Skocz do zawartości
kociol1978

Thermaltake Armor Black Va8000bws

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam dość konkretne pytanie do użytkowników tej obudowy. Mianowicie jakie są w komplecie wiatraki (modele) i jakie macie odczucia słuchowe :) wiem że to subiektywna sprawa, ale zastanawiam się czy jak już ją kupię to czy nie będę musiał wywalić tych coolerów i kupowac dajmy na to AKASY Amber czy papsty.... Do tej pory w moim sędziwym codegenie siedziały sobie 4szt Arcticów, lekko poprzerabianych :) i hałas był znośny.... Zasilacz mam Toopower 400W.

 

Pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A znaju Ty googla... Pan Googiel zawsze pomoze :)

# Chłodzenie# z przodu 120x120x25 mm, 1300rpm, 17dBA# z tyłu 120 x 120 x25 mm blue LED fan, 1300rpm, 17dBA oraz 90 x 90 x 25mm, 1800rpm, 19dBA# na górze 90 x 90 x 25mm, 1800rpm, 19dBA

Malo jest w Polsce userów tej budy :( Z wygladu nawet fajna,ale i tak wole Chieftecowe budy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A znaju Ty googla... Pan Googiel zawsze pomoze :)

# Chłodzenie# z przodu 120x120x25 mm, 1300rpm, 17dBA# z tyłu 120 x 120 x25 mm blue LED fan, 1300rpm, 17dBA oraz 90 x 90 x 25mm, 1800rpm, 19dBA# na górze 90 x 90 x 25mm, 1800rpm, 19dBA

Malo jest w Polsce userów tej budy :( Z wygladu nawet fajna,ale i tak wole Chieftecowe budy.

1523673[/snapback]

Witam

 

Google to juz przewertowałem na wylot, znam jej parametry jakie podaje producent, ale jak każdy co miał do czynienia choć odrobine ze sprzętem wiem że to co podaje producent nie zawsze jest zgodne z prawda, zwłaszcza jesli chodzi o DB :) Koncepcja mi się odrobinę zmieniła, teraz na pierwszym miejscu jeśli chodzi o kandydatów jest CoolerMaster Stacker :) Powiem ci że CHieftec jest niewiele tanszy, nie licząc moze starszych modeli i biorąc pod uwage conajmniej medium tower. Jak do chiewteca doliczyc wiatraczki i jakąś wyciszającą klatkę na dyski (Stacker ma ją w cenie) to cena jest niewiele nizsza :)

Uzytkownikow jest mało bo każdy woli obudowe za 200zł a za reszte mocniejszy procek, pamięci grafe itd. ale wszystko zalezy do czego uzywa się kompa. Ja głownie uzywam do netu, ogladania filmow, sluchania muzy, sporadycznie drobne prace w Photo Shopie czy Page Makerze, zero gier :) do tego athlon 1800XP i 640MB RAM wystarcza :)

Mimo wszystko wielkie dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i zdecydowałem się ją zakupić, jest doskonała pod każdym względem, wyjątkowa, niepowtarzalna, to właśnie to czego się po niej spodziewałem

jestem w pełni zadowolony i ciesze się jak dziecko :D

 

>> GALERIA <<

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki brzydki bialy napend :lol:

 

a tak na serio to gratulacje, buda marzenie

 

jak z glosnosia tych mniejszych dwoch wentyli w porownaniu do 120stek ? a te 120stki to takie same jak w Typhoonie ? (chodzi mi o glosnosc). Mozna zamontowac wiecej 120stek z przodu bez kupowania case`a na dyski ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki brzydki bialy napend  :lol:

 

a tak na serio to gratulacje, buda marzenie

 

jak z glosnosia tych mniejszych dwoch wentyli w porownaniu do 120stek ? a te 120stki to takie same jak w Typhoonie ? (chodzi mi o glosnosc). Mozna zamontowac wiecej 120stek z przodu bez kupowania case`a na dyski ?

1558685[/snapback]

napęd dzisiaj będzie czarny,

co do 120 - jak dla mnie na 12v za głośne - słychać takie buczenie, dlatego z miejsca puściłem je na 5v i jest cicho jak makiem zasiał i zimniutko [;

z przodu nie ma możliwości montowania kolejnej 120 ale po co [; natomiast istnieje możliwość jej przesuwania - pozycje ; góra, środek, dół

 

teraz jeszcze choruje na ten panel

http://www.4max.pl/default.asp?g=124&gg=82&produkt=1376

 

według mnie będzie się bardzo fajnie komponował z całością B)

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten panel i jest bardzo fajny nie tylko z wygladu ale tez funkcjonalny takze polecam, sprawdz na www.4speed.pl tu jest duzo tanszy.

Ja ze swojej strony choruje na Twoja bude ;) zaczynam zbierac kasiorke ;)

 

dunios.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja odradzam ten panel. Mialem na poczatku coolermastera aerogate ale mi sie spalil jeden scalak i zamienilem na wlasnie tego gatewatcha.

Musze powiedziec ze porazka. Coolermaster mial mozliwosc plynnej regulacji napiec tak, ze mozna bylo ustawic naprawde wolno lub calkowicie wylaczyc wiatraki.

Gatewatch natomiast sam sprawdza napiecie wiatraka przy uruchomieniu i ustawia zakres regulacji :( Efekt jest taki ze nie mozna ustawic ich naprawde wolno albo calkowicie wylaczyc. Jak ktos chce to moge walnac fotke gatewatcha zamontowanego w bude thermaltake tsunami black.

Tak jak mowie zastanow sie dobrze zanim go kupisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki brzydki bialy napend  :lol:

1558685[/snapback]

Dołączona grafika

B)

 

kucyk jak tam sie montuje zasilke bo nie wiem czy moj aero sie tam wepchnie z ta wystajaca turbina :\

1558978[/snapback]

może obrazki Ci przedstawią jak to wygląda;

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

strzałką zaznaczyłem koszyczek który można wymontować [;

 

 

hmm, myslalem ze mozna jak w stackerze dokupic 2x i miec w koncu przewiewu nigdy za wiele  B)

1559398[/snapback]

powiem Ci, że to by było szaleństwo pakować tam kolejne 120tki - naprawdę w tej chwili w budzie jest bardzo zimno B)

 

qical ---> dzięki za radę, zastanowie się nad tym <_<

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy ma ten panel AeroCool i jest bardzo z niego zadowolony i rowniez choruje na tą budę. Co do panelu to mozesz poczekac na druga odslone jego ktora ma byc juz cala elektroniczna i do regulacji z poziomu wina. A co do budy to mam pytanko czy masz ze stali (15 kg) czy aluminium (7kg) ?

 

EDIT:

link do nowej wersji GateWatch'a tutaj

foto

Edytowane przez Koper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy ma ten panel AeroCool i jest bardzo z niego zadowolony i rowniez choruje na tą budę. Co do panelu to mozesz poczekac na druga odslone jego ktora ma byc juz cala elektroniczna i do regulacji z poziomu wina. A co do budy to mam pytanko czy masz ze stali (15 kg) czy aluminium (7kg) ?

 

EDIT:

link do nowej wersji GateWatch'a 1560423[/snapback]

mam wersje ze staki - 16kg - czarna jest tylko ze stali, srebrna z aluminium

 

nie podoba mi się powiem szczerze ten nowy gatewatch, na cholere mi te usb mic itp - kapa wygląda według mnie <_<

 

 

hmm wyglada nie zle a jak wywalisz koszyczek to da sie zamotowac zasilke normalnie?

1560926[/snapback]

nie da rady zamontować normalnie zasiłki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kucyk powiedz jak z długością kabli. Ona jest naprawde wielka i nie wiem czy mi bez problemu sięgną kable do dołu. Pytam jaka jest odległośc od zasilacza do dołu. Kupiłem Tagana z serii U15 a teraz się martwie że jak kupie Armor to mi może coś nie wystarczyc. Ale może to nie potrzebne obawy?

Kable mam ok45cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kucyk powiedz jak z długością kabli. Ona jest naprawde wielka i nie wiem czy mi bez problemu sięgną kable do dołu. Pytam jaka jest odległośc od zasilacza do dołu. Kupiłem Tagana z serii U15 a teraz się martwie że jak kupie Armor to mi może coś nie wystarczyc. Ale może to nie potrzebne obawy?

Kable mam ok45cm

hmm

sam mam Tagana 420W i nie mam problemów z kablami najmniejszych, od samego dołu pozostaje jeszcze spory zapas długości więc nie masz się czego obawiać

 

czy ta buda jest tak samo cicha jak antec p180 ? :? Zalezy mi na na dobrej wentylacji i ciszy...

jeśli chodzi o wentyle to od razu poleciały na 5v, więc jest cichutko i chłodno B)

na 12v jest taki przepływ powietrza, że można by procesor na pasywnym chłodzeniu puścić, więc warto jest zwolnić/wyciszyć B)

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mnie uspokoiłeś :-)

 

Ta cholera mi się pod biurkiem nie zmieści i będzie obok stała, ale przynajmniej ją będzie lepiej widac ;-)

no ja caly czas sie zastanawiam miedzy armorem a antec'iem p180. Jezeli wybralbym tt to bede musial biurko zmodyfikowac bo buda rzeczywiscie jest duuuza.

P.S.

Gdzies znalazlemrecenzje obudowy tt (strony polskie) i napisali ze wiatraki sa do bani tzn strasz nie glosne ... :?

P.S.

Okno to szyba czy jakas tandetna pleksi ? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co Wy chcecie taką ładną bude pod biurko schować?

bleeee

 

co do okna - to jes plexi, nie wiem co rozumiesz pod pojęciem tandetna [;

według mnie jest ok i ma fajnie wygrawerowany napis thermaltake

 

osobiście jeżeli miałbym wybrać coś zamiast armora wybrałbym stackera, p180 nie wchodziłby w gre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Gdzies znalazlemrecenzje obudowy tt (strony polskie) i napisali ze wiatraki sa do bani tzn strasz nie glosne ... :?

P.S.

Okno to szyba czy jakas tandetna pleksi ? :?

A widziałeś kiedyś obudowe z oknem ze szkła? :unsure: Może domowej roboty :-)

Zawsze jest pleksa bo jest lekka, wytrzymała i nie potrzaska się łatwo.

O wentylach też słyszałem że jak na maksa chodzą to je troche słychac ale wtedy w budzie churagan jest ;-) i po to są regualatory żeby je spowolnic. To mnie nie martwi. Właściwie już nic mnie nie martwi i nie moge sie doczekac aż ją kupię :-)

 

Kucyk już nie chodzi mi po głowie chowanie jej gdziekolwiek - jest zbyt piękna :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...