Skocz do zawartości
Gość

Co Lepsze Do Aktualnych Gier?

Rekomendowane odpowiedzi

sa sklepy ktore za 30zl sprawdzaja czy karta sie moduje

tak jest chyba w esc

1587567[/snapback]

tak,ale tam kosztuje 699 + 30 + przesylka ~= 740-750 PLN !!! a to 200 wiecej niz mam (nie jestem dzieciakiem,wiec od rodzicow nic nie wyciagne wiecej :wink: )

 

Ciagle kusi mnie gf6600 (non pro). NIe jestem wymagajacym graczem (wlasciwie to niegram nic procz ogame :blink: ) Chce nie odstawac poprostu zbyt do tylu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie, dlatego, ze nie gram postanowilem nie wymieniac karty.

Zreszta na tej karcie co mam, wykreconej na 400/510, daje sie spokojnie pograc w Medium/High w 800x600, w gry, ktore mnie interesuja jeszcze.

Edytowane przez $l@ven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wogole nie wiem dla kogo jest 6600GT.9800pro dla kogos,kto chce wydac dxo 500 zl i cieszyc sie dzisiejszymi grami bez zadnych wodotrysqw w stylu aa i anizo.6800LE jest dla ludzi,ktorzy wola sporo szczegolow graficznych i cieszyc sie wydajnoscia za male pieniadze,a 6600GT ?? jest w cenie 6800 le i jest woghole nieporownywalny do modowalnego 6800le (nawet jesli zmodujesz tylko 2 vertexy to i tak 6800le bedzie szybszy od 6600gt) a jesli nie zmodujesz 6800le to przynajmniej bedzie ta 256 bitowa szyna pamieci.Wogole nie lubie kart z serii 6600 i nie polecam ich nikomu :P Pewnie wlasciciele takowych zaraz sie na mnie rzuca,ale coz - ja wole takie a najbardziej to wole radki :)

1587686[/snapback]

No tak... Wiesz radki sa tylko na agp, modowalne 6800le sa na agp. Wiec nie bardzo jest wybor karty na pcie jak ktos kupuje nowy kompute. 6600GT nie jest zla karta, draznil mnie tylko kiepski obraz 2D, i z tego powodu zmenilem na ati.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Ja bede mial w przyszlym tygodniu Gigabyte 6600GT (AGP) z USA za 150$ i to jest chyba sensowne rozwiazanie ktore innym rowniez polecam :D

1590029[/snapback]

Trzeba mieć jeszcze kogoś w tym USA by se kupić karte za 150$... <_< Ja tam czekam aż GF 7800 GT jeszcze stanieje (no i zaopatrze się w NF4 B) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wykręciłem na swoim 6200 (8x1) 600/740, oczywiście bez artów. Nie daje żadnych szans ATi w tym przedziale cenowym.

 

Codo szybszych kart i dyskusji - 6600GT Vs 6800LE - jeśli 6800LE lipnie się odblokuje i słabo podkręci, to dobrze podkręcone 6600GT będzie szybsze. W przypadku udanego odblokowania / OC, 6800LE to bardzo rozsądna karta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moga byc tez przeciwnie skrajne przypadki,gdzie 6600gt b.slabo sie podkreci,a 6800le pieknie zmoduje i jeszcze podkreci :lol:

 

 

Edit

 

elo luknijcie sobie tutaj

 

czy ja mam jakies omamy czy tam pisze (po kliknieciu ofcourse) ze Gf6800le od MSI (725zl) ma 12 potokow !? Inne maja 8 <_<

 

o co biega :blink:

Edytowane przez jurek911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Srutu tutu majtki z drutu . Nic juz nie chce miec wspolnego z nvidia . Sterowniki 10 razy lepsze ma radek . Patrzac na to ze 9800 jest stra architektura to i tak nie odbiega od 6600 . Bardziej komfortowo sie na nim gra !!!!! Mam staly framerate a nie raz 20 a raz 100 . Dla mnie kasznka . Zreszta wystarczy puscic karuzele na 6600 w 2001 ona prawde pokazuje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6600GT jest super mam go i jedzie radka 9800XT bierz nie czekaj.

1600643[/snapback]

A co ma przegrywac z karta o polowe tansza?:D Takie wypowiedzi mnie rozwalaja. Porownuj wydajnosc karta z jednej grupy cenowej :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6600GT jest super mam go i jedzie radka 9800XT bierz nie czekaj.

1600643[/snapback]

Podaj jakies testy w/w kart zanim znow napiszesz taka bzdure :mur: Chyba jedynie czym sie sugerujesz przy wyborze karty graficznej to wyniki 3DMark'ow :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol, wymien mi ta 1/3 gier 'miszczu' z problemami na ati. Juz od ponad pol roku mam x800xtpe i 0 problemow, w drugim kompie 9700pro i 0 problemow.

 

I dodatkowo- na 6800go mialem babole w Battelfield 2 i musialem troche sie nagimnastykowac z odpowiednimi driverami. Rozumiem, ze na twojej über- vga jaka z pewnoscia :lol: jest 6600gt nie miales tych problemow? Zacznij grac w cos oprocz pasjansa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedynie w czym Nvidia goruje na ATI to stery pod linuxa. Jezeli nie uzywamy innego OS'a niz winzgroza to nie ma zadnych problemow. Ja przez dwa lata mialem radka 9100 i nie mialem zadnych problemow z zadna gra, a troche ich przeszedlem. Teraz mam to co w podpisie i tez nie spotkalem sie z zadnymi problemami. Fakt nie mam jej dlugo i na razie nie gralem na niej w wiele tytulow lecz to co zainstalowalem chodzilo bez zadnych zaklocen. Pozatym dla mnie nie liczy sie tylko wydajnosc 3d lecz rowniez jakosc generowanego obrazu 2D. Nigdy nie czytalem opini, ze siedzac na radku po paru godzinach bola oczy itd. I nie mowie tu o zmeczeniu oczu wywolanym posiadaniem kiepskiego monitora. Wielu userow w tym posiadacze kart z serii 6600/6600GT narzekalo na efekt bolacych oczu. Karty z serii 6600 to udany produkt, ale nie robcie z nich "produktu bez skazy".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w tej chwili dwie karty do wyboru. W kompie Radka 9800Pro z chlodzeniem Zalman ZM80D-HP a w pudełku lezy sobie Gigabyte GF 6600Turbo Force z pasywnym chłodzeniem również Zalmana.

Pytanie co lepiej sobie zostawić?? Lub inaczej co sobie lepiej radzi po OC. Nie mam czasu niestety na testy GF a za dwa dni mam którąś z nich wsadzić do kompa który idzie do ludzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w tej chwili dwie karty do wyboru. W kompie Radka 9800Pro z chlodzeniem Zalman ZM80D-HP a w pudełku lezy sobie Gigabyte GF 6600Turbo Force z pasywnym chłodzeniem również Zalmana.

Pytanie co lepiej sobie zostawić?? Lub inaczej co sobie lepiej radzi po OC. Nie mam czasu niestety na testy GF a za dwa dni mam którąś z nich wsadzić do kompa który idzie do ludzi.

1604659[/snapback]

Ej stary, to Ty masz te dwie karty i to Ty powinieneś sprawdzić jak się obie sprawują.Post ten mógłby posłużyć za wskazówkę, przestrogę lub radę dla wielu user'ów tweak'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Re.

Posiadam 9800 pro i jestem z niej bardzo zadowolony ale tez chce przejsc na 6600Gt pradwopodobnie firmy Galaxy lub LEADTEK , chociaz przy okazji chce sie dowiedziec czy lepiej 6600Gt czy dolozyc pare zl i kupic 6800 ? tez Leadtek, Galaxy lub Gigabyte ????

A moze zostac przy 9800pro i dokupic ram ?

Poleccie mi jakies dobre firmy

Co proponujecie ?

Edytowane przez Tocki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tocki

Jak jestes zadowolony z grafy to po co zmieniac? Zmiana Radka 9800Pro na GF 6600GT jest imo bez sensu jak cos to juz 6800. Ile masz ramu? Jak 512MB to ja zainwestowalbym w druga kostke pamieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Ati to Ati.Na tym Asusie wiele razy sie przejechalem przez freezy.Zeby ich nie miec nie moge podkrecac rdzenia tylko same pamiatki.Bylem jestem i bede za Ati az do konca istnienia tej firmy.9800 pro gora,6600gt - papa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tocki

Jak jestes zadowolony z grafy to po co zmieniac? Zmiana Radka 9800Pro na GF 6600GT jest imo bez sensu jak cos to juz 6800. Ile masz ramu? Jak 512MB to ja zainwestowalbym w druga kostke pamieci.

1605661[/snapback]

Tak tylko 512 . czyli mowisz ze bez sensu to moze 6800 a jakiej firmy bys polecil ? ram tez bym kupil :)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Ati to Ati.Na tym Asusie wiele razy sie przejechalem przez freezy.Zeby ich nie miec nie moge podkrecac rdzenia tylko same pamiatki.Bylem jestem i bede za Ati az do konca istnienia tej firmy.9800 pro gora,6600gt - papa

1605668[/snapback]

To wykręć na 9800pro wiecej niż ja na 6200. A zawuażmy, że 6600GT jest trochę lepsze..

 

Co od wymianu 9800pro na 6600GT - moim zdaniem nie zyskasz az tak duzo wydajności by się to opłacało, chyba że dorwiesz tanio to 6600 od MSI, które tak naprawdę jest 6600GT i sprzedasz 9800 za jakąś ciekawą kwotę. Niby więc lepiej coś na kształt 6800GT brać, lub chociaż 6800/6800LE z gwarancją bezproblemowego odblokowania na 16/6.

A teraz, dlaczego nie polecam kupna 6800 lub innej karty gdzie będzie trzeba "więcej" dopłacić - otóż inwetsujesz w ten sposób w stary komputer, gdzie ograniczeniem nie jest tylko karta graficzna ale też pamięć i procesor.

Jeśli mógłbym coś doradzić, to poleciłbym szukanie jakiejś ostrej okazji, żeby później nie było sytuacji, że nie chcesz wymienić kompa bo za dużo kasy w niego poszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile mozesz kasy przeznaczyc na karte bo na razie nie znamy przedzialu cenowego i jak go poznamy to Ci doradzimy :)

1605905[/snapback]

max 800zl ale wolal bym mniej zeby mzoe na ram cos starczylo...ale ch.. raz sie zyje :> 800zl moge dac.

to sa moje typy :

1. http://www.allegro.pl/show_item.php?item=61008253 = Galaxy 6600GT 256 BIT 128 DDR3 128 bit 1,6 ns FV = 680zl

2. http://www.allegro.pl/show_item.php?item=60059899 = Leadtek GeForce 6800 . 128 MB 256bit 12 POTOKÓW !!! = 780zl

3. http://www.allegro.pl/show_item.php?item=61040636 = GIGABYTE 6800 128 MB 256bit 12 POTOKÓW 0 dB !!! = 770zl

4. http://www.allegro.pl/show_item.php?item=60999277 = ASUS GEFORCE 6800 256BIT 128MB DDR @ 12 / 6 BOX = 730zl

5. http://www.allegro.pl/show_item.php?item=61368830 = HIT -GeForce 6600GT MSI NX6600GT-VTD128 128MB VIVO = 730zl

6. http://www.allegro.pl/show_item.php?item=60634557 ?

 

a cos innego polecasz prosze o napisanie ;>>>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cosik ostatnio temat ucichl...wiec go odgrzbuje, bo dla mnie jest to wciaz aktualny problem.

 

Do wyboru mam

Asus GF6800LE za 650pln

Sapphire Radeon 9800Pro za 550pln

 

Co wy na to,zakladając ze GF sie slabo zmoduje lub wcale.

 

Ogladalem testy na tej ruskiej stronie (zgubilem linka,wiec niezapodam) i WYDAJNOSCIOWO radek ma pare klatek wiecej od wiekszosci 6600, a od 6800 to niepamietam, ale tam niebylo chyba LE.(testy robione na hl2,doom itd w rozdzialkach m.in 1280x.... i "tylko" tutaj radek byl o pare klatek slabszy)

 

Niechcialbym miec sytuacji,jak tera gdy r9100 jest o 1 pietro nizej (w zestawieniu empirycznym na benchmark) od mojego r9600, ktore tak naprawde jest wyzej tylko dzieki nowszym technologiom i przez to w starszych gierach r9100 ma NIEMNIEJSZĄ wydajnosc (przez lepsze pamieci- tak mysle) a w nowszych to juz r9600 jest duzo szybszy, a obecnie to na tym r9100 juz w fear itd niepogram,a na r9600 to jeszcze wmiare "klatkuje" (na medium)

 

To takie moje porownanie czy aby tera r9800pro jest NIEMNIEJSZEJ wydajnosci od takiego GF6800LE, ale za te 3 lata to juz r9800pro to sie pewnie domyslnie ustawi na 640x480 i min detale,lub wcale sie gry nieodpala,a taki Gf6800LE to chociaz na medium lub wogole bedzie chodzic...

 

Mam racje?CZy nie,bo niewiem co zrobic.

 

 

btw. Dlaczego piszecie ze w splinter cella r9800pro to na ps 1.1 bedzie chodzil, radek ma ps i vs 2.0, to chyba takowe uciagnie !?

Edytowane przez jurek911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak,zostaly przetestowane, tzn ze wiecej nie pojda...

wprawdzie pisalem ze 'zakladam ze sie niezmoduje', ale kupujac w innym sklepie mam szanse ze sie swietnie zmoduje (lub wcale...)

 

ja jednak myslalem ze kupie gf6600 bo <500pln, no to mysle ze doloze te 50pln i bedize radek, tera chce dolozyc jeszcze stowe na le... i tak w sumie to juz >200zl bym musial dolozyc, a to troszke po kieszeni...bo w dalszym ciagu mam 500pln,a te 'troszke wiecej' to bym musial pokombinowac...

 

wytrzymalbym jeszcze na moim r9600,ale poczytalem (oferta archie to potwierdza) ze za jakis czas to kupno modowalnego le bedize graniczyc z cudem (selekcje itd), wiec to juz chyba ostatnie sekundy zeby trafic na modowalnego bez selekcji (choc cos mi sie wydaje ze to juz z miesiac temu bylo pozno...) bo kupa ludzi sie rzuciala na te karty i pewnie sklepy naciagaja tera ludzi, chocby poprzez pisanie na takich 4ach :?

 

wiec wolalbym sprawdzonego r9800 niz kombinowac z 6800le

Edytowane przez jurek911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...