Skocz do zawartości
PoGo

Aparat Do 2000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czasu planuje zakup aparatu. Ostatnio napalilem sie na lustrzanke (2000-3000 to nie duzo) ale do tego przynajmniej 2 obiektywy, jakas lampa i juz robi sie prawie 6000 (troche za duzo jesli nie zarabia sie na zdjeciach)

 

Postanowilem zostac przy kompakcie.

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ktorymi modelami warto sie zainteresowac na chwile obecną?

 

wymagania:

[ ] duża matryca (najlepiej 10MP)

[ ] możliwosc reg. zoom'u i ostrosci recznie

[ ] w manualu reg. przeslony i czasu

[ ] stabilizacja obrazu

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

czyli cos zblizonego do lustrzanki (funkcjonalnie)

 

na razie kandydatem jest Panasonic LUMIX fz50 (tylko przeszkadzają mi w nim jedynie szumy i smuzenie LCD- zrobilem ~900 zdjęc - pożyczonym)

Edytowane przez gmail

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu planuje zakup aparatu. Ostatnio napalilem sie na lustrzanke (2000-3000 to nie duzo) ale do tego przynajmniej 2 obiektywy, jakas lampa i juz robi sie prawie 6000 (troche za duzo jesli nie zarabia sie na zdjeciach)

6tys.? Dziwnie to liczysz w ogole.

Po co ci jakas lampa, jezeli lustrzanki maja wbudowana lampe blyskowa?

Tak samo jak kompakt.

 

Nie trzeba miec dwoch obiektyw by robic zdjecia, ba wystarczy jeden.

W wymaganiach nizej nie napisales, ze to ma byc kompakt z super zoomem.

 

I wiec idac tym tropem to np.

 

Pentax K100D - stabilizacja itp. bajery, z kitem 18-55mm (najlepszy obiektyw, ze wszystkich dolaczanych do lustrzanek) - 1950zl

A jezeli chcesz miec cos dluzszego to jest zestaw double kit czyli 18-55mm + 50-200mm - 2850zl

 

I jakos 6tys. nie wyszlo. B-)

 

Tylko pewnie Tobie nie podpasuje, bo ma tylko 6mp.

 

Ceny z skapiec.pl

 

 

Postanowilem zostac przy kompakcie.

Bierz lustro ;)

 

 

wymagania:

[ ] duża matryca (najlepiej 10MP)

[ ] możliwosc reg. zoom'u i ostrosci recznie

[ ] w manualu reg. przeslony i czasu

[ ] stabilizacja obrazu

Sorki ze sie czepiam:

- 10mp po pierwsze po co? Poza tym w kompakcie to o kant [gluteus maximus] rozbic :)

- zoom zazwyczaj sie reguluje recznie ;) Moze chodzilo ci o pierscien zewn.?

- chcesz manual czy reg. przeslony i czasu ;) (M, Av, Tv)

 

 

czyli cos zblizonego do lustrzanki (funkcjonalnie)

Jakas hybryda najlepiej.

Moze gdzies dorwiesz jeszcze Sony R1, fajny sprzecik :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

interesuje mnie cos funkcjonalnie podobnego do lumixa fz50, ale z lepszą matrycą (przynajmniej 8MP), (zooom i ostrosc regulowane pierscieniami oczywiscie) ~2000PLN

 

 

Po co ci jakas lampa, jezeli lustrzanki maja wbudowana lampe blyskowa?

Tak samo jak kompakt.

standardowa lampa jest za slaba Edytowane przez gmail

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapomnialem dodac, jesli chodzi o lustrzanki funckja potrzeba mi "podglad na zywo" na LCD ( nie tylko ja bede robil tym zdjecia ) - takich modeli jest nie duzo

 

+ przynajmniej 1 dobre szkielko (18-35 --- 300+)

+ przynajmniej jedna karta 2GB (120) v 4GB(230)

+ dodatkowy akumulatorek

 

juz jest ok. 4k

 

+ lampa (do kompaktu tez)

+ drugi obiektyw

 

5000-6000PLN

 

wlasnie dlatego na razie zostane przy kompakcie

 

edit:

jeszcze torba

Edytowane przez gmail

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Poradźcie jakąś lustrzankę (nową) razem z obiektywem ma być wykorzystywana do robienia zdjęć osobom w pomieszczeniu 20m2 i czasami na jakiś wakacjach taka dość uniwersalna. Interesuje mnie najbardziej pozytywny stosunek CENA/JAKOŚĆ i jak produkt będzie za 1500zł który ma większy ten współczynnik od tego za 2000zł to lepiej taki tańszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz jakie światło masz w tym pomieszczeniu... może coś używanego z dobrym obiektywem.

 

Na tej stronie masz dobre podsumowanie aparatów do 2tys

 

http://fotoblogia.pl/2010/12/29/lustrzanka-do-2000-zl-jaka-wybrac/sony-alpha-dslr-a500-body-1

 

a tutaj cenowo chyba najlepsze oferty:

 

http://www.mediaexpert.pl/lustrzanki-cyfrowe/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do pomieszczeń to albo jasny obiektyw, który jest raczej drogi chyba że 50mm 1.8 to chyba każdy system ma WZGLĘDNIE tanie (ok 400zł), albo aparat, obiektyw 18-55 i lampa (zewnętrzna, bo na wbudowanej ciężko zrobić dobre zdjęcia) ale to już wymaga trochę większego ogarnięcia przy robieniu zdjęć (bo tania lampa będzie mieła tylko manualne ustawienia).

 

Ja bym proponował http://www.morele.net/lustrzanka-cyfrowa-canon-eos-600d-18-55mm-is-ii-5170b027-386857/ i coś w stylu http://www.multifoto.pl/yongnuo-yn-460ii-lampa-blyskowa-iso,129,4454.html

 

Albo http://www.morele.net/lustrzanka-cyfrowa-nikon-d5100-body-vba310ae-402706/ i do tego 50mm 1.8, też będzie ok. 2000 zł. 

Jeszcze z mniej popularnych jest bardzo dobry http://www.morele.net/lustrzanka-cyfrowa-pentax-k-500-black-dal-18-55-597764/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wolę Nikona, ale to już kwestia ergonomii. Swoją drogą, lustrzanki i podobne mają obecnie tak zbliżone parametry i możliwości, że IMHO ergonomia stoi na pierwszym miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wolę Nikona, ale to już kwestia ergonomii. Swoją drogą, lustrzanki i podobne mają obecnie tak zbliżone parametry i możliwości, że IMHO ergonomia stoi na pierwszym miejscu.

 

Dokładnie, no chyba, że już ktoś się wpakował w system i musi w nim siedzieć, ale gdy stoimy przed wyborem pierwszej lustrzanki entry-level z podstawową optyką, to też bym się już sugerował tym, który się lepiej nosi / jest solidniejszy, lżejszy etc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do celu, opisanego przez @koniMax, brałbym cokolwiek, byle jasne. I imo lepiej 28-35mm, a nie 50mm, bo o ile jest dobry na full frame, o tyle na aps-c i podobnych matrycach robi się z niego >80mm, a to już jest zabawka typowo do portretu, albo jakiś plenerowy mini teleobiektyw.

35mm przelicza się za to na ~50mm, więc akurat to, co na analogowych jeszcze lustrzankach tłukli wszyscy producenci, jako najbardziej uniwersalne i najlepiej odwzorowujące ludzkie pole widzenia szkło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej ocenie 28-55 to jednak trochę mało. Osobiście mam 18-105 (body Nikon D5000) i uważam, że taki zakres jest w miarę optymalny - obiektwy jest dosyć uniwersalny.

 

Wbrew temu co mówi kolega SKRYTOBÓJCA, osobna lampa przy lustrzance robi ogromną różnicę. Szczególnie gdy robi się zdjęcia w pomieszczeniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przebywam aktualnie w usa, chcialbym kupic jakas lustrzanke do $350. Jestem poczatkujacy w fotografowaniu i nie znam sie na sprzecie w zwiazku z czym bardzo prosilbym o porade co kupic. Glowny cel to fotografowanie otwartych przesteni podczas 3 tygodniowej podrozy po usa ;) jesli ktos ma doświadczenia zwiazane z kupnem aparatu w ameryce to rowniez prosilbym o info, zapewne najtaniej wyjdzie na ebayu bo ceny w sklepach typu bestbuy nie sa porazajaco nizsze od tych w polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź Canona albo Nikona, bo być może zarazisz się lustrzankami, to przynajmniej od początku będziesz kompletował system... Który wybrać konkretnie ? Raczej bez znaczenia, Nikon będzie lepiej leżał w dłoni. :) Oba są na tym samym poziomie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idź do sklepu i zobacz na co Cię stać. Wybieraj modele z obiektywem w zestawie.

 

W tej cenie za dużego wyboru nie ma http://www.bestbuy.com/site/promo/nikon-d3100-02282014?ref=30&loc=KW-4326 lub (chciałem tutaj podać najtańszego Canon'a czyli T3, ale cena to 450).

Jeżeli nie interesują Cię używki bierz Nikona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nie masz za dużo opcji, bo w grę wchodzi Canon lub Nikon. Czyli 700d lub d5300

 

Osobiście chyba bym został przy Canonie. Teraz mam Sony (a6000) i z kolorami mam spory problem, ale matryca daję radę. d5300 ma podobną (jak nie tą samą), więc na pewno się nie zawiedziesz. W Canonie matryca mniejsza, ale masz obiektyw stm który podobno nie kuleje bardzo przy lv (bawiłem się 100d z 40mm stm i nie ma dramatu, chociaż lag jest, ale nie taki jak w Nikonie). Dodatkowo dotykowy wyświetlacz również może się przydać. W Nikonie brak dotyku, ale wyświetlacz jest trochę większy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...