Skocz do zawartości
weronica

Farsa W Telepunkcie Neostrada

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

 

umowa na neo kończy mi się 30 czerwca, dzisiaj byłam w telepunkcie po to by zmienic moje 640 na 1024. Jak sie okazalo miła Pani powiedziała, ze nie moge zmienic sobie na 1mb neo bo mam tzw. "neostrade plus" a to inna usługa, która różni sie od "neostrady". No i klops... nie wiem co robić. Mogę przedłużyć umowę na tych samych warunkach, albo zrezygnować. Z pozoru rozwiązanie jest oczywiste... ale nie do końca :( otóż mam modem Lucenta który działa jako router. Bardzo sobie chwale ten sprzęt. Jeżeli rozwiąże umówe będe musiała oddać modem. I nie wiem co robić? Zaproponowano mi odsprzedaż modemu za 100 zł. Ewntualnie jesli przedłuże umowe modem będzie mój dlatego że łącznie będe miała neo przez 30 miesięcy a to daje mi prawo do zachowania sprzętu. Poradzcie co robić, zerwać umowe i potem podpisac na 24 m-ce 1024 , czy przedłużyć umowę ? jeśli przedłuże płace 170zł abonamentu i mam net bez limitu + modem. I jeszcze mam pyt. czy te modemy speedtouch na usb sa naprawde takie felerne i ogolnie [ciach!]iane :D ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość aTaSerwis

Witam

umowa na neo kończy mi się 30 czerwca, dzisiaj byłam w telepunkcie po to by zmienic moje 640 na 1024. Jak sie okazalo miła Pani powiedziała, ze nie moge zmienic sobie na 1mb neo bo mam tzw. "neostrade plus" a to inna usługa, która różni sie od "neostrady". No i klops... nie wiem co robić.

1522830[/snapback]

Po pierwsze zmień telepunkt :D albo zadzwoń na BlueLine i zmów zmianę opcji telefonicznie.

na stronie http://www.neostrada.pl/ masz po lewej stronie

-> zamówienie -> zmień opcję usługi

.... problem jest tylko taki że z tego formularza wynika że na warunkach promocyjnych mozesz przejść tylko na opcję 2048 ... co nie znaczy że przez "partyline" tez są takie ograniczenia. Tepsa to jeden wielki [... ] i żaden pracownik nie wie jakie w tej chwili obowiązują przepisy / promocje :lol:

 

http://www.neostrada.pl/tpsa/run?n=h_faq_tekst&p1=23099

3. Do kogo skierowana jest promocja?

 

Promocja jest skierowana do wszystkich Klientów, będących Abonentami neostrady tp składających w czasie trwania promocji zamówienia na migrację do wyższych opcji usługi neostrady tp tj. 512, 1024 lub 2048 neostrada tp.

 

Obecni Klienci, którzy będą chcieli skorzystać z promocji mogą dokonać zmiany posiadanego wariantu

usługi i możliwe będą następujące możliwości migracji:

 

• zmiana opcji na wyższą (128>512)

• zmiana opcji na wyższą (128>1024)

• zmiana opcji na wyższą (128>2048)

• zmiana opcji na wyższą (320>512)

• zmiana opcji na wyższą (320>1024)

• zmiana opcji na wyższą (320>2048)

• zmiana opcji na wyższą (512>1024)

• zmiana opcji na wyższą (512>2048)

• zmiana opcji na wyższą (640>1024)

• zmiana opcji na wyższą (640>2048)

• zmiana opcji na wyższą (1024>2048)

Opcja "640" jak najbardziej zalapuje się na warunki promocji :D Nieważne co masz w papierach które były podpisywane przy instalacji :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Traflas na jakas nawiedzona Pania z TP :D

Zmien telepunkcik bo mozesz zmienic opcje na neo 1MB na 100%

 

Ja Zmianialem z neo 640 na 2048 jakis miesiac temu (sami mi to proponowali) wiec te teksty w stylu ze nie mozna niech ta Pan wsadzi sobie poprostu w d...

 

Aha i powiem jeszcze jedno... Ja bym tej Pani malego pstryczka w nos dal a juz mowie dlaczego...

Masz umowe do 30 czerwca ze stara neo czyli jak nie przedluzysz to Ci umowa przechodzi na czas nieokreslony (wyzszy abonament) wiec radze sie pospieszyc :)

Edytowane przez mowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za firma....

 

oszukano mnie w BOK - główna siedziba! powiedzano mi ze nie mozna zamowic migracji, co więcej na infolinii też mnie poinformowano ze ta promocja nie jest dostępna.

 

 

przedłużyłam umowe na stare neo bo powiedziano mi ze nie mozna zmienic predkosci, tym samym nacięgnięto mnie na droższy abonament, niestety nie wchodziłam wczoraj na Tweak :( wiec nie moglam zobaczyc waszych postow.

 

zaraz pojade do telekomunikacji, wyjasnie to i nie omieszkam zlozyc skargi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzwonilam na infolinie i kobieta stwierdziła ze nie moze przyjac zgloszenia o migracje bo mam NEOSTRADE PLUS, a promocja jest skierowana do uzytkownikow NEOSTRADY TP

 

 

?? czy mi sie wydaje czy ona mnie robi w balona??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wcale nie prawda jak tu wiekszosc twierdzi ze mozesz migrowac do 1024.

Jesli masz stare neo 640 (dokladnie nie pamietam jaki skrot przy nim byl)

to nie mozesz migrowac tylko trzeba zrezygnowac ze starej uslugi i zalozyc nowa.

Bardzo zadko sie taka sytuacja trafai ale ty mialas na tle nieszczesia ze posiadasz opcie z ktorej nie mozna migrowac.

Przy dokladniejszym przestudiowaniu regulaminu migracji mozna sie tego doczytac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość aTaSerwis

Dobra, już wiem co jest grane.

Istniały dwie rózne usługi:

1) Neostrada Plus

2) Neostrada TP

Ta 1 jest starsza, ale była mozliwość przejścia na "nowszą" ... tylko że to się kompletnie nie opłacało (mniejszy transfer za więcej kasy). Teraz nie ma juz takiej mozliwości, tepsa nie proponuje zmiany usługi "Neostrada Plus" na "Neostrada TP".

Umowe przedłużyłaś, więc nie ma juz za bardzo możliwości manewru.

Trzeba było zrobić tak: zrezygnować z przedłużania umowy, zapłacić za modem (100PLN to nie majątek), po otrzymaniu potwierdzenia zamówić nową usługę "Neostrada 512" na promocyjnych warunkach , po uruchomieniu usługi używać do końca okresu promocyjnego a potem zrobić migrację do "Neostrada 1024" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, już wiem co jest grane.

Istniały dwie rózne usługi:

1) Neostrada Plus

2) Neostrada TP

Ta 1 jest starsza, ale była mozliwość przejścia na "nowszą" ... tylko że to się kompletnie nie opłacało (mniejszy transfer za więcej kasy). Teraz nie ma juz takiej mozliwości, tepsa nie proponuje zmiany usługi "Neostrada Plus" na "Neostrada TP".

Umowe przedłużyłaś, więc nie ma juz za bardzo możliwości manewru.

Trzeba było zrobić tak: zrezygnować z przedłużania umowy, zapłacić za modem (100PLN to nie majątek), po otrzymaniu potwierdzenia zamówić nową usługę "Neostrada 512" na promocyjnych warunkach , po uruchomieniu usługi używać do końca okresu promocyjnego a potem zrobić migrację do "Neostrada 1024" ;)

1524396[/snapback]

Po co cudować ? Wystarczy że zrezygnujesz z Neo 640 i wezmiesz od nowa neo 1024 z modemem za 1zl itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wziełabym ten modem za 100zł ale jak sie okazalo jednak nie moga mi go sprzedac...

 

ale juz mam plan, zrobie tak: przedłuzylam umowe a po 4 miesiacach jak modem bedzie juz zgodnie z regulaminem moj, zerwe umowe ze wzgledu na wejscie nowego regulaminu :) i pozniej zaloze sobie 1024 i bede śmigać na moim modemie

 

 

a wracajac do sprawy neostrady to na rachunku telefonicznym jest wyraźnie napisane "opłata za NEOSTRADE TP" a nie za "Neostrade Plus"

 

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle TP SA wszystko pierniczy i robi problemy.Lepiej jakbys znalazla innego providera.Ale mieszkasz w domku jednorodzinnym i tu jest problem. <_< Moze DSL (1 Mbit) jesli jest mozliwe by bylo lepszym rozwiazaniem. Radze sie zastanowic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO lepiej brac Chelo bo TPSA robi fatalne te limity transferow i jak sie ma 2 MB na sek to po prostu sie limit konczy po tygodniu intenstywnego sciagania... IMO porazka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale juz mam plan, zrobie tak: przedłuzylam umowe a po 4 miesiacach jak modem bedzie juz zgodnie z regulaminem moj, zerwe umowe ze wzgledu na wejscie nowego regulaminu :) i pozniej zaloze sobie 1024

1524468[/snapback]

a wiesz do kiedy możesz zrywac umowe ze względu na nowy regulamin? bo coś mi się zdaje że jest na to miesiąc czy jakoś tak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje po zerwaniu umowy przerzucic sie na DSL-a 1Mbit - Mam 22 takie łącza w firmie i są poprostu bezawaryjne, no i żadnych limitów ;) A modem sprzedasz i kupisz jakis router :) ( Ja używam tego Drayteka chodzi to wspaniale z tym dslkiem no i voipik jest ;) Cena około 800zł ale warto bo to baaardzo fajny sprzęcik )

Edytowane przez pichu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kara to 40 zl za kazdy miesiac korzystania z ne przy danym aneksie - czyli tyle co nic.

 

tymczasem nie rozumiem po kiego przerzucac sie na 1024 z limitem majac najlepsza w tym momentcie na rynku opcje uslugi , czyli 640kbps. jakby to o mnie chodzilo to za zadne skarby bym sie nir przerzucil - owszemjest drozsza ale latwo to policzyc:

 

sciagajac sobie non stop 31 dni w miesiacu z pelnym transferem (64kB/s)osiagamy:

ilosc sekund w miesiacu: 31*24*3600=2678400 sekund

mnozymy to razy 64kB: 2678400 * 64 = 171417600kB zassanych na miesiac, czyli jakies 169GB (po uwzglednieniu dylatacji 1024).

 

i za t placiy 170zl.

 

teraz

wezmy neo 1024.

umowa na 24mce - abonament 138.99zl w tym 25GB.

zeby osiagnac przynajmniej te 169GB z uslugi 640 trzeba DOKUPIC w paczkach po 2GB (9.91zl za paczke) jeszcze:

169 - 25 = 144GB, czyli trzea wydac:

144 / 2 * 9.91zl = 713.52zl

laczny koszt miesieczny: 138.99zl + 713.52zl = 852.51zl

 

zeczywiscie - wypas w ciapki :) to chyba najdorzsza oferta. do tego dochodzi fakt ze transferu mozna dokupic tylko 2x dziennie na infolinii i drugi fakt ze na laczu 1024 ciagnac 31dni w miesiacu mozna pobrac lacznie: 31*24*3600 * 128 [kB/s] = okolo 335 GB (po uwzgldenieniu (mniej wecej) dylatacji 1024). czyli koszt dla sciagajacego non stop:

335 - 25 = 310 - trzeba dokupic. to jest 155 paczek po 9.91zl a to wychodzi:

155 * 9.91 = 1535.05zl plus 138.99 abonament = 1675.04 zl

 

zycze ZDROWIA, SZCZESCIA, POMYSLNOSCI :)

 

pracownik infolinii technicznej neo, czyli ja ayem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kara to 40 zl za kazdy miesiac korzystania z ne przy danym aneksie - czyli tyle co nic.

 

tymczasem nie rozumiem po kiego przerzucac sie na 1024 z limitem majac najlepsza w tym momentcie na rynku opcje uslugi , czyli 640kbps. jakby to o mnie chodzilo to za zadne skarby bym sie nir przerzucil - owszemjest drozsza ale latwo to policzyc:

 

sciagajac sobie non stop 31 dni w miesiacu z pelnym transferem (64kB/s)osiagamy:

ilosc sekund w miesiacu: 31*24*3600=2678400 sekund

mnozymy to razy 64kB: 2678400 * 64 = 171417600kB zassanych na miesiac, czyli jakies 169GB (po uwzglednieniu dylatacji 1024).

 

i za t placiy 170zl.

 

teraz

wezmy neo 1024.

umowa na 24mce - abonament 138.99zl w tym 25GB.

zeby osiagnac przynajmniej te 169GB z uslugi 640 trzeba DOKUPIC w paczkach po 2GB (9.91zl za paczke) jeszcze:

169 - 25 = 144GB, czyli trzea wydac:

144 / 2 * 9.91zl = 713.52zl

laczny koszt miesieczny: 138.99zl + 713.52zl = 852.51zl

 

zeczywiscie - wypas w ciapki :) to chyba najdorzsza oferta. do tego dochodzi fakt ze transferu mozna dokupic tylko 2x dziennie na infolinii i drugi fakt ze na laczu 1024 ciagnac 31dni w miesiacu mozna pobrac lacznie: 31*24*3600 * 128 [kB/s] = okolo 335 GB (po uwzgldenieniu (mniej wecej) dylatacji 1024). czyli koszt dla sciagajacego non stop:

335 - 25 = 310 - trzeba dokupic. to jest 155 paczek po 9.91zl a to wychodzi:

155 * 9.91 = 1535.05zl plus 138.99 abonament = 1675.04 zl

 

zycze ZDROWIA, SZCZESCIA, POMYSLNOSCI :)

 

pracownik infolinii technicznej neo, czyli ja ayem ;)

1545978[/snapback]

 

 

Nie każdy ściaga w miesiącu 169GB zastanów się co piszesz. Niektórym wystarcza w zupełności 25GB miesięcznie a poza tym neo1024 jest tańsza od 640.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co komuś prędkość 1024 skoro nie sciąga dużej ilości danych? Przecież 512 wystarcza do komfortowego kożystania z internetu (poczta, WWW, i sporadyczne sciąganie plików)

1546546[/snapback]

A wiesz, ze niektorzy musza czasami jednak sciagnac pliki sporej wielkosci w krotkim czasie? Czy to musi oznaczac ze taka osoba siedzi i przez caly czas ma odpalone p2p i ze non-stop sciaga duze ilosci danych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, ale wydaje mi się, że prędkośc 512 spokojnie wystarczy.

1546626[/snapback]

Czas to pieniadz (doslownie). Jak dla mnie przeskok w firmie z 512 na 1024 (co prawda w Netii) bardzo pomogl. Teraz ja czekam na sciagniecie glupiego flasha do telefonu komorkowego z internetu 2x krocej, a co za tym idzie, klient, czeka rowniez krocej. Majac do dyspozycji tyle samo czasu moge zrobic sporo wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tia ale jednoczesnie ograniczasz sobie inne mmozliwosci - wyliczylem tylko dla hipotetycznego przypadkku ilosci transferu, kazdy decyduje pod siebie

1547925[/snapback]

Poprostu musisz zrozumiec ze nie wszyscy sciagaja co popadnie z internetu. Niektorym potrzebne jest cos raz na jakis czas, ale za to bardzo nagle.

Edytowane przez KrzychuG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

a może masz jakiegoś sąsiada lub kilku który nie ma internetu i sie z nim podzielisz- wtedy znacznie obniżą ci się koszta :-P

 

a co do DSL to mam pytanko do znawców:

czy zeby zamówić DSL trzeba mieć firmę?? Bo to usługa biznesowa i REGON jest chyba niezbędny tak ? osoba fizyczna nie moze mieć DSL ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...