czy cos takiego) ale zamiezam jesio z 2 soąsiadami siem podzielic ale juz dslem chociaz moze i neo ale tego nie wiem wiec mam pytanko :

 

Mam kompa z procem 166mhz jakis rupiec dzialajacy win 98 na nim ale chce go przerobic na router wiec musze pewnie dokupic mu jesio jedną karte sieciowa albo kartr z usb jak bede miał modem na usb narazie do neo taki mam jakis speed cos tam.

 

Wiec opise troche ta siec co bedzie .

 

U mnie na chacie 3 kompy, i dwóch sosiadow po jednym chyba ale nie jestem pewien. I kcem rozdzielic na te kompy net :D Najlepiej tak zeby moje kompy nie byly widoczne przez sąsiadów albo porobic grupy siecowe np muj dom i w niej 3 moje kompy 1sosiad i w niej kompy sąsiada itd.

Teraz mam drukarke w sieci ale tylko moi domownicy drukuja ale jak sie podziele z sosiadem to on przeciez nie moze drukowac na mojej drukarce i jak to zabezpieczyc :D.

 

Dobra chyba wsio najwyzej bede jesio pytac, jak cos nie zrozumiae to pisac!

A i nie piszczcie ze juz było tylko podawajcie linki gdzie jest takie zagadnienie opisane .

A i w sprawach linuksa to ja zielony jestem ale słyszałem ze dystrybucja nn d jest do tego dobra ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj !

 

Jeżeli chcesz postawić router rozdzielający NEO+ to polecam Smoothwall`a, idealny współpracuje ze Speedtouch 330. Do tego można posatwić DynDNS`a i restartować Smootha zdalnie. Jest bardzo szybki i strasznie prosty. Możesz ustawić na nim proxy, firewalla, antyvira, przekierowywać porty itp itd W przypadku Neo+ będziesz potrzebował tylko jedną sieciówke jeżeli masz Speedtoucha 330, w przypadku DSL - dwie sieciówki. Do WAN`u może być jakaś 10 a do lanu 100.

 

Smoothwall jest fajny jeżeli chcesz używać go tylko jako router + proxy + firewalla.

 

pozdrawiam

 

Vodoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh ten smothwall podoba mi siem :D

Tylko ze ja jesio oprucz tegomusze przydzieklac dymamicznie locze w zaleznosci od potrzeb i blokowac nawiedzonych emulaczy :D

1515932[/snapback]

Smooth chyba to potrafi, ale nie dam sobie głowy uciąć. Wiem natomiast, że potrafi kolejkować i priorytetować m0n0wall, do tego odpala się z cdromu + fdd, da się na nim nawet odpalić WiFi ;)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...