Skocz do zawartości
MeHow

Jaka Ksiazka Do Nauki Javy ?

Rekomendowane odpowiedzi

Jaka wybrac ksiazke do nauki javy?

 

Wczesniejsze jezyki, ktore poznalem (w sposob zapewne sredni ;]]]] ) to C i C++ , tak wiec przydaloby mi sie cos ,co lagodnie moze wprowadzic do javy, a takze pozwolic rozwinac wiedze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie polecam "Thinking in java" , beznadziejne przykłady , szata graficzna książki wołająca o pomste do nieba, peany i filozofowanie Brusa na temat swojej nieskończonej wiedzy.

Kupiłem , przeczytałem, sprzedałem i ciesze sie że straciłem tylko 15 zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to to ja wiem, ale chodzi mi o jakas wersje na WC ;] bo lapa sie jeszcze nie dorobilem. Tak wiec, jesli moglibyscie podac jakies dobre i sprawdzone tytuly, ktore pomoga zrozumiec jave.

 

 

 

 

---linia cięcia----

 

naprawde wszyscy uczyliscie sie javy z tutoriali? :]

Edytowane przez MeHow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to co w koncu kupic. Nie chcialbym wywalic kasy w bloto, a koniecznie chce wersje z drzewa, czyli ksiazke, bo przez wakacje siedze w domu i na 17'' CRT z 85Hz sie kiepawo czyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh ja jestem kolejnym maniakiem drazacym przyklady i opisy ;| na saiusienkim poczatku to przeczytaj cokolwiek co wprowadzi cie w podstawy, potem poprostu lyknij troche dokumentacji na kompa i sobie poczyasz robiac programik - wszystko z java.sun.com mozna pobrac do pozniejszego czytania offline

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jej zdecydowanie _nie_ polecam ;]

Dużo błędów, etc. ;]

1534846[/snapback]

Chyba coś Ci się pomyliło <_<.

Uważam że to bardzo dobra książka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam cwiczenia praktyczne z helionu bo chcialem wiedziec jak to ugryzc wogole... a dalej manual styka :)

 

nowe jezyki maja swietne manuale - chyba ze srodowisko progrmistyczne jest mocrosoftu....

 

te cw praktyczne naucza podstaw i oksztuja 16 zl - imho mozna zaryzykowac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś Ci się pomyliło <_<.

Uważam że to bardzo dobra książka.

1543817[/snapback]

Cóż ;]

Miałem (nie)przyjemność korzystania z niej a także wykłady z w/w wykładowcą kilka lat temu ;]

Jakoś zupełnie to do mnie nie przemawia ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka wybrac ksiazke do nauki javy?

 

Wczesniejsze jezyki, ktore poznalem (w sposob zapewne sredni ;]]]] ) to C i C++ , tak wiec przydaloby mi sie cos ,co lagodnie moze wprowadzic do javy, a takze pozwolic rozwinac wiedze.

1525621[/snapback]

Witam.

Przepraszam, ze odpowiadam tak pozno.

 

Ja posiadam materialy do nauki Javy ( kursy i przyklady ), ktore przekazal mi moj wykladowca Podstaw Programowania - jest tego okolo 200 MB. Wykladowca twierdził, ze "jesli ktos opanuje 1/3 tego materialu to bedzie zarabial duze pieniadze na Javie" Gdyby cie to interesowalo to moge przeslac poczta na plytce?.

 

Posiadam rownież podrecznik "Java" - Arnolda i Goslinga, ale nie polecam tej ksiazki - jezyk jest zawily a podane przyklady skomplikowane.

 

Twierdze, ze lepiej uczuc sie z takich kursow niz z wielostronicowych ksiazek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam ksiazke wydawnictwa Wiley&Sons "Learn Java in 60 min. a Day"

Autor Rich Raposa. Ksiazka jest naprawde spoko - autor naprawde swietnie objasnia zagadnienia zwiazane z OOP - wydanie jest fajne i w formie ebooka czyta sie super... myslalem ciezko bedzie uczyc sie o czyms o czym nie mam pojecia po angielsku... okazalo sie ze ksiazka poprostu wciaga... jedno co mozna ksiazce zarzucic to raczej malo urozmaicone przyklady - do mniej wiecej 1/2 ksiazki drukujemy tylko na ekran... dopiero jak poznamy teorie zaczyna sie jazda...

 

Ksiazka podzielona jest na 18 rozdzialow - kazdy pomyslony na 1 godzine pod koniec kazdego sa zadania do samodzielnego wykonania i pytania sprawdzajace teorię ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam materialy do nauki Javy ( kursy i przyklady )(...)Wykladowca twierdził, ze "jesli ktos opanuje 1/3 tego materialu to bedzie zarabial duze pieniadze na Javie" 

1581187[/snapback]

Pozdrowienia dla profesora :D , nie ma jak zachęcić do nauki poprzez szlachetne wizje

B) .

 

A do nauki jeśli chciałbyś nauczyć się programowania obiektowego w Javie to

"Thinking in Java" jest całkiem OK na początek (i dlatego nie warto jej kupować a co najwyżej wypożyczyć i poczytać zwłaszcza 2 edycja)

Jeśli umiesz już projektować obiektowo i chcesz poznać kolejny język to lepsza powinna być "Core Java - podstawy" też do przejrzenia lub jako podręczny leksykon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...