Skocz do zawartości
lolipop

Dziwny E-mail, Bać Się Czy Nie?

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdzam ostatnio pocztę i dostalem taką oto wiadomość:

 

Witam(http://allegro.pl/show_item.php?item=55166516 )Interesuje mnie legalność oprogramowania Macromedia Flash, którym Państwo się posługujecie.Zapytanie o legalności zostało wysłane również do firmy Macromedia (http://macromedia.com/) oraz jej polskiego przedstawiciela IT Media (http://macromedia.pl/).W przypadku nie otrzymania od Państwa odpowiedzi zgłoszenie zostanie wysłane do Business Software Alliance (www.bsa.org) http://www.bsa.org/poland/report/PozdrawiamXXXXXXXX

To jest moja aukcja i nie wiem czy sie bac czy nie. Wydaje mi sie ze nie mam się czego bać, ponieważ nie sprzedaja oprogramowania. Czy możecie mi cos więcej powiedzieć o tym wszystkim?

 

Wydaje mi sie ze to jest ktos z konkurencji, nawej temat emaila taki jakiś niepoprawny :wtrrony www flash , a email z jakiego przyszedł ma to xxxx@tlen.pl (xxxxx - imię i nazwisko

Edytowane przez lolipop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem - IMO chodzi mu po prosto o to czy jesli to co sprzedajesz [et elementy flash] na strony sa Twojej wlasnej produkcji, to czy uzyles do tego legalnego programu firmy Macromedia. BO jesli masz pirata, zrobisz cos i chcesz sprzedac to mozesz miec problem taki jak ten oto wlasnie... CHYBA - tak mi sie wydaje i ja to tak odczytuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też dostałem podobnego maila tylko ze w innej sprawie i to olałem. Maile od allegro przychodzą z domeny allegro.pl a nie tlen.pl wiec nie ma sie czym przejmować. pozdrawiam

1514912[/snapback]

Chodzi mi o to czy jak ten koleszka zgłosi to tam gdzieś gdzie te linki dał to nic z tego nie będzie. Allegro conajwyzej konto mi zablokuje. A to bsa moze chyba coś więcej zrobić, nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy od tego czy robiles te flash'e w oryginalntym oprogramowaniu MACROMEDIA i masz na to dowod. Bo jak nie, to zrobiles dosc zle - uzyles pirackiego oprogramowania [albo dema] w komercyjnym celu.

Nie powinno byc problemow - ale moga byc. Nie chce straszyć, ale może być mały problem. Ale skończy sie pewnie tylko na takim mailu i nic więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. Ale jeśli na przykład użyłem dema, zrobiłem kilka animacji, to żeby móc je sprzedać, chociaż nie robilem ich z zamiarem odsprzedaży, to muszę kupić legalny program i jescze raz od nowa wszystko kleić? Troszkę dziwne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwne a normalne. Zawsze tak jest, ze dema nie mozesz korzystac jesli chcesz to potem sprzedac. Prite usage only. A im - wystarczy ze pokazesz ze masz licencje na produkt i juz. Odczepia sie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mailami ...@tlen.pl ostatnio jakaś plaga. Do mnie przychodzą z 3: service... mail... i webmaster@tlen.pl i ciągle pisze, że konto jest zawieszone, potem że bedzie zawieszone i znowu że zawieszone (a wszystko działa OK) - wszystko opisane w załączniku, który... zawiera wirusa. Olej to - u mnie poszerzyła się książka adresowa w firewallu o 3 adresy spamerskie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie daj się. To jest lamerstwo totalne. Robiłeś to tak jak kolega pisał w Swishu. A droga żeby oko zawieścić na twojej aukcji, a pukanie do drzwi (to jest jeszcze cięzsza).

 

Koles odrazu zakłada, że robiłeś to w Macromedia, wróżką nie jest, więc widać, że to jakiś psychopata i lubi uwalać (10 ze 100 napewno zamyka aukcje, lepiej dla niego).

 

 

 

Olewka. Jeśli coś jest nie tak, to przyjdzie Ci monit z Allegro od admina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SWF-y zawierają dane o programie który je wygenerował oraz o tym czy było to demo czy wersja komercyjna. Maile którymi ten gościu straszył prawdopodobnie zostaną zignorowane przez Macromedie, teoretycznie jest to niezgodne z prawem ale nikt cię raczej nie będzie ścigał za szablony które sprzedajesz za 7zł (niska szkodliwość społeczna czynu czy jakoś tak ;) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...