Skocz do zawartości
zalen

Celeron Czy Athlon?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Zamierzam kupic kompa "calaka" i teraz mam problem. Mam do wyboru System z Celeronem i nieco drozszy z Athlonem

Wszystkie podzespoly sa te same no moze plyta glowna z Athlonem ma tylko 2 wolne sloty PCI.

Powiedzcie mi ktory bedzie mial lepsza wydajnosc i stabilnosc.

Niechce go do grania (gram tylko na xboxie) tylko do programow, internetu, nagrywania, ogolnie roznej masci multimediow tez jako serwer etc. etc.

Edytowane przez zalen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

INTEL P4 CELERON (D) PRESCOTT - Ja nie znam takiego procesora! To jakiś lamerski opis.

 

Polecam Athlona. Athlon jest szybszy, no, chyba, że będziesz kręcił tego Celka ponad 4GHz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku te zestawy to G.... i tyle, lepiej sam sobie zlóż i zamast 1024MB OF FAST DDRAM bedziesz miał konktetnie 1024 MB Kingstona albo twinmos a tak dostaniesz jakis chłam, tak samo zasilka moze byc jakis gigabajt co zdechnie po tygodniu albo chieftec itd....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaje że lepiej na tym wyjdziesz jak sobie sam złożysz sprzęcik, a nie kupisz jakiś składany (z najlepszych komponentów :wink:) shit. Acha co do pytania to oczywiście Athlonek, takie jest moje zdanie - zawsze można się nie zgadzać :-P.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj jak nie potrafisz(boisz sie) zlorzyc sobie kompa, to pogadaj ze znajomym, ktory sie na tym zna (dobra flaszka i Ci zlorzy). Podaj jaka masz kwote do wydania a My forumowicze wspolnymi silami wyliczymy Ci optymalny konfg. A dobra rada nigdy nie kupuj skladakow bo naprawde mozesz trafic na padake komponenty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym uwierz - nie ma w tym nic skomplikowanego. I nawet nie pros kumpla niech Ci zlozy. Sam to rob tylko pod jego okiem - dziekui temu sie wiecej nauczysz. A wiesz - sam sobie powybierasz czesci, serie procesora, konkretne firmy, lepsze pamieci, poza tym czujesz ze to nie jest "pudlo" tyklo Twoj_Komputer... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Athlony są dobre tylko do gier nic po za tym.Nie są a bardzo stabilne jeśli chodzi o server no jeżeli masz bardzo dobre chłodzenie to ok ale jak już to chłodzenie wodne.Celerony są dobre do celów biórowych tak jak do obróbki video lub kilka naraz operacji na raz np: w tym samym czasie możesz nagrywać płyte cd odtworzyć film i grać w jakąs dobrą gre i nic ci nie zmuli.Celki są według mnie dobre nie grzeją sie są stabilne polecam.AMD wyłącznie to gier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biórowych 

Litosci...

 

A co do porownania. Wg.mnie Athlony spokojnie starczaja. Tak samo mozesz na nich naraz nagrywac CD, pisac cos i sluchac muzyki. Moze Intel jest dla troche bardziej wymagajacych.

 

A kolega tomaki to o XEONACH slyszal na serwery? Wiec nie AMD tyko do gier.

 

Zalen --> IMO lepsza bedzie platforma AMD.

Edytowane przez zavader

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównałęm kąpa z konfiguracją Taulatin 1,2Ghz na socket 370 256mb ram na SDR płyta głowna Shuttle Via Pro 133T z komputerem AMD Athlon 1,7(1,44Ghz)256Mb ram na 333Mhz płyta Abita(SIS).W testch okazało sie że wygrał TAULATIN i to o wiele!!!! W grach był o wiele szybszy wydajniejszy w aplikacjach równiez.W serwerach są wykorzystywane procki tego typu.Ja Polecam Celeron a jak wy chcecie to sami decydujcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak udało Ci się uzyskać taki wynik ;] mój ex-szef, full pro informatyk wyskoczył z czymś podobnym (bodajże duron 900/kt133a/gf4mx VS. P2 450/lx/rage),,, potem się okazało że nie zainstalował 4in1, brakowało dma ;]

 

na moim lanie lata w3c na 2000+, wyobraź sobie że na powietrzu (nie moze być!)

 

i jeszcze gadanie ze athlon się grzeje.. ehh siedzisz panie w mrokach średniowiecza ;]

 

celek będzie szybszy w kodowaniu, i tyle, reszta dla athlona

 

co do zestawów - ani jeden ani drugi, obydwa na jaja ;] zalen - napisz do czego zazwyczaj używasz komputera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zavaderja slyszalem jest to sztandarowy wyrob INTELA :P

a AMD pod serwery ma opteron

 

 

tomaki

padlem na ryj leze i kwicze

podaj jakiekolwiek testy tych dwoch kompow , konfiguracje , stery na jakich byly robione i wogole

A jezeli polecasz Cielaka to gratulacje wiedzy , mozna dyskutowac Athlonik vs P4 ( zreszta nei raz wojna byla ) ale cielak vs Athlon

LOL

 

Do tworcy , jezeli mialbym do wyboru tylko te 2 kompy ( nie mogl skladac bo mnie mama bije , bo nie amm rak , bo jestem slepy :wink: ) to bralbym zestaw z AMD

natomiast jak koledzy wyzej ( przynajmniej Ci bedziej obeznani i posiadajacy jakakolwiek wiedze ) polecam skladac samemu ( poczytaj Forum przez 2 tygodnie i stawiam browara ze sam zlozysz ( przynajmniej na papierze ) super kompa ) ) a pozniej to juz tylko z papieru na rzeczywistosc i skladac burde.lik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W serwerach są wykorzystywane procki tego typu.Ja Polecam Celeron a jak wy chcecie to sami decydujcie.

1529130[/snapback]

A co on ma serwer stawiać ? Jak chce kompa do potrzeb domowych to tylko ATHLON !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...