Skocz do zawartości
timbuktu

Jaki Ram Kupic?

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie

przymierzam sie do kupna dodatkowej kostki RAM do swojego kompa. w sklepach widuje podzial na rozne kategorie:

DDR PC-266

DDR PC-333

DDR PC-400

DDR PC- i wyzsze

DDR2

SDRAM PC-133

nie wiem ktory bedzie pasowac do mojego komp.

a tak wyglada moj sprzet:

 

CPU

-Pentium 4

Chipset

VIA Apollo P4X266E chipset [VT8753E&VT8235]

-supports intel pentium 4 processors with 400mhz [100mhz QDR] and 533hmz [133hmz QDR] CPU Front side bus [FSB]

Main Memory

- 3x 184-pin DDR DIMM sockets

-Supports up to 3GB of 2.5v DDR266 SDRAM [PC2100/PC1600]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DDR PC-266

DDR PC-333

DDR PC-400

DDR PC- i wyzsze

DDR2

SDRAM PC-133 

Te oznazcenia obok to taktowania - predkosc pamieci. DO Twojego spzretu - jak napisal kolega pasowac beda te 400 Mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaki RAM konkretnie mi radzicie by kupic?

[z sklepu tweak lub komputronik lub gdzie indziej :) ]

chce zakupic 512 lub 2x512

[zalezy ile starzy mi dadza ale w najgorszym przypadku- wystarczy na 512mb- 300zl ]

Edytowane przez timbuktu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 2x512 mysle ze jakies okolo nieco troche ponad 600zl :D

na 512 to 300zl

1529794[/snapback]

Hmmm zależy czy lubisz podkręcać swojego kompa czy też nie - jeśli nie to starczą ci np te pamiątki:

 

http://proline.pl/shop.php?prodid=4b494e47...f4444525f343030

 

Są to klasyczne Kingstony PC400 - cena jak widać 171 zł / 512 MB

 

Jeśli jednak lubisz podkręcanie to kup sobie jakiś zestaw z dwoma kościami 512 MB - co prawda twoja płyta nie obsługuje trybu dual ale może kiedyś zmienisz kompa.Wtedy taki wydatek to ok.600-800 zł za wersje Gold.Mozesz też teraz kupic jedną kość a potem dokupić drugą taką samą i tez będzie możliwośc duala - ja tak zrobiłem i śmiga. :) Ogólnie polecam Kingstona - wg. mnie nie ma lepszego producenta RAMu :P

Edytowane przez Sebastian22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dołączę się do tego topica z moim pytaniem:

 

Obecnie mam sprzęt jak w stopce napisane, podkręciłem go z 1800 na 2600XP+i gdzie temp w idle wynosi 46C a w Torture test (prome95) przez 30-40 min max 53-54, magistrale FSB zmienilem z 133 na 166 i niestety pamieci no name nie wytrzymaly odrazu, pamieci elixir, robily zawieche, zas zakupione niegdys Hynix sprawuja sie bez łaski, wszystkie kości po 256MB, teraz pytanie na jakieś kości zmienić (te sprzedam) byle by nie kosztowały majątku, mogą (a nawet powinny być z allegro :lol:) płyta moja nie obsługuje dual channel, jednak 2x512MB np kingstona było by dobrym wyborem

 

Jeszcze pytanko, jak mam płytę na 333MHz to jak chcę się bawić w OC i zakupię pod nią pamięci 400, to czy będą one wytrzymalsze, czy też mylę pojęcia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jakie pamieci polecacie dla zestawu:

Athlon 64 3200+ Venice

MSI Neo2 platinium s939

Radeon 9600TX GeCube

 

mysle o 2x512, a kase jaka moge na to przeznaczyc to ok 600-700pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jakie pamieci polecacie dla zestawu:

Athlon 64 3200+ Venice

MSI Neo2 platinium s939

Radeon 9600TX GeCube

 

mysle o 2x512, a kase jaka moge na to przeznaczyc to ok 600-700pln.

1530509[/snapback]

Bierz jak najlepsze. Kingston w dualu są podobno dobre albo inne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Amd_Powered

dołączę się do tego topica z moim pytaniem:

 

Obecnie mam sprzęt jak w stopce napisane, podkręciłem go z 1800 na 2600XP+i gdzie temp w idle wynosi 46C a w Torture test (prome95) przez 30-40 min max 53-54, magistrale FSB zmienilem z 133 na 166 i niestety pamieci no name nie wytrzymaly odrazu, pamieci elixir, robily zawieche, zas zakupione niegdys Hynix sprawuja sie bez łaski, wszystkie kości po 256MB, teraz pytanie na jakieś kości zmienić (te sprzedam) byle by nie kosztowały majątku, mogą (a nawet powinny być z allegro :lol:) płyta moja nie obsługuje dual channel, jednak 2x512MB np kingstona było by dobrym wyborem

 

Jeszcze pytanko, jak mam płytę na 333MHz to jak chcę  się bawić w OC i zakupię pod nią pamięci 400, to czy będą one wytrzymalsze, czy też mylę pojęcia?

1530407[/snapback]

jezeli nie bedziesz jechal powyzej tych 200/400 to kingstony ci stykna;) nie kumam za bardzo tego ostatniego pytania;) chodzi ci o to czy one beda chodzily na 166/333? beda nawet z lepszymi timingami;) bo przeciez juz fabrycznie sa wyzej taktowane... napisz ile masz hajsu to moze znajdzie sie cos lepszego od kingstonow bo one demonami oc to nie sa;)

co o tym sadzicie? 1530463[/snapback]

te tansze pqi sa na samsungach tccc i innym podobnym badziewiu;) wiec nie wiem czy oplaca ci sie doplacac za radiator... a ten sprzedawca sam nie wie dokladnie co sprzedaje... jakis ciec ogolnie;) poszukaj w jego ofercie pqi 3200 z timingami 2 5 2 2 one sa na samsungach tccd;) tylko ze cena bedzie odpowiednio wyzsza:)

Panowie a jakie pamieci polecacie dla zestawu:

Athlon 64 3200+ Venice

MSI Neo2 platinium s939

Radeon 9600TX GeCube

 

mysle o 2x512, a kase jaka moge na to przeznaczyc to ok 600-700pln.

1530509[/snapback]

w tej cenie masz astaki na bh5 ew. jakies kingmaxy hc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety SpeedPremium są nie do dostania wieć nie wiem w dalszym ciągu co brać żeby się nie wkopać może:

Hynix 512 MB PC 3200 OEM

czy lepiej:

TwinMOS 1A4T 512 MB PC 3200 BOX

 

Dzieki za ewentualne podpowiedzi.

Już z lekka się pogubiłem

Mam płytę MSI Neo2 platinium s939 i Athlona 64 3000+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jakie pamieci polecacie dla zestawu:

Athlon 64 3200+ Venice

MSI Neo2 platinium s939

Radeon 9600TX GeCube

 

mysle o 2x512, a kase jaka moge na to przeznaczyc to ok 600-700pln.

1530509[/snapback]

Mushkiny z allegro :D koleś za 700zł sprzedaje :D polecam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrzcie co znalazlem:

1532308[/snapback]

skad k** jakiego masz kompa???

 

MYŚLCIE TROSZKĘ!!

 

a może jeszcze trochę logiki: wyróżnia się 3 główne kategorie ramu dimm ddr i ddr2, NIE SĄ ONE ZE SOBA KOMPATYBILNE Bierzesz do ręki instrukcję od płyty głównej i sprawdzasz jaki ram obsługuje

 

a tak wogóle to Twinmosy różnie się sprawują w zależnosci od tego na jakich sa kosciach

 

:mur: :mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPU

-Pentium 4

Chipset

VIA Apollo P4X266E chipset [VT8753E&VT8235]

-supports intel pentium 4 processors with 400mhz [100mhz QDR] and 533hmz [133hmz QDR] CPU Front side bus [FSB]

Main Memory

- 3x 184-pin DDR DIMM sockets

-Supports up to 3GB of 2.5v DDR266 SDRAM [PC2100/PC1600]

1526399[/snapback]

to jest moj komp. pierwszy post w temacie...

wracajac do setna sprawy, 2x512 twim. za 384zl-> nie wydaje wam sie ze cos nie w porzadku? taka cena i taki produkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś zakupiłem 2x 512DDR Corsair CMX512-3200PT w cenie 160zł za sztukę z wysyłką (czyli 320) - wieczysta gwarancja, ponoć świetne do OC, a to się okaże, mają radiatory oryginalne aluminiowe, bosko poprostu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skad k** jakiego masz kompa???

 

MYŚLCIE TROSZKĘ!!

 

a może jeszcze trochę logiki:  wyróżnia się 3 główne  kategorie ramu dimm ddr i ddr2, NIE SĄ ONE ZE SOBA KOMPATYBILNE Bierzesz do ręki instrukcję od płyty głównej i sprawdzasz jaki ram obsługuje

 

a tak wogóle to Twinmosy różnie się sprawują w zależnosci od tego na jakich sa kosciach

 

:mur:  :mur:  :mur:

1532347[/snapback]

Tak to jest jak się nie chce przeczytać tematu od początku... MYŚL TROSZKĘ :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:mur: :mur: :mur: :mur: o Boshe ! Gościu kingston to jeden wielki badziew i wdodatku za 420 zł ? LOL . za 499 zł można dostać Kingstona HyperX"a 2-2-2-5-1 2 x 512 :/ Eh chociarz mogłeś kupić Twinmosa za 300 zł no ale trudno człowiek sie uczy na błędach :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety SpeedPremium są nie do dostania wieć nie wiem w dalszym ciągu co brać żeby się nie wkopać może:

Hynix 512 MB PC 3200 OEM

czy lepiej:

TwinMOS 1A4T 512 MB PC 3200 BOX

dkoladnie kingston to jedna wielka kupa!!! syf i wywalone pieniadze za firme!! a tak wogole to speedpremium mozna kupic:) w pcp maja np w kraku a po drugie co z tego ze kupi bh5 jak koles nie ma napiecia to i tak nic z tego nie wyciagnie:/

wiec jak masz napiecie to tylko twinmos 1a4t ale conajmniej 3.2v i bedzie wypas:)

    o Boshe ! Gościu kingston to jeden wielki badziew i wdodatku za 420 zł ? LOL . za 499 zł można dostać Kingstona HyperX"a 2-2-2-5-1 2 x 512 :/ Eh chociarz mogłeś kupić Twinmosa za 300 zł no ale trudno człowiek sie uczy na błędach

dokladnie kolega ma racje popieram w 100% :)

ja mam niby oemy blitz a chodza na 436mhzcl2.3.3.5+pat+turbo :) i w zyciu nie kupie zadnych kingston albo deil value bo to porazka!! tak inne value firmowek;)

 

ale juz tak jest ze komus sie wydaje ze kupi kingstona to bedzie mial leprze pamieci niz ktos kto kupi np blitz albo goodram a w praktyce tak nie jest:)

Edytowane przez Pixelik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie

przymierzam sie do kupna dodatkowej kostki RAM do swojego kompa. w sklepach widuje podzial na rozne kategorie:

DDR PC-266

DDR PC-333

DDR PC-400

DDR PC- i wyzsze

DDR2

SDRAM PC-133

nie wiem ktory bedzie pasowac do mojego komp.

a tak wyglada moj sprzet:

 

CPU

-Pentium 4

Chipset

VIA Apollo P4X266E chipset [VT8753E&VT8235]

-supports intel pentium 4 processors with 400mhz [100mhz QDR] and 533hmz [133hmz QDR] CPU Front side bus [FSB]

Main Memory

- 3x 184-pin DDR DIMM sockets

-Supports up to 3GB of 2.5v DDR266 SDRAM [PC2100/PC1600]

1526399[/snapback]

 

Albo mi sie zdaje albo ta plyta nie obsluguje Pc 3200!!!!!!!!Mialem kiedys plyte na tym chipsecie i nie obslugiwala!

EDIT:SORRY NIE PRZECZYTALEM CALEGO TEMATU WIEC NAPISALEM GLUPOTY

Edytowane przez DeMaster14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...