Skocz do zawartości
Fan BF2

Prescott Czy Northwood

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na obecna chwilę mam starego P4 2.4 GHZ Northwood (S478, FSB 533 MHZ). Muszę kupić nowego, szybszego bo nie obsluguje pamieci 400 MHZ. Mam do wyboru Pentium 4 (S478) 3.00 GHz HT (FSB 800) bulk (Northwood) lub Intel Pentium 4 (S478) 3.20E GHz HT (FSB 800) BOX (Prescott). Ktory jest podkręcalny i wydajniejszy ??? Prosze o pomoc w wyborze procka :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

beda porównywalnie szybkie (ew precsott nieznacznie szybszy) ale:

prescott - mozna wyżej podkrecc

prescott - ma dodatkowe instrukcje

northwood - ine grzeje sie tak jak perscott :D - wiec bedzie troche ciszej na standarowym chłodzeniu

 

ps. pamieci nie obsługuje ci chpset płyty głownej - wymiana procka nic nie pomoze, bo kontroler pamieci jest w chipsecie a nie w procku (jak w amd)*

 

* a takie rozwiazanie jest chyba lepsze, skoro intel zapowiedział dodawanie kontrlerów pamieci do swoich procków...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche zejde na OT ale trudno :D

Mój procesor siedzi na FSB 100MHz

Czyli Bus 4x100 = 400MHz

Pamiatki sa traktowane równo z PC wiec w DDR'ach beda chodzic 200MHz ale zazwyczaj chodza asymetrycznie w takich sytuacjach i sa na 133MHz czyli 266 tak? :D

Wiec jezeli uda mi sie wyciagnac z mojego procka FSB 166MHz to czy jest sens kupowania 2x512 Hynixów 400Mhz i najwyzej zejsc ponizej 2CL? (da sie w ogole? chyba nie..)

Dzizyys jak namąciłem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I przy okazji ciekły azot ;)

 

Ide z tym OT na dział Pamięć  :lol:

1523498[/snapback]

 

CHyba Pentagram Freezone QVC-100 Cu wystarczy B)

Czy musze wydajniejszego wentyla ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> ? :unsure:

Edytowane przez Fan BF2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak bede kupować nowe chlodzenie bo stary P4 idzie z Pentagramem do drugiego kompa, wiec jakie chlodzenie polecacie (aby bylo wydajne, ciche, drogie :)))???? Zebym dzieki niemu mogl podkrecic proca w przyszlosci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak bede kupować nowe chlodzenie bo stary P4 idzie z Pentagramem do drugiego kompa, wiec jakie chlodzenie polecacie (aby bylo wydajne, ciche, drogie :)))???? Zebym dzieki niemu mogl podkrecic proca w przyszlosci :)

1527035[/snapback]

Wydajne, ciche, drogie ? Może być np. Thermaltake Big Typhoon - przy Pres(h)cott'cie nie będzie się nudził :lol: . Na Allegro widziałem po 169zł "kup teraz"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XP-120 + cichy wentyl. wyjdzie ze 200zł ale lepszego chłodzenia nie znajdziesz. Albo tańszego i strasznie bardzej nie gorszego Arctic Freezer 4. Nic innego nie polecam, bo nie ma sensu moim zdaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajne, ciche, drogie ? Może być np. Thermaltake Big Typhoon - przy Pres(h)cott'cie nie będzie się nudził  :lol: . Na Allegro widziałem po 169zł "kup teraz"...

1527069[/snapback]

 

Wiesz, ale bym wolal chlodzenie jakies z komputronika, bo tam tylko kupuje. A zalman, pentagram ??? Myslalem o tych firmach ale jak piszecie ze jest cos lepszego to biore Artic Frezer 4, mam nadzieje ze to bardzo dobry wentyl do przyszlosciowego oc prescotta :> i zarazem cichy :>

 

 

P.S. Jakie wentyle dodatkowe do obudowy ??? zwyklej ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...