Skocz do zawartości
marcellus

Supreme Commander / Total Annihilation 2

Rekomendowane odpowiedzi

hehe jednak musze zweryfikowac moje osiagi :P, napisalem wczesniej ze mozna pograc na sprzecie z mojego podpisu w 1280x960 4xAA 16xAnizo wszystko namaxa. Owsze mozna ale w 2 osoby i na poczatku gry.

 

wczeoraj sobie pogralem dluzej 2 na 2 i juz nie bylo tak rozowo. W zaawansowanej fazie gry musialem wylaczyc AA i zrobic cienie na medium zeby bylo plynnie

 

Kurde 1900XT@730/780 2GB ramu i A64@ 2800MHz to juz przezytek :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy testował ktoś nowego patcha 1.0.3217? Daje jakiegoś kopa? Ja jedyne co zdołałem zauważyć to fakt niezgodności savów z wersji podstawowej.

 

Zmiany:

~ Build 3217 represents a full integration from the game's

main development branch, reflecting many changes to the

game's code base. Only the partial highlights are

included here.

~ Fully updated release notes regarding balance and

gameplay changes forthcoming.

~ Support for Direct2Drive download version enabled.

~ Several color, prop, texture, normal map and effects

adjustments throughout the game.

~ Several animation and animation speed adjustments

throughout the game.

~ Note that Build 3217 does not include an update to

GPGnet. Current GPGnet version is 1.5.52.

~ Add open/close slot functionality.

~ Fix observer button appearing/disappearing

~ Chat history should now only display the senders name on

the first line of every message.

~ Fixed an issue with the chat window that was making the

allies and all buttons function incorrectly.

~ Pausing the game then opening and closing a menu that

pauses the game will no longer unpause the game. It will

remain paused until the user unpauses.

~ Game no longer hangs when minimizing during a

non-interactive sequence.

~ Rules for reclaiming building have changed

significantly, reducing a possible game exploit.

~ Commanders can no longer overcharge each other.

~ Commander nuke detonation set at 4000 damage.

 

 

P.S.

Jak odpalić ten test, bo u mnie wywala ciągle błąd...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by bylo zorganizowac rozgrywki forum w SC :)

 

Ja dzisiaj dopiero dostaje przesylke z SC, ale z niecierpliwoscia czekam na zebranie dobrej ekipy do SC. Granie z random people ma moim zdaniem wiecej minusow niz plusow...

 

Ale dlugo minie czasu zanim bedzie mozna sobie zagrac w 8 osob na najwiekszych mapach... 8800 wymieka nawet...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.legionhardware.com/document.php?id=617

Przeczytajcie ten artykul...

Tylko 8800 umozliwia gre powyzej 30fps na high quality :-/

Coz - pewnie dopiero za rok bedzie mozna sie ta gra cieszyc w pelnym zakresie ;-)

Okej u mnie hasa sobie na full ustawieniach na mapie 40km na 40km jeszcze tworze gre i gra 5 osob zadnej przyciny katy 6.12

Gra mnie troche denerwuje mianowicie wkurza mnie to menu ktore zajmuje pol ekranu i nie widac tego miodu tego wypasu moze ktos wie jak to wylaczyc .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej u mnie hasa sobie na full ustawieniach na mapie 40km na 40km jeszcze tworze gre i gra 5 osob zadnej przyciny katy 6.12

Gra mnie troche denerwuje mianowicie wkurza mnie to menu ktore zajmuje pol ekranu i nie widac tego miodu tego wypasu moze ktos wie jak to wylaczyc .

Jesli masz full game to w ostatnim patchu jest opcja wlaczenia minimal UI - chyba alt+p albo cos takiego.

Jest rowniez mod ktory daje dodatkowy UI gdzie mozna dragowac wszystkie menu - poszukaj linku na oficjalnym forum gaspowered.

 

co do perf. to ciagle jest silnik rabniety - ja mam 8800 i wcale plynie nie dziala w pozniejszych etapach gry (nawet jesli dam na medium).

Niektorym chodzi dobrze, niektorym zle..... nikt nie ma pojecia dlaczego - super ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i poprzednia punktacja w SupComMarku poszlo do kosza z nowym patchem :) i w sumie dobrze bo byla konkretnie zakrecona, a wyniki mozna bylo tylko brac z porowania fps. ciekawe co wniesie nowa wersja ;) teraz im wyzszy wynik tym lepiej i wyglada tez na to, ze fps poszedl do gory, szczegolnie na vista - tylko szkoda, ze sli nie dziala :/

 

vista 32bit c2d6700@3.8 8800gtx 1280x1024 fsaa 4x aniso 16x HQ

SupComMark (sim) : 9057

SupComMark (render) : 8301

SupComMark (composite) : 17357

FPS min[ 7.21] max[ 61.34] avg[ 49.369]

 

1680x1050

SupComMark (sim) : 8985

SupComMark (render) : 8096

SupComMark (composite) : 17081

FPS min[ 5.34] max[ 62.06] avg[ 44.250]

 

winxp 1680x1050

SupComMark (sim) : 9028

SupComMark (render) : 7786

SupComMark (composite) : 16814

FPS min[ 6.78] max[ 61.09] avg[ 39.432]

 

winxp 1680x1050 sli 8800gtx

SupComMark (sim) : 9148

SupComMark (render) : 8503

SupComMark (composite) : 17651

FPS min[ 16.40] max[ 64.50] avg[ 54.193]

Edytowane przez Sulaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyglada tez na to, ze fps poszedl do gory, szczegolnie na vista - tylko szkoda, ze sli nie dziala :/

Zaraz, zaraz...

Pod Vista masz lepszy performance?... hmmm

Wszedzie na netcie widze, ze gry dzialaja okolo 5% wolniej na Viscie - czyzby Supreme Commander dzialal inaczej? ;)

 

We wszystkich grach tak masz? Czy tylko w SC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz...

Pod Vista masz lepszy performance?... hmmm

Wszedzie na netcie widze, ze gry dzialaja okolo 5% wolniej na Viscie - czyzby Supreme Commander dzialal inaczej? ;)

no sprawdzalem, ustwienia graf (gra, stery) w xp i vista i jest identycznie, tak wiec wyglada na to, ze SC bardziej sie lubi z vista. ale sprawdze jescze raz, bo troche sporawa ta roznica :unsure:

 

We wszystkich grach tak masz? Czy tylko w SC?

tylko SC, bo tylko to sprawdzilem tak "doglebniej" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no sprawdzalem, ustwienia graf (gra, stery) w xp i vista i jest identycznie, tak wiec wyglada na to, ze SC bardziej sie lubi z vista. ale sprawdze jescze raz, bo troche sporawa ta roznica :unsure:

tylko SC, bo tylko to sprawdzilem tak "doglebniej" ;)

Jesli mozesz - to sprawdz to dokladniej :)

Chociaz i tak pewnie glosniej bedzie na necie jak wyjdzie ten "patch" w polowie? marca do SC co zacznie korzystac z direct x10. Pewnie wtedy to bedzie wszystko jasniej...

 

Pytam bo jesli bedzie Vista lepsza to moze troche uzbieram kasiory na ta cholerna Viste...... ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe wiem co myśleć o tej grze... Jakoś nie podoba mi sie w niej widok. Nie jest klasyczny, nawet nie taki jak w ta. Jak wlaczylem pierwszy raz to pomyślałem: jak sie wyłącza tą minimape co jest na całym ekranie?. A tu patrze menu itp, fak to tak wygląda.

Cały czas czuje jakiś dyskomfort grając w to, nie wiem czemu. Natomiast podoba mi sie minimapa i sposób przybliżania pola gry, oraz to że mamy poczucie wojny totalnej, na wielkim obszarze. Aaa i troche zle zrobione jest wyswietlanie zasiegu strzału jednostek. Wiecie, te czerwone pole wokól jednostki, wg. mnie źle, bo wyswietla cały czas zasięg wszystkich, a nie tylko tej zaznaczonej, co przy wiekszej ilości unitów sprawia ze nie wiadomo które jest czyje:)Poprostu chaos .A moze da sie to jakos zmienić?

Narazie gra 3,5/5 zobaczymy czy coś sie zmieni jak dłużej pogram, studia nie pozwalały:)

TA Rules!:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość f.e.a.r.

Jak włączam grę to mi wywala info:

 

Please verify system meets minimum specification.

 

Kumpel ma:

niezidentyfikowane mobo

786 ramu

fx5200

celeron 2,6ghz

 

Taki komunikat wywala przy wlaczaniu gry. Any ideas ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Please verify system needs (meets?) minimum specification.

 

Czegos tutaj nie rozumiesz?

Moze grafa za slaba albo procek nei daje rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość f.e.a.r.

f.e.a.r. - fx5200... z czym do ludzi chłopie...

No też tak wymyslilem ze to przez grafe. Coz. namowie kumpla na 6x00 ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wszystko mam na full w rozdziałce 1152x764 (bez aa).

 

 

I mam pytanie, czy komputer jest zawsze taki słaby na Horde AI i Tech AI. Wystarczy dobrą obronę zrobić, wybudować Heavy Artillery i 5 minut i koniec gry! Gram na mapie 10x10 (takiej zielonej).

 

 

Jak budować szybko? Ja robię minimum, tak zeby przezyć. Co najwyżej dwa land factory i jeden air factory i jak najszybciej do poziomu trzeciego, przeważnie przy poziomie pierwszym buduje 10 mass fabricatori wszystko w power generator.

 

 

A uczyłem się w sposób dziwny, bo dałem mapę odrytą i podpatrzałem jak to robi komputer, teraz jestem szybszy od każdego kompa. Też używacie shifta przy budowaniu?

 

Jeden minu jest taki, że to wszystko jest tak małe że nic nie widać, ja często szukam engineerów i nie wiem czy to jest wojsko czy budowniczy.

 

Fajna gra, tylko nudzi się bardzo szybko.

Edytowane przez niko2003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pare pytan technicznych:

- czy gra wykorzystuje dual core i sli?

- ile miejsca na hdd zajmuje po zainstalowaniu?

- czy na moim kompie z podpisu da sie sensownie pograc? (oczywiscie tak na oko, nie oczekuje dokladnego fps)

w recenzji z cda pisze, ze obsluguje 2 monitory - probowal ktos? uzyteczne/fajne? strasznie obciaza kompa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pare pytan technicznych:

- czy gra wykorzystuje dual core i sli?

- ile miejsca na hdd zajmuje po zainstalowaniu?

- czy na moim kompie z podpisu da sie sensownie pograc? (oczywiscie tak na oko, nie oczekuje dokladnego fps)

w recenzji z cda pisze, ze obsluguje 2 monitory - probowal ktos? uzyteczne/fajne? strasznie obciaza kompa?

1. Dual Core jest bardzo wskazany. Z wlasnego i innych doswiadczenia (zrodlo: oficjalne forum SC) komputery z dual-core radza sobie o wiele lepiej w wiekszych partiach.

2. U mnie jest niecale 8GB. ale mozna wywalic okolo 1.2GB tutoriali... no i save'y zajmuja okolo 40-60MB jeden ;-)

3. Procesor jest w porzadku - to jest najwazniejsze. RAMu przydaloby sie tak minimum 1.5GB na wieksze mapy, ale 1GB tez bedzie dobrze! Grafika to zalezy czego oczekujesz. Gra Ci pojdzie - zalezy jakie ustawienia dasz.

Wazne: Poczytaj oficjalne forum - tam jest duzo wskazowek jak zoptymalizowac dobrze komp do SC.

4. Dwa monitory sa super sprawa tylko... ze to chyba na przyszlosc bo to wymaga naprawde mocnego kompa... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem chętny do gry w SC,moje gg 1101074 ,nie zawsze jestem ale jak coś walić :-)

 

Tak ,swoją drogą,to da się tu obracać jakoś kamerą?Bo jak narazie to tylko oddalenie,przybliżenie,a na sreenach wygląda to fajnie z róznych kontów widzenia,a nie tylko kurde tak zablokowane :D Jest na to jakiś sposób?

Grafe zmieniam chyba za pare dni bo mój x800 nie daje rady (albo to porcek) nie wiem,czy jak bym wziął np x1950 pro to dało by mi jakiś mega skok wydajności?Jak jest duzo woja to z 5 fps mam kiedy to wszytsko walczy,nie wiem czy to proc czy grafa czy jedno i drugie wymięka.

Pozdro :-)

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby obracac ekranem trzeba nacisnąć spacje ...

 

A co do potrzeb to najważniejszy jest procek i dużo ramu ... ten X800 spokojnie mógł by Ci zostać pomyśl lepiej nad tym jak by tu na Core 2 Duo nazbierać.

Opcjonalnie zostaje X2 3600+ (65nm) wykręcony na 2850 mhz ... razem z Abitem KN9 będzie kosztował około 550 zł a zapewni już grywalność nawet na sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby obracac ekranem trzeba nacisnąć spacje ...

 

A co do potrzeb to najważniejszy jest procek i dużo ramu ... ten X800 spokojnie mógł by Ci zostać pomyśl lepiej nad tym jak by tu na Core 2 Duo nazbierać.

Opcjonalnie zostaje X2 3600+ (65nm) wykręcony na 2850 mhz ... razem z Abitem KN9 będzie kosztował około 550 zł a zapewni już grywalność nawet na sieci.

 

Kurde,to aż tak procka łuipie ?To taniej mi wyjdzie jak kupie dobry x2 na Socket 939 niż miałbym wymieniać płyte,proca i ramy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety, przekonałem się o tym na własnej skórze, gierka wymaga sporo, ale działa także nie będę az tak bardzo marudził :P

 

Gierka naprawdę fajna, warta grzechu, prezentuje się ładnie, no alechyba przez tą grafikę i ogrom jednostek tyle wymaga, aczkolwiek gier w którym mogli byśmy sterować całą armią (a nie jej namiastką w postaci kilkunastu jednostek), jest naprawdę mało. Na dodatek tutaj mamy symulacje prawdziwej wojny w pełnym obliczu, wszelkie działania wojsk, przeróżne możliwości ataku i taktyk. To daje nam poczucie że bierzemy udział w czymś więcej niż 'wyrżnięciu wroga za pomocą naszej boskiej armi'. Jak dla mnie gra na 10, tylko niestety szkoda że tyle od naszych blaszaków wymaga.

 

Ps. Małe pytanko ... niedługo ma wyjść jakiś nowy patchyk (ten po 3220) z edytorem map, wie ktoś coś o nim?

Edytowane przez Michel.B

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra ktos jeszcze w to? Giera swietna a w topicu cisza. Mam pytanie; na trailerach widzialem ze cale menu i GUI jest po prawej stronie, ja mam na dole. Nie moge znalesc jak to zmienic. Z boku bardziej by mi odpowiadalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...