Skocz do zawartości
esh0

Reset Routera Przez Sieć

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Od jakiegoś czasu mam problemy z moim routerem.

Otóż po jakiś 12h używania router w pewnym sensie się zawiesza. Net działa bez problemu, ale jezeli chce wejść w konfigurację routera (przez www) to niestety, ale nawet nie pojawia się okno logowania. Próba pingowania routera...kończy się sukcesem :|.

Najgorsze jest to, że jeżeli już się 'zawiesi' i przestanę kożystać z netu (czyt. wyłączam wszystkie kompy na noc) to rano muszę router odłączyć z sieci, włączyć spowrotem i wtedy działa - ale też nie zawsze, czasami kilka razy muszę go tak załączać, aż zaskoczy.

Wszystko by było ok...gdyby router nie stał w mieszkaniu kumpla.

 

Oczywiście nie muszę mówić, że router był już w serwisie, tam trzymali miecha i oddali, jakiś czas działa a teraz znowu to samo. Niestety już po gwarancji jest.

 

Moje pytanie: co może być tego przyczyną? Jak to zlikwidować?

I w sumie najważniejsze: jak zresetować router wykożystując sieć LAN (jak już wejdę w konfigurację, to jest opcja reset, ale może da się jakoś bez wchodzenia) ?

 

Help...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyczyn może być wiele :) :

 

-jakaś wada routera

-może się przegrzewać

-możliwe, że zasilacz jest "niestabilny" i router przez to się wiesza

 

Skąd macie internet ? (DSL, kablówka) ?

 

EDIT:

 

Co do resetu. . . To chyba się nie da (proster routery).

Edytowane przez PartyBOY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Net to to Neo640. Dzielone na 5 kompów. Za routerem jest switch i od niego do dwóch kompów i drugiego switcha, od ktorego idą 3 kompy.

 

Czy przegrzewać...ciepły jest, no ale bez przesady. Pozatym - na początku (jakieś 10 miesięcy) było wszystko ok, a pracował w tych samych warunkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie kupić wyłącznik czasowy, który będzie reetował ten routerek prądowo (odłaczał zasilanie na kilka minut). Ustaw go na jakąś godzinę wczesno poranną (np. 6.00) i powinno być git.

Albo przeciągnij kabel elektryczny do siebie i zakończ go wyłacznikiem. Będziesz mógł włączać i wyłaczać router od siebie z mieszkania.

 

PS: Prawdopodobnie w routerku sypie się oprogramowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elKuba, takie rozwiązanei to ja znam od dawna.

 

Czasowy odpada raczej, bo nigdy nie wiadomo (no...prawie) kiedy się sypnie - i co, miałbym czekać np. 3h do resetu? Nie bardzo..

 

Przeciągnąć kabel nie będzie tak łatwo, bo to jest jakieś 40 metrów, z czego 30 mieszkaniem po różnych zakamarkach.

 

Chociaż, moze jednak zrobię czasowy...narazie chyba jedyne wyjście.

 

A piszesz coś o oprogramowaniu. Można zrobić jakiś upgrade tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w serwisie prawdopodobnie wgrali oprogramowanie jeszcze raz.

Sprawdź czy masz mozliwość w routerku zrobić upgrade firmware'u

może pomoże ;)

Albo rozkręć ustrojstwo i zobacz, czy jakieś kondensatory nie popuchły, albo jakiś scalak jest wyraźnie cieplejszy od pozostałych.

Może ten routerek chce już iść na emeryturę (czyt. na złom) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A spróbuj go przełączyć do innego portu w switchu ... Może to switch działa nie tak ? Ewentualnie zrób eksperyment. Podłącz na jeden dzień router bezpośrednio w kompa i tak go zostaw na cały dzień, np. puśc mu jakieś sciąganie (torrent or something) i zobacz czy zaliczy zwiech... Jeśli tak to spróbuj wgrać nowy soft (firmware) lub zrob mu reset do ustawień fabrycznych i skonfigurowac od nowa. Jeśli to nie pomoże to raczej oznaczać to będzie że jest zwalony ... Jeśli to router z modemem to sprawdź czy nie ma włączonego DNSu. Wyłącz go. Ja miałem takie same jaja na SpeedTouchu 510. Włączony miał Serwer DNS i robiła mu się sieczka po kilku godzinach. Tepsa ma swoje dnsy. Działo się podobnie do tego co opisałeś. Chodziły pingi (wolno bo wolno ale chodziły) i GG ;) www nie ... Co ciekawe doszedłem do tego niechcący bo na błękitnej linii oczywiście wmawiali mi że mam wirusa i takie tam bzdety. Sprawdź ten DNS bo mi się wydaje że to to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...