Skocz do zawartości
PoGo

Aparat Do 2000zł

Rekomendowane odpowiedzi

do 300D wgrywa się jeszcze ruski soft a wtedy 300D zbliża się do 10D ... a to już inna klasa ;)

 

Oto lista dodatków po ruskim sofcie

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

 

 

W każdym razie za 2000zł poszukałbym 300D a jeśli nie to któryś z powyższych które wymieniłem ... teraz czas aby autor wątku się wypowiedział ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

Posiadam Sony V3.

Zalety - swietne zdjecia praktycznie w kazdych warunkach, zrobic nieostra (nie rozmyta!) fotke tym aparatem to sztuka, rowne oswietlenie calego kadru, praktycznie bezszumowo przy ISO100.

Wady: ISO800 nadaje sie tylko dla masochistow, ewentualnie do zdjec w rozdzialce 1MPix, makro od okolo 12-20 cm, brak stabilizacji obrazu, przez co bez lampy fotki moga byc nieostre, max czas naswietlania to tylko 30sekund.

 

Filmy w 640x480 30fps wygladaja lepiej niz na kamerze cyfrowej mojej siostry, mikrofon lapie dzwiek dosc dobrze, czas trzymania baterii bardzo zadowalajacy (172minuty - przy stosowaniu lampy moze spasc do okolo 160minut, co starcza na zapelnienie 2GB MemorySticka i 512MB CF, w sumie grubo ponad 300 zdjec w maksymalnej rozdzialce), rozne tryby zdjec seryjnych, doskonaly wrecz balans bieli (pod warunkiem stosowania ustawien recznych). Wielkosc taka w sam raz, kompakt w dobrej cenie.

Nie jestem jakims profesjonalnym fotografem, wiec i nie mam wymagan jakichs przeogromnych, ale fotki z tej cyfry wywolane (w dobrym laboratorium!) na A4 prezentuja sie wysmienicie. Bardzo szybki w dzialaniu - ok. 2.5 sekundy od wlaczenia do zrobienia pierwszego zdjecia (+1.5 sek. jesli chcemy skorzystac z lampy), odstepy miedzy kolejnymi fotkami bez lampy to mniej niz sekunda (tak "na oko" 3 fotki/sekunde bez uzywania opcji seryjnych strzalow), z lampa juz dluzej - nawet do 3 sekund przy wiekszej ilosci fotek pod rzad. Aparat ma USB 2.0 wiec szybkosc kopiowania zdjec zalezy w glownej mierze od szybkosci karty pamieci, wada moze byc brak mozliwosci kopiowania zdjec z CF na MS w obrebie aparatu. Zdjecia nocne nie powalaja (pisze o fotkach w podczerwieni), ale czasami sa przydatne ;)

Wydalem na niego niecale 340 GBP (z MSPD 256MB i CF 512MB), potem dokupilem tylko MSPD 2GB i obecnie nawet nie zamierzam kupowac kamery cyfrowej, choc wczesniej sie nad tym zastanawialem. Taka bardziej zaawansowana malpka z aspiracjami do polprofesjonalizmu. Znajomy sprzedal wlasnie FZ20 i planuje zakup tego Sonaka. Dziekuje za uwage - moze sie to komus przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm... na poczatku byla opcja zeby kupic aparat do 1000zl wyszlo na s5600, potem zainteresowalem sie panasonic fz20, wiec budzet zwiekszyl sie do 1500zl, a teraz zastanawiam sie czy jak juz kupowac - i tak na raty - to czy lepiej nie dolozyc i nie kupic czegos z wyzszej polki, bo przeciez aparat kupuje sie na lata, a nie robi duzej roznicy czy bede mial rate 150 czy 200zl.

prosze o rady co kupic w tym przedziale cenowym.

moze np. Fuji FinePix S9500 lub Panasonic DMC-FZ30-C

czyli to nad czym sie zastanawialem wczesniej tylko z wyzszej polki?

 

edit:

wlasnie czytam opinie o s9500 i podobno wcale nie jest taki dobry, wiele osob ma uwagi do 'rozmydlonych krawedzi...

moze jednak lepiej cofnac sie do s5600 lub fz20 - po co przeplacac?

chyba mam metlik w glowie :mur:

Edytowane przez Jurgin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że taki wątek już był ale ok odpowiem zamiast kompaktów polecałbym to

wolalbym cos nowego ze sklepu, zebym mogl na raty kupic.

a jak juz weszlismy na temat lustrzanek, to co powiecie na nikona d50 bo to chyba jedna z najtanszych lustrzanek.

 

dzieki dla moderatora za polaczenie watkow i sorki za dublowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm... na poczatku byla opcja zeby kupic aparat do 1000zl wyszlo na s5600, potem zainteresowalem sie panasonic fz20, wiec budzet zwiekszyl sie do 1500zl, a teraz zastanawiam sie czy jak juz kupowac - i tak na raty - to czy lepiej nie dolozyc i nie kupic czegos z wyzszej polki, bo przeciez aparat kupuje sie na lata, a nie robi duzej roznicy czy bede mial rate 150 czy 200zl.

prosze o rady co kupic w tym przedziale cenowym.

moze np. Fuji FinePix S9500 lub Panasonic DMC-FZ30-C

czyli to nad czym sie zastanawialem wczesniej tylko z wyzszej polki?

 

edit:

wlasnie czytam opinie o s9500 i podobno wcale nie jest taki dobry, wiele osob ma uwagi do 'rozmydlonych krawedzi...

moze jednak lepiej cofnac sie do s5600 lub fz20 - po co przeplacac?

chyba mam metlik w glowie :mur:

 

 

Wybor to s9500 i warto doplacic i nie cofac sie do s5600 czy fz20. Mozesz jeszcze poszukac starego ale jarego a200. Od jakiegos czasu jest tak ze nowsze bardzo czesto nie jest lepsze :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ponad roku korzystania z Sony V3 moge powiedziec, że jestem super zadowolony. Niczego mu nie brakuje. Zdjęcia robi extra, szybko sie wprawiłem w obsłudze. Sprawował sie świetnie w kazdych warunkach.

Szumy na iso100 to żadkość, a nawet na iso200 można popstykać. Korekte czasami robiłem na kompie. Kolory daje bardzo soczyste.

Do jakości filmów też sie nie mozna przyczepic. Choc w najwyzszej jakosci duzo miejsca zjadaja (32fps)

Troche trudniej jest z makro, trzeba jednak kupić soczewke.

Czasami też przydałby sie ciut wiekszy zoom. Ale w koncu nie jest to profesionalna LUNETA ale aparacik dla amatorów, który dobrze sie tez sprawuje na imprezkach ;-)

 

Teraz tylko zbierać kase i jak juz to przesiadac sie na Sony R1 :D

 

pozdr!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w temacie. Najlepszy aparat w tej cenie jaki polecacie ;]

I co mozecie powiedziec o Cyber-Shocie H5?

pozdrawiam.

A masz coś TAKIEGO ? Wybacz, że nie znalazłeś tam tematu aparat do 1800zł tylko 1799zł i 1801zł :? . Temat podpinam pod 2000zł bo omawiane w tym temacie aparaty, jak każdy sprzęt w tej klasie cenowej wahają się o nawet +/- 300zł. Pozdrawiam.

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;]

moj wybor padl na s9500, czy trafnie? dostalem w miare bardziej sprecyzowane dane co do oczekiwań ojca:

-zdjecia w plenerze/jako materialy do obrazow

-do robienia reprodukcji prac art.

-portrety

no i pewnie ofkoz w miare przyzwoite zwyczajne zdjecia w zwyczajnych sytuacjach.

ten fuji bedzie sie nadawal : > ? czy zastosowania spelni lepiej jakis inny aparacisz w tej cenie ?

pozdro szejset ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość aqiulino

Interesuje mnie dobry aparat z w miare zaawansowanymi funkcjami do 1900zł. Nie wiem który z powyższych byłby lepszy, mam kase na FZ50, ale nie wiem czy warto, pomoże ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coz Panowie - dylemacik, mysle ze dosc blachy ale wole sie upewnic.

 

D50 czy s9600? :)

 

Jeśli chcesz mieć możliwości rozwoju i masz zamiar wpładać jeszcze trochę kasy w D50 (makro i tele) to bierz Nikona, jeśli wystarczą Ci opcje hybrydy (dość uniwersalne) to bierz Fuji. Wiadomo, że lepszy Nikon. :] Ale co komu pasuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez tak mysle, przez jakis czas mialem okazje bawic sie d70s, takze piekne wspomnienia pozostaly :)

 

 

D50 mam mozliwosc rozbudowy, w przeciwienstwie do s9600. Jezeli zamilowanie do fotografii pozostanie to ladnie sobie go moge rozbudowac. Jezeli nie zostanie - trudno - kitowy obiektyw i tak nie jest zly :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za ta sama cene masz Pentaxa *ist DL2, ale z 2 obiektywami click.

starsze body, bez stabilizacji, ale za to masz juz ladny zakres 18-200mm. mysle, ze warto.

bez drugiego obiektywu (50-200) ten aparat mozna dostac za 1500-1600zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Poszukuję kieszonkowej cyfrówki. Podstawowe wymagania jakie jej stawiam to: duży wyświetlacz LCD, zoom optyczny min. 3x, metalowa obudowa. W oko wpadł mi Sony DSC-T100:

 

http://www.allegro.pl/item198667841_sony_d..._f_vat_22_.html

 

Czy takie kieszonkowe aparaty potrafią robić przyzwoite zdjęcia? Oglądałem sample z tej cyfrówki i nie wyglądają źle :) Oczywiście, aparat ma służyć tylko do zastosować amatorskich (wakacje, impreza). Bardzo podoba mi się jeszcze Lumix TZ3 (Zoom 10x), oba są w podobnej cenie.

 

Co o tym sądzicie?

Pzdr.

Edytowane przez X800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W życiu nie dałbym tyle pieniędzy za 'pudełko z dziurką'. Za tą kase mozesz miec bardzo przyzwoity aparat, co prawda większych gabarytów, ale robiący porządne zdjęcia, z dobrą optyką etc. Jeżeli kupować aparat tego typu, to moim zdaniem nie ma sensu przekraczać kwoty 600-700zł.

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem niedawno panasonic lumix lz7 i nie żałuje. Jest to bardzo fajny poręczy aparacik. Chciałem kupić "hybrydę high end" albo lustro ale perspektywa chodzenia na koncerty z toną sprzętu albo łażenia po górach z krową na szyi nie za bardzo mi się podobała.... no i gdyby coś się stało to szkoda (dodatkowy powód przeciw)

grzesiu rozmiar to nie wszystko, droższe kompakty są naprawdę bardzo dobre a nie każdy ma możliwość i ochotę łazić z wielkim sprzętem...

X800 w tym przedziale (do 1.5k) warte uwagi są jeszcze Panasonic Lumix DMC-TZ2 czarny i samsung nv7

Lumix tz3 też może być

edit: odnośnie tego czy mogą robić przyzwoite zdjęcia

oczywiście że tak, mam dużo znajomych którzy robią kompaktami i wychodzą naprawdę super foty. Oczywiście mówię o amatorskich i spontanicznych zdjęciach na dobrych aparatach (panasonic, sony, nikon....) bo np jak ktoś widział zdjęcia z kodaka albo z czegoś starego to ma powody mówić że złe zdjęcia.... dużo się zmieniło i są takie kompakty które robią bdb zdjęcia....

nie sztuką wywalić górę pieniędzy na sprzęt... ale wybrać odpowiedni dla siebie aparat to już coś... poza tym nie sam aparat robi zdjęcia!

 

miała być dopiska ale wyszedł pokaźny edit całości....

Edytowane przez taimons

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

@taimons - Właśnie to o czym wspomniałeś odrzuca mnie od większych aparatów. Dla mnie ważne jest, żeby wrzucić go do kieszeni i mieć spokój. Podejrzewam, że fotki z większości cyfrówek by mnie teraz zadowoliły, bo póki co jestem użytkownikiem 4-letniego aparatu HP. Przytoczony przez Ciebie Samsung jednak trochę odrzuca mnie wyglądem (oczywiście kwestia gustu). Panasonic TZ3 kusi i to bardzo. Jutro wybieram się do Poznania zobaczyć jak wyglądają te cyfrówki w rzeczywistości.

 

Mam jeszcze pytanie odnośnie lampy błyskowej w tego typu apatarach. Czy dają one rade dobrze doświetlić zdjęcie robione wieczorem w pomieszczeniu (Może dziwne pytanie, ale mój dotychczasowy HP tego nie potrafi ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lampa na pewno sobie poradzi.

dowód - zdjęcia z mojego lumix'a (paczka na rapidzie - nazwa zdjęcia określa metodę robienia) download

mam gdzieś jeszcze zdjęcia z jaskini gdzie nie ma oświetlenia (jeśli ktoś nie wierzy to: jaskinia dziura i jaskinia mylna) gdzie zdjęcia były robione kompaktem sony oraz panasonica i widać wyraźnie takie detale jak: liście, krawędzie skał czy nawet osoby! widać wszystko! oraz zdjęcia nocne gdzie też widać wszystko mimo iż była to noc i nie było żądnego oświetlenia! ale tych zdjęć nie wstawię bo są to zdjęcia mnie i znajomych a oni nie życzyli by sobie rozpowszechniania ich zdjęć na forum którego nie znają.

rozmiar lampy nie ma wpływu na jasność, mimo małych rozmiarów lampy z kompaktów potrafią doświetlić dobrze.

Edytowane przez taimons

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za fotki. Na podstawie tych fotek widzę, że problem z lampą błyskową został już dawno zażegnany.

 

Może się ktoś jeszcze wypowiedzieć na temat DSC-T100 :D?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...