Skocz do zawartości
Zubo

Słabe Lcd... :(

Rekomendowane odpowiedzi

Tak się akurat zdażyło, że mam możliwość testowania monitora LCD Avacs SDM1701 12ms 17`. Osobiście posiadam Neca FE991SB 19`. Niestety musze stwierdzić, że LCD nieumywa sie do kineskopu. Owszem kontrast i wyrazistość obrazu jest rewelacyjna w LCD (nawet za bardzo :) ) także smużenie jest znikome ale ustawienie rozdzielczości dla mnie odpowiedniej jest już nie możliwe, kolory owszem, jasne widać bardzo dobrze ale ciemne to już porażka! Czarnego koloru na LCD poprostu niema. Kiedy ogląda się ciemne sceny w filmach to dosłownie nic nie widać :mur: Ogólnie zostaje przy kineskopie i narazie napewno nie skusze się na żadnego LCD i jeśli ktoś ma dobry kineskopowy monitor niech lepiej nie zmienia go bo będzie zawiedziony. Dzięki i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko z tego powodu że czarny jest gorszy wolisz CRT??? Myślisz, że każdy kupuje taki monitor LCD, który ty testowałeś? Są monitory LCD w których czerń jest lepsza lub porównywalna z CRT.

Mało w życiu monitorów przetestowałeś i nie masz dużego rozeznania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też gratuluję tak odważnej opinii po "przetestowaniu" jednego monitora LCD za 900zł..... Cóż widocznie Zubo uznał, że w ten sposób ocali ludzkośc przed zakupem LCD:)

Ale z drugiej strony, niech ten post Zuba będzie przestrogą dla tych którzy decyduja się kupować tego rodzaju wynalazki....

Co ciekawe jest to jedyny model dostępny w Polsce tej firmy...

http://www.avacs.pl/index.php?id_prod=3689...50888221658a8b6

Producent umieszcza zdawkowe i dla mnie sprzeczne informacje: Katy po 170 stopni i czas reakcji 12ms - o rodzaju matrycy nic.

Nie wiem czy Avacs produkuje jeszcze jakieś modele.... ale może niech zostanie przy kartach telewizyjnych.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się akurat zdażyło, że mam możliwość testowania monitora LCD Avacs SDM1701 12ms 17`. Osobiście posiadam Neca FE991SB 19`. Niestety musze stwierdzić, że LCD nieumywa sie do kineskopu. Owszem kontrast i wyrazistość obrazu jest rewelacyjna w LCD (nawet za bardzo  :) ) także smużenie jest znikome ale ustawienie rozdzielczości dla mnie odpowiedniej jest już nie możliwe, kolory owszem, jasne widać bardzo dobrze ale ciemne to już porażka! Czarnego koloru na LCD poprostu niema. Kiedy ogląda się ciemne sceny w filmach to dosłownie nic nie widać :mur: Ogólnie zostaje przy kineskopie i narazie napewno nie skusze się na żadnego LCD i jeśli ktoś ma dobry kineskopowy monitor niech lepiej nie zmienia go bo będzie zawiedziony. Dzięki i pozdrawiam.

1516593[/snapback]

no chłopie, kupiłeś panel made in garaż w cenie 17 crt i spodziewałeś się cudów?

aby obraz był przyzwoity dołóż jeszcze raz tyle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie spokojnie nic nie kupowałem, tylko mam okazje testować akurat tego LCD firmy Avacs. Być może inne monitory LCD są o wiele lepsze ale jest to mój pierwszy poważniejszy kontakt z LCD i jestem poprostu zawiedziony i nie sądze żeby na innych monitorach LCD był aż o tyle lepszy obraz, by czerń była czernią co dla mnie jest sprawą priorytetową. Dodam jeszcze fatalne odwzorowanie kolorów, fatalna czcionka i bardzo słabe kąty widzenia poprostu nieakceptowalne. Jeśli istnieje monitor LCD który nie ma wyżej wymienionych wad to byłbym skłonny zamienić mojego CRT na taki. Podkreślam jeszcze raz, że wyżej wymienione wady dotyczą monitora Avacs. Jednak niesądze żeby różnica miedzy tym monitorem, a innym w cenie powiedzmy do 1500 zł była aż taka!? I jaki monitor w takim razie polecacie (17` LCD) który nie ma powyższych wad? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównywałem ale nie mam siły ani chęci o tym pisać. Jednak nie twierdze, że LCD jest lepszy od CRT we wszystkim bo tak nie jest.

Jednak porównywanie niskiej klasy lcd z dobrym crt jest troche nie fair.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie napisze tutaj aby nie zaśmiecać... Otóż zakupiłem z dniem dzisiejszym monitor lcd Samsung 713n. Jego czas reakcji na świstku to 8ms więc jak widać jest bardzo dobrze. Czytając komentarze na komputroniku można dojść do wniosku że smużenie nie istnieje. Natomiast u mnie jest inaczej. Podłączyłem monitor, uruchomił się jakiś tam auto regulator barwy i nasycenia. Odpaliłem Winninga 8 i smużenie. Odpaliłem CS'a 1.6 smużenie straszne. Podobno miał to być lcd dla graczy ale jakoś nie widzi mi sie granie w cs'a z takim "blurem" :/ Nie wiem czy to poprostu normalne czy nie ponieważ nie miałem nigdy styczności z lcd i to mój pierwszy. Wgrałem stery do monitora lecz i tak nie pomaga.

 

A więc czy to normalne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale dziwią mnie te liczne komentarze w których ludzie twierdzą że nie widzą żadnego smużenia. Nawet w tak szybkiej grze jak cs 1.6 :? Gdzie nie napotkam recenzje tego monitora to piszą że to idealny monitor dla graczy.

 

Dziwna sprawa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale dziwią mnie te liczne komentarze w których ludzie twierdzą że nie widzą żadnego smużenia. Nawet w tak szybkiej grze jak cs 1.6 :? Gdzie nie napotkam recenzje tego monitora to piszą że to idealny monitor dla graczy.

 

Dziwna sprawa...

1518223[/snapback]

Widocznie innym nie przeszkadza smużenie albo się do niego przyzwyczaili. Ja testuje jakiegoś Avacsa i kurde żadnego smużenia nie widze, natomiast reszta jest do bani, a głównie chodzi mi o odwzorowanie kolorów. Nie ma to jak dobry porządny kineskop hehe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stary, daj spokoj z tym avacsem bo już w kółko o nim napierniczasz

1518324[/snapback]

No bo to mój temat więc nie wiem w czym problem!? Przynajmniej ostrzegam ludzi przed zakupieniem tego monitora. Inne też przetestuje bo normalnie nie moge uwierzyć, że ludzie tak chwalą LCD. Przecież te monitory nadają się tylko do biur ahh... zresztą okaże się jak potestuje lepsze modele, może zmienie zdanie. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie napisze tutaj aby nie zaśmiecać... Otóż zakupiłem z dniem dzisiejszym monitor lcd Samsung 713n. Jego czas reakcji na świstku to 8ms więc jak widać jest bardzo dobrze. Czytając komentarze na komputroniku można dojść do wniosku że smużenie nie istnieje. Natomiast u mnie jest inaczej. Podłączyłem monitor, uruchomił się jakiś tam auto regulator barwy i nasycenia. Odpaliłem Winninga 8 i smużenie. Odpaliłem CS'a 1.6 smużenie straszne. Podobno miał to być lcd dla graczy ale jakoś nie widzi mi sie granie w cs'a z takim "blurem" :/ Nie wiem czy to poprostu normalne czy nie ponieważ nie miałem nigdy styczności z lcd i to mój pierwszy. Wgrałem stery do monitora lecz i tak nie pomaga.

 

A więc czy to normalne ?

1518141[/snapback]

Sorry ale czego się spodziewłeś po wyświetlaczu za ~1000zł w tej cenie mógł byś mieć pożądny CTR. Dobrego LCD za mniej niż 2000 się nie kupi taka moja skromna opinia.

 

Przykro mi ale pieniądze w błoto wywaliłeś, spróbuj się dogadać ze sprzedawcą może będziesz mógł zamienić na CTR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem posiadaczem monitora LCD i absolutnie nie podzielam opinii Zubo... nie dość że monitor byle jaki LCD porównuje z dość porządnym CRT to jeszcze na domiar złego ten LCD jakiejś byle jakiej firmy (ja tam nawet takiej nie znam szczerze mówiąc ;) ) ... Ja mam monitorek LG kupiony pół roku temu za cene miej więcej 1400 zł i CRT zostaje daleko w tyle... w CRT bolały mnie od odświeżania oczy, kolory były mdłe (w porównaniu do CRT Samsunga który wcześniej posiadałem)... to takjakbyś Zubo porównywał sobie samochody ciężarowe i sobowe... na osobowe pod lupe wziąłbyś malucha a pod ciężarowe nowiutkiego Merca... oczywistym jest że Merc będzie samochodem szybszym... jak dla mnie Twoja opinia o LCD nabyta w taki sposób to po prostu kpina z samego siebie ;) A żeby nabrać prawdziwego szacunku do LCD proponuje popatrzeć na te LCDki z półki cenowej od 2 tysiaków wzwyż... tam już widać naprawdę co te cudeńka potrafią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem posiadaczem monitora LCD i absolutnie nie podzielam opinii Zubo... nie dość że monitor byle jaki LCD porównuje z dość porządnym CRT to jeszcze na domiar złego ten LCD jakiejś byle jakiej firmy (ja tam nawet takiej nie znam szczerze mówiąc ;) ) ... Ja mam monitorek LG kupiony pół roku temu za cene miej więcej 1400 zł i CRT zostaje daleko w tyle... w CRT bolały mnie od odświeżania oczy, kolory były mdłe (w porównaniu do CRT Samsunga który wcześniej posiadałem)... to takjakbyś Zubo porównywał sobie samochody ciężarowe i sobowe... na osobowe pod lupe wziąłbyś malucha a pod ciężarowe nowiutkiego Merca... oczywistym jest że Merc będzie samochodem szybszym... jak dla mnie Twoja opinia o LCD nabyta w taki sposób to po prostu kpina z samego siebie ;) A żeby nabrać prawdziwego szacunku do LCD proponuje popatrzeć na te LCDki z półki cenowej od 2 tysiaków wzwyż... tam już widać naprawdę co te cudeńka potrafią.

1518382[/snapback]

I tak też zrobie, tylko jak ludzie kupując monitor LCD do tych 1500 zł smią twierdzić że jest dobry, że lepszy niż dobry CRT. To chyba jest niemożliwe przynajmniej narazie. I chciałbym zwrócić uwagę, że wady które opisuje dotyczą monitora Avacs, więc czemu wypominacie mi ciągle że porównuje ogólnie LCD do CRT.

Edytowane przez Zubo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównywałem ale nie mam siły ani chęci o tym pisać.

1517916[/snapback]

To samo poczułem czytając to dzisiaj w południe - mówie sobie - kolejny maślak którego trzeba prowadzić z rączkę, ehhh

a co do 8ms samsunga to poczytalibyście może co nie co na temat matryc TN, tak naprawdę to są 16tki a samsung nie rzadko jako czas reakcji uważa czas zapalenia się piksela o czasie wygaśnięcia zapominając, więc tą ósemeczke to sobie o kant [gluteus maximus] możesz rozbić :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo poczułem czytając to dzisiaj w południe - mówie sobie - kolejny maślak którego trzeba prowadzić z rączkę, ehhh

a co do 8ms samsunga to poczytalibyście może co nie co na temat matryc TN, tak naprawdę to są 16tki a samsung nie rzadko jako czas reakcji uważa czas zapalenia się piksela o czasie wygaśnięcia zapominając, więc tą ósemeczke to sobie o kant [gluteus maximus] możesz rozbić  :lol:

1518612[/snapback]

Chciałbym zobaczyć w nocy czerń na Twoim monitorze. Pewnie już tak się przyzwyczaiłeś, żę nie rozróżniasz szaro-niebieskiego od czarnego kolejny maślaku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zubo, czy Ty nie możesz pojąć, że nikt Ci tu nie mówi o tym że czerń LCD jest taka sama jak na CRT? To przecież oczywiste, że pod tym względem CRT są lepsze. Chodzi tylko o to, że ta słaba czerń w niczym nie przeszkadza! Z resztą najpierw zobacz jakiś dobry LCD i dopiero sie wypowiadaj, zamiast wrzucać wszystkie LCD do jednego worka po tym jak pracowałeś przy jakimś wieśniactwie za parę złotych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zubo, czy Ty nie możesz pojąć, że nikt Ci tu nie mówi o tym że czerń LCD jest taka sama jak na CRT? To przecież oczywiste, że pod tym względem CRT są lepsze. Chodzi tylko o to, że ta słaba czerń w niczym nie przeszkadza! Z resztą najpierw zobacz jakiś dobry LCD i dopiero sie wypowiadaj, zamiast wrzucać wszystkie LCD do jednego worka po tym jak pracowałeś przy jakimś wieśniactwie za parę złotych.

1519038[/snapback]

A dlaczego nikt nie czyta tego co pisze, a sam wypisuje takie rzeczy cyt. "To samo poczułem czytając to dzisiaj w południe - mówie sobie - kolejny maślak którego trzeba prowadzić z rączkę, ehhh Ja cały czas pisze że odnosze się do modelu LCD który akurat mam na biurku! i że do 1500 zł wiele lepszego nie kupisz, a zapewne większość z was ma monitory LCD o takiej wartości! I jestem w stanie pojąć że jak kupie LCD za 3000 tyś to rzeczywiście będe mógł obejrzeć film w nocy bo na tym monitorze który mam jest to nie możliwe. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co do 8ms samsunga to poczytalibyście może co nie co na temat matryc TN, tak naprawdę to są 16tki a samsung nie rzadko jako czas reakcji uważa czas zapalenia się piksela o czasie wygaśnięcia zapominając, więc tą ósemeczke to sobie o kant [gluteus maximus] możesz rozbić  :lol:

1518612[/snapback]

Nie wspominając już o tym, że te czasy reakcji podawane w specyfikacjach to czas reakcji czerń-biel :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź Zubo poczytaj najpierw trochę 1519211[/snapback]

Takie testy i opisy to sobie można głęboko w d*** wsadzić, o czym pisano już nie raz. Człowieku weż sobie monitor LCD i CRT postaw koło siebie na biurku tak jak ja i porównywaj, a nie pisz mi żebym sobie poczytał coś tam. Bo ja widze co mam przed oczami, a nie wyobrażam sobie tak jak Ty - jak by to mogło być. I powtarzam kolejny raz, że swoje wypowiedzi odnoszę do monitorów które mam w tej chwili na biurku, a nie do wszystkich LCD! I wcale nie uważam że LCD jest nic nie warte! owszem mogę tylko podejrzewać, że monitor z górnej półki nie będzie miał tych wad jakie ma Avacs, ale o tym przekonam się dopiero wtedy kiedy przetestuje coś lepszego uff...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zubo za 3000zł to nikt 17 calowych monitorów nie sprzedaje, a o takim piszesz.... Uwierz, że nawet na monitorze za 1200zł można obejrzeć film w nocy (od tego jest np w monitorkach funkcja lightViev).

Pisząc tak krytycznie o LCD narażasz się, choć nie od dziś wiadomo, że czerń na LCD nie zawsze jest czarna i paleta kolorów szczególnie dla matryc TN nie jest pełna. Czyli żadnej Ameryki nie odkryłeś i tyle....

 

P.S. Sezon na maślaki się jeszcze nie zaczął :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisząc tak krytycznie o LCD narażasz się, choć nie od dziś wiadomo, że czerń na LCD nie zawsze jest czarna i paleta kolorów szczególnie dla matryc TN nie jest pełna. Czyli żadnej Ameryki nie odkryłeś i tyle....

1519292[/snapback]

Pisze krytycznie tylko o Avacsie! Co do reszty LCD to przetestuje i się wypowiem. Tylko po co kupować monitor LCD skoro one nie zawsze wyświetlają pełną paletę kolorów, a czerń nie zawsze jest czarnią? - tak jak piszesz! Kupujesz dobry CRT i jest wsio OK czy nie tak? No chyba, że komuś zależy na wyglądzie i miejscu na biurku wtedy rozumiem człowieka. Albo ktoś chce być nowoczesny i podążą za nowoczesnością nawet jeśli jakość obrazu jest gorsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie testy i opisy to sobie można głęboko w d*** wsadzić, o czym pisano już nie raz. Człowieku weż sobie monitor LCD i CRT postaw koło siebie na biurku tak jak ja i porównywaj, a nie pisz mi żebym sobie poczytał coś tam. Bo ja widze co mam przed oczami, a nie wyobrażam sobie tak jak Ty - jak by to mogło być. I powtarzam kolejny raz, że swoje wypowiedzi odnoszę do monitorów które mam w tej chwili na biurku, a nie do wszystkich LCD! I wcale nie uważam że LCD jest nic nie warte! owszem mogę tylko podejrzewać, że monitor z górnej półki nie będzie miał tych wad jakie ma Avacs, ale o tym przekonam się dopiero wtedy kiedy przetestuje coś lepszego uff...

1519285[/snapback]

Jak dla mnie EOT <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo ktoś chce być nowoczesny i podążą za nowoczesnością nawet jeśli jakość obrazu jest gorsza.

1519323[/snapback]

Puknij się w czoło, kupujesz szrot który leży na półce zaraz obok bułek z serem na markecie i próbujesz grać tutaj wielkiego znawce

co do przetestowania innych paneli przez Ciebie to już widzę jak to przetestujesz, chyba w gazetce z media markt

czerń nigdy nie będzie czernią w panelach na TN i tu się zgadza, tylko własnie zrozum, że markowy monitor to odróżnia od tego szrotu, że to co zakupiłeś wyolbrzymia te wady, bo dosyć że czerń nie jest czarna i tak jest wszędzie to na dodatek producent twojego panelu dorzuca Ci takie atrakcje jak [ciach!]iane kąty, siwy świecący na niebiesko, poświaty od lamp, nie wpsominając o efekcie srebrzenia, który musi być kurewsko widoczny na tym pseudo lcd

nie chcę mi się Ci tłumaczyć więcej, bo nie ma sensu rozmawiać z człowiekiem który widział na żywo jeden panel lcd w cenie którego nawet dobrego crt się nie kupi i strzela tutaj jakieś rozważania filozoficzne

widziałem w swojej karierze dziesiątki paneli lcd i wiem co mówie - różnica jest już pomiędzy np takim 913n a 1740p których cena jest bardzo podobna, nie mówiąc już o szrotach z marketu

najlepiej będzie jak wymontujesz matryce z tego panelu i zrobisz z niej kalkulator naukowy, bo tylko do tego on się nadaje :angry:

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zubo opisał tylko swój panel, którego (rzekomo) jeszcze nie kupił, a wy zrobiliście z tego problem miedzynarodowy... ech. Moim zdaniem to dobrze, że ostrzegł ludzi przed jego zakupem. Może w trochę kontrowersyjny sposób ale ostrzegł:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bodziu ja nie mówię, że źle robi odstaszając ludzi od kupowania jakiegoś badziewia, bo na tym polega forum. Chodzi o to, żeby nie wrzucać wszystkich LCD do jednego worka bo widziało się jeden kiepski egzemplarz. A stwierdzenia typu "jeśli ktoś ma dobry kineskopowy monitor niech lepiej nie zmienia go bo będzie zawiedziony" zniechęcają ludzi ogólnie do LCD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...