Skocz do zawartości
arch

Audigy 2 Zs Vs Dzwiek Z Mobo Msi

Rekomendowane odpowiedzi

Planuje sobie niedlugo sprawic nowego kompa i musze rozstrzygnac kwestie karty dzwiekowej. Otoz mam glosniki Logitech X-620 (6.1), ktore uzywaja 3 jackow do komunikacji z kompem, a taki standard, z tego co wiem, obsluguja tylko karty Creative'a (kupilem gainwarda, ktory ponoc mial dzialac w 6.1, pomoc techniczna powiedziala, ze musza byc 4 jacki i ze mam z[ciach!]e glosniki, jak sie pozniej okazalo nie mieli racji ale bylo juz za pozno ;\). Nie bede zaglebial sie w szczegoly, przechodze do sedna:

Czy bardziej oplaca sie kupic mobo DFI (pod s 939) + Audigy 2, czy moze ktoras z plyt MSI ze zintegrowanym ukladem dzwiekowym i dlaczego akurat tak.

10x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam mobo dfi pod 939 i nie kupowale audigy bo tak na prawde roznicy nie zauwazy sie. oczywiscie audigy ma duzo bajerow itd, ale do pogrania, posluchania muzy, obejzdzenia filmu jest super. jakosc dzwieku dla mnie bajer. jak nie masz bardzo wygorowanych wymagan to mozesz isc w moje slady. uklad obluguje glosniki do 7.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze karty na PCI będą dawały lepszy dzwięk niż zintegrowane układy dzwiękowe.(...)

1523179[/snapback]

Poczytaj trochę o wynalazku nV - Soundstorm :D

 

ja mam mobo dfi pod 939 i nie kupowale audigy bo tak na prawde roznicy nie zauwazy sie. oczywiscie audigy ma duzo bajerow itd, ale do pogrania, posluchania muzy, obejzdzenia filmu jest super. jakosc dzwieku dla mnie bajer. jak nie masz bardzo wygorowanych wymagan to mozesz isc w moje slady. uklad obluguje glosniki do 7.1

1523387[/snapback]

Różnica jest w brzmieniu - tutaj na dole są parametry do oblookania :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam mobo dfi pod 939 i nie kupowale audigy bo tak na prawde roznicy nie zauwazy sie. oczywiscie audigy ma duzo bajerow itd, ale do pogrania, posluchania muzy, obejzdzenia filmu jest super. jakosc dzwieku dla mnie bajer. jak nie masz bardzo wygorowanych wymagan to mozesz isc w moje slady. uklad obluguje glosniki do 7.1

1523387[/snapback]

Moje glosniki nie sa najwyzszej jakosci, inaczej bym sie nie wahal i wybralbym Audigy. Jednak tak nie jest i wlasnie dlatego zalozylem ten topic - zeby sie dowiedziec czy musze inwestowac w karte PCI. Dlatego do posiadaczy plyt MSI lub DFI kieruje pytanie: czy w sterze da sie ustawic _konkretnie_ system 6.1? Bo wlasnie moja obecna karta tez miala go obslugiwac, ale po podlaczeniu 4 jacka (1 kanal?) do 4 portu i ustawienia glosnikow w tryb 7.1.. Problem w tym ze mam przy glosnikach tylko 3 jacki i z tego co sie orientuje, ten standard obsluguja tylko karty Creative. Ponawiam swoja prosbe o napisanie tu przez uzytkownikow w/w mobo, czy da sie ustawic w sterze dzwiek 6.1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj trochę o wynalazku nV - Soundstorm :D

Ehh, niby racja :P Ale dobre PCI i tak sa lepsze od zintegrowanych. Pozatym jak sie nie ma dobrych głośników to i tak sie nie wyczuje dużej różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to teraz niech jeszcze sie wypowie posiadacz  msi z sb live 24 :D

1525152[/snapback]

Właśnie widziałem gdzieś na którejś mobo pod 939 24-ro bitowy przetwornik dźwięku Creativa zintegrowany - bodajże jakaś MSi, ale nie jestem pewien - jak ktoś wie o jaką mi chodzi - będę wdzięczny ;)

 

UPDATE:

 

Mam - to ta, także od wyjątków są reguły - według mnie bardziej opłaca się kupić mobo ze zintegrowanym dźwiękiem, odjąć jego koszt jako kupowanego oddzielnie od ceny płyty, zobaczyć ile kosztuje wtedy i porównać z możliwościami/ceną innych producentów. Sam posiadam (jeszcze) 8rda+ i jestem verry happy z rozwiązania n2 + Soundstorm :wink:

Edytowane przez frstjob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...