Skocz do zawartości
extremeee

Tt Sonic Tower Vs Tt Big Typhoon

Rekomendowane odpowiedzi

Jak myslicie co bedzie wydajniejsze - prosze o linki do testow oraz o wypowiedzi userow tych coolerow wraz z temperaturami bądź tez deltami temperatur a nie o gdybanie "moim zdaniem lepszy bedzie cooler x poniewaz jest wiekszy..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myslicie co bedzie wydajniejsze - prosze o linki do testow oraz o wypowiedzi userow  tych coolerow wraz z temperaturami bądź tez deltami temperatur a nie o gdybanie "moim zdaniem lepszy bedzie cooler x poniewaz jest wiekszy..."

1512030[/snapback]

Na googlach jest masa takich testow:

:arrow: http://www.insanetek.com/index.php?page=ttbigtyphoon

:arrow: http://www.frazpc.pl/b/110564

wystarczy ograniczyc sie do wpisania nazwy modelu w wyszukiwarce :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na googlach jest masa takich testow:

:arrow:  1512333[/snapback]

te testy akurat widzialem ale zwroc uwage ze w tylko jednym z nich porownano bezposredni te 2 coolery - a jak dobrze powinienes widziec ile badaczy tyle opnii i metod testowania - wiec wybacz ale 1 test porownawczy mi nie wystarcza ...

Zachecam do wypowiedzi userow - czyzby nikt nie mial takiego sprzetu na forum ???

 

Zwroc uwage takze za na jednym z tych testow przykladowy Asus StarIce wypada lepiej od TT BT a w innym gorzej ...

Edytowane przez extremeee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczekujesz ze znajdzie sie ktos kto ma oba te coolery? Sa tu fanatycy cichego i wydajnego chlodzenia ale raczej mala szansa ze ktos ma oba, albo mial je w kolejnosci. Imho llepiej sie podczepic pod jakis istniejacy topic o tych produktach, albo przy zakladaniu nowego samemu zarzucic jakis test.

A linki wkleilem na szybkiego zeby pokazac jak malo trzeba wysilku aby poszukac, zajelo mi to 30s.

 

A jesli chodzi o moja opinie to BT bedzie wydajniejszy i mimo wsyztko bralbym BT, chyba ze zalezy mi na pasywie ale nizej taktowanego proca. A zabawa w zakladanie wnetyla na Sonica to karkolomne zadanie, moze niepasowac i raczej nie zostal ten cooler z mysla o tym zaprojektowany. A w pasywie to jednak zupelnie inna liga niz BT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczekujesz ze znajdzie sie ktos kto ma oba te coolery? Sa tu fanatycy cichego i wydajnego chlodzenia ale raczej mala szansa ze ktos ma oba, albo mial je w kolejnosci. Imho llepiej sie podczepic pod jakis istniejacy topic o tych produktach, albo przy zakladaniu nowego samemu zarzucic jakis test.

A linki wkleilem na szybkiego zeby pokazac jak malo trzeba wysilku aby poszukac, zajelo mi to 30s.

 

A jesli chodzi o moja opinie to BT bedzie wydajniejszy i mimo wsyztko bralbym BT, chyba ze zalezy mi na pasywie ale nizej taktowanego proca. A zabawa w zakladanie wnetyla na Sonica to karkolomne zadanie, moze niepasowac i raczej nie zostal ten cooler z mysla o tym zaprojektowany. A w pasywie to jednak zupelnie inna liga niz BT.

1513225[/snapback]

 

Co do maniakow to na forum sa takze ludzie z sklepow komputerowych ktorzy maja dostep do obydwoch coolerow i istnieje cien szansy (malutenki:P) ze ktorys takowy test wykonywal .. :D ale koniec tego OT..

Czyli uwazasz ze BT jednak bylby wydajniejszy... hmmm... myslalem o sonic towerze z zamonotowana jakas 120 .... ale sam juz nie wiem ... poczekam chyba jeszcze troche narazie i tak nie jest zle ...:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Moze opisze moje doświadczenia z Tt Big Typhoon kontra Pentagram 120 CU+:

 

Osiągi: Pentagram (na sprzecie tym co w sygnaturce):

 

idle (przy obecnych temeraturach, sprzet nie podkrecony), wlaczone sciaganie azeruskiem, przegladanie stronek - 50-51 stopni - wiatrak na minimalen obroty (1200 obr/min) - slyszalny - ale nie przeszkadza - moja buda dos dobrze tlumila dzwiek. Stres (obciązenie procka 50%-70%) - temeratura 63-65 stopni. Jak wentylka sie podkrecilo na mxa - 2100 obr/min - temeratura spadala 1-2 stopnie - ale glosnos wiatraka byla juz znaczna, i mysle ze zadlugo by sie nie dalo tak popracowac. Co do podkrecania to Pentagram pozowlil mi na uzyskanie z mojego P4 3.0 ghz - 4.05 - stabilnie - temeratura idle 65 - stres 72-74. Montaz bezproblemowy (sprawdzalem na dwuch plytach - na obecnym Abicie i na gigabajcie), nic nie zawadzalo wszystko pasowalo. Dodatkowo Pentagram chlodzil mi uklady PWM1 i PWM2 (temeratury odpowiednio idle - 30 i 33 - stres - 33 i 38) - na NB pasywny zalman temeratury - idle 36 stres 38. Mysle ze dzieki swoim rozmiarom - wada i zaleta - obejmuje swym zasiegiem powyższe uklady i dobrze je schladza.

 

 

Osiągi: Tt Big Typhoon (na sprzecie tym co w sygnaturce):

 

idle (przy obecnych temeraturach, sprzet nie podkrecony), wlaczone sciaganie azeruskiem, przegladanie stronek a nawet wlaczone nagrywanie nero - 45-46 stopni - wiatrak na minimalen obroty (780 obr/min) - slyszalny ledwo, zaznaczam ledwo z bliska - 10 cm- jak zamknie sie bude nawet ne wiecie ze tam jest. Stres (obciązenie procka 50%-70%) - temeratura 54-56 stopni. Jak wentylka sie podkrecilo na mxa - 1300 obr/min - temeratura spadala 2-3 stopnie - glosnos wiatraka byla nizsza niz Pentagrama ustawionego na min obortow, ale byl slyszalny - co nie przeszkadza w pracy. Co do podkrecania to Pentagram pozowlil mi na uzyskanie z mojego P4 3.0 ghz - 4.05 - stabilnie , wiecej narazie nie probowalem - temeratura idle 56-57 - stres 65-67. Montaz na moim abicie musialem sie troche nagimanstykowac bo zapinka ktora dociska BT zawadzala mi z jednej strony o kondensatorki i musialem zapinke recznie (30 min) spilowac aby dopasowac go do plyty, ale potem juz wysztko bez problemu dalo sie zlozyc. No jak widac doskonale sobie radzi z chlodzeniem procka, jestesm na maxa zaskoczony. Ale nie ma rozy bez kolcow. niestey BT nie chlodzi tych dodatkowych ukladow na plycie ktore chlodzil Pentagram. Uklady PWM1 i PWM2 (temeratury odpowiednio idle - 34 i 35 - stres - 37 i 40-41) - na NB pasywny zalman temeratury - idle 42 stres 48. Dlatego trzeba na bok obudowy wrzucic sobie wentylek, ktory chocby na min oborotach wprowadzal dodatkowe zawirowania powietrza co (w moim przypadku oczywiscie) spowodowalo spadek temeratury na NB do 39 w idle i 43 w stresie.

 

No i na konice cena Pentagram mozna kupic w granicach 120-130 zł. BT widzialem juz w sklepach internetowych nawet po 166 zl jak sie nie myle, a normalna cena w wiekszosci sklepow to 189 zl. Co kupic? Decyzja nalezy do Was. Suma sumarow ja jestem bardzo zadowolony, dostalem dodatkowo kilka stopni mniej (średnio 6-7) co powoduje ze bede mogl pociagnac mego procka troche wyzje... a przedewszystkim wieksza cisze. Z minusow: wzrost temeratury pozostalych ukladow, ale mozna sobie szybko z tym poradzic, a nawet jakby nie zmieniac nic to i tak temeratury tych ukladow sa nadal w przyzwoitych granicach.

 

uff... koncze juz nudzic... moze to komus pomoze...

 

Pozdrawiam Szem

Edytowane przez Szemhazej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...