Skocz do zawartości
westsajd

Instrukcja- Jak Przekierować Porty?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam niedorozwinietego admina sieci ktory praktycznie nic nie umie... jedyne co potrafi to go wlaczyc po braku pradu itp. Jak w prosty sposób mu wytłumaczyc jak przekierowac porty na linie? Wiem ze serwer stoi na linuxie... tylko tyle wiem... moze ktos napisac prosta instrukcje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czym... co on tam ma wogóle na tym kompie... musze mu napisać maila jak ma przekierować porty krok po kroku...

 

Gdy wchodze na http://192.168.0.1 jest napisane "Welcome to FREESCO server blablalba"

Edytowane przez Barthezzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o nazwe programu / usługi który jest zainstalowany na tym serwerze

Duzo aplikacji / usług pozwala przekierowywac porty..

 

Najlatwiejszy IMO jest SOCAT

 

poszperaj tez na forum freesco.pl [np takie tematy tam sa]

Edytowane przez lofix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie można tego zrobić jakoś z poziomu konsoli? Bo znając go to on żadnego programu nie zainstaluje...

 

Aha czyli z tego tematu wynika że każdy Freesco ma te iptables i można tym sie bawić?

Edytowane przez Barthezzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra to powiedzcie mi jak dostać się do panelu kontrolnego tego freesco. Jak wchodze przez telnet: open 192.168.0.1 to jest napisane: połączenie z hostem przerwane, jak wchodze przez IE czy coś innego 192.168.0.1:82 to wyskakuje mi brak strony. Czy możliwe jest że panel jest na innym porcie niż 82? Jeśli tak to jak sprawdzić na jakim?

 

Hasło mam...

Edytowane przez Barthezzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra to powiedzcie mi jak dostać się do panelu kontrolnego tego freesco. Jak wchodze przez telnet: open 192.168.0.1 to jest napisane: połączenie z hostem przerwane, jak wchodze przez IE czy coś innego 192.168.0.1:82 to wyskakuje mi brak strony. Czy możliwe jest że panel jest na innym porcie niż 82? Jeśli tak to jak sprawdzić na jakim?

 

Hasło mam...

1523092[/snapback]

no offence..uffff :mur:

 

>> cat /etc/services | grep 82xfer             82/tcp    #XFER Utilityxfer             82/udp    #XFER Utility
To apropo Twojego portu 82

 

Moze jednak zaloguj sie via ssh ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...