Skocz do zawartości
Gość

Co Lepsze Do Aktualnych Gier?

Rekomendowane odpowiedzi

to jest tekst godny naszego glownego populisty Andrzeja L. z samoobrony.

To teraz ja powiem cos w identycznym charakterze:

"co 500mhz na rdzeniu i 1000 na pamieciach to nie to samo co u radka 380 rdzen i pamieci 350"

Tylko ze 8x1 256 bit jest szybsze nix 4x2 128 bit,i chyba nie ma tu o czym w ogole dyskutowac,poczytaj testy itp.4x2 się muli tam gdzie 8x1 idzie ladnie.

tak 8x1 256bit jest szybsze od 4x2 128bit na takiej samej zasadzie jak 500/1000mhz jest szybsze od 380/350.

 

Zrozum tu nie chodzi o szerokosc szyny czy o megaherze tylko o wydajnosc fillrate/przepustowosc pamieci.

6600gt ma o 32% wieksza wydajnosc fillrate od 9800pro

9800pro ma o 36% wieksza przepustowosc pamieci.

statsy mniej wiecej wyrownane nie?

niby tak tylko ze na wydajnosc karty duzo wiekszy wplyw ma wydajnosc fillrate. Przepustowosc pamieci musi nadazac za wydajnoscia fillrate ale przepustowosc paimieci w 6600gt do grania w 1024 jest w zupelnosci wystarczajaca.

I dlatego wlasnie 6600gt jest lepszy od 9800pro w wiekszosci gier.

I nie ma architektury 4x2. 4 ropy 4 pixel units 8 tmu.

Z ciekawszych rzeczy to wiem ze 6600gt lepiej trzyma fpsy od x700pro - testy na hardocp wyraznie to pokazuja. Nie wiem jak z 9800pro ale mysle ze bedzie podobnie.

Edytowane przez !exec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOl zoabczcie co te lolki z PC lab wykmniniły : | I przeczytajcie szczególnie ostatni komentarz i zwracajać na ustawienia buhahahaha zalosne :-)3d markami ktos tam zyje.

 

1533984[/snapback]

nie no LOL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość seraf

Ja niedawno nabylem r9800pro i na dzien doberek mialem takie cos

1533927[/snapback]

oczywiscie masz racje cena + mozliwosci a nie same mozliwosci.

6600gt jest szybszy i lepszy od 9800pro ale jego cena nie jest

tak atrakcyjna jak 9800pro w stosunku do mozliwosci.

Jej wydajnosc nie jest az tak duza zeby zapewnila duzo wiekszy

zapas czasu jezeli chodzi o nowe gry. Dopiero prawdziwa zmiana pokolen

na 16 potokow daje komfort. A tak 9800pro i 6600gt to przyblizony przedzial

wydajnosci i tak naprawde o wyborze powinna zadecydowac cena sprzetu.

W tej chwili gdybym sam przesiadal sie z czegos starszego i mial do 500 zl

wolal bym radka za 450 niz 700 za 6600gt

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6600GT na PCI-E Gigabyte kosztuje już 599 zł więc dużej różnicy nie ma cenowej, oczywiście po przejściu na PCI-E :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no kiepsko chłopakowi radzicie :blink:

 

ja przesiadłem sie na 9800 pro z 9550 jakis rok temu i wtedy to jeszcze mialo MINIMALNY sens, dzisiaj nie pogram sobie w ZADNE NOWE GRY z aa i anizo powyzej x2 nie chodza i NIE BEDA chodzic plynnie na tej karcie, co innego stare gry(dx 8.1) ktore pomykaja , ale dzisiajj kupowac 9800 to juz przesada lepiej ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> 6600 gt lub 6800le (nie jestem zwolennikiem nvidii) a fani (hardcorowi) ati kupuja crossfire i daja 2x x700 pro hehe , ale tak na serio to dzisiaj kupowanie 6600 czy 9800 to nie najlepsza decyzja chyba ze sie przesiadamy z czegos typu gf4 ti lub gorzej, na progu 7800 i 520 dzisiaj minimum (sensowne) to 6800 le (modowalne) lub x800 pro (niestety wciaz drogie dla tego przegrywa z 6800 le) ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abaddon+ tak jasne, nie ma sensu kupować tym samym procków poniżej A64 FX :mur:

 

nie pomyślałeś że nie wszyscy mają tyle pieniędzy żeby kupić 6800LE? A jak ja nie mam to co? Siąść i płakać? Kilka dni temu zamówiłem sobie 9800pro i bynajmniej nie uważam żebym zrobił źle. Poza tym uważam wydawanie tysiąca na kartę tylko po to żeby grać w gry za głupie (bez obrazy, tylko ja tak sądze).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do czego kupuje się grafy powyżej tysiaka jak nie do gier ? Do windowsa, Internetu czy czego? Właśnie do gier !

Piszesz tak, bo Cię nie stać na 6800Ultra i tyle.....

Mnie też nie, ale kupiłbym z miejsca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do czego kupuje się grafy powyżej tysiaka jak nie do gier ? Do windowsa, Internetu czy czego? Właśnie do gier !

Piszesz tak, bo Cię nie stać na 6800Ultra i tyle.....

Mnie też nie, ale kupiłbym z miejsca...

1541935[/snapback]

Dokładnie tak! Nie stac mnie na 6800Ultra.

 

Hmm faktycznie bo kompy są tylko do gier. Słyszałeś o grafice 3D?

 

Jak ktoś ma kasę to niech kupuje - jego sprawa. Ale zauważ że ja czepiam się kogoś kto twierdzi że NIE kupienie karty innej niż najszybsze nie ma sensu.

 

A ja jakbym miał ponad 1000zł do wydania na samą kartę to zapewne nie wydałbym większości tej kasy na kompa. Poprostu mi szkoda. Ale no offence oczywiscie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość poli_x

Abaddon+ tak jasne, nie ma sensu kupować tym samym procków poniżej A64 FX :mur:

 

nie pomyślałeś że nie wszyscy mają tyle pieniędzy żeby kupić 6800LE? A jak ja nie mam to co? Siąść i płakać? Kilka dni temu zamówiłem sobie 9800pro i bynajmniej nie uważam żebym zrobił źle. Poza tym uważam wydawanie tysiąca na kartę tylko po to żeby grać w gry za głupie (bez obrazy, tylko ja tak sądze).

1541530[/snapback]

problem w tym ze 9800PRO jest w cenie 6600GT w sumie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość poli_x

Dal mnie te 150zł ma znaczenie...

 

"dzisiaj minimum (sensowne) to 6800 le (modowalne) lub x800 pro" o to dokładnie mi chodzi...

1542067[/snapback]

rozumiem,150 zł na ulicy nie lezy ale tym bardziej z uwagi na to ze nie ma kasy nie lepiej dolozyc? i kupic cos lepszego na dlozszy czas zeby nie bylo problemu? rozumiem cie ale ja to poprostu tak jakos odbieram...mam 6600 GF-a ale sprzedaje go bo wole dolozyc 300 zł i ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> 6800 LE modowalnego i miec spokoj na troszke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wam powiem tak: testy testami... 3dmarki mozna schowac do kieszeni (macie jakas jeszcze na hdd?;)

 

Mialem wczesniej bartona + 9800pro, potem amd64 winchestera@ ~2700MHz i 6600GT. Coz gry w wiekszosci przypadkow chodza tak samo.. Mowie o live for speed itp. W doom3/farcy nie gram bo skonczylem wiele miesiecy temu. Sprawdzilem riddicka ktorego dokonczlem na nowej platorme - wydajnosc duzo wieksza. Z nudow zainstalowalem sobie ryska burnsa zeby po pojezdzic po osach. Coz... przykre ale na poprzedniej platformie ta gra smigala lepiej duzo. Ogolnie nie uwazam ze 6600GT jest lepszy od 9800pro. Swojego 6660GT musialem sie pozbyc bo szanuje swoje oczy. Nie wiem co jest nie tak ale kilka roznych kart roznych producentow sprawdzilem i na kazdej po paru godzinach oczy mnie bolaly. Zamienilem karte na x800 i jestem bardzo zadowolony. Gry chodza duzo lepiej (LFS i Rysiek) i karta kosztuje ponizej 900zetow. Obraz jest ostry i nie powoduje bolu glowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość poli_x

Ja wam powiem tak: testy testami... 3dmarki mozna schowac do kieszeni (macie jakas jeszcze na hdd?;)

 

Mialem wczesniej bartona + 9800pro, potem amd64 winchestera@ ~2700MHz i 6600GT. Coz gry w wiekszosci przypadkow chodza tak samo.. Mowie o live for speed itp. W doom3/farcy nie gram bo skonczylem wiele miesiecy temu. Sprawdzilem riddicka ktorego dokonczlem na nowej platorme - wydajnosc duzo wieksza. Z nudow zainstalowalem sobie ryska burnsa zeby po pojezdzic po osach. Coz... przykre ale na poprzedniej platformie ta gra smigala lepiej duzo. Ogolnie nie uwazam ze 6600GT jest lepszy od 9800pro. Swojego 6660GT musialem sie pozbyc bo szanuje swoje oczy. Nie wiem co jest nie tak ale kilka roznych kart roznych producentow sprawdzilem i na kazdej po paru godzinach oczy mnie bolaly. Zamienilem karte na x800 i jestem bardzo zadowolony. Gry chodza duzo lepiej (LFS i Rysiek)  i karta kosztuje ponizej 900zetow. Obraz jest ostry i nie powoduje bolu glowy.

1543375[/snapback]

tak jak mowisz,kazdy ma swoje upodobania. wiesz...tylko ze 9800 PRO ma 256 bit...i gry takie jak Live For Speed czy Richard Burns nie stworzą mu zadnego problemu poniewaz sa to starej generacji gry... co do oczu to nie wiem... jak to jest,slyszalem wlasnie opinie ze oczy bola po paru godzinach...ale ja osobiscie nie powiem ci jak to jest :| nieraz siadam na kompa o 22:00 schodze o 4:00 w nocy... i poza tym ze chce mi sie spac to nic mi nie jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wy macie za manię z tym cięciem w GF 6xxx. Mam już od ponad pół roku gf 6800 i jeszcze jakos nie doświadczyłem tego. Nie mam też problemów z oglądaniem filmów. Odczułem też znaczący wzrost wydajności w porównaniu z r9700pro (zmieniłem na 9800pro, który po2 tyg zmieniłem właśnie na 6800 czego nie żałuję) Prawdopodobnie uprzedzenia do nv z serii fx powodują, że wypatrujecie każdego najdrobniejszego szczegółu, którego przy karcie ati nawet byscie nie zauważyli. Jeśli już to nie przywiazalibyście do niego wagi. Nie zmuszam nikogo do kupna karty nf, ale nie mam zamiaru padać na kolana przed x800 czy r9800 i czynić z nich krystalicznie doskonałych nieosiągalnych wzorów. Czytając tematy na forum na temat kart graficznych człowiek zaczyna odnośić wrażenie, że działa tu sekta wyznawców ati.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uwelbiam nvdie za geforce 1 DDR, 2 GTS i Geforce 3. Byly to karty doskonale. Cudowny obraz, doskonala wydajnosc i dobra cena. Potem zboczylem na strone ATi 8500. Nie narzekalem chodz kilka gier dzialalo zle... W miedzy czasie uzywalem tez kart Kyro. Swietne roziwazanie lecz niestety producenci gier postanowili inaczej.

 

Nie mam nic do NVIDIA ani do ATI. Obie firmy robia doskonale karty graficzne. Zrazilem sie tylko do jakosci obrazu na 6600GT. Obie firmy robia swetny sprzet wyciagaac nam kase z kieszeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abaddon+ tak jasne, nie ma sensu kupować tym samym procków poniżej A64 FX :mur:

 

nie pomyślałeś że nie wszyscy mają tyle pieniędzy żeby kupić 6800LE? A jak ja nie mam to co? Siąść i płakać? Kilka dni temu zamówiłem sobie 9800pro i bynajmniej nie uważam żebym zrobił źle. Poza tym uważam wydawanie tysiąca na kartę tylko po to żeby grać w gry za głupie (bez obrazy, tylko ja tak sądze).

1541530[/snapback]

 

tak masz racje IamWeasel !!!! :mur:

kolega postawił pytanie co lepsze do AKTUALNYCH GIER wiec jak ktos wybiera pomiedzy 9800 a 6600 to moze skusic sie na to 6800le albo zostac na 6600....proste ?

 

z tm prockiem a64fx to jakas prowokacja? :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość seraf

tak jak mowisz,kazdy ma swoje upodobania. wiesz...tylko ze 9800 PRO ma 256 bit...i gry takie jak Live For Speed czy  Richard Burns nie stworzą mu zadnego problemu poniewaz sa to starej generacji gry... co do oczu to nie wiem... jak to jest,slyszalem wlasnie opinie ze oczy bola po paru godzinach...ale ja osobiscie nie powiem ci jak to jest :| nieraz siadam na kompa o 22:00 schodze o 4:00 w nocy... i poza tym ze chce mi sie spac to nic mi nie jest...

1543383[/snapback]

nie brales pod uwage wydajnosci samego proca.

ja gdy wymienilem bartka na p4 3.2@3.8 przy tej samej grafie 9800pro

odczulem zdecydowana poprawe w riddicu, d3, far i hl2.

Wsadz 6600gt do tego samego proca. roznica bedzie ale nie az tak wielka

jak wynik w 3dmark 03. Przy aa i anizo wrecz radek czasami moze okazac sie lepszy.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hamulcem dla 6600GT mogą być tylko 3 jednostki VS, no ale karta radzi sobie bardzo dobrze a co do tych ROPów to one nie opóźniaja a jesli ktoś gra w 3dmarki fillrate itp. no to powodzenia :-P do nowych gier brałbym z tych 2 kart 6600GT i po sprawie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam sie moe nie znam na kompach, ale wiem z tego co slysze od kumpli ktorzy maja takie sprzety.

 

Jeden ma Cos w stylu AMD64+jakas tam plytke+GF6600GT+1gb ram i co chwile marudzi ze ma spadki FPS, i ciencia gry.

 

Natomiast 2 ma Zwyczajnego AMD 3000+R9800PRO+1gb i nic 0 cienc , spadkow FPS nic, poprostu gry chodza swietnie.

 

Wiec jak mowil PiPol GF ma jakies czkawki, wiec najlepiej brac R9800PRO :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radek jest tanszy a 6600gt drozszy ale i szybszy. Problem w tym , ze nie dosc szybki aby zapewnic AAx4 w nowych grach.

Radze wiec rozwazac albo r9800pro albo 6600 bez gt. A jak ktos musi miec AA to niestety albo x800 albo 6800.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtracajac swoje trzy grosze do tematu powiem, ze sugerujac sie roznymi opiniami na temat obydwu kart zdecydowalem sie zakupic R9800Pro. Na moj wybor skladaly sie takie oto takie argumenty (kolejnosc przypadkowa ;) ):

1. 256-bitowa szyna pamieci Radka

2. Finanse

3. HL2 ;)

4. Opinie niektorych userow, ze na GF6600GT bola oczy po dluzszym obcowaniu z kompem

5. Nie do konca dopracowane stery lub sama karta GF6600GT

6. Zawsze chcialem miec Radosława 9800Pro ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym brał teraz 6800le@gt bo to teraz jedyny rozsądny wybór, choc ma mało ramków, bo jakby nie patrzec to 256mb na grafie to teraz standart, agry coraz więcej wymagaja (doom 3, battlefield 2) radzę o tym pomyśle bo sam kiedyś kupiłem gf4 msi 64mb i póżniej się w d u p e gryzłem że nie dołożyłem 150zł żeby zakupic wersje 128mb, wyszedł taki ut2300 i były zaciachy z powodu ilości ramu, sprzedałem i zakupiłem msi 4600ti 128mb i miałem spokój, terz jade na tym co w podpisie ale już nie polecam bo na najwyższych detalach w nowe gry poprostu gra się nie da

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze będą momenty gdzie gry będą skakać, nawet jak kupisz wsio co najlepsze tokiedyś coś gdzieś doczyta i zatnie, załączy Ci się antywir, torrent, skończy nagrywać (w tle) gg wyskoczy lol i zatnie, gry są dupiato pisane także zatnie, ZAWSZE zatnie!

Obojetne co kupicie, nie będziecie zadowoleni... 5k w smarku - mało, dacie 2tyś za grafę - wyciągnie 9.500smarków - źle, że nie tysiąc itp....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość seraf

ja bym brał teraz 6800le@gt bo to teraz jedyny rozsądny wybór, choc ma mało ramków, bo jakby nie patrzec to 256mb na grafie to teraz standart, agry coraz więcej wymagaja (doom 3, battlefield 2) radzę o tym pomyśle bo sam kiedyś kupiłem gf4 msi 64mb i póżniej się w d u p e gryzłem że nie dołożyłem 150zł żeby zakupic wersje 128mb, wyszedł taki ut2300 i były zaciachy z powodu ilości ramu, sprzedałem i zakupiłem msi 4600ti 128mb i miałem spokój, terz jade na tym co w podpisie ale już nie polecam bo na najwyższych detalach w nowe gry poprostu gra się nie da

1552173[/snapback]

potwierdzam to co pisze kolega.

sam po wymianie z kumplem z 9800pro na 5950fx ktory posiada 256 ramu

w grach takich jak far, d3, riddick odczulem duzo mniej "zaciech"

nie wynika to z jakiejs duzo wiekszej wydajnosci 5950 ale poprostu 256 ramu.

nie daje to jakis cudownych wynikow w fps ale w ekstremalnych sytuacjach gdzie

tekstury jednak nie mieszcza sie w pamieci karty 128 megowej. wbrew temu co pisza niektorzy ze 128 ramu styka- cuz nie do konca, nie mozna liczyc na cuda ale jednak gra wnajbardziej ekstremalnych sytuacjach jest przyjemniejsza.

jezeli nowa grafa na dluzej niz napewno 256 ramu przyda sie.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtracajac swoje trzy grosze do tematu powiem, ze sugerujac sie roznymi opiniami na temat obydwu kart zdecydowalem sie zakupic R9800Pro. Na moj wybor skladaly sie takie oto takie argumenty (kolejnosc przypadkowa ;) ):

1. 256-bitowa szyna pamieci Radka

2. Finanse

3. HL2 ;)

4. Opinie niektorych userow, ze na GF6600GT bola oczy po dluzszym obcowaniu z kompem

5. Nie do konca dopracowane stery lub sama karta GF6600GT

6. Zawsze chcialem miec Radosława 9800Pro ;)

1551896[/snapback]

na moj wybor tez tylko z wylaczeniem pky. 3 ;b, uwazam ze jest najlepsza karta pod wzgledem ceny do jakosci, pozatym placic za karte 150 zl wiecej tylko dlatego ze ma 8 klatek/s wiecej to przesada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hydro2

Powiem tak:Jak mialbym wybierac radka 9700 pro a gf 6600 to 10000000 procentowo bym wybral 9700 pro bo jest szybszy od tego geforce'a o wlasnie tyle procent (wyjatek to doom3).Jakbym mial wybrac miedzy 6600gt a R9800pro to tez bym wybral 9800 pro bo jest tanszy,szybszy (poza doomem 3),ma 256 bitowa szyne pamieci a nie 128 co juz mowilem setki tysiecy razy.Jednak teraz sprzedaje tego radzia i za 5 dni bede mial Asusa 6800LE co wg mnie powinno byc jasne bo kazdy asus moze odblokowac przynajmniej 4 potoki (nie slyszalem jeszcze o niemodowalnym) a wiekszosc moze 8 i co mamy za 8? 6800gt wiec kurcze to powinno byc oczywiste juz od samego poczatq.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...