Skocz do zawartości
Gość

Co Lepsze Do Aktualnych Gier?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Borykam się już od kilku dni z decyzją zakupu nowej grafy. Mam taki mętlik w głowie, że naprawde nie wiem jaki wybór będzie dla mnie najrozsądniejszy. Interesują mnie dwa modele, konkretnie to GF 6600GT z Palita (wyłącznie ten konkretny model: http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&ID=2225&katid=5 inny nie wchodzi w gre) oraz R9800 PRO z Sapphire (link: http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&ID=923&katid=5). Do tego także chciałbym dokupić nową zasiłke z Chiefteca 410W, ponieważ mój wysłórzony "no-name" 300W mógłby zginąć śmiercią tragiczną przy takiej grafie :wink:. Jeśli chodzi o Radka to nastawiałbym się na kręcenie, co do GeForce'a jeszcze nie wiem. Chciałbym sobie spokojnie pograć w wakcaje w takie tytuły jak Far Cry, GTA: San Andreas, NFS: Underground 2, SW: KotOR II. Porszę o wasze opinie, konkretne fakty przemawiające za jednym albo drugim modelem.

Podkreślam, że jestem świadomy wyższej ceny GF 6600GT od Radka o te ~135 zł, lecz czytając ostatnio wiele opinii użytkowników m.in. tego forum wydaje się wnioskować, że Radek 9800 jest czasem lepszy pomimo tych shader'ów w wersji 2.0. Narzeka się często w przypadku GF6600GT na spadki ilości fps'ów,przekłamania obrazu itp. Pojawiły się nawet opinie, że R9800 jest kartą bardziej ustatkowaną natomiast GF6600GT ma nowsze technologie lecz jest na zbyt "wyżyłowany". Następne pytanie które mi się nasówa to czy 256 bitowa szyna zastosowana w Radosławie rekompensuje szybsze zegary w dżiforsie??? Naprawdę mam ogrom wątpliwości i opinii przekonywujących co do lepszej jakości jednej karty od drugiej, jeśli możecie, doradzcie

mi jakoś w sensowny sposób... (nie typu "bierz 6600GT bo ma shader'y 3.0 i Nvidia the best" itp. :-P ). Dodam jeszcze, że zakup karty planuje na sierpień, być może po wrpowadzeniu na polski rynek nowych układów np. GF7800GTX, bądź R520 (chodź z R520 bym się nie łudził bo ATI sie coś strasznie opie.dala) te modele jeszcze stanieją.

 

P.S. Rozpatruje tylko te dwa modele, które podałem w linkach, raczej nic pozatym i innego mnie nie interesuje

 

P.S. 2 Wiem że zapewne takich topiców było dużo, ale konkretnego odpowiadającego na moje pytania nie znalazłem, więc proszę z góry moderatora o nie zamykanie :)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę ,że jak juz coś, to najlepszym rozwiązaniem na teraz dla Ciebie bedzie: http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&...katid=5&grupa=9

Asus 6800LE - odblokujesz coś mu tak i będzie śmigać ;)

Ale jeżeli mówiesz ,ze planujesz kupić karte na jesień to narazie trzeba poczekać jak sie ceny zmienią. Ja przedwczoraj dostałem swojego Leadteka i dałem za niego "tylko" 1199zł, jak był na promocji, bo juz nie ma. Uważam ,że to kompletny debilizm wywalać tyle na część do kompa, ale znowu przesunęli premiere R520 do końca roku, a nie wiadomo jak to będzie rzeczywiście, więc juz wolałem kupić teraz. Zresztą nawet jak wejdzie nowy układ, to ta co mam bedzie kosztować ~1000zł, czyli tak znowu dużo nie stracę. Jak możesz wytrzymwać (ja nie mogełm na Riva TNT2 :D) to poczekaj, wejdzie R520, nowe modele GF7800 i ceny dzisiejszym topowych kart ładnie polecą ;)

Edytowane przez Jet4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tego Asusa 6800LE bym się jednak nie pisał, bo anuż trafie na egzemplarz, w którym żadnego z potoków się nie da odblokować i wydam tylko niepotrzebnie pieniądze. W przypadku GF6600GT i R9800PRO mam chociarz pewność :). Mówisz miałeś Rive dwójke, ja mam Radka 9000 z HIS'a z 64MB RAM i też wytrzymać nie moge :wink:, więc chce dokonac zakupu jak najszybciej - a jesień to zdecydowanie za późno (przecież w wakacje trzeba coś pograć :D).

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to poszukaj na allegro jakiegos modowalnego 6800LE

ja poszukalem normalnego i mam to co w podpisie :D

niestety zasilator 420W to juz troche malo jak na taka grafe - antec 550W juz bylby spoko;]]] albo jakis inny 500W<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eeeee jak za słaby ten zasilacz? Ta grafa tak ciągnie przez to podkręcenie i modowanie? No to nie widziałem że aż tyle (to chyba ze 100W ciągnie). Rzeczywiście dobrze byłoby gdybyś znalazł jakiegoś modowalnego 6800/6800LE, ale musisz wiedzieć, że jak uda ci sie odblokować wszystko i jeszcze go podkręcisz, to potrafi nieźle przygrzać. Mój ma w windzie 65*C, a w gierach 76*C. Jeżeli chodzi o temp w grach to jest ok, ale ta temp w windzie dziwna bardzo... Takie wyniki mi podaje WinFox, bo Everest pokazuje o 5* mniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem już 6600GT na AGP i na PCI-E, miałem też 6800GT, wszystkie cieły bez sensu, i miały dziwne spadki FPS... Miałem takze 9800PRO (kupiłem po sprzedaży 6600GT), i nie było żadnych problemów, karta sie super kręciła, gry nie cieły i nie miały żadnych chorych wachań FPS. Nie kupuj nic z seri 6xxx, dobrze Ci radze, bo miałem już pare tych kart, i wszystkie tną jak już pisałem wyzej...

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh, smieszny temat w ogole, wiadomo ze 6600GT lepszy, powiem wiecej, brat ma 6600GT ja mam 6800GT, a niektore gierki chodza nam podobnie, to naprawde dobra karta za niewielkie pieniadze !

 

Zielonyman: wyjasnij prosze co skonfigurowales, bo az ciekawy jestem :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temu tnie, kto nie potrafi ich dobrze skonfigurować:P

Mój 6800Gt śmiga aż miło:)

1526448[/snapback]

Właśnie, możesz powiedzieć co rozumiesz przez pojęcie "dobrze skonfigurować"? <_<.

 

Dzięki Majdan za test porównawczy, choć jak kto mówią na samych cyferkach opinii nie powinno się wyrabiać :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temu tnie, kto nie potrafi ich dobrze skonfigurować:P

Mój 6800Gt śmiga aż miło:)

1526448[/snapback]

Nie rozśmieszaj mnie człowieku...

 

Pewnie jedyne co zrobiłeś to stery zainstalowałeś. Ja i wielu ludzi próbowaliśmy dziesiątki różnych konfiguracji, sami robiliśmy składanki sterów do płyt głównych, a Ty tu mówisz o jakiejś konfiguracji... nVidia spierniczyła architekture GPU i jest jak jest.

 

Bierz R9800PRO Sapphire. Chyba że w DOOM II chcesz tylko grać...

Edytowane przez PiPoL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szafirek 9800pro jest spoko kartą

1526721[/snapback]

Wiadomo że jest spoko tylko czy warto dziś ją kupować...

 

 

i problem masz z głowy - 6600GT !  :)

Ja mam też taki problem. Nie wiem którą wybrać ale jak widać zadnia są podzielone. Są tacy co wolą tylko ATI i Radki i są ludzie uwielbiający NVIDIA GeForce i inne... Mój problem tkwi w dwóch rzeczach. Chce kupić karte graficzną która mi bedzie służyć przez dłuższy okres czasu. No i problem z funduszem na ten podzespół... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że jest spoko tylko czy warto dziś ją kupować...

 

Ja mam też taki problem. Nie wiem którą wybrać ale jak widać zadnia są podzielone. Są tacy co wolą tylko ATI i Radki i są ludzie uwielbiający NVIDIA GeForce i inne... Mój problem tkwi w dwóch rzeczach. Chce kupić karte graficzną która mi bedzie służyć przez dłuższy okres czasu. No i problem z funduszem na ten podzespół...  :wink:

1527141[/snapback]

 

Tu nie chodzi o uwielbianie jednej czy drugiej. Ja testowałem i tą karte i tą, mało tego, najpierw miałem 6600GT, a potem kupiłem 9800PRO i byłem zachwycony.

Edytowane przez PiPoL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o uwielbianie jednej czy drugiej. Ja testowałem i tą karte i tą, mało tego, najpierw miałem 6600GT, a potem kupiłem 9800PRO i byłem zachwycony.

1527174[/snapback]

Więc polecasz Radeona 9800PRO. Hmm... może i masz racje tylko trzeba pomyśleć troche na przyszłość i kupić coś na dłuższy dystans :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszłościowe? Stary, w SM 3.0 6600GT jest tandetny, w Splinter Cell nie zagrasz normalnie, nie ma nawet o tym mowy. A co będzie potem, gdy SM 3.0 w grach będzie musiał być szybki? Kupa, nie pograsz... Dlatego bierz 9800PRO :)

Edytowane przez PiPoL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie 6600GT jest niewarty swojej ceny. 128 bitowa szyna pamięci dławi się w wyższych rozdzielczościach, a przez okrojona architekture ROPów zachowuje sie czesto jak 4x2 a nie 8x1, czego wynikiem są wspomniane spadki FPS. Nie wiem jak dla was, ale dla mnie karta za ta cene nie powinna byc tak ograniczona. W koncu nie kupujemy jej na kilka miesiecy, tylko czesto na lata, a kiedys moze jej to powaznie zaszkodzic.

 

9800Pro jest kartą bardziej komfortową, FPSy trzyma na stałym poziomie a to w wielu grach jest cenione bardziej niz maksymalna liczba fps (mowa tu np. o wszelkich wyscigach [symulatorach], gdzie przyciecie nie moze miec miejsca)

 

Oczywiscie Radeon nie jest juz karta ktora pozwala grac z FSAA na full detalach i wysokiej rozdzialce w niektorych nowych gierkach, ale ma ciagle swoj ukryty potencjal a to sie w kartach liczy najbardziej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam problem jaka karte wybrac do mojego sprzetu:

Duron 900 mhz

256 ram 133mhz

GeForce 2 mx 200

KZVZA plyta

 

Mam do wyboru 2 karty (2 kumpili sprzedaje)

- Radeon 9200se 64 mb cena 100zł

- GeForce 5200fx 128 mb cena 100zł

 

Która byscie zaproponowali ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam problem jaka karte wybrac do mojego sprzetu:

Duron 900 mhz

256 ram 133mhz

GeForce 2 mx 200

KZVZA plyta

 

Mam do wyboru 2 karty (2 kumpili sprzedaje)

- Radeon 9200se 64 mb cena 100zł

- GeForce 5200fx 128 mb cena 100zł

 

Która byscie zaproponowali ?

1527273[/snapback]

a co ma do tego ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem już 6600GT na AGP i na PCI-E, miałem też 6800GT, wszystkie cieły bez sensu, i miały dziwne spadki FPS... Miałem takze 9800PRO (kupiłem po sprzedaży 6600GT), i nie było żadnych problemów, karta sie super kręciła, gry nie cieły i nie miały żadnych chorych wachań FPS. Nie kupuj nic z seri 6xxx, dobrze Ci radze, bo miałem już pare tych kart, i wszystkie tną jak już pisałem wyzej...

 

Pozdrawiam

1526306[/snapback]

I jak sie z tej wypowiedzi nie smiac... :lol:

Jakos jestes w mniejszosci ludzi ktorym sie karty z serii 6xxx tna...

Ja u siebie nie zauwazylem takiego przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam problem jaka karte wybrac do mojego sprzetu:

Duron 900 mhz

256 ram 133mhz

GeForce 2 mx 200

KZVZA plyta

 

Mam do wyboru 2 karty (2 kumpili sprzedaje)

- Radeon 9200se 64 mb cena 100zł

- GeForce 5200fx 128 mb cena 100zł

 

Która byscie zaproponowali ?

1527273[/snapback]

 

Zależy do jakich celów bedzie przeznaczony twój sprzęt.

 

Jasne że warto kupić GeForce FX5200. Za taką cene...

Edytowane przez Darks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przyszłych grach różnica pomiędzy 6600GT a 9800pro powinna sie jeszcze pogłębiać. Gry coraz bardziej wykorzystują pixel shader a jak wiadomo 6600GT szybciej wykonuje operacje pixel shader. 4 jednostki ROP mogą ja spowolniać raczej w starszych grach, gdzie liczy sie szybkość wypełniania.

Jedyną przewaga 9800pro jest 256bitowa szyna danych. Przepustowość pamięci ma największe znaczenie w wysokich rozdzielczosciach z FSAA, a jak wiadomo obie karty i tak są za słabe żeby grać na takich ustawieniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie...6600GT będzie w przyszłości wymiękał - to fakt...ale 9800 wtedy już całkiem nie wyrobi...

O dziwnych przycięciach jakoś nie słyszałem...(nie licząc UT 2004 :| )

 

Z tych 2 to GT...jak jest możliwość - 6800LE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszaleś o przycinaniu? To poczytaj temat o 6800GT na TWEAK, albo poiszukaj na zagranicznych forach. A śmiac to mozna się z Ciebei, co najwyżej... To do mafia35

 

Pozatym, swego czasu wystosowałem meila do LEADTEK, i powiedzieli że tak nieraz bywa, i ze powinni mi wymieniuć karte na nową... Szkoda tylko że w pip ludzi takie ma... Może Ty masz sztuke OK.

Edytowane przez PiPoL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zapodam jeszcze jeden raz moj tekst (test) Radeon9800PRO @ XT vs. GeForce6600GT. moze komus pomoze... :)

1527616[/snapback]

 

I jak widac, znowu zwycieża R9800PRO :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, czytając wasze opinie coraz bardziej kieruję się ku stronie pujścia na kompromis i o ile wystarczy mi kaski (trzeba będzie dorzucić :?) zdecyduję się na zakup

GeForce 6800LE ASUS V9999LE, link: http://arest.pl/index.php?inc=produkt&ID=2350&katid=5 choć jeśli nie uda się odblokować żadnego z potoków to będzie tragicznie :blink:. Jeśli fundusze nie będą sprzyjały to biore bezapelacyjnie R9800 PRO z szafirka, bo ta 256-bitowa szyna kusi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...