Skocz do zawartości
karaluch

[opinia] Linksys Wrt54g V2.2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jade na wakacje do niemiec i pardzo potrzebuje tam netu,moja karta wi-fi ma za slaba antenke aby co kolwiek zlapac poza domowa siecia, juz od jakiegos czasu mialem kupic lepszego access pointa, wypadlo na Linksysa WRT54G 2.2 tzn. z porownywania opcji, cen, zastosowanych anten, configu ale to wszystko tylko czysta teoria, nie wiem jak one sie sprawuja u ludzi, nie wiem czy maja stabilne polaczenia, czy po zastosowaniu kierunkowych anten dobrze sobie radza z rozleglymi sieciami, moglbym prosic o wasze opinie na temat tego routerka

 

A druga sprawa to ze w necie znajduje tylko manuale dla wersji WRT54G 1.1 a ja zamierzam kupic 2.2, czy moze dysponujecie takim manulaem, wiecie gdzie jest albo po porstu jest taki sam jak wczesniejszej wersji. Bo w sumie nawet nie wiem czym one sie roznia, podejrzewam ze portem WAN, w wersji 2.2 sam sobie wykrywa czy jest podlaczony dsl czy tez LAN do niego, jelsi nie jest tak to prosze o sprostowanie.

 

Pozdrawaim Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam ten routerek. I dokładnie w tej wersji. Ostatnio zrobiłem update wersji firmware'u do 4.00.7. Śmiga jak przecinak. Mieszkam w bloku z wielkiej płyty. Zasięg sieci mam w każdym punkcie mieszkania (60 m2 - trzy pokoje). Sprawdzałem na zewnątrz (mieszkam na partarze) i naprzeciwko okien (parkong) nadal mam sygnał tyle że już słaby ;). Dodatkowo udostępniam sąsiadowi łacze (DSL 1 Mbit - Dialog) po kablu (routerek ma switcha 4 portowego) i działa to wyśmienicie.Wcześniejszy firmware (3.03.6) miał problem z przesyłaniem dużuch plików po WiFi (ok 400 MB i więcej). Zrywał połaczenia. teraz tego nie obserwuje. Router ani razu nie powiesil mi się, a mam go non stop włączonego już od 3 miesięcy. Co do anten to wiem że jeśli zastosuje się nieoryginalny firmware można z niego zrobić całkiem dobry AP kliencki do sieci rozregłej. W podsatwowej konfiguracji model ten ma możliwość blokowania stron WWW (okreśła to się w specjalnym menu), kontrolę transferu (można określić i przydzielić pasmo dla poszczególnych stacji), kontrolę QoS, Forwarding, Firewall i kilka innych ciekawych opcji. Myślę że za tą cenę (319 zł) to rewelacja. Wcześniej testowałem router D-linka. Też był niezły ale potrafił mi się zawieszać kilka razy w miesiącu. Polecam Linksysa WRT54G :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...