Skocz do zawartości
barti2004

-= Komputer Dla Grafika (pilne) =-

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Pracuję w dziale reklamy i przymierzamy się do zakupu komputera do prac graficznych, głównie photoshop, corel. Praca przeważnie z dużymi plikami.

Nie muszę chyba tłumaczyć, że większość pracy na kompie polega na robieniu kilku rzeczy na raz :)

Do tej pory pracowałem na kompie 2xAMD Athlon MP 2400+, 1Gb RAM 266Mhz, MSI K7D Master, Matrox Millenium P650, 120HDD IBM, 160HDD Hitachi, SONY G420.

Ten komp ma zostać i musimy zakupić drugi.

Poradźcie co wybrać. Myślałem o AMD64 FX X2 4600+ lub o dwóch prockach AMD64 Opteron 200, 2Gb ram i dysku SATA 250-300Gb i jakiś LCD opcjonalnie (rozdz. 1600x1200px)

Jakie konfiguracje byłyby najlepszym rozwiązaniem?

Dzięki za pomoc.

Pozdrowionka.

BARTI

 

--- Jakie dyski polecacie? Do wyboru HITACHI, MAXTOR MAXLINEIII, WD (np. 2x160Gb)

--- Lepiej kupić 2 procki Opteron czy jeden AMD64FX X2?

--- Jest maly problem z grafą, ponieważ Matroxxy chodzą na AGP a nowe płyty mają PCIe? W takim razie jaką grafę pod PCIe lub jaką płytę pod AGP?

--- Czy do procka AMD64FX X2 konieczne są pamięci REG ECC czy mogą być normalne DUAL DDR?

Edytowane przez barti2004

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak zawsze na s939 przoduje płyta DFI Lan Party Ultra-D. Co do procesora to X2 4600+ jest stworzony do pracy wielozadaniowej, więc jego też polecam :).

Ram - 2x 1024Mb w dualu Geila

Dysk, radziłbym kupić 2 mniejsze z powodu wolniejszego zużywania, ale nie składać ich w raid, bo jak jeden padnie to wszystko idzie się chrzanić.

LCD to raczej wg własnych upodobań :)

 

EDIT: No i oczywiscie zainwestuj w dobrą kartę graficzną, np GeForce 6800GT, ale nie znam się za bardzo na grafikach.

Edytowane przez danrok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Che, che dokladnie robota i sytuacja jak moja.

 

tyle ze u was pojdzie na to duuzo wiecej kaski.

FX do dobra opcja ale droga. Przy tańszym wariancie na pewno łykalbym P4 z HT ( B) ), wiecej jak 2 GB ramu sie juz nie kalkuluje, wiec to styknie na pewno.

Dyski wziolbym 2 sztuki. jeden jako kopia zapasowa - bo jak jeden padnie, wsje projekty wam pojdą w cholere i robota stanie. u mnie tak było :mad: wiec teraz only wariant z 2 dyskami.

Zasilka wiadomo jaka do takiego kombajna -> cuś pokroju Enermax, Antec i z 500 W, UPS bu tez sie przydał, chyba ze macie pewną sieć energetyczna.

karta graficzna -> matrox Parhelia, lub cuś w inny desen ze stajni Matroxa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...