Skocz do zawartości
BOAR

Problem Z Gniazdkami Od Tv/internet Przez Kablowke

Rekomendowane odpowiedzi

hej

 

mam spory problem - pewnie ktos kto zna sie troche na elektryce mi pomoze...

 

 

zaczne od poczatku

- przy wejsciu do domu mam taka mała skrzynke w ktorej mam dwójnik (1 kabel do 1 pierwszego pokoju i 2 kabel do drugiego)

- kolesie z kablowki zamontowali mi gniazdo do ktorego podlaczam modem w 1 pokoju. w 2gim pokoju mialem wyprowadzony kabel ale nic nie mialem podlaczone tam

- dzisiaj kupilem gniazdko do tv/sat (z tym dodatkowym 3 bolcem gwinotwanym), podlaczylem je w 2gim pokoju ale net nie chcial mi chodzic

- przemontowalem gniazdka (gniazdko to co mi zamontowali do 2giego pokoju poszło) i wszystko chodzi ok dopóki... nie włacze TV do gniazdka w 1wszym pokoju - wtedy net zanika w 2gim pokoju gdzie mam orginalne gniazdko

 

po wyciagnieciu kabla od tv po chwili mam juz neta

 

co mam zrobic z tym nowym gniazdem aby mi chodzil net i aby telewizor mozna bylo jednoczesnie ogladac?

czy jakies zwarcie jest czy co?? co mam zamontowac przy tym nowym gniazdku co mam TV podlaczony?

 

z gory dzieki za porady ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Ponieważ zawodowo zajmuję się TVk i netem m.in też, myśle że mogę zabrać głos.

Na początek mnie nieźle wkurzyłeś kierując to pytanie do elektryków.

Człowieku, ja 99% usterek w sieci mam spowodowanych przez elektryków którym sie wydaje że jak potrafią podłączyć prąd do gniazdka to sie znają na telewizji kablowej.

Ale po kolei- po pierwsze przy takich problemach podawaj zawsze dokładny typ elementu który zamontowałeś, na rynku jest tego mnóstwo a kit jaki sprzedawcy wciskaja klientom( np. panie wszyscy to kupują... itp) nadaje sie na osobny temat.

Z tego co napisałeś popełniłeś podstawowy błąd kupując gniazdo tvsat z myślą o necie w tvk- to są całkowicie inne częstotliwości. Sygnał I p.cz. sat (wyjście z gwintem)jest przesyłany w paśmie 950-2150MHz natomiast gniazdo do netu musi przenosić pasmo w zakresie 5-860 MHz na wyjściu DATA i 111-860MHz na wyjściu tv .Wyjście tv jest odfiltrowane od pasma używanego do przesyłania danych do kontrolera(5-65MHz)aby uniknąć wpływu zakłóceń generowanych w tym zakresie m.in przez telewizory. Oczywiście jeżeli gniazdo do którego podłączyłeś tv przenosi całe pasmo tv czyli 5-869 MHz net też powinien działać. Ale tego nie wolno robić!!! Wprowadzasz zakłócenia do całej sieci kablowej.

Jeżeli piszesz że po podłączeniu tv do gniazda nie posiadającego takiego filtru zanika net to powodem może być np poziom zakłóceń generowany przez twój tv.Troche się dziwię ponieważ ja wydzieliłem w celach testowych jeden obszar gdzie nie ma żadnych filtrów i net działa!!!

Tak czy inaczej, jeżeli chcesz mieć prawidłowo przygotowaną instalacje tvk do podłączenia komputera do dowolnego gniazda to obydwa powinny być do tego przeznaczone czyli posiadać wydzielone wyjście modemowe opisane jako DATA.Najlepiej kup dokładnie takie samo jak Ci zainstalowali, nie będzie wtedy problemu z inną tłumiennością w pasmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odp

 

po 1 - przepraszam za tego elektryka ;)

 

Gniazdo jakie kupiłem (w castoramie... oczywiscie kolo powiedział ze bedzie ok...) pochodzi z firmy "Kontakt" S.A.

Telewizor jaki mam to nówka Panasonic... żaden grat

 

W opisie tego gniazda antenowego nt. gniazda SAT jest napisane:

 

"Dzięki zastosowaniu odpowiednich urządzeń filtrujacych (wewnątrz gniazda) do wyjść gniazda przenoszone są sygnały z zakresów częstotliwości:

- do wyjść R i TV - 5-862MHz

- do wyjścia SAT - 950-2400MHz

- do wyjścia TV-5-68MHz i 118-862MHz

- do wyjscia R -87,5-108MHz"

 

podłączone mam wszystko ok... tzn na tyle mam umiejętności ze to wszystko wygląda dobrze - kable ładnie zarobione, przykręcone jak trza

 

Ale mam pytanie - czy jakbym zamontował takie zwykłe gniazdo tylko z TV i R (bez tego SAT) to będzie mi ok już działać? bo w sumie to nie potrzebuje tego drugiego gniazda z SAT...

Edytowane przez BOAR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To gniazdo do sieci tvk za bardzo się nie nadaje - ale zapomnijmy o nim, bo problem nie tutaj. Jeżeli masz sygnał rozdzielony na dwa obwody dobrym rozgałęźnikiem przeznaczonym do tvk to nie ma wpływu awaria elektryczna w jednym na to co się dzieje z sygnałem na drugim. Separacja jest dosyć dobra, ja w tym momencie podłączyłem modem do jednego wyjścia a drugie zwarłem i jak widzisz działa.

Czyli obojętnie co ty włączysz na drugim obwodzie - gniazdo czy bez gniazda i tak to nie powinno mieć znaczącego wpływu na sygnał.

Ale pod dwoma warunkami:1 -podałem jw czyli odp rozgałęźnik, 2 - telewizor nie podaje sygnałów zakłócających.

Nie ma znaczenia firma i czy nowy czy nie. Zależy od egzemplarza. Niektóre mogą podawać napięcie na masę i jest to bardzo częsty przypadek. Nie wiem jak są zasilane poszczególne odbiorniki , czy z tej samej fazy?jak wygląda sprawa uziemienia?. Zauważ że wszystkie elementy w sieci tvk mają jeden wspólny element - jest to ekran przewodów którym mogą płynąć niezłe prądy wyrównawcze. Czasami pomaga odwrócenie wtyczki zasilania w telewizorze o 180st i już mamy wyrównane potencjały.

Jak widzisz problem jest dosyć złożony i bez przyrządów pomiarowych możesz go spróbować rozwiązać tylko metodą prób i błędów.

Spróbuj podłączyć telewizor do tego gniazda co ma wyj. modemowe ale oczywiście do wyj. tv (powinno mieć filtr pasma upstreem więc dowiemy się czy to problem zakłóceń) a modem bezpośrednio do kabla bez żadnego gniazda. Obserwuj jak się zachowa madem tzn co się dzieje z lampkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj próbowałem w Poznaniu znaleźć gniazdo z wyjsciem "DATA" i nic, byłem w 3 sklepach z okablowaniem/elektrycznymi akcesoriami, wszystkie markety i nic...

musze chyba po jakis hurtowniach pojezdzić

 

rozgałęźnik mam chyba dobry (w castoramie zakupiłem za 12zl i był chyba najdroższy...) - brakowało mi ostatnio czasu na testy, ale dzisiaj popróbuje trochę z wyłączeniem tv z gniazdka czy coś takiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się znaleźć w 1sklepie takie gniazdo (nie takie samo jak mam ale w wyjsciem DATA - tak naprawde w środku był "media separator" na którym było widać, że złącze data ma transfer w 2kierunkach, a TV i R tylko odbiór).

 

ale założenie tego gniazda nic nie zmieniło

 

próbowałem ten media separator także dać na początku jako główny rozdzielacz na pokoje - DATA do pokoju gdzie chce miec neta, a TV tam gdzie tv. przyjąłbym już to ze w pokoju z netem nie miał bym TV.

No ale oczywiście nic to nie dało... kompletna porażka.

 

Nie zostaje mi nic jak tylko wezwać kogoś z kablówki (120zl pojdzie sie ...) - jak przyjdą i zamontują mi to napisze co było tym czymś co powodowało moje problemy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...