Skocz do zawartości
Panek

Projekt Insideout

Rekomendowane odpowiedzi

Nie będe się mocno rozpisywał na temat co i jak. Powiem tylko że jakiś czas to już wszystko robie i mam nadzieje że teraz (po sesji) pujdzie z kopyta. Zamieszczam fotki i mam nadzieję ze dadzą one obraz tego co chce zrobić. Bede starał się pojawić z juz gotową na zjeździe w Gdańsku.

 

Mam jeszcze troche do zrobienia, co widać na zdjęciach :D ale jestem optymistycznie nastawiony. Musze popracować nad CD-Rom, pomalować kątowniki, skrócić kabel od zasiłki, wymienić wiatrak (już go mam, przeźroczysta Akasa, ale czekam na kołeczki) zrobić podstawe i zamknąć ją od góry, założyć siateczke na froncie (czekam, już jedzie), zmienić kable Ata na ładniejsze (czekam już jadą, srebrne, przeźroczyste Akasa) no i oczywiście zaplanować podświetlenie. Mam już 4 białe superjasne ale nie mam pomysłu jak ją podświetlić, chciałbym coś delikatnego ale najlepiej na całą obudowę (podświetlenie wiatraka odpada, sprawdzałem)[myśle o podświetleniu móżek ale nie wiem czy dostanę takie jak bym chciał].

To chyba tyle, więc teraz fotki:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kur.cze , no nice. Przygladalem sie przez chwile temu i cos mnie "dziabło" fajno to to nawet , prostota wykonanie porzadne , front ciekawy w sumie fajnie fajnie oby tak dalej ( jedyne co mnie zastanawia to jak z syfem wciaganym przez "dziure" we froncie? ) :wink:

 

UPDATE

Kolejna winda bez przyciskow sie zapowiada ? :D

pozdrawiam

Edytowane przez Sand

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kur.cze , no nice. Przygladalem sie przez chwile temu i cos mnie "dziabło" fajno to to nawet , prostota wykonanie porzadne , front ciekawy w sumie fajnie fajnie oby tak dalej ( jedyne co mnie zastanawia to jak z syfem wciaganym przez "dziure" we froncie? ) :wink:

 

UPDATE

Kolejna winda bez przyciskow sie zapowiada ? :D

pozdrawiam

1512525[/snapback]

Co do syfu to ten jeden wiatrak z tyłu pcha powietrze do środka, przy wyciąganiu system mi się przegrzewał. Guzik jest tyle że z tyłu (tak na wszelki wypadek jakby prądu zabrakło i nie miał bym jak odpalić z klawiatury). Ten duży z przodu to otwieranie cd, ale idzie sie po zdjęciach domyślić.

 

Ten wybebeszony zasilacz jest ciekawy :D Dobrze go zabezpieczyłeś ? A to na froncie .. to rybka ?

Ogólnie duzy +

1512526[/snapback]

Zasilacza nie zabezpieczałem wcale, jest sobie na małych dystansach (takie jak mobo) i tyle, nie odtyka żadnych elementów i jest spoko. Chodzi tak już od jakiegoś czasu i nie marudzi.

 

Nie rybka tylko drzewo, ale tego nie widać za dobrze na zdjęciach, jak wstawie siateczkę i zrobie podświetlenie to będzie wiadomo o co chodzi. Założenie miało być takie że pod drzewem leży "owoc" -> otwieranie cd. Takie połączenie materii organicznej w cyfrowym wydaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Respect. Tylko dociągnij moda do końca. A tego drzewa to mogłęs nie wycinac tylko kontury wygrawerować i poświetlić, a owoc wyciać i wyciętą plexe wstawić w to samo miejsce aby działała jako przycisk (owoc cały podświetlić)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden z nielicznych modów, który mi się naprawdę podoba RESPECT

Świetny pomysł Świetna realizacja Świetny moder

Ustalam moje nową katagerię ocen.

Dla Ciebie trzy razy Ś

Edytowane przez kfh13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako , ze ogolnie nie przepadam za obudowami z pleksy to w tym wypadku musze przyznac , ze to bardzo fajnie wyglada ;] Ja bym jeszcze troche popracowal nad okablowaniem , powrzucal je w jakies oploty itp i jak dla mnie bylo by juz w 100% zajebiscie . No ale masz jeszcze troche czasu wiec mysle , ze to usprawnisz ;] Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi sie i to bardzo...

 

Moj mod oceniam w skali 10 na 2, lecz Twoj na 9, poniewaz moim zdaniem idealu nie ma :wink:

 

Jak wycinales otwory w plexi? Ile wydales na calego moda, a szczegolnie ile za sama plexi?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+ za pomysly, + za doskonale wykonanie(reszta to detale ktore jak pisales na pewno dopracujesz) + za zdjecia juz gotowego projektu. wobec fali dennych modow i umieszczania na forum tylko planow ich wykonania - rozplywam sie po prostu :P moje zdanie moze niewiele znaczy bo sam nie mam zadnego dorobku modderskiego (standardowo :-P okno&katoda) ale projekt imho swietny. plexa i elektronika na wierzchu dadza efekt hi-tech, a w polaczeniu z drzewkiem na froncie wyjdzie zjednanie techniki i natury normalnie :) jeszcze raz gratuluje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Respect. Tylko dociągnij moda do końca. A tego drzewa to mogłęs nie wycinac tylko kontury wygrawerować i poświetlić, a owoc wyciać i wyciętą plexe wstawić w to samo miejsce aby działała jako przycisk (owoc cały podświetlić)

Drzewko musiałem wyciąć bo jest to główny otwór którym powietrze może się wydostać, co do podświetlanego "owocu"/przycisku to myślałem i nadal myśle ale nie za bardzo wiem do czego to podłączyć. Myślałem o Hdd ale przycisk od Cd świeci w rytm Hdd?

 

Jak wycinales otwory w plexi? Ile wydales na calego moda, a szczegolnie ile za sama plexi?

Co do kosztów pleksi to był on raczej niewielki, pleksi nie jest za dużo bo wymiary obudowy to: 16x22x33. Scianki są z pleksi 5 a przód i tył z 3 mm. Sam koszt pleksi to jakieś 35zł więc nie za dużo. Co do wycięcia pleksi to :D wielkie szczeście. Znajomy, znajomego kupił do firmy laserowy cutter i jak go nie używał to przyszedłem z gotowym projektem i 4 piwkami, już po pierwszym piwku miałem wszystko co chciałem.

 

Jakby ktoś pytał co i za ile i czy można prosze o kontakt, może uda się coś załatwić, ale to na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naprawde swietny mod.

ladnie i dokladnie wykonany. widac ze koncepcja przemyslana. fajnie ze calosc jest taka mala.

pozazdroscic dojscia do wycinarki B)

jeszcze raz gratuluje i czekam na efekt koncowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajny kompik ;] bardzo prosta budowa a prosze ile zadowolenia :] proponowalbym nadac wszystkiemu jeszcze odrobine klimatu jakas grawerka

a gore czym przykrywasz?

1513325[/snapback]

Pleksą, najprawdopodobniej 5mm i ją podświetle, to samo zrobie z dołu i dorobie jeszcze nóżki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie jednak razi ten zasilacz.. i troche ten srebrny przysisk? na froncie. ogolnie kiedys mialem brac sie za cos takiego.. bardzo małego jednak zaniechałem. teraz widze, ze zrobilem zle :D i jakas grawerka koniecznie. najlepiej po stronie mobo. gj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym proponował kable bezprzewodowe :D

 

gdyby w środku był tylko porządek jak w MACu to bym złozył hołd na kolanach... moja sugestia jest taka ażeby kable upiąc w stylu kwadratowym.. pomyśleć o jakiejś rynience na przewody... żeby nie pałętały się .. nawet w oplotach... ino szły starannie dobranymi kątami prostymi... ładnie by się komponowało z kwadraturą obudowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym proponował kable bezprzewodowe :D

 

gdyby w środku był tylko porządek jak w MACu to bym złozył hołd na kolanach... moja sugestia jest taka ażeby kable upiąc w stylu kwadratowym.. pomyśleć o jakiejś rynience na przewody... żeby nie pałętały się .. nawet w oplotach... ino szły starannie dobranymi kątami prostymi... ładnie by się komponowało z kwadraturą obudowy

Byłoby super ale niestety nie idzie z tym tak łatwo. Co do zasilacza czyli złaczki ATX i Hdd to nie ma większych problemów. Nawet zastanawiam się nad kupnek końcówek zaciskanych na kablach aby dobrać idealne odległości (może jest ktoś kto mnie poratuje dwona białymi moleksami zaciskamymi na kablach? bo kupno całego kompletu dla dwóch wtyczek mija się troche z celem). Nad zasilaczem już niedługo rozpoczne prace (thx to forum wiem jak już to zrobić).

Co do zrobienia porzadku to jestem za ale strasznie ciężko to zrobić. Nie moge przyklejać nigdzie tych kabli bo to starsznie by ją popsuło, może zrobie małe wgłębienia na ściankach tak abym mógł przykręcić śruby przytrzymujące kable. Tyle tylko że moge to zrobić z nielicznymi kablami. Kable Ata mimo iż starałem się dobrać najlepsze odległości nie pasują idealnie, kable Akasy są bardzo giętkie (każda żyła idzie osobnum kabelkiem niepołączonym z innym) ale mają gumową/silikonową osłonkę która nie daje się najlepiej uginać. Mogłbym ją usunąc ale niestety pod spodem jest metalowa osłonka z siateczki, jak ją usunę to kabel zyskuje na giętkości ale traci na spójności. Jutro będe testował osłonki na tych kablach i zobaczymy co to da.

 

Ponieżej fotka z problemami z okablowaniem:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...