Skocz do zawartości
mojpecet

Gpu A Srebrna Pasta (ocz Ultra 5+)

Rekomendowane odpowiedzi

Na grafice mam jakiś mały radatorek, z pastą silikonowa, która już swoje przeszła. Ostatnio wpadł mi w ręce troche wydajniejsy (na oko :) ) radiator, który chce założyć zamiast tego co mam na grafice. I teraz nie wiem jakiej pasty użyć. Mam OCZ'a Ultra 5+ i jakąś słabą silikonówke (a raczej smarki). Wiele osób odnosi się do past typu OCZ albo AS5 z dystansem, ze niby są niebezpieczne, przewodzą prąd itp. Moge użyć tego OCZ'a na GPU? Nic się nie stanie? Do tej pory używałem na GPU silikonówki (ale innej niż mam teraz), i było dobrze. Na procu założyłem już OCZ, i nic sie nie dzieje. A co zabawniejsze, w specyfikacji pasty OCZ producent pisze że została ona wyprodukowana żeby przewodzić ciepło, nie prąd. Zastanawiające czemu nie napisali że prądu nie przewodzi, tylko z kontekstu wypływa jej przeznaczenie :) Wiem, czepiam się. No więc można założyć tą paste na GPU? Czy lepiej jakąś silikonową?

P.S. podobnego tematu, info, szukałem, ale nic nie znalazłem o GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nawet przewodzi, to co z tego? Na krzemowym chipe prądu nie ma, a i tak radiatorowi by nie zaszkodził. Tylko smaruj sam chip, a nie wszystko dookoła, bo wtedy może być problem.

PS. Aluminium i miedź też przewodzą prąd, a i tak stosuje się je na chipy ;-) Wszystko zależy jak umiejętnie nałożysz pastę. U mnie srebrna AC spokojnie sobie jeży na NB i nie przejmuje się jej przewodniością, bo spod radiatora nie wypływa ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam wszystko przesmarowane w kompie co mozliwe AS5 (procek, mostek, GPU, mem na grafie) i wszystko mi smiga

 

tylko tak jak koledzy POWIEDZIELI!!! spokojnie, powolutku, cieniutka warstwe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok, zdecydowałem się jednak na założenie OCZ'a zamiast zwykłej silikonówki, także dzieki za pomoc :) Do tej karty, radiator był przyklejony. Na początku myślałem ze łatwo zejdzie, ale sie przeliczyłem. Zrobiłem ten myk z zamrażalnikiem, i wszystko było tak jak powinno. A teraz czekam aż karta będzie gotowa. Ile trzeba tak czekać żeby całkowicie woda zanikła? Juz od wczoraj jest luzik, i tak całą noc leżała. Moge już zakładać ten radiator i używać karte? Bo tak czekam i czekam, a na RIVIE obraz jest troche... powiedzmy 'niełdny" :blink: Wszystko zamazane, masakra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niech mi ktos odpisze  :D  ile trzeba czekać (po takim zamrozeniu) żeby karta była gotowa do użycia? Nudze sie, pograłbym w coś, a tak to nie da rady  :D

1516224[/snapback]

3 godziny powinny wystarczyć. Ofkoz w dobrze wentylowanym i ciepłym pomieszczeniu.

Teraz to możesz spokojne wkładać karcioszke i brać się za testy i o/c B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...