Skocz do zawartości
Sulaco

Ati Ma Problemy...

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jako cichy zwolennik Ati nawet sam sie juz zgubilem i mysle ze nie jestem jedyny. Robienie przez nich GPU wyglada troche jak budowanie w polsce autostrad. Tutaj troche tam troche. W koncu sam nie wiem nad czym oni juz do cholery ciezkiej pracuja. Dane o potokach w r520 pojawiaja sie kilka razy dziennie. Oczywiscie kazdy news zawiera inna ich ilosc :-| Obok tego slyszymy ile to ati ma nastepcow 520 wszystkie oczywiscie juz dzialaja i tylko dla dobra graczy ich nie wypuszcza???? Problem jest ze zeby cos zastapic to musi to byc na rynku a tymczasem premiera ciagnie sie jak Moda na sukces. Przychody firmy leca na leb na szyje a oni robia dobra mine do zlej gry. Tak btw to zobaczyl bym wszytkie planowane chipy na r5.. i rv5.. bo chyba bedzie tego troche. Z drugiej strony w tym calym szalenstwei jest jakas taktyka. Wiemy na 100% ze ich chipy w 0,9 um osiagaja bardzo duze takty podobno nawet do okolo 800 mhz wiec podstawe maja na pewna dobra. Jak opanuja potoki bedzie ok. Teraz nv osiagnela pewna przewage ale w tej dziedzinie nic nie jest dane na wiecznosc. Podobnie sprawa ma sie z crossfire niby juz jest na wyciagniecie dloni testy widzimy w necie a premiery jak nie ma tak nie ma.

Mimo wszytsko jestem dobrej mysli. Uwazam ze inzynierowie ktorzy wypuscili tak rewolucyjny uklad, a widac to z perspektywy czasu, jakim byl 9700 maja w sobie potencjal. No i oczywiscie konkurencja jest nam bardzo ptrzebna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od razu napiszę,że jestem zwolennikiem Ati.Od zawsze im dopinguję podobnie zresztą jak amd.To fakt,że Ati ma problemy,ale nie będzie to powód jego upadku.Sam wybrałem teraz gforca ale to tylko z powodu braku podobnej karty ze strony Ati.Następna będzie zapwene kanadyjska.Nie wiem dlaczego,ale produkty Ati wydają mi się solidniejsze,sterowniki lepsze i bardziej przejrzyste.Paradoksalnie na upadku Ati najwięcej mogą stracić także ulubieńcy nv(brak konkurencji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu chyba nikt sie nie cieszy, ze ATI ma problemy (przynajmniej ja - sam wybralem GF teraz bo zeby dostac cos sensownego od ati na AGP byl problem jeszcze jakis czas temu/ poprzednio mialem radka 9600pro). Ale w sumie cala sytuacja pokazuje,ze na kazdego moze przyjsc "ciemna chmura".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem zwolennikiem ani ati ani nv ani jakiejkolwiek firmy ;)

Ale martwi mnei sytuacja Ati z racji braku konkurencji :(

Zakupy zawsze przeprowadzam prosta metoda podlicam ile mam kasy i wybieram najlepsze co za ta kase moge dostac(dlatego intela dawno nie widziałem w kapie) ale i tez dlatego mialem GF3, GF4, Radek 9800SE@Pro (ale aa nie chodziło) i teraz GF 6600 DDR3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam..

 

http://www.tomshardware.com/hardnews/20050830_205000.html

 

Dla tych, którzy nie rozumieją po angielsku, pisze małe streszczenie.

Po tygodniach oczekiwania w końcu nowa generacja chipa graficznego trafiła na taśmę produkcyjną. Będzie dostępna za kilka tygodni. Z doniesień wynika, że jakość i szybkość chipu przewyższa wszystkie oczekiwania, pozwalając firmie przedstawić NVIDII 7800 GTX poważną konkurencję.

NVIDIA może huśta się na rynku ze swoją 7-dmą generacją G-Forsa, ale ATI przygotowała swojego nowego chipa graficznego z ustanowionym nowym rekordem w szybkości grafiki.

R-520- nazwa nowego chipa , będzie produkowany z zegarem 700 MHZ i kompletnie przeprojektowaną struktura graficzną. NVIDIA przeszła ostatnio przez oskarżenia o używaniu „driver cheats” dla swojej serii 7800, żeby podnieść taktowanie szybkości z jednej strony, a poświęcając jakość grafiki z drugiej.

ATI ,natomiast, wprowadzając na rynek nowego chipa weszła w posiadanie broni w ręku z jednej strony, a z drugiej zmusza NVIDIĘ do wypuszczenia nowego udoskonalenia dla swojej serii 7800. ( Podobno karta ma powtórzyć sukces RADEONA 9700).

Podążając za R-520, oczekuje się od ATI, że wypuści swoje „Crossfire dual graphic support”. Kilka pogłosek doniosło „Przewodnikowi Sprzętu Toma”, że projekt płyty głównej dobiegł końca i fabryki czekają na ostateczne przedstawienie technologii przez ATI. Oczekuje się, że płyty Crossfire będą kształtowały się cenowo około 5 do 10% poniżej płyt SLI.

 

Pozdrawiam. B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze sie nie ciszmy nowym układem jego wydajność bedzie można ocenić dopiero jak wyjdzie iel to juz razy zapowiedzi były piekne a rzecywistość inna ;) Co nie zmienia faktu że licze na udany układ bo nvidia juz miala swoje 5 minut teraz 5 minut ati sie nalezy :D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze sa te gdybania, domyslu i spekulacje. Jak ja tego nie cierpie!!!

Trzeba spokojnie poczekac do daty premiery i wszystko bedzie jasne.

 

Osobiscie nie cierpie firmy NV, za te ich ciagle oszustwa i zniszczenie 3dfx'a :cry:

Mam nadzieje ze nv czeka taki sam los...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie nie cierpie firmy NV, za te ich ciagle oszustwa i zniszczenie 3dfx'a

Mam nadzieje ze nv czeka taki sam los...

Głupoty piszesz i tyle. :mur:

Myślisz, że jak by nv upadła i zostało samo ati, to nastał by raj dla graczy. Juz to widzę jak ati będąc jedynym liczącym się producentem kart graficznych na rynku zachowywało by się jak "troskliwy dziadziuś"

Długo miałem 9700. potem chwilę 9800 (obu używało mi się bardzo dobrze) a teraz mam 6800 i też jestem z niej zadowolony. Nie wiem logo jakiej firmy będzie na mojej następnej karcie, ale szczerze mówiąc akurat to najmniej mnie interesuje. Stawianie na 1 miejscu przy zakupie grafiki nazwę firmy to bezsens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawianie na 1 miejscu  przy zakupie grafiki nazwę firmy to bezsens.

1630948[/snapback]

Ja w tym widze bardzo gleboki sens.

 

Natomiast co do monopolu to oczywiscie, zgodze sie ze pod kazdym wzgledem bylby on zly.

Ale jesli mialbym wybierac to wole zeby Ati bylo tym monopolista :P

 

Z 2 strony Twoje rozumowanie tez ma swoje plusy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

genghiskhan :

 

Z kontekstu Twojej wypowiedzi wnioskuje , że "EOT" to jest według Ciebie "off-topic"... . EOT oznacza "end of transmission" , "OT" to skrót od tego , o co Ci chodziło ;).

 

Każdy tutaj stawia swoje tezy bazując tylko na tym jakie produkty obu firm pojawiają się na półkach oraz na tym , co ma się pojawić w najbliższym czasie. Nie pomyśleliście czasem , że tak duże firmy mają swoich specjalistów od marketingu, produkcji oraz rozwoju?? Że oni planuje swoje działania lepiej niż Wy moglibyście to za nich zrobić?? Takie wieszczenie jakie sie tu odbywa jest conajmniej śmieszne...

 

A i z tekstami w stylu "ale z Was dzieci " to polecam kabarety w Opolu. Można zrobić kariere...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie chciałbym żeby żadna z tych firm została monopolistą. Jestem przekonany, że ati będąc monopolistą nie zachowywało by się bardziej fair względem graczy niż nv. To po porstu nie lezy w naturze dużych firm. Po za tym działania ati pokazują, że nie stosuje ona w porównanu z nv jakiejś "super pro użytkownikowej" polityki. Nie rozumiem też przekonania co niektórych, życzących nv upadku i sądzących, że przy pozostaniu samego ati nagle rynek kart graficznych staniej się krainą mlekiem i miodem płynącą.

 

Ja w tym widze bardzo gleboki sens.

Przykro mi ja w tym nie widzę żadnego wymiernego sensu. Jak narazie żadna z firm nie przyznaje bonusów za lojalne używanie ich produktów (co ma miejsce np w przemyśle motoryzacyjnym).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko wszystkim... Ja podzielam poglądy Buck Tuddrussel'a na temat monopolu na rynku kart graficznych... Nikomu oprócz oczywiście firmy monopol by nie wyszedł na dobre.. Takie niestety są zasady wolnego rynku. Dziś miła miejsce premiera nowych kart graficznych opartych na technologii 90 nm z którą ATI miało tyle problemów... Ale tak naprawde coś więcecj będzie można powiedzieć o tych kartach ( mówie o x1800, x1600 i x1300) dopiero za pare tygodni kiedy już bedzie można porównać osiągi różnych modeli :) póki co jednak monopol nam nie grozi i należy sie z tego tylko cieszyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...